Page 17 of 119 FirstFirst ... 715161718192767117 ... LastLast
Results 337 to 357 of 2484

Thread: ACS Poli Timisoara

  1. #337
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Deci, pana la urma ai ales.
    ...e o rusine?!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  2. #338
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Deci, pana la urma ai ales.
    Cine? Asta?


    Intreaba-l cand a intrat ultima data pe un stadion.
    Asa m-am saturat de ciudati!

  3. #339
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    o sa scriu si eu un post pe topicul asta, chit ca am mai postat si in alta parte, special pt ivanhoe.

    explica-mi si mie, daca voiai sa le dai o palma la nenorocitii si infractorii din lpf/frf de ce nu puteai sa o iei de jos cu echipa Politehnicii?cu sprijinul autoritatilor promovai GARANTAT in 5 ani pana in liga 1, iar in momentul ala puteai avea un stadion reconstruit si un centru de copii si juniori PROFESIONIST care deja producea prima generatie de fotbalisti tineri de 18-19 ani.Plus toti suporterii alaturi, o constructie cu baze solide, etc.

    In schimb, ce s-a intamplat? Un fost rector de Politehnica aduce Recasul, o redenumeste(in perioada AEK, AEK-ul FUZIONASE cu echipa Politehnicii din vremea aia) in acte si declara ca e "cea mai Poli dintre Poli de la revolutie incoace"?!?!?!asta e BLASFEMIE!!!in plus, anul trecut, declara ca e un primar performant si nu poate cere bani de la consiliul local pt o echipa de liga a 5-a.Ai vazut rezultatul financiar al lui Poli?ti se pare ca suntem pe minus?deci nici macar nu trebuia sa bage vreun ban!iar despre performanta lui, am vazut : a fost in stare intr-un an sa planteze niste palmieri.

    Cu tot respectul, sunt total de acord cu 2stupiddogs.
    acum a fost momentul in care s-au impartit suporterii : unii care au acceptat un nou compromis(cel mai gretos, din punctul meu de vedere, de pana acum) , care nu suportau sa nu fie fotbal de liga 1 vreme de 4-5 ani, care se duc la meciuri doar daca joaca cu nu stiu ce echipe, si ceilalti, care sunt trup si suflet pt echipa asta care fac orice pt echipa asta, care merg si la Amsterdam, insa si la Nadrag, care fac totul benevol, din suflet, asa cum pot ei, si care au pot demonstra ca se poate si altfel

    Timpul va demonstra, insa eu, unul, nu voi calca pe DP atata timp cat nu joaca Poli acolo.Echipa legitimeaza stadionul, si nu invers!

    Servus.

  4. #340
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cirdois View Post
    o sa scriu si eu un post pe topicul asta, chit ca am mai postat si in alta parte, special pt ivanhoe.

    explica-mi si mie, daca voiai sa le dai o palma la nenorocitii si infractorii din lpf/frf de ce nu puteai sa o iei de jos cu echipa Politehnicii?cu sprijinul autoritatilor promovai GARANTAT in 5 ani pana in liga 1, iar in momentul ala puteai avea un stadion reconstruit si un centru de copii si juniori PROFESIONIST care deja producea prima generatie de fotbalisti tineri de 18-19 ani.Plus toti suporterii alaturi, o constructie cu baze solide, etc.

    In schimb, ce s-a intamplat? Un fost rector de Politehnica aduce Recasul, o redenumeste(in perioada AEK, AEK-ul FUZIONASE cu echipa Politehnicii din vremea aia) in acte si declara ca e "cea mai Poli dintre Poli de la revolutie incoace"?!?!?!asta e BLASFEMIE!!!in plus, anul trecut, declara ca e un primar performant si nu poate cere bani de la consiliul local pt o echipa de liga a 5-a.Ai vazut rezultatul financiar al lui Poli?ti se pare ca suntem pe minus?deci nici macar nu trebuia sa bage vreun ban!iar despre performanta lui, am vazut : a fost in stare intr-un an sa planteze niste palmieri.

    Cu tot respectul, sunt total de acord cu 2stupiddogs.
    acum a fost momentul in care s-au impartit suporterii : unii care au acceptat un nou compromis(cel mai gretos, din punctul meu de vedere, de pana acum) , care nu suportau sa nu fie fotbal de liga 1 vreme de 4-5 ani, care se duc la meciuri doar daca joaca cu nu stiu ce echipe, si ceilalti, care sunt trup si suflet pt echipa asta care fac orice pt echipa asta, care merg si la Amsterdam, insa si la Nadrag, care fac totul benevol, din suflet, asa cum pot ei, si care au pot demonstra ca se poate si altfel

    Timpul va demonstra, insa eu, unul, nu voi calca pe DP atata timp cat nu joaca Poli acolo.Echipa legitimeaza stadionul, si nu invers!

    Servus.
    de cand te asteptam neicusorule.

    1. de ce sa o luam de jos?
    2. cat de jos?
    3. 5 ani zici? ai luat in calcul toate racovitele?
    4. de ce unii timisoroni sunt gretosi si unii nu? cine stabileste asta? voi?



    Cat despre calcatul pe DP, de ce sa mai veniti? Vreti iar sa ii bateti ( fizic) pe cei ce incearca sa sustina echipa orasului?


    Daca esti meticulos, salveaza acest mesaj si ne vedem peste cativa ani . Sa vedem pe cine mai sustii tu.



    Ai remarcat ca eu nu ti-am futut tot arborele genealogic asa cum procedati voi , pe forumul pe care vi l-ati insusit , cu toti timisorenii care nu va impartasec parerile?
    Last edited by tim; 18th June 2013 at 17:17.

  5. #341
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @cirdois: lasand la o parte pe Robu si ACS Poli, eu fac diferenta intre ele, dar lasandu-le la o parte, intrebarea de fond este: de ce nu ati promovat nici macar in liga IV-a? Si o pun asa sine ira et studio! Adica voi si aici e problema, faceti o promisiune frumoasa in numele careia sa se sacrifice tot, dar o promisiune peste ani si ani! Ori tocmai ati demonstrat anul acesta ca este doar o promisiune care poate nu se va realiza niciodata! Asta se numeste UTOPIE! Utopie inseamna ceva foarte frumos si foarte ideal dar care nu se va intampla niciodata!

    Iar pentru aceasta utopie trebuiau sa fie sacrificati copii si juniorii de la o varsta in sus, sa ii dam peste tot! Adica sa fie sacrificat de exemplu Barbut, Trandu plus jucatori banateni care au facut senzatie sezonul asta, gen Boldea! Iar familiile care au investit in ei sa isi puna pofta in cui in numele a ceva ce poate/daca se va intampla vreodata?

    Intrebarea reala este de ce s-a ajuns aici!

    Eu de la Robu am auzit o varianta care in linii mari concorda cu cea a celorlalti polisti multi fosti druckeria care vin la ACS Poli. Voi imi spuneti o alta varianta, eu nu am fost sa stiu ce s-a intampla de fapt!

    Dar fuziunea acum nu mai era posibila si asta nu are de a face cu Robu!

    Iar eu nu inteleg de ce l-ati trimis pe Robu sa cerseasca la Mircea Sandu impotriva regulamentelor sa fie invitata ASU in liga II-a? Daca e dusmanul? Chiar Cristi Brancovan il acuza pe facebook pe Robu ca nu a fost indeajuns de persuasiv in fata lui Mircea Sandu!

    La ora actual singura echipa capabila sa promoveze pana prin liga III-a este Ripensia Timisoara! Sunt foarte bine organizati, nu se cearta cu nimeni, respecta pe toata lumea, au lot bun, tac si fac!

    ASU SS sunt mult sub Ripensia ca si lot, se cearta cu toata lumea, de organizati sunt bine organizati si de nota 10 mai ales pe domeniul marketing, acolo unde pot folosi ce culori/stema/nume vor pana in liga III-a.

    In ambele proiecte exista insa o problema: nu exista nici o garantie ca va fi o promovare an de an!

    Si daca Ripensiei ii dau sanse sa ajunga in ligi superioare la ASU SS nu ii dau pentru ca trebuie sa generezi unitate ca sa faci ceva de viitor!

    Daca Robu a generat divizare si a gresit flagrant, voi trebuia sa nu ii raspundeti cu aceiasi moneda, voi trebuia sa generati unitate!

    Parerea mea!

    Faptul ca ati dat raspunsul conform legii talionului a scazut din start sansele ca ASU SS sa performeze!

    Eu nu am nimic contra proiectului ASU SS Poli! Mi-e indiferent! Inteleg ca e sprijinit de cateva sute, o mie, de oameni care s-au sacrificat pentru Poli, acesti oameni merita tot respectul pentru ce au facut in trecut, nimeni nu neaga asta!

    In acelasi timp am vorbit si cu oameni de la ACS Poli care au format acea galerie, prima generatie, care nu sunt de acord cu ce faceti voi!

    Si motivul principal este ca nu exista dram de realism in proiectul ASU SS Poli!

    Cu parere de rau!
    Last edited by realivanhoe; 18th June 2013 at 17:28.

  6. #342
    sport legend
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    357
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    @cirdois: lasand la o parte pe Robu si ACS Poli, eu fac diferenta intre ele, dar lasandu-le la o parte, intrebarea de fond este: de ce nu ati promovat nici macar in liga IV-a? Si o pun asa sine ira et studio! Adica voi si aici e problema, faceti o promisiune frumoasa in numele careia sa se sacrifice tot, dar o promisiune peste ani si ani! Ori tocmai ati demonstrat anul acesta ca este doar o promisiune care poate nu se va realiza niciodata! Asta se numeste UTOPIE! Utopie inseamna ceva foarte frumos si foarte ideal dar care nu se va intampla niciodata!

    Iar pentru aceasta utopie trebuiau sa fie sacrificati copii si juniorii de la o varsta in sus, sa ii dam peste tot! Adica sa fie sacrificat de exemplu Barbut, Trandu plus jucatori banateni care au facut senzatie sezonul asta, gen Boldea! Iar familiile care au investit in ei sa isi puna pofta in cui in numele a ceva ce poate/daca se va intampla vreodata?

    Intrebarea reala este de ce s-a ajuns aici!

    Eu de la Robu am auzit o varianta care in linii mari concorda cu cea a celorlalti polisti multi fosti druckeria care vin la ACS Poli. Voi imi spuneti o alta varianta, eu nu am fost sa stiu ce s-a intampla de fapt!

    Dar fuziunea acum nu mai era posibila si asta nu are de a face cu Robu!

    Iar eu nu inteleg de ce l-ati trimis pe Robu sa cerseasca la Mircea Sandu impotriva regulamentelor sa fie invitata ASU in liga II-a? Daca e dusmanul? Chiar Cristi Brancovan il acuza pe facebook pe Robu ca nu a fost indeajuns de persuasiv in fata lui Mircea Sandu!

    La ora actual singura echipa capabila sa promoveze pana prin liga III-a este Ripensia Timisoara! Sunt foarte bine organizati, nu se cearta cu nimeni, respecta pe toata lumea, au lot bun, tac si fac!

    ASU SS sunt mult sub Ripensia ca si lot, se cearta cu toata lumea, de organizati sunt bine organizati si de nota 10 mai ales pe domeniul marketing, acolo unde pot folosi ce culori/stema/nume vor pana in liga III-a.

    In ambele proiecte exista insa o problema: nu exista nici o garantie ca va fi o promovare an de an!

    Si daca Ripensiei ii dau sanse sa ajunga in ligi superioare la ASU SS nu ii dau pentru ca trebuie sa generezi unitate ca sa faci ceva de viitor!

    Daca Robu a generat divizare si a gresit flagrant, voi trebuia sa nu ii raspundeti cu aceiasi moneda, voi trebuia sa generati unitate!

    Parerea mea!

    Faptul ca ati dat raspunsul conform legii talionului a scazut din start sansele ca ASU SS sa performeze!

    Eu nu am nimic contra proiectului ASU SS Poli! Mi-e indiferent! Inteleg ca e sprijinit de cateva sute, o mie, de oameni care s-au sacrificat pentru Poli, acesti oameni merita tot respectul pentru ce au facut in trecut, nimeni nu neaga asta!

    In acelasi timp am vorbit si cu oameni de la ACS Poli care au format acea galerie, prima generatie, care nu sunt de acord cu ce faceti voi!

    Si motivul principal este ca nu exista dram de realism in proiectul ASU SS Poli!

    Cu parere de rau!
    stiti toti ca Racovita au fost sustinuti de USL, a fost o situatie mai mult decat penibila ce s-a intamplat acolo iarna asta, insa ma abtin sa o fac publica.va spun doar atat, USL-ul vegheaza, insa cel mai important e ca NU ne pot face sa renuntam. sa fie sanatosi cu toate piedicile pe care se chinuie din rasputeri sa le puna, si ei si primaria.

  7. #343
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @cirdois: hai sa lasam USL/PDL/PNTCD etc la o parte ca partide. Deci vorbim de autoritati locale pentru ca alegerile le castiga cand unii cand altii ca asa ii in politica!

    Intrebarea mea este, considerand ca fotbalul in Romania se sutine din investitori/sponsorizari, sprijinul autoritatilor locale si doar in al treilea rand contributia suporterilor, orice ar insemna asta, si considerand ca este evident ca suntem in criza economica si partea cu sponsorizari/investitori scartaie rau in toata Romania si nu numai, de ce, dar de ce, daca aveati un dram de realism, de ce ati ales sa mergeti exact in directia opusa autoritatilor locale, singurele care puteau da acel realism necesar unui proiect sportiv pentru oras in conditiile date?

    Aceasta este marea intrebare!

    Zvonuri au ajuns pana si la mine care nu am treaba, dar pe surse de prima mana, ca si voi ati umblat cu coruperea meciurilor, dar si daca nu ati umblat, si daca e adevarat si nu e o paranoia ca USL-ul ar fi ajutat Racovita impotriva voastra, trecand peste faptul ca daca va vor out va pot desfiinta echipa oricand, dar sa plecam de la premiza ca ce credeti voi este perfect adevarat, intrebarea care ramane este pai daca in liga IV-a nu suneti capabili sa promovati si sa luptati cu interesele adverse, corupte asa cum sunt, pai cum vreti sa ajungeti in liga I? Ca tot timpul vor apare priedici!

    Si in final ramane datul de fapt, indiferent de motive, ca nu este realist deloc proiectul vostru!

    Si de ce atunci Poli sa fie implicata in vendetta politica USL-PNTCD/PDL? Indiferent ca e vorba de ACS Poli sau de ASU SS Poli? Ca doar stim ca aceiasi vendetta politica a omorat FC Timisoara lui Iancu, dupa ce Iancu o bagase in coma!

    Dupa mine singura solutie buna cu adevarat este ca oameni de o parte si de alta care inca judeca, sa treaca peste frustrarile inerente de o parte sau de alta, si sa incerce sa gaseasca o solutie comuna! Sau daca nu una comuna, daca nu se poate, macar un status quo care sa permita suporterilor sa se respecte intre ei, sa nu se mai injure pe forumuri/ziare!

    Ma refer la suporteri, pentru ca pe politicieni din partea mea pot sa ii injure cat vor fie unii fie altii!

  8. #344
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    postare de pe forumul personal al individului, unde daca scri ceva impotriva Recasului esti banat imediat....


    Quote Originally Posted by Ivanhoe
    Observ pe forumul onlinesport, pe topicul dedicat lui ACS Poli, urmatoarele din partea fanilor ASU Poli:

    1. au invadat topicul sustinand repetat ca nu ii intereseaza ACS Poli si nici stirile despre Poli! Asta pe topicul ACS Poli!
    2. au postat stiri despre palmierii primarului! WTF! ) ) )
    3. au declarat razboi firmei AGIL si ca vor boicota pleskavita de la ei!

    =)) =)) =))
    www.sspolitehnica.ro

  9. #345
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    ...e o rusine?!
    sigur-sigur asta ai inteles?

  10. #346
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pe garduri View Post
    postare de pe forumul personal al individului, unde daca scrii ceva impotriva Recasului esti banat imediat....
    I-auzi dom'le, adica cel care ne tine polologhia timosoreanului, a bunului simt si a diversitatii...cand ajunge in locuri save scoate topoarele si da drumul la caini?! IMPOSIBIL, el e civilizat, nu-i ca si noi!

    PS
    Incearca sa scrii ceva rau de Andrea Balan...sa vezi ce sare ălalaltul...
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  11. #347
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    mah,ce-i pe thd-ul asta,invazia cutezatorilor?
    azi n-aveti zi de grafiti?
    sau asteptati sa se lase noapcea?
    granita la Orsova!

  12. #348
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    mah,ce-i pe thd-ul asta,invazia cutezatorilor?
    azi n-aveti zi de grafiti?
    sau asteptati sa se lase noapcea?
    Nu-i cunosti pe cei de care vorbim....sigur nu foloseai cuvantul asta!
    Voi n-aveti de montat doage, cepuri s.a.m.d.?! Poate stropiti si voi via aia cu piatra vânătă! Vezi, de aia oamenii de bine n-au suficient vin ca voi o ardeti toata ziua pe net!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  13. #349
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Eu zic ca ASU n-a promovat si din cauza lui Alin Stoica!
    Ala a fost "cu dusmanul" inca de cand a venit, chiar si la meciuri duhnea a Recas!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  14. #350
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Nu-i cunosti pe cei de care vorbim....sigur nu foloseai cuvantul asta!
    Voi n-aveti de montat doage, cepuri s.a.m.d.?! Poate stropiti si voi via aia cu piatra vânătă! Vezi, de aia oamenii de bine n-au suficient vin ca voi o ardeti toata ziua pe net!
    asta cu "oamenii de bine" sigur e capcana
    sa-nteleg ca boicotati si vinul,nu numai mezelurile
    granita la Orsova!

  15. #351
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Eu zic ca ASU n-a promovat si din cauza lui Alin Stoica!
    Ala a fost "cu dusmanul" inca de cand a venit, chiar si la meciuri duhnea a Recas!
    pai daca n-a mai avut bani de Sole,a luat de ala din pastile,de carutas...a ce-ai fi vrut sa duhneasca,a veuve cliquot?
    granita la Orsova!

  16. #352
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Eu zic ca ASU n-a promovat si din cauza lui Alin Stoica!
    Ala a fost "cu dusmanul" inca de cand a venit, chiar si la meciuri duhnea a Recas!
    1Q, sa ne intelegem...daca nu ia foc, nu-i alcool, da?! Nu apari tu aici sa strici imaginea lu' Alin ca imediat incep si eu cu smurdu' sau cu sub 2000 oiro!

    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    asta cu "oamenii de bine" sigur e capcana
    sa-nteleg ca boicotati si vinul,nu numai mezelurile
    ....doar otetul de recas si asta pentru ca ati lasat locul in paragina!
    de ex., eu am devenit fan vin de Teremia!
    Last edited by 2stupiddogs; 18th June 2013 at 20:36.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  17. #353
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Mutati discutia cu ASU pe celalalt thread.

  18. #354
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    mah,ce-i pe thd-ul asta,invazia cutezatorilor?
    azi n-aveti zi de grafiti?
    sau asteptati sa se lase noapcea?
    Nu vezi cat se agita ivan cel groaznic asta, care aici se da cel bun si sfant, marele integrator care vede numai extremisti, iar pe forumul unde stapan, daca nu ai aceeasi parere cu el esti exterminat, precum si orice urma ca ai trecut pe acolo.
    Si apropo falsule, Robu nu a fost ales de 55% din timisoreni, pentru ca prezenta la vot in Timisoara daca a fost de 50%, iar majoritatea banatenilor, care chiar s-au dus la vot, n-au votat cu un om ce face parte dintr-o alianata formata de oameni impotriva carora au luptat in '89.
    www.sspolitehnica.ro

  19. #355
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Mutati discutia cu ASU pe celalalt thread.
    sigur-sigur asta ai inteles?
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  20. #356
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Mutati discutia cu ASU pe celalalt thread.
    Mai bine deschizi un thread "Ivanhoe cel intelept si plin de argumente" si mutam toata discutia acolo
    www.sspolitehnica.ro

  21. #357
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    de ex., eu am devenit fan vin de Teremia!
    slab,incearca sa iei un coniac de la localnici...
    daca aveti vreo deplasare acolo ma inscriu si eu
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •