Page 54 of 148 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #1114
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    euforic dupa alegeri, eu zic sa nu iei in seama
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. 30th May 2014, 15:56
    Reason
    spam

  3. #1115
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by flambius știoican View Post
    Nu ma las pana nu ne batem la campionat. Plecarea lui Reghecampf de la Steaua este o pierdere si ei nu vor mai putea duce acelasi ritm
    Amaratii astia n-au ce pune pe tava si se viseaza la masa bogatilor . Pai bai știoicane, in campionatul asta mai joaca si Astra, Petrolul, nu mai zic de "satelitul" STELEI care va da cu flit de cate ori va prinde in groapa aia .
    Vrabia malai viseaza, iar pudelul oase de calitate .
    Last edited by Dario; 3rd June 2014 at 10:52.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1116
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Rapid trece printr-o perioadă extrem de grea, iar problemele financiare din Giulești sunt tot mai mari în ultimul timp.

    Fanii au declanșat o campanie pentru strângerea de fonduri, în special pentru memoriul care trebuie făcut la TAS, unde Rapid speră să primească dreptul de a evolua în prima ligă.

    Pe lângă sumele de bani, unii suporteri au licitat tricourile și obiectele de valoare cu echipa favorită, iar ofițerul de presă al Rapidului, Lucian Ionescu, este gata să se despartă de tricoul lui Daniel Pancu, din perioada în care atacantul evolua pentru Beșiktaș (DETALII AICI).

    Rivalii sunt și ei aproape de giuleșteni, în aceste momente. Cunoscut drept un mare dinamovist, Marius Niculae este gata să doneze și el o pereche de ghete, care ar urma apoi să fie scoase la licitație.

    Totuși, pentru a evita un conflict cu ultrașii lui Dinamo, Marius Niculae i-a chestionat pe fani într-un mesaj de pe facebook, postat din Portugalia, acolo unde se află în vacanță.



    "Am o întrebare pentru voi. Ați fi de acord să donez clubului Rapid o pereche de ghete pentru a fi scoase la licitație? Aștept opiniile voastre. Mulțumesc!", a fost mesajul internaționalului român.

    Surprinzător, fanii obișnuiți ai lui Dinamo, au reacționat pozitiv și l-au încurajat pe Niculae să facă acest gest superb.

    "Ai face un bine și sunt sigură că din partea noastră, a suporterilor dinamoviști nu vor fi probleme. Rapid, Craiova, Timișoara, Vaslui, în Liga 1!", a fost unul dintre răspunsurile primite de Niculae, de la Carmen Gabriela.
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...e+pentru+Rapid
    alta dovada ca rapidistii si dinamovistii se iubesc la infinit

  5. #1117
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    dinamoviștii își fac curaj singuri: "Tragem la titlu, trebuie să fim luați în calcul pentru podium"


    rasii baaaa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #1118
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitru Dragomir View Post
    "Suporterii sunt de vină pentru declinul Rapidului. Copos a lăsat clubul pentru că tot era înjurat. O să vedeți că nimeni nu va prelua echipa. Din ce știu, Rapid nu are un raport prea favorabil nici la TAS.

    Chiar dacă va primi drept de joc, țineți cont că vor retrograda șase echipe anul viitor, iar Rapid, probabil, se va afla printre ele", a spus Dumitru Dragomir la Dolce Sport.

    De aceasta dată sunt 100% de acord cu fostul militian.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #1119
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Dănuț Lupu a declarat că George Copos este, în continuare, patronul Rapidului, precizînd, totodată, că situația de la club este tragică.

    “Dacă Rapid va cîștiga procesul la TAS nu-i va ajuta cu nimic. Vor lua banii din drepturile TV pe care îi vor cheltui imediat. Situația este foarte tragică. Au avut reunirea și s-au prezentat patru jucători. Ai nevoie , totuși, de 22 pentru a începe un campionat. Echipa a fost și va rămîne a lui Copos. Clubul a fost, este și va fi în acte al lui Copos. Contractul dintre Zamfir și Copos s-a reziliat. Trageți voi concluzia a cui este echipa”, a spus Lupu la Sport.ro.

    Fostul internațional a vorbit și despre dinamo, grupare care a intrat de curînd în insolvență. „La dinamo este liniștea dinaintea furtunii. Nu există nici o diferență între Rapid și dinamo, ambele cluburi sînt în insolvență. Negoiță nu poate reconstrui niciodată echipa atît timp cît în fiecare an a vîndut trei jucători”, a spus Lupu.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #1120
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Hinghisor pupi cu Danut in tribuna VIP din Ghencea.

  9. #1121
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Latovlevici s-a amuzat cand a fost intrebat despre revenirea Rapidului în Liga 1.

    Quote Originally Posted by Iasmin Latovlevici View Post
    "Mi-a zis și mie un coleg. (se amuză) Vor fi iar meciuri cu înjurături, cu scuipături."
    Si, adaug eu, mai ales cele care se vor juca in tiganie.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #1122
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Latovlevici s-a amuzat cand a fost intrebat despre revenirea Rapidului în Liga 1.

    mai ales cele care se vor juca in tiganie.
    Mai e pana la retur, stai lin.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #1123
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Tiganie ca-n Giulesti, nicaieri n-ai sa gasesti! N-o spun eu, au spus-o si o spun toti conducatorii, antrenorii si jucatorii care au jucat in tigania Giulestiului, incepand cu prefectul capitalei din ani '30, GABRIEL MARINESCU, care detinea si functia de presedinte de onoare al echipei Venus Bucuresti, si terminand in zilele noastre cu LATOVLEVICI.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #1124
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Tiganie ca-n Giulesti, nicaieri n-ai sa gasesti! N-o spun eu, au spus-o si o spun toti conducatorii, antrenorii si jucatorii care au jucat in tigania Giulestiului, incepand cu prefectul capitalei din ani (ups!)'30, GABRIEL MARINESCU, care detinea si functia de presedinte de onoare al echipei Venus Bucuresti, si terminand in zilele noastre cu LATOVLEVICI.
    Marinescu bag seama era un soi de Postelnicu!
    Deci toti conducatorii, antrenorii si jucatorii au spus : tiganie ca-n Giulesti, nicaieri n-ai sa gasesti! Tu esti, Buratino?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  13. #1125
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Mai e pana la retur, stai lin.
    Ce ai cu el dacă își așteaptă flegmele mai devreme?

  14. #1126
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Mna, la varsta lui e de-nteles. Pai pleaca omu' intr-o lume mai buna si intra pe poarta Raiului fara mantia de flegme.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #1127
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu e tiganie in giulesti... nu, nu!

    http://www.sport.ro/stiri-pe-scurt/p...rapidisti.html

    "suporterii vip ai stadionului giulesti"
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #1128
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Voi aveti tehnicile voastre ariene, bengo$ilor!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #1129
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ultrasii aia trebuiesc executati indiferent de ce echipa apartin

    Uite aici adevarati fani ai rapidului. Comportament ca la T0:



    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #1130
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Na, ca am gasit si un stelist.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #1131
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am facut si eu o paralela intre maimutele de la t0 care arunca pungi si pahare cu pisat si intre maimutele (primate de fapt) care arunca tot cu materiale fecale.
    Tu ai postat aiurea fara nici o logica
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #1132
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Ba are o logica, pentru ca multi dintre stelisti sunt niste labagii.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #1133
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vai, un intelectual de nivelul tau ma asteptam sa foloseasca "onanisti" in loc de labagii
    Presupun ca tu esti singurul barbat de pe planeta care nu e onanist. Sa nu-mi spui ca esti eunuc
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  22. #1134
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Eh, lasati ironiile, dom' inginer.
    Eunuc am obisnuiesc.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •