Page 90 of 128 FirstFirst ... 40808889909192100 ... LastLast
Results 1,870 to 1,890 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1870
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Bokila va juca pt Dinamo. A venit imprumut pana la finalul sezonului.

  2. #1871
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica ar mai fi pe tzeava portughezul David Caiado Diaz, actualmente in liga a3 a spaniola (trecut pe la Sporting dar globtrotter prin Europa de est mai apoi) si ca e in probe olandezul Ismail Aissati, pe liber dupa ce a fost la Terek iar pana acum vreo 4 ani pe la echipe cu nume din Olanda. Primul mijlocas de banda celalalt mijlocas ofensiv.
    Parca nu suna promitator niciunul desi ar avea amandoi ceva parfum de pedigree.

    Bine ca a plecat baobab ca n-a facut nimic.
    revenirea lui Nica poate sa fie o reusita. Imi placea mult baiatul asta inainte sa plece in Italia si s-ar putea sa fie o solutie fericita de a-l inlocui pe Romera care a revenit la jocul prost dinainte de play-off.
    Pacat ca nu l-au putut marita pe Filip ca sa aduca in sfarsit un jucator in locul lui. La cum joaca l-as da si gratis, e paguba numai faptul ca intra pe teren.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #1872
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ismail Aissati a ales sa semneze cu o formatie din Liga a 2-a din Turcia.

  4. #1873
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sa fie sanatos atunci.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #1874
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Miriutza in locul lui Contra.
    Cred ca e o mutare foarte buna care s-ar fi intamplat curand chiar daca nu era sa plece Guritza la nationala.
    Echipa pare blocata iar Cosmin nu parea sa o mai poata misca.

    Personal eu il consider pe Miriutza "mai antrenor" decat Contra.
    a dovedit asta in cariera iar ultimul exemplu este parcursul foarte bun de anul trecut cu CFR Cluj.
    plus ca pare mai doxat si mai putin isteric decat Contra.

    Cred ca Miriutza e o alegere mai buna acum decat Cl Niculescu.
    Cleo e promitator dar avand in vedere lotul actual cred ca Vasile va sti mai bine sa comunice si sa dirijeze jucatorii; a antrenat loturi cu multi straini la CFR, a antrenat in Germania si Ungaria, stie in mod evident ceva limbi straine pentru a se putea intelege direct cu jucatorii straini. Claudiu nu cred ca are asemenea atu in CV.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #1875
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sunt de accord si eu cu venirea lui Miriuta, are sansa ca in prima saptamana sa demonstreze ce stie

    Un rezultat bun in derby si poate pleca cu incredere la drum

  7. #1876
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo castiga amicalul cu Aris Limassol cu 2-1 (1-0).
    Dinamo: Branescu (70 Mutiu) - Romera (62 Corbu), Dudea, Katsikas (86 R. Grigore), St. Filip (70 M. Oliva) -
    Mahlangu, Nascimento (46 I. Serban) - I. Gheorghe (46 Fl. Vasile), Rivaldinho (77 Longher), Salomao - Bokila
    A marcat Bokila (21, 86).

    Incasarile meciului disputat pe arena din Stefan cel Mare vor fi donate suporterului Dan Cucu prin Fundatia Dinamo Evolution, partida fiind urmata de o licitatie pentru tricourile purtate in aceasta seara de fotbalistii ambelor echipe.

  8. #1877
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Valentin Costache a fost vandut la CFR Cluj.

    ''Confirm transferul lui Costache. Va veni la CFR din 2018. Va rog sa ma intelegeti, dar nu va pot da mai multe detalii despre mutarea lui de la Dinamo la CFR'', a declarat pentru GSP.roi Bogdan Mara, directorul sportiv al ardelenilor.

  9. #1878
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca se dovedeste reala stirea asta, atunci ori Negoita lichideaza stocul inainte de a parasi corabia, ori vinde ca sa faca rost de bani pentru platit datoria la Badea.
    In orice caz e de ***** sa dai unul dintre putinii jucatori de valoare din lot.
    Dinamo a ajuns o echipa mica si fara pretentii ce vinde ieftin oricui vrea sa cumpere.
    E greu sa mai spui ceva in conditiile astea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #1879
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''Confirm transferul lui Costache. Va veni la CFR din 2018. Va rog sa ma intelegeti, dar nu va pot da mai multe detalii despre mutarea lui de la Dinamo la CFR'', a declarat pentru GSP.roi Bogdan Mara, directorul sportiv al ardelenilor.

    Ti se pare o minciuna?

  11. #1880
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca ia 1 milion pe el e OK, episodul de la Piatra Neamt cu bautul in camera pana la 5 dimineata mi-a schimbat parerea despre el.
    Obiectivul e sa scapam neaparat de Filip, baiatul ala e ca un puroi acolo. Si ma gandesc ca negoita a refuzat 800k pe el

  12. #1881
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Leo: nu mi se pare minciuna, dar nu mi se pare nici 100% sigur cat timp nu confirma si boii de la Dinamo.

    Clau: nu e vorba de bani, e vorba ca lotul e deja subtire iar Costache e printre putinii jucatori romani tineri care au tehnica si viteza si stau f bine fizic. Omul asta va avea viitor frumos daca se tine de treaba.
    Shpritzanul de la Piatra Neamt e un semn de intrebare dar nu e deja o stampila.
    Si sa nu uitam ca il are alaturi pe alcolistul de Filip si pe betzivanul in devenire Nede.
    Da Filip trebuie dat in regim de urgenta, dupa ce ca e cretin si e dezastru la fotbal ii mai strica si pe altii din lot.
    Nu stiu cand putea lua bani pe el, dar l-as da si gratis numai sa scap de el. Viitorul lui e nul, sunt 100% sanse sa confirme ca e un ratat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #1882
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu doar betia de la Piatra m-a suparat la Costache, a avut si eliminarea de la meciul cu oltenii, la 1-0 pentru noi, cu om in plus. Da, oricine greseste, dar ma asteptam la mai multa gandire de la el. Cartonasul ala l-a privat de prezenta in meciul cu spurcatii, cand era nevoie de el pe teren.
    De ce nu am auzit niciodata de Palic, de Mevlja, de Puljic ca au stat si au baut pana la 5 dimineata? Erau profesionisti, pur si simplu.
    Asta are 20 de ani si face lucrul asta cand situatia din clasament nu e cea mai fericita.

    De lot n-as spune ca e foarte rau, avem un om la mijlocul terenului care nu alearga deloc (Anton). Acolo pierdem mult.
    Sa vedem ce facem in etapa urmatoare, cu cfr si apoi putem sa facem ceva calcule de play-off.

  14. #1883
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Leo: nu mi se pare minciuna, dar nu mi se pare nici 100% sigur cat timp nu confirma si boii de la Dinamo.

    Clau: nu e vorba de bani, e vorba ca lotul e deja subtire iar Costache e printre putinii jucatori romani tineri care au tehnica si viteza si stau f bine fizic. Omul asta va avea viitor frumos daca se tine de treaba.
    Shpritzanul de la Piatra Neamt e un semn de intrebare dar nu e deja o stampila.
    Si sa nu uitam ca il are alaturi pe alcolistul de Filip si pe betzivanul in devenire Nede.
    Da Filip trebuie dat in regim de urgenta, dupa ce ca e cretin si e dezastru la fotbal ii mai strica si pe altii din lot.
    Nu stiu cand putea lua bani pe el, dar l-as da si gratis numai sa scap de el. Viitorul lui e nul, sunt 100% sanse sa confirme ca e un ratat.
    Cine sa-ti confirme daca nici macar antrenorul nu stia de transfer, a aflat din presa.
    Costache este tanar, a gresit cu spritul, dar nu cred ca se va mai repeta. Cum sa iti vinzi cel mai promitator tanar dupa cateva luni in care s-a impus in prima echipa? Nu doar ca il vinzi pe o suma derizorie, undeva la 800 000 de euro, dar il vinzi si unei rivale. Pare o decizie disperata. Urmeaza Nemec si apoi cine?

  15. #1884
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca ia 1 milion pe el e OK
    In ultimele 4 sezoane cumulat, CFR a dat 580k euro pe jucatori si voi credeti ca da 1 mil pe un pusti la 19 ani cu probleme de comportament care pana in iunie juca la CS Afumati si nici la Dinamo nu era titular tot timpul?

    In general, echipele romanesti nu dau bani pe jucatori. Nici eu nu cred stirea asta pana nu se confirma. Mai degraba as crede ca l-au dat imprumut cu optiune de cumparare.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #1885
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Asta e suma care circula prin presa, nu a stat nici unul dintre noi la masa cu aia care au negociat

  17. #1886
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Perioada de transferuri va fi 23 ianuarie - 19 februarie 2018. Pana atunci vor fi doar zvonuri.
    Last edited by Leo; 29th January 2018 at 16:46.

  18. #1887
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu, dar toate declaratiile vin de la CFR, nimeni de la Dinamo nu a confirmat pana acum.
    Cred ca Negoita a dat stirea in presa iar acum sta si asteapta reactiile fanilor. Sau vrea sa faca pe eroul si apare in ultimul moment si spune ca nu-l lasa sa plece. Ceva oricum este suspect. La fel de ciudat este sa plateasca CFR atatia bani pe un jucator ca si Costache cu cifrele lui si viata extrasportiva. Din 16 meciuri jucate, a dus 90 de minute doar in 5 dintre ele sezonul asta. Ori nu e titular, ori este schimbat pe parcurs.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #1888
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    "Costache e unul dintre jucătorii pe care mi i-am dorit. E un jucător pe care multe echipe l-ar vrea pe teren, un băiat care nu joacă neapărat pentru a bifa regula under 21. E tânăr, are calităti. E un băiat de viitor! Vă pot cofirma transferul lui, dar toate detaliile le veti afla la începutul anului viitor, că atunci începe perioada de transferuri pentru partea a doua a campionatului. Costache e un fotbalist pe care l-am urmărit, un fotbalist tânăr care are multe calităti asa cum are Č™i Cristi Manea", a declarat Iuliu Muresan, presedintele lui CFR, pentru GSP.ro.

    Eu zic ca e clara treaba.

  20. #1889
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    De ce nu am auzit niciodata de Palic, de Mevlja, de Puljic ca au stat si au baut pana la 5 dimineata? Erau profesionisti, pur si simplu.
    Asta are 20 de ani si face lucrul asta cand situatia din clasament nu e cea mai fericita.
    N-am spus ca don Costache e destept sau profesionist, am spus doar ca e promitator ca fotbalist.
    E clar ca a facut o tampenie, dar imagineaza-ti un pusti la 19 ani rezistandu-i lui Filip, "vedeta" echipei. Mai ales ca era si prostea de Nedelcearu acolo.
    E clar ca fotbalistul roman creste in promiscuitatea generala si se stie ca daca dai de ceva bani trebuie sa-i cheltui cu supra-masura pe distractie maxima, femei si bautura cu fratii tai.
    Asta si ca rezultat al principiului stramosesc precum ca daca ai talent nu ai nevoie de cap si nici de scoala.
    Dar sa nu exageram, or fi pierdut noaptea dar nu cred ca s-au facut pulbere pentru ca nu-si reveneau in timp util pentru antrenamentul usor dinainte de meci si pentru meciul propriu-zis.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    De lot n-as spune ca e foarte rau, avem un om la mijlocul terenului care nu alearga deloc (Anton). Acolo pierdem mult.
    Sa vedem ce facem in etapa urmatoare, cu cfr si apoi putem sa facem ceva calcule de play-off.
    Nici eu nu cred ca avem lot rau, dar cu siguranta ca avem lot subtire cu jucatori mediocri. Zi unul care straluceste.
    Poate Penedo, mai ales ca saracul este pus in valoare de o aparare subreda.
    Mai precis e pus in valoare de o aparare slaba cu laterali dezastru, atac inexistent si de un titular la mijloc care se misca mai incet ca melcul.
    Mie nu-mi suna asa de frumos.

    Ce sa faca cu CFR, o sa se chinuie in continuare.
    Mi-e mila de Miriuta care e un om onest si un antrenor decent.


    PS: nu ma deranjeaza sa-l dea pe Nemec, o fi el mare, luptator etcetera etcetera, dar cu siguranta ca e ratangiu si inscrie din an in Paste.
    Dinamo sufera si pentru ca nu are om de gol.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #1890
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Il avem pe May la mjloc, e bun si alearga de parca e maratonist. Sa punem langa el un jucator care sa stie sa tina de minge, sa dea o pasa de 30 de metri care sa ajunga la destinatar si care sa si alerge jumatate din cat o face May. Tot apararea asta o aveam si anul trecut dar era mult mai multa siguranta la mijloc si nu mai ramaneau astia descoperiti in aparare.
    Problema cu Costache e ca daca a facut-o o data e prea posibil sa o mai faca si alta data, iti pierzi toata increderea in el. A avut dreptate si Miriuta cand i-a reprosat ca a stat pana la 5 dimineata si apoi a facut ruptura musculara cu viitorul, dupa efectuarea celor 3 schimbari. L-as da direct acum la schimb cu Nistor

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •