Page 20 of 119 FirstFirst ... 1018192021223070 ... LastLast
Results 400 to 420 of 2484

Thread: ACS Poli Timisoara

  1. #400
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Cred ca ti-a dat cu praf de ignore.

    Felicitari Ivanhoe
    Heheeee...daca avea la el butoanele de pe panoul din curtea lui...pe multi ii popea deja...
    Asa, e destul de nasol pe teren neutru cu doar un singur sprijin din cadrul aliantei!
    27...28...29...30 min
    LE
    Alles klar, ma ignooooraaa!
    Ivanvoe, nici tu nu mai stai de vorba cu presa de can can?
    Last edited by 2stupiddogs; 19th June 2013 at 09:51.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  2. #401
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    "Reunirea lotului polist nu a impresionat deloc prin prisma noutăților. Hristu Chiacu, un jucător care nu a pus piciorul pe minge de vreo doi ani, plus trei stranieri de care nu a auzit nimeni. Explicația oficialilor poliști este simplă: Poli nu are buget care să permită atragerea de fotbaliști bine cotați pe piață. Nu a apărut însă nicio explicație oficială față de tratamentul discreționar la care sunt supuși în continuare fotbaliștii timișoreni de perspectivă.

    Ultimul exemplu este Andrei Vaștag, un mijlocaș central crescut de LPS Banatul, care a bifat 19 jocuri în primul eșalon sezonul trecut pentru Viitorul Constanța. Oferit pe tavă clubului timișorean, fotbalistul a fost refuzat de staff-ul tehnic, cu Valentin Velcea în frunte, în ciuda eforturilor depuse de managerul sportiv Călin Rosenblum, cel care îl cunoaște foarte bine pe mijlocașul de 19 ani. A fost preferat Souleyman Keita, un senegalez de 26 de ani, care a jucat în returul sezonului trecut doar patru jocuri pentru Poli Iași, echipă retrogradată în eșalonul secund. În total, primul jucător transferat de Poli a adunat 93 de minute!

    Andrei Vaștag a evoluat de nouă ori pentru Viitorul Constanța în retur, în cinci jocuri fiind titular. Refuzul lui Poli l-a determinat pe Vaștag să se reorienteze rapid. Fiul fostului mare boxer român a bătut palma cu Dinamo București la finalul săptămânii trecute. El va juca acolo alături de alți trei jucători tineri extrem de talentați crescuți la Timișoara, Dorin Rotariu, Alin Dobrosavlevici și Steliano Filip. Poli l-ar putea pierde la fel de ușor și pe Alin Roman, coleg de generație cu Vaștag. Mijlocașul de picior drept extrem de talentat și-a arătat interesul de a evolua la Poli, dar se pare că și el va fi refuzat, ceea ce înseamnă că va alege și el să evolueze pentru altă echipă din Liga I.

    La Poli Timișoara, în loc să fie favorizați fotbaliștii talentați ai locului, primesc credit jucători trecuți de 33 de ani. Dacă e să ne luăm după ce s-a vehiculat până acum, la Poli ar trebui să sosească, printre alții, Cristi Panin sau Nuno Claro, ambii de la CFR Cluj. Panin are 35 de ani și și-a anunțat intenția de a renunța la fotbal, iar Nuno Claro are 36 de ani. La o privire atentă asupra lotului polist, vedem că Valentin Velcea mai are la dispoziție jucători trecuți de 30 de ani sau ajunși la această vârstă. Este vorba despre Silviu Bălace (35 de ani), Nohai (32), Marko Marovici (30 ani și 8 luni), Aleksandar Petrovic (30 ani și 4 luni) sau Eugen Miculescu (30). Dacă li s-ar mai alătura și alți jucători trecuți de 30 de ani, Poli ar deveni un veritabil cimitir al elefanților. Se spune că pe teren nu joacă vârsta din buletin. Foarte adevărat, dar în orice echipă cineva trebuie să care și pianul, adică să alerge.

    În discuții cu Poli au mai fost Alex Popovici, Florin Ilie și Belu-Iordache, toți retrogradați cu Concordia Chiajna la finalul sezonului trecut, dar priviți ca fotbaliști de perspectivă. De această dată a intervenit altceva. Mai exact, cei trei au cerut contracte de câte 4.000 de euro pe lună, iar clubul timișorean a spus pas. Mai mult ca sigur, în zilele ce urmează la Poli vor sosi mai mulți jucători noi. Să sperăm că de această dată va fi vorba de jucători cât de cât cunoscuți, cu jocuri în picioare, și care să nu aibă vârste matusalemice. (sursa foto: acspoli.ro)"

    http://www.debanat.ro/2013/06/poli-t...ys-si-no-name/

    banuiesc ca e ok daca va numim "mamaie", nu?
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  3. #402
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    In cazul Vastag probabil a vazut Van Der Velcea ca are un profil pentru dinamo, altfel nu imi explic.

    Lasa , poate il momim pe Alin Stoica cu ceva bonuri de masa acceptate la Lepa Brena.

  4. #403
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    am o intrebare...care'i in liga 1 si care in judeteana



    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  5. #404
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    Reunirea lotului polist nu a impresionat deloc prin prisma noutăților...
    În total, primul jucător transferat de Poli a adunat 93 de minute!
    ...
    Refuzul lui Poli...
    Poli...
    La Poli Timișoara, în loc să fie ...
    la Poli ar trebui să sosească...
    ...
    În discuții cu Poli au mai fost ...
    în zilele ce urmează la Poli vor sosi mai mulți jucători noi...

    Quote Originally Posted by Fedayn View Post
    am o intrebare...care'i in liga 1 si care in judeteana



    Poli e in liga I,ti-a raspuns OnixOne suficient de klaar
    granita la Orsova!

  6. #405
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    In cazul Vastag probabil a vazut Van Der Velcea ca are un profil pentru dinamo, altfel nu imi explic.

    Lasa , poate il momim pe Alin Stoica cu ceva bonuri de masa acceptate la Lepa Brena.
    ce nick ai la noi pe forum?



    @ a draq martanu ce tupeu are acu'. de ce nu ai spus asa azi dimineata, hmmmm???
    las' ca te mai prind eu ....
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  7. #406
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    @ a draq martanu ce tupeu are acu'. de ce nu ai spus asa azi dimineata, hmmmm???
    las' ca te mai prind eu ....
    spirit de autoconservare,am studiat dinainte terenul si n-am vazut niciun copac incare sa ma KATZar in caz de necesitate
    granita la Orsova!

  8. #407
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    ACS Recas e echipa de pe ...DP si reprezinta Palma de Mahoarca, nu?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  9. #408
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    ce nick ai la noi pe forum?



    D
    Am avut . Eram Times.

    Dar m-au dat afara talibanii tai. Acum ma intelegi?

  10. #409
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Am avut . Eram Times.

    Dar m-au dat afara talibanii tai. Acum ma intelegi?
    Asta a fost unul dintre conturi si ai "scapat" lejer de el, ai intrat cu dumele tale clasice (preluate de la alti propagandisti!). Sunt convins ca mai are cel putin unul! Stii de ce?! L-au invatat uslasii lui ca exista sectiuni pe care le poti vedea doar daca esti logat...
    Ivanhoe, la voi exista asa ceva. Poti sa ma contrazici?!

    Oricum, imi place ca numai jucatori unul si unul ajung la ei! Credeau ca si aici merge pe adeziuni, liste de semnturi ale oamenilor de bine si/sau pe buchete de trandafiri sau crini. Prevad un campionat teribil de interesant!
    (auzi, a jucat 96 min in TOTAL la o echipa retrogradata cu brio iar alalaltul si-a inaintat actele de pensionare. sa nu uitam ca ei promoveaza tinerii banateni! )
    Last edited by 2stupiddogs; 19th June 2013 at 20:08.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  11. #410
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Adica cum? In alte parti esti bannat daca nu corespunzi standardului?

  12. #411
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Sunt curios cati 10 oameni o sa aiba Recasul prin deplasari.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  13. #412
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Adica cum? In alte parti esti bannat daca nu corespunzi standardului?
    Nu. Esti bannat daca jignesti munca celor de acolo si nu ma refer la "munca virtuala"...
    De exemplu, cam cat as "trai" pe site-ul suporterilor d.-isti daca as incepe sa scriu acolo? 1 com? 2? 5?

    PS
    Cred ca poti sa intelegi mai multe decat cele scrise in intrebarea aceasta...
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  14. #413
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    A fost postat un comunicat oficial pe site-ul lui Poli care spune ca orice articole/zvonuri despre transferuri sunt fara fundament pana nu sunt confirmate de catre club!

    In momentul de fata avem doar doua transferuri confirmate:

    Alexandru Popovici, fost Poli Timisoara si Concordia Chiajna care revine pe Dan Paltiniasnu.
    Claudiu Belu, fost Poli Timisoara si Concordia Chiajna care revine pe Dan Paltinisanu.

    Ambii crescuti la Poli, copii ai Timisoarei si tineri!

    http://acspoli.ro/Informatii_Popovic...TO_482_ro.html
    Last edited by realivanhoe; 19th June 2013 at 20:56.

  15. #414
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Cineva face reclama altui site/forum...io zic ca trebuia sa posteze articolul in intregime si doar la sfarsit sa posteze link-ul pentru cei care nu-l cred. Asa, ca sa citesti articolul trebuie sa intri pe acel site.
    PS
    Nu-i primul loc pe unde umbla dupa noi adepti...
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  16. #415
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Nu. Esti bannat daca jignesti munca celor de acolo si nu ma refer la "munca virtuala"...
    De exemplu, cam cat as "trai" pe site-ul suporterilor d.-isti daca as incepe sa scriu acolo? 1 com? 2? 5?

    PS
    Cred ca poti sa intelegi mai multe decat cele scrise in intrebarea aceasta...

  17. #416
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Era vorba de site-ul oficial, nu de vreun ziar anume

    Oricum articolul intreg este:

    "Popovici și Belu, noutăți la antrenament/GALERIE FOTO
    Home » STIRI » Ultimele noutati


    19 Iunie 2013
    La antrenamentul din această seară au participat și jucătorii Claudiu Belu (fundaș dreapta, 19 ani) și Alexandru Popovici (mijlocaș dreapta/atacant, 25 de ani). Cei doi, care în sezonul trecut au evoluat la Concordia Chiajna și au aparținut de FC Timișoara, au ajuns la un acord de principiu cu ACS Poli Timișoara.

    Altfel, la pregătiri nu mai participă Adrian Valentic și Ivica Milutinovic, cei doi neconfirmând la jocul-test susținut în această dimineață."

    http://acspoli.ro/Informatii_Popovic...TO_482_ro.html

    acspoli.ro

  18. #417
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Asta-i altceva, nu ma mai obligi sa intru pe mizeria aia.
    Data viitoare sunt curios ce cred moderatorii acestui site.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  19. #418
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Pe transfermarket Florin Ilie, Keita si Nuno Claro apar ca venind la Poli.
    Insa nimic confirmat de la club, in afara de existenta discutiilor cu ei.

  20. #419
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    "Jucătorii sezonului 2012-2013

    Până ce colegul meu va prezenta o analiză detaliată bazată pe date concrete, aș vrea să-i menționez pe jucătorii care personal mi-au plăcut cel mai mult în sezonul 2012-2013.

    Primul este golgheterul echipei, Nicu Boldea. Intrat ca rezervă în prima etapă, cu UTA, a marcat primul gol, schimbând cu totul așteptările spectatorilor cu privire la sezonul ce a urmat. Tot el a fost cel care a dat formă acestor speranțe, prin golul victoriei din ultimul minut al meciului de la Tg. Mureș. Pe lângă faptul că ne-a încântat cu goluri deosebite, șuturile sale de la distanță devenind un fel de marcă înregistrată, a fost util pe tot terenul, indiferent că a jucat în atac sau la mijloc. Din păcate, returul nu a fost la fel de strălucit, mai ales că s-a și accidentat pe finalul acestuia.

    O surpriză foarte plăcută este Răzvan Trandu, care s-a transformat incredibil pe finalul turului. A fost introdus treptat, tot mai mult, în ciuda prestațiilor neconvingătoare. Până și Velcea nu părea sigur de ce tot insistă cu titularizarea lui, nelăsându-l mai mult de o oră în teren. Totuși, încăpățânarea aceasta avea să dea roade, căci Trandu a fost eroul ultimului meci din retur, la Oradea, când întorcea de unul singur partida cu un lob de excepție și cu asumarea executării unui penalty. În retur, odată cu venirea lui Petre, nu părea că timișoreanul va mai prinde multe minute. Dar după începutul dezastruos al echipei, reușește să se impună ca titular în fața celor doi colegi mai experimentați, Petre și Poparadu, prin prestații excelente: la Slatina își asumă din nou responsabilitatea executării unui penalty extrem de important în ultimul minut, după ce Szekely ratase unul mai devreme, apoi reconfirmă în victoria cu Damila. Este al treilea golgheter al echipei, dar are în palmares și câteva pase de gol, iar per ansamblu a fost un pic din acel mijlocaș ofensiv de care se tot vorbește că e nevoie. Remarcabil este faptul că la doar 22 de ani, Trandu este deja la a treia promovare după cele cu ACS Recaș și Fortuna Covaci!

    Ultimul pe listă este juniorul Bărbuț. A făcut parte din echipa campioană la U16 de acum doi ani, a cărei golgheter a și fost. Adus după acel titlu de la Giroc la Poli în perioada lui Iancu, a fost apoi "moștenit" de către noua structură a echipelor de juniori. S-a remarcat și în câteva din ultimele jocuri ale lui Poli II de sezonul trecut, iar în lotul ACS a ajuns în timpul cantonamentului de iarnă. Deși speram că va debuta cu UTA, mai ales că erau semne clare că se va întâmpla asta înainte de meci, la 0-1 și cu un om în minus nu credeam că Velcea îl va mai introduce. Eu unul nu aș fi făcut-o, dar, la fel ca în cazul lui Trandu, am fost surprins. În cele din urmă a venit și titularizarea după prestațiile slabe ale lui Goge, iar micuțul fotbalist nu a lăsat șansa să-i scape, oferind o prestație sclipitoare în fața Damilei, prin care a atras și un ropot de aplauze. A continuat în aceeași notă, obținând chiar și primul gol în tricoul lui Poli în meciul de acasă cu Tg. Mureș. Mai are de crescut, un fundaș cu experiență îi poate face față, dar viteza, inteligența și altruismul rămân atuurile sale excelente. Este comparat cu Torje, dar să sperăm că nu va urma drumul lui și că alături de el vor confirma și Bocșan - care a și debutat într-un final în ultimul meci - precum și Todorov.

    Din lotul ASU Politehnica mi-e mai greu să aleg, unde îl avem pe golgheterul Marchiș, pe veteranul Rotariu, pe nou-venitul Ilie... Totuși, pur subiectiv, preferații mei sunt Popoviciu, care m-a încântat printr-un joc cu stil și niște goluri superbe, și Lazăr, juniorul ce s-a descurcat foarte bine în apărare, chiar și atunci când a avut de înfruntat adversari puternici.
    Posted by Andrei Vajna II at 10:18 PM "

    http://fcupoli.blogspot.ro/2013/06/j...2012-2013.html

  21. #420
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ar fi mult mai interesant de aflat unde pleaca ACS Poli in cantonament decat parerile unui tip de pe un blog oarecare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •