Page 12 of 148 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 3100

Thread: Declaratia zilei bis

  1. #232
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    nen'tu mircea este doar bulibasa de Donetk
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #233
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Cica va pleca si de acolo.

  3. #234
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Deci si nea mircea era Stelist?
    Ceea ce a spus il muce in EVZ, era cunoscut inca din anii '80, cand beleliul a scris o carte intitulata "Mirajul gazonului" (carcotasii spun ca de fapt a fost scrisa de Ioan Curila), in care relateaza acelasi lucru.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #235
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Stiam povestea cu lucescu. Dar am vrut sa fiu rautacios!

  5. #236
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ceea ce a spus il muce in EVZ, era cunoscut inca din anii '80, cand beleliul a scris o carte intitulata "Mirajul gazonului" (carcotasii spun ca de fapt a fost scrisa de Ioan Curila), in care relateaza acelasi lucru.
    Despre morti, numai de bine! Parca asa se zice si se face...
    Pe matale te mai luam in bețe cât mai avem ocazia, ca mâine o să-ți ducem dorul!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  6. #237
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Despre morti, numai de bine! Parca asa se zice si se face...
    Pe matale te mai luam in bețe cât mai avem ocazia, ca mâine o să-ți ducem dorul!
    Da, despre morti numai de bine. Insa nu si despre fosti ********i, filorusi si pupincuristi ai tiganului de la 3 coceni.

    ...Sanatate!
    Last edited by Dario; 13th March 2013 at 11:19. Reason: fara!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #238
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Da, despre morti numai de bine. Insa nu si despre fosti ********i, filorusi si pupincuristi ai tiganului de la 3 coceni.

    ...Sanatate!
    Stai, bre, linistit ca nu las pe nimeni sa-ti aprinda lumanari, doar stim ca toata viata ti-a fost mai draga steaua decat crucea!
    In schimb promit sa vorbesc frumos despre matale, chiar daca o sa mai strecor cate un diminutiv gen ”boșo”, ”hodo” sau o sa-ti spun "stalinist"!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  8. #239
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

    Lollipop canta cu frenezie imnul lui Dinamo!

    "Eu nu atac Steaua, nu am cum. Tot conflictul cu managerul Stelei a început de la meciul cu Ajax, când am spus că Reghe ar fi trebuit să trimită pe altcineva mai calificat să-i urmărească pe olandezi. MM e delegat, face schimbările, și e paltonul lui Reghe, îl îmbrățișează la goluri. El s-a înjurat cu Gigi Becali și apoi a revenit la el. E un parvenit în fotbal. Există o filmare cu el cântând imnul lui Dinamo. Marele NN cântă cu frenezie imnul lui Dinamo.

    Acum se laudă cu ce face Reghe, când el nu l-a adus pe Reghe. Ce merite are el acum? L-a adus pe Gabi Matei, care nu joacă nici acum. Îl vorbește pe la spate pe Gigi Becali, ăsta e caracterul lui Lollipop. El e un delegat fără drept de semnătură. Am fost felicitat, prin intermediari, și de jucătorii actuali ai Stelei pentru că l-am pus la punct pe bufonul regelui", a spus Valeriu Răchită la gsptv.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...inamo-10665275

  9. #240
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    De unde si oftica lui, ca sa nu spun paranoia, la adresa Stelei. Beleliului nu ia cazut bine si, cum bine ati sesizat, n-a putut si, cu siguranta, nu va uita niciodata aceasta ofensa.
    Da ma, si "oftica lui" este o reactie normala a unui om care stie ca in momentul ala merita o sansa. Oare cati fotbalisti au fost refuzati la o echipa, ca sa devina mai tarziu fotbalisti de succes la alta?? Sunt destui.

    Mircea Lucescu a spus de mai multe ori ca in adolescenta a fost suporter al CCA-ului, de mult se stie asta.
    Last edited by Aurel.D; 13th March 2013 at 19:31.

  10. #241
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    "Eu nu atac Steaua, nu am cum. Tot conflictul cu managerul Stelei a început de la meciul cu Ajax, când am spus că Reghe ar fi trebuit să trimită pe altcineva mai calificat să-i urmărească pe olandezi. MM e delegat, face schimbările, și e paltonul lui Reghe, îl îmbrățișează la goluri. El s-a înjurat cu Gigi Becali și apoi a revenit la el. E un parvenit în fotbal. Există o filmare cu el cântând imnul lui Dinamo. Marele NN cântă cu frenezie imnul lui Dinamo.

    Acum se laudă cu ce face Reghe, când el nu l-a adus pe Reghe. Ce merite are el acum? L-a adus pe Gabi Matei, care nu joacă nici acum. Îl vorbește pe la spate pe Gigi Becali, ăsta e caracterul lui Lollipop. El e un delegat fără drept de semnătură. Am fost felicitat, prin intermediari, și de jucătorii actuali ai Stelei pentru că l-am pus la punct pe bufonul regelui", a spus Valeriu Răchită la gsptv.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...inamo-10665275
    e o mare probabilitate sa existe clipu' ... poate si iese pe piata, cine stie...desi daca i s-a trecut cu vederea lovirea unui suporter, nu stiu cat ar mai conta...

  11. #242
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Piotr Celeban (SC Vaslui) View Post
    "Steaua e din alt film în acest sezon. Nu doar pentru noi, pentru toate echipele din campionat.
    Pana si strainii care joaca in campionatul romanesc recunosc ceea ce vede orice om normal la cap. Mai sunt insa destui frustrato-complexati care sufera si nu pot accepta realitatea. Suferinta usoara!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #243
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Țălnar: "Dinamo joacă cel mai bun fotbal din țară"
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...mai+bun+fotbal
    nu e credibil.are o privire dubioasa...vesnic da impresia ca e beat!)

  13. #244
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    ma pufneste rasul numai cand aud de aceasta.... aceasta..... sa moara copiii mei daca stiu cum s-o numesc pe dinamo
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  14. #245
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    daca stiu cum s-o numesc pe dinamo
    pai,glina...gunoaie

  15. #246
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pana si strainii care joaca in campionatul romanesc recunosc ceea ce vede orice om normal la cap. Mai sunt insa destui frustrato-complexati care sufera si nu pot accepta realitatea. Suferinta usoara!
    Mosule, hai sa ti-o spun pe aia dreapta: eu cred ca Celeban n-a jucat de mai mult de doua ori (in sezonul asta) impotriva Stelei! Matale zici altfel, veterane?
    Ca sa traga o concluzie pertinenta ar trebui sa joace mai mult/ numai impotriva carlanilor vostri, ori sa fie un analist al fotbalului mioritic care sa evalueze etapa de etapa evolutiile! Bre, lucrul dracului, cica omu' ala se mai si antreneaza, mai da cu piciorul pe langa minge pe banii lui nea Porumboiu, adica nu prea are timp de Steaua, sa vada el ce si cum, intelegi?
    Daca matale suferi de mania persecutiei (impotriva Stelutei, desigur) si vrei sa iei de bun orice spune ...oricine in favoarea voastra, n-ai decat, dar nu ne flutura noua pe sub nas spusele tuturor tiriplicilor care se cred doctori in fotbal! Daca nu ti-ai dat seama, de fapt, ei sufera de "lingaism cronic" si spera sa dea cat mai curand "Taranoaia" (remember cazul Wesley?) pe Micul Paris...

    L.E.: De ce nu-i dai o mana de ajutor lui Sevilla86, cu parerile inestimabile ale unor Celeban, Bambara sau mai stiu eu care? Nu stii ca a facut thread cu toate dumele "de bine" despre turma si saivan?!
    Last edited by Uncle Ben; 1st April 2013 at 20:29.
    "Dixi et salvavi animam meam"

  16. #247
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    188
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Mosule, hai sa ti-o spun pe aia dreapta: eu cred ca Celeban n-a jucat de mai mult de doua ori (in sezonul asta) impotriva Stelei! Matale zici altfel, veterane?
    Ca sa traga o concluzie pertinenta ar trebui sa joace mai mult/ numai impotriva carlanilor vostri, ori sa fie un analist al fotbalului mioritic care sa evalueze etapa de etapa evolutiile! Bre, lucrul dracului, cica omu' ala se mai si antreneaza, mai da cu piciorul pe langa minge pe banii lui nea Porumboiu, adica nu prea are timp de Steaua, sa vada el ce si cum, intelegi?
    Daca matale suferi de mania persecutiei (impotriva Stelutei, desigur) si vrei sa iei de bun orice spune ...oricine in favoarea voastra, n-ai decat, dar nu ne flutura noua pe sub nas spusele tuturor tiriplicilor care se cred doctori in fotbal! Daca nu ti-ai dat seama, de fapt, ei sufera de "lingaism cronic" si spera sa dea cat mai curand "Taranoaia" (remember cazul Wesley?) pe Micul Paris...

    L.E.: De ce nu-i dai o mana de ajutor lui Sevilla86, cu parerile inestimabile ale unor Celeban, Bambara sau mai stiu eu care? Nu stii ca a facut thread cu toate dumele "de bine" despre turma si saivan?!
    Nu corect, foarte corect!

  17. #248
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Cred ca Celeban a renuntat, aseara, la dushul de dupa partida cu Viitorul si nici acasa nu s-a mai dus! A ramas in cabina portarului de la stadion, sa se uite la televizor!
    Incepea meciul Stelei, ori nu-si permitea sa-l rateze... Duba stie!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  18. #249
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai stoica View Post
    "Trebuie neapărat să cîștigăm cu Iași pentu că simtim deja în ceafă răsuflarea rivalilor care spun că joacă cel mai bun fotbal din romania. Etapa asta au redus diferența la 18 puncte. Nu-i de joacă“.
    Misto!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #250
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    sase, vine..........glina!
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #251
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    188
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Misto!
    Ce ti-se pare asa "misto" tatae?

  21. #252
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    L.E.: De ce nu-i dai o mana de ajutor lui Sevilla86, cu parerile inestimabile ale unor Celeban, Bambara sau mai stiu eu care? Nu stii ca a facut thread cu toate dumele "de bine" despre turma si saivan?!
    Acum imi faci reclama la thread pe intern?
    Ti-am spus ca ma descurc si singur... e destul material pe forum, trebuie doar sa-l gasesc.
    Thread-ul ala e doar pentru posturile forumistilor, nu ma intereseaza de Celeban.

    Dar vreau sa-ti multumesc pentru cuvintele de lauda la adresa Stelei, pana acum dinamovistii sunt cap de afis, Uncle Ben, laurdog si mai ales Lordul

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=639564
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •