Page 3 of 134 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 2795

Thread: ASU Poli Timisoara

  1. #43
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Vrei tu sa zici ca in Liga 1 vezi suporteri ca ai lui ASU? Dinamo strange intr-un campionat intreg cati fani strange ASU la o deplasare

  2. #44
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Fanii alb-violeți, pregătiți de deplasare. Iată câteva lucruri despre Bazoș


    http://img32.imageshack.us/img32/2903/bazosasupoli.jpg


    ASU Poli va juca sâmbătă, de la ora 15 la Bazoș, contra uneia dintre cele mai puternice și mai bine organizate echipe din întregul Campionat Județean. “Vulturii alb-violeți” s-au clasat mai mereu pe podiumul Seriei a III-a, batându-se tot timpul la promovare ca și în acest an. Iată câteva lucruri interesante despre localitatea timișeană.

    Bazoșul se situează la circa 30 km pe șosea, la est de Timișoara, pe malul drept al râului Bega. Este străbătut de drumul județean DJ 147, care leagă, pe axa nord-sud, drumul național DN6 Timișoara – Lugoj de drumul județean Timișoara – Buziaș. Bazoșul se află la jumătatea drumului între Recaș, la nord, și Chevereșu Mare, la sud.

    Prima atestare documentară a localității datează destul de recent, din 1723, atunci când apare menționată pe harta Contelui Mercy cu numele de Bazos. Nu s-au descoperit mărturii documentare dinainte de 1700, cu toate că în perimetrul satului a fost descoperită o așezare daco-romană. Harta oficială întocmită în 1761 arată localitatea nelocuită, ea existând doar ca prediu. Peste puțin timp apare din nou locuită, cu români. În 1783 apare cu numele de Bassosch. A fost pentru mult timp proprietate a erariului. De la erariu trece în 1867 în proprietatea fraților Ambrozy (sau Ambrozie). A fost tot timpul o localitate românească. De-a lungul secolului XIX, administrația maghiară a stabilit aici circa 30 de familii de maghiari. Localnicii se ocupau în principal cu creșterea vitelor, ovinelor, cultura plantelor, cu albinăritul și cu meșteșugul roților pentru carele cu boi.

    Între 1909 și 1914 Ludovic Ambrozy a amenajat și a po****t pădurea aparținând moșiei familiei cu zeci de specii botanice provenind de pe continentul nord-american, în special de la arboretumul Universității Harvard. Astfel a luat ființă Parcul Dendrologic Bazoș.

    În 1926, pe hotarul de vest al satului, pe moșia care aparținuse lui Ludovic Ambrozy, au fost aduse circa 46 de familii de ardeleni din jurul Sibiului și s-a înființat o nouă localitate cu numele de Bazoșu Nou (sursa: enciclopedia României).

    Hai la meci
    “Întâlnirea suporterilor pentru meciul de la Bazoș se va face mâine, sâmbătă, la ora 13:30, la locul deja binecunoscut – Ștrandul Tineretului, benzinăria Baron Oil! Vă rugăm pe toți să veniți la locul de întâlnire, chiar dacă aveți locuri libere în mașină – puteți ajuta un polist să ajungă la meci! De asemenea, la locul de întâlnire sunt așteptați și cei care nu au cu ce să meargă, se vor găsi locuri pentru toată lumea! Ne vedem mâine! Hai POLI!”, anunță Peluza Sud.

    D.N.

    http://www.banatsport.ro/fanii-alb-v...-despre-bazos/
    www.sspolitehnica.ro

  3. #45
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Vrei tu sa zici ca in Liga 1 vezi suporteri ca ai lui ASU? Dinamo strange intr-un campionat intreg cati fani strange ASU la o deplasare
    Lasa ca mai strange si Dinamo....cand are chef....
    www.sspolitehnica.ro

  4. #46
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    O cronica foarte interesanta despre ziua de ieri

    http://goranmrakic.wordpress.com/201...ta-prin-banat/

    LA TRÂNTĂ PRIN BANAT
    Posted on March 31, 2013 by goranmrakic

    Primăvara nu reușește încă să evadeze din beciurile întunecate ale lunii lupilor care s-a prelungit până aproape de prier. Dimineața mohorâtă de sfârșit de mărțișor pare parcă decupată dintr-o altă epocă, atunci când William Webb Ellis alerga cu o minge ovală prin ploile din Warwickshire.

    http://goranmrakic.files.wordpress.c...gby1.jpg?w=487

    Terenul de rugby din cartierul Ronaț, îmbibat de apă, seamănă mai mult cu mlaștinile din Satchinez. Parcă din plumburiul cerului ce acoperă arena vezi ieșind la încălzire treizeci de bizoni încruntați. După câteva minute de tăvălug totul se transformă într-un stampedo noroios, iar jucătorii, murdari din cap până în picioare, seamănă cu niște orci pregătiți de bătălie. Se duc lupte surde pentru fiecare minge. Măselele scrâșnesc, pumnii se strâng ca niște bile de oțel, corpurile se contorsionează, ochii mijesc prin firele de iarbă, vănâtăi, fașe murdare și imala ce se scurge de pe pleope, fălcile se încleștează cu fermitate, umerii se unesc formând baraje umane de netrecut, genunchii juliți alunecă prin mocirlă, coatele își fac loc prin furcile caudine ale adversarilor iar sângele clocotește ca un vulcan pregătit să erupă. E clar, acest sport poate fi practicat doar de zimbri. Oamenii din public aplaudă fiecare efort al sportivilor, conștienți că asistă pe viu la o reluare a bătăliei de la Călugăreni. Forța fizică brută pe care o emană rugbyștii este de-a dreptul fascinantă. Ai impresia că te uiți la niște tractoare din carne și oase, la o luptă pe viață și moarte între lei și bivoli africani, la un balet violent al uriașilor, la o avalanșă copleșitoare de energie și voință. Repriza a doua e dominată de oaspeți, jocul nu e foarte spectaculos, dar lupta bărbătească te face să-i aplauzi cu respect nedisimulat pe acești gladiatori moderni. Meciul în sine e strâns, dar Timișoara se impune în cele din urmă cu 12-10. Băimărenii reușesc spre final un eseu, dar ratează transformarea, pierzând astfel jocul. Plec impresionat de la meciul de rugby, gândindu-mă evident la deplasarea de la Bazoș.

    Știm că ne așteaptă un meci dificil. Mergem în vizită la niște prieteni, care însă nu își vor vinde ieftin pielea. Vremea s-a încălzit cât de cât, dar cel mai important e că nu mai plouă. Galeria se întâlnește în locul deja bine știut, pe Calea Lugojului. Coloana se pune în mișcare, iar sunetul de doze desfăcute se aude în fiecare mașină ornată cu alb-violet. La Recaș o luăm la dreapta și mergem pe un drum care dacă ar fi fost bombardat de aviația NATO arăta cu siguranță mai bine. La ieșirea din sat vedem deasupra șoselei un bener pe care scrie: „Citiți biblia zilnic“. O zonă frumoasă dar dezolantă. Pur și simplu nu înțeleg cum se pot complace niște comunități umane în mizeria cruntă, vizibilă și deranjantă pe care o crează. Sunt de acord că trăim într-un sistem de rahat și că suntem conduși de niște politicieni cleptomani și iresponsabili, dar unele lucruri țin de capacitatea indivizilor de se autogospodări. Nu sunt un ecolog fanatic, dar îi disprețuiesc pe toți cei care trăiesc în jeg sau poluează ca niște nesimțiți mediul înconjurăror. Țin minte cum arătau gospodăriile și livezile șvabilor din Periam și Variaș – îți era mai mare dragul să te plimbi pe acolo de îngrijit și curat ce era! Până la urmă multe lucruri țin și de oameni.

    http://goranmrakic.files.wordpress.c...eria.jpg?w=487

    În sfârșit, trecem de aceste lacustre sinistre și ajungem la Bazoș, acolo unde în plin izlaz ne așteaptă un stadion mic, dar foarte îngrijit. Gazonul se prezintă în condiții impecabile, iar jucătorii ambelor echipe sunt deja ieșiți la încălzire. Se vede că Sorin Cernescu, amfitrionul bazoșenilor, își face treaba așa cum se cuvine. Totul e vopsit în alb-violet, iar organizarea evenimentului sportiv este ireproșabilă. După foarte mult timp, pe gardurile unui stadion a revenit și benerul „Masseria”. „Simți cum miroase a naftalină?”, glumește cineva. Sperăm să fie de bun augur. Miedul dacic cu care ne înfruprăm ne face ziua și mai frumoasă. Ai noștri înscriu foarte devreme, după care își măresc avantajul. Joacă și Roti, e prima lui deplasare. Unii sunt moșnegi la nici trei cotoare, iar acest om aleargă și joacă fotbal la 50! Jos pălăria. Între timp gazdele reduc diferența. La pauză un grup mai vesel organizează un mini-picnic cu pâine și parizer. Își dau seama că n-au cu ce felia, așa că improvizează o lamă dintr-o doză tăiată. În repriza a doua reîncepe iureșul. Se cântă cu entuziasm, se dă cu fum. Suntem supravegheați de doar doi jandarmi (așa cum e și normal), și aceia dincolo de canal. Vântul bate peste pusta bănățeană și doar strigătele războinice ale suporterilor mai sperie câte o barză sau câte un popândău. Facem 3:1 și sperăm să avem un final liniștit, dar Bazoșul se ține scai de noi. Ne impunem la final cu 3:2, dar nu fără morcov. Cel mai emoționant moment al zilei a fost revenirea lui Stresi, după câteva luni bune de la teribilul accident pe care l-a suferit. A venit în deplasare într-un scaun cu rotile. Ne-am bucurat cu toții să-l salutăm și să-l revedem.

    http://goranmrakic.files.wordpress.c...resi.jpg?w=487

    Până la urmă cel mai important lucru rămâne bucuria fotbalului și a deplasărilor alături de prieteni. Aceștia suntem, cu bune și cu rele. Plecăm spre Darc să mai bem o bere și să ne relaxăm. Grație rugbyștilor și fotbaliștilor timișoreni am avut parte de un week-end pe cinste. Le mulțumim că ne-au dat șansa să ne redescoperim ca suporteri și ca oameni. Mergem înainte.

    Forța Viola!

    http://goranmrakic.files.wordpress.c...oli2.jpg?w=487
    www.sspolitehnica.ro

  5. #47
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    http://www.druckeria.ro/iosif-rotari...pana-la-final/

    Iosif Rotariu, servantul ideal și la Bazoș: „Voi juca în toate partidele până la final”
    Posted by Gabriel Toth

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u...78499490_n.jpg

    ASU Poli s-a impus sâmbătă cu 3-2 pe terenul celor de la FC Bazoș, în derby-ul de podium al seriei a III-a de „Județ”. A fost prima deplasare oficială pentru Iosif Rotariu în tricoul alb-violet, mijlocașul ce și-a serbat în toamnă semicentenarul preluând din nou rolul de dirijor al jocului de construcție.

    Deși a ajuns la 50 de ani și vine după o carieră la cel mai înalt nivel, în care s-a duelat cu cei mai renumiți fotbaliști ai planetei, Iosif Rotariu mărturisește că a avut emoții în meciul de sâmbătă, de la Bazoș, prima sa deplasare alături de ASU Poli din acest sezon.

    „Știam că Bazoșul e o echipă bună, care ocupă locul 3 în clasament, dar noi n-aveam voie să facem niciun pas greșit. A fost prima mea deplasare oficială cu ASU Poli și pot spune că am avut ceva emoții. Indiferent că am 25 de ani sau 50, intru de fiecare dată pe terenul de fotbal cu emoții, pentru că vreau să dau tot ce am mai bun pentru echipă, vreau să-i mulțumesc pe suporterii care vin la meci, iar atunci e normal, când trăiești fotbalul, să ai și emoții”, a declarat „Roti”.

    Mijlocașul în vârstă de 50 de ani a oferit din nou o pasă decisivă, centrându-i perfect lui Cristian Gălan, la golul de 2-0, marcat în minutul 6. După această reușită, alb-violeții s-au stins însă complet până la pauză. „Sunt obișnuite oscilațiile de formă la acest nivel, sunt jucători tineri, fără experiență, care au jucat doar la un nivel inferior. Per ansamblu, cred că am meritat victoria la Bazoș, am avut mai multe ocazii, am dominat jocul în mare parte. Cred că i-am mulțumit pe fanii noștri veniți de la Timișoara, dar și pe oamenii din Bazoș”, a spus Rotariu.

    Cel mai experimentat fotbalist din lotul lui ASU Poli promite că nu va mai lipsi de la nicio partidă a echipei din acest sezon. „Roti” abia așteaptă duelul de peste două săptămâni, cu principala contracandidată la promovare, Progresul Racovița, meci în care, mai mult ca sigur, va evolua și antrenorul Paul Codrea. „Mai mult ca sigur, voi juca în toate partidele de acum încolo. Avem un obiectiv clar, promovarea, și sper să-l putem realiza. La Racovița va fi un meci decisiv, sunt convins că vor fi foarte mulți suporteri veniți de la Timișoara, sunt convins că echipa va fi foarte montată. În plus, prin legitimarea lui Paul Codrea, sunt convins că vom câștiga”, a mai spus mijlocașul de creație al timișorenilor

    ASU Poli s-a impus la Bazoș prin golurile lui Marchiș (min. 4), Gălan (min. 6) și Ilie (min. 68), pentru gazde punctând Paulevici (min. 42) și Crețu (min. 84).

    Paul Codrea a abordat partida în următoarea formulă: Burtic – Florea, Hușanu, Obrejan, Lazăr – Popoviciu, Gălan, Rotariu, Ilie – Nicolaie, Marchiș. Au mai intrat Făgețan, Feher, Mărăndescu și Maranescu.
    www.sspolitehnica.ro

  6. #48
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  7. #49
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ai fost la meci?

  8. #50
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    te-a prins numarul 10... el se poate lua de Timisoara, tu nu te poti lua de Inter (parca esti si interist...)

    schimba repede in Juve sau Milan
    m-a prins de...coada
    granita la Orsova!

  9. #51
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Ai fost la meci?
    din pacate nu am fost. suntem praf si pulbere si eu si Eu-l (mama ei de raceala ), insa nu au intrat zilele in sac si ard de nerabdare sa-l scot pe LT la "iarba verde"

  10. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Aveti grija de voi.

  11. #53
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    www.sspolitehnica.ro

  12. #54
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    http://www.druckeria.ro/foto-peluza-...l-cu-racovita/



    FOTO Peluza Sud și-a conectat favoriții la duelul cu Racovița
    Posted by Gabriel Toth

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u.../04/antre1.jpg

    Aproximativ 150 de suporteri din Peluza Sud au fost prezenți astăzi, la antrenamentul lui ASU Poli, pentru a-i încuraja pe elevii lui Paul Codrea înaintea derby-ului de promovare, cu Progresul Racovița. La meciul de duminică se anunță o prezență-record în ceea ce privește deplasările din acest sezon.

    ASU Poli intră în linie dreaptă înaintea celui mai important joc al returului, programat duminică, la Racovița. Alb-violeții sunt obligați să câștige în duelul direct cu liderul seriei a III-a, pentru a mai spera la promovare. Deși au rămas fără Iosif Rotariu, care a ales banca tehnică de la FC Vaslui, jucătorii timișoreni sunt optimiști înaintea acestui meci, mai ales că astăzi au fost vizitați la antrenament de aproximativ 150 de suporteri.

    Cântecele galeriei și fumigenele violete le-au dat un imbold lui Marchiș, Popoviciu și ceilalți, care la final i-au aplaudat pe suporteri și le-au promis că îi vor face fericiți duminică după-amiază. Jucătorii alb-violeți au luat ca un semn bun, aducător de noroc, curcubeul apărut deasupra Bazei 2 la începutul ultimului antrenament dinaintea confruntării cu Racovița.

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u.../04/antre6.jpg

    „Va conta foarte mult prezența suporterilor noștri la Racovița, așa cum a contat și până acum, mai ales că, din ce am înțeles, de această dată va fi un record în meciurile din deplasare. La fel ca și noi, sunt mai montați ca niciodată pentru meciul cu Racovița. Pentru noi au fost tot timpul al 12-lea jucător și sunt sigur că vom reuși ceea ce ne-am propus și în această etapă, cu ajutorul lor”, ne-a declarat directorul tehnic al lui ASU Poli, Antonio Foale.

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u.../04/antre2.jpg

    Partida dintre Progresul Racovița și ASU Poli se va desfășura duminică, de la ora 17.
    www.sspolitehnica.ro

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    188
    Reputatie
    0
    ASU Poli Timisoara ce clona mai e? Aia de Recas? E mai buna Kadarca!!!!

  14. #56
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nah,ati pus-o...incep sa intre romanii pe thd-ul vostru
    granita la Orsova!

  15. #57
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    nah,ati pus-o...incep sa intre romanii pe thd-ul vostru
    ...mai repede cred e rroman, dupa cum se baga aiurea in seama....
    www.sspolitehnica.ro

  16. #58
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Am auzit ca ASU a batut la Racovita si pentru ca progresistii au avut cativa absenti, motivati, din echipa de baza!
    Cica oamenii ar fi fost invoiti sa mearga la Timisoara, ca sa poata face deplasarea cu galeria lui ASU Poli...
    "Dixi et salvavi animam meam"

  17. #59
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  18. #60
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    În deplasare, cu bicicleta! Câți kilometri vor parcurge pe două roți fanii timișoreni pentru echipa lor

    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...90763624_n.jpg


    Memorabila deplasare de anul trecut, în care suporterii timișoreni au însoțit-o pe ASU Politehnica la Giarmata Vii pe biciclete, nu va rămâne un episod izolat.

    La o săptămână după ce au câștigat, tot în deplasare, la Racovița, derby-ul seriei a III-a din liga a cincea, fanii alb-violeți sunt pregătiți să facă din nou spectacol. Sute de bicicliști vor parcurge distanța de 12 kilometri până la Urseni, localitatea unde va juca duminică echipa antrenată de Paul Codrea.
    Alb-violeții sunt acumpe primul loc, cu un punct mai mult decât Progresul Racovița, însă și cu un meci disputat în plus față de contracandidata la promovare.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...a-lor-10762653
    www.sspolitehnica.ro

  19. #61
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pe garduri View Post
    În deplasare, cu bicicleta! Câți kilometri vor parcurge pe două roți fanii timișoreni pentru echipa lor

    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...90763624_n.jpg


    Memorabila deplasare de anul trecut, în care suporterii timișoreni au însoțit-o pe ASU Politehnica la Giarmata Vii pe biciclete, nu va rămâne un episod izolat.

    La o săptămână după ce au câștigat, tot în deplasare, la Racovița, derby-ul seriei a III-a din liga a cincea, fanii alb-violeți sunt pregătiți să facă din nou spectacol. Sute de bicicliști vor parcurge distanța de 12 kilometri până la Urseni, localitatea unde va juca duminică echipa antrenată de Paul Codrea.
    Alb-violeții sunt acumpe primul loc, cu un punct mai mult decât Progresul Racovița, însă și cu un meci disputat în plus față de contracandidata la promovare.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...a-lor-10762653
    foarte faina initiativa!!!
    sa puneti poze!

  20. #62
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  21. #63
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    FOTO Pe două roți pentru nouă goluri: Urseni – ASU Poli 0-9

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u...2013/04/73.jpg

    ASU Poli a reușit astăzi cea mai clară victorie din acest campionat, impunându-se cu 9-0 pe terenul celor de la Timișul Urseni. Descătușarea a venit în partea secundă, după ce până la pauză, alb-violeții nu reușiseră decât o treime din „recolta” finală.

    Câteva sute de biciclete au pornit în această după-amiază din fața Universității de Vest, cu direcția Urseni. Echipați cu tricouri, eșarfe și steaguri în culorile Politehnicii, suporterii trupei de pe „Știința” au profitat de vremea superbă și au format o coloană de spițe și ghidoane pentru a-și susține favoriții în disputa de pe malul Timișului.

    Jucătorii nu au rămas impasibili la sărbătoarea suporterilor, răspunzând cu vârf și îndesat. Mai întâi, titularii au ieșit pe teren cu un banner de mulțumire pentru sprijinul fanilor din înregul campionat: „Unul pentru toți, toți pentru Poli! Vă mulțumim!”. Apoi, Marchiș & co. au trecut la ceea ce știu să facă cel mai bine: să scuture plasa porții adverse.

    Alb-violeții s-au împăcat ceva mai greu cu terenul de la Urseni, în unele locuri iarba depășind binișor zona gleznelor. Chiar și așa, elevii lui Paul Codrea și-au asigurat un avantaj liniștitor la pauză, 3-0, prin golurile marcate de Marchiș (15), Popoviciu (33) și Nicolaie (43).

    Tăvălugul alb-violet a fost însă de-a dreptul nimicitor în partea secundă. Marchiș a realizat „dubla” în minutul 51, apoi un fundaș al gazdelor a deviat nefericit, în propria poartă, o centrare a lui Adi Ilie, pentru ca în minutul 62, același Ilie să finalizeze superb o acțiune personală în care și-a înșirat toți adversarii pe care i-a avut în cale. Până la final, au mai punctat și rezervele. Făgețan a scuturat plasa în minutul 68, Vlad Vișan a marcat și el primul gol în tricoul lui ASU Poli, în minutul 73, pentru ca Panc să înscrie finalmente și el, în minutul 88, după alte două tentative eșuate.

    S-a încheiat 9-0 pentru alb-violeți, iar gazdele, pentru a arăta că nu s-au supărat cu căruța de goluri încasate astăzi, și-au adus contribuția la spectacol în ultimele minute, atunci când un jucător al Urseniului a făcut turul terenului într-o roabă cu motor, utilizată pe post de targă.

    http://www.druckeria.ro/wp-content/u...2013/04/42.jpg

    ASU Poli (antrenor Paul Codrea): Burtic – Radovancovici, Gălan, Obrejan, Maranescu – Florea, Popoviciu, Varga, Ilie – Nicolaie, Marchiș. Au mai intrat Mărăndescu, Panc, Făgețan și Vișan.

    „A fost foarte simpatic domnul cu roaba, e un episod ce merită să-l vadă toată țara. Îi felicit pentru idee, știam de această roabă celebră, poate o împrumutăm și noi la meciurile de acasă. A fost un gest foarte frumos al suporterilor, care au venit până aici pe biciclete. Au profitat de timpul superb, e un mijloc ecologic de a te deplasa, cred că sunt un exemplu pentru ceilalți suporteri din țară. Băieții și-au depășit norma de goluri, e prima oară când batem la o astfel de diferență.Sunt mulțumit, pentru că le-am cerut să trateze meciul serios, chiar dacă adversarul nu e unul de mare valoare”, a declarat la final antrenorul lui ASU Poli, Paul Codrea.

    http://www.druckeria.ro/foto-pe-doua...-asu-poli-0-9/
    www.sspolitehnica.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •