Page 89 of 128 FirstFirst ... 3979878889909199 ... LastLast
Results 1,849 to 1,869 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1849
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Astia vor sa il aduca pe Albin, fost la Petrolul

    Mi-e greu sa cred ca ajunge la noi, ar intra perfect la mijlocul terenului

  2. #1850
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Dinamo a incheiat stagiul de pregatire din Slovenia. Bilantul, 3 victorii si 4 infrangeri:

    21 iunie: DINAMO vs NK Osijek (Croatia, locul 4) 1-4 (1-1)
    24 iunie: DINAMO vs NK Lokomotiva Zagreb (Croatia, locul 5) 0-1 (0-1)
    28 iunie: DINAMO vs NK Maribor (Slovenia, locul 1) 1-2 (0-0)
    29 iunie: DINAMO - FK Verzej (Slovenia, liga a 2-a) 5-1 (3-1)
    2 iulie: DINAMO vs NK Domzale (Slovenia, locul 4) 3-2 (2-2)
    4 iulie: DINAMO vs NK Rogaska (Slovenia, nou promovata in Liga a 2-a) 2-0
    5 iulie: DINAMO vs FK Anzhi Makhachkala (Rusia, locul 12) 0-1 (0-0)



    ''Am inceput mai prost meciurile amicale, dar a fost un cantonament reusit din toate punctele de vedere. Nu avem accidentări foarte grave, iar asta e cel mai important lucru. Echipa arata din ce in ce mai bine si suntem pregătiti pentru inceperea campionatului.
    In mare parte am facut primul 11. Sunt 8-9 jucatori care sigur vor fi pe teren in primul meci din Liga 1. Asteptam acum sa vedem cu cine vom juca in prima etapa'', a declarat Contra.

  3. #1851
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Astia vor sa il aduca pe Albin, fost la Petrolul

    Mi-e greu sa cred ca ajunge la noi, ar intra perfect la mijlocul terenului
    Se pare ca va ajunge imprumut la noi.
    ''O sa fiu cedat sub forma de imprumut pana in decembrie, iar dupa aceea o sa vedem ce se va intampla. E posibil sa raman si pentru anul urmator.''

  4. #1852
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Cele 5 transferuri de pana acum.
    Attached Images Attached Images

  5. #1853
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Leo, am si eu o obiectie daca nu te superi

    Alea sunt angajari, nu transferuri. Transferul presupune trecerea de la o echipa la alta, dar cum Dinamo ia numai liberi de contract... d.p.d.v. tehnic, Dinamo angajeaza, nu transfera.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #1854
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Pai si transferul tot angajare este.

  7. #1855
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Orice transfer e angajare, dar angajarea nu-i neaparat si transfer.
    Asa cum toti nemtii sunt europeni, dar nu toti europenii sunt nemti. E chestie de logica.
    Last edited by Sevilla86; 14th July 2017 at 21:58.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #1856
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    La logica stai bine.

  9. #1857
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cele 5 transferuri de pana acum.
    nu arata rau deloc, au adus doar jucatori straini respectiv:

    Katsikas - fundas central
    Albin, Salomao, Nascimento, Anton - mijlocasi, primii doi ofensivi, al treilea polivalent iar ultimul defensiv.

    In aparare pare un usor minus fata de anii trecuti, ramane de vazut daca grecul se va ridica la valoarea predecesorilor Mevlja, Puljic, Dielna.
    Pe de alta parte Nedelcearu a crescut vizibil si asta e un plus evident.
    Maric nu-mi place, e slab, era bine sa fi gasit altceva.

    Pe laterale Romera si Filip sunt valorosi, cu o mentiune pentru primul care a fost excelent in play-off. Corbu e decent ca rezerva.


    Salomao si Nascimento au jucat bine in prima etapa, par convingatori.
    Nascimento pare mai bun decat Palic, mai dinamic, mai versatil un pic.
    Salomao cu Hanca acopera foarte bine lateralele, creaza oportunitati de gol, au imaginatie.
    Anton cam stim ce poate dar sunt sperante ca a mai crescut valoric la spanioli. Cred ca va fi in competitie cu Busu sau chiar pot juca impreuna pe tactica ultra-defensiva.
    Albin e jucator cu carte de vizita foarte buna, a confirmat pe cand era la Petrolul si putem spera ca va juca macar la fel ca atunci.

    Tot la mijloc ii mai avem si pe Mahlangu si Costache care sunt solutii bune, plus Oliva care nu e rau si Bumba care e slab.
    Costache are potential foarte mare, daca-l joaca sunt convins ca va deveni jucator de baza inca din sezonul asta.

    In atac Nemec si Rivaldinho sunt titulari de drept, cu un plus pentru forta si puterea de lupta a primului.
    Baobab e moale, era bine sa fi gasit altceva in loc.


    Per total cred ca echipa arata mai bine acum decat in campionatul trecut. Mijlocul e clar mai puternic, echipa pare mult mai dinamica si cu un pachet ofensiv mai puternic.

    Si bineinteles, marele castig este Contra, care e mult mai ambitios si mai conectat la metodele moderne de antrenament decat nea Ando.
    Cred ca si preparatorul fizic adus de el e peste ce era inainte.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #1858
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Contra cam are lot sa se bata la titlu, din Europa iesim repede si ne putem concentra pe campionat. Nu-mi place de Rivaldinho, s-a scos la Ploiesti cu golul dar in rest mi se pare in plus acolo.
    Anton si Nascimento in centru, Hanca si Salomao pe laterale, Albin mai retras si Nemec cam asa vad eu echipa. May si Busu pot intra atunci cand situatia o cere, Costache la fel trebuie jucat tot mai mult.
    Intind sa cred ca schimbul Nascimento - Nistor e un castig pentru noi, abia are 22 de ani portughezul, poate sa creasca mult.

  11. #1859
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Rivaldinho e dezordonat pe teren, dar altfel nu are tehnica rea.
    Daca s-ar mai disciplina un pic ar deveni varf bun.
    M-ar multumi si daca ar da goluri in mod constant. Daca mai tii minte nici Claugol nu era extrem de activ in ultimii ani dar marca frecvent si asta conta.

    Europa e pentru la anu'.
    Iarasi s-a confirmat ghinionul la tragerea la sorti; dintr-o oala cu adversari accesibili a cazut exact ala imposibil.
    La ailalti a fost exact invers: dintr-o oala cu adversari decenti l-au nimerit pe cel mai abordabil.

    da, nu mi s-a parut o idee buna la inceput, dar schimbul cu CFR pare foarte bun.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #1860
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Conturile lui Negoita trebuie sa se umple si de aceea doreste sa-i vanda in vara asta pe cei trei titulari:
    -Adam Nemec, 31 de ani, este un atacant slovac cotat la 1 milion de euro. Mai are contract un an si a marcat 13 goluri in 32 de meciuri.
    -Steliano Filip, 23 de ani, este un fundas stanga si este capitanul echipei. Este la Dinamo din 2012 și are o cota de 1,4 milioane de euro.
    -Sergiu Hanca, mijlocas ofensiv de 25 de ani, a fost cel mai bun dinamovist in sezonul trecut. Este cotat la 2 milioane de euro, dar are o clauza de reziliere de 800.000 de euro

  13. #1861
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    "Cel mai frumos mod de a-mi lua la revedere ar fi să trecem de Bilbao"

    Deci Filip e ca si plecat. Sper sa faca meciul vietii deseara.

  14. #1862
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    In mod normal nu joaca Filip. Unu la mana - este deconectat de la meciul acesta, doi la mana - o accidentare ar insemna caderea transferului. Asa s-a procedat si cand au plecat Chiriches si Gardos de la noi, au fost lasati in afara lotului chiar daca aveam meciuri extrem de importante, de exemplu returul cu Legia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  15. #1863
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Ba uite ca joaca. Expertule!

  16. #1864
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Sunt amatori astia de la Dinamo, nu trebuia sa joace. Io am zis bine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #1865
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Dinamo s-a despartit de Albin si de Azer Busuladzici.

  18. #1866
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ie slabi, ie slabi, maica. Aducem jucatori si antrenori de valoare in cicluri total diferite . Degeaba ai antrenor daca baietii sunt pamant. Nu e vb de involutie la Hanca si compania, doar o regresie normala a unui varf de forma pe care-l prinzi conjunctural. Contra era bun la echipa aia cu care a pierdut Dinu campionatul in fata Rapidului, in vreme ce in epoca negofila n-are rost sa te complici mai sus de stoican sau procuroru'. Pacat de noi, cat inca mai suntem tineri, studenti si frumosi, vorba procurorului
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #1867
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Mevlja a adus in conturile lui Dinamo 1.500.000 de euro (700.000 in urma transferului la Rostov si 800.000 acum in urma transferului la Zenit) Ce jucatori a adus Rednic... Puljic, Palic, Mevlja, Essombe, Gnohere...

  20. #1868
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Constantin Nica, 24 de ani, s-a inteles cu Dinamo si se intoarce pentru un an sub forma de imprumut la formatia care l-a format.

  21. #1869
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Bawab a semnat cu Chiajna.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •