Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 80 of 80

Thread: Timisoara Saracens

  1. #64
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pe stadionul Gheorghe Rascanu, in etapa a VII-a din SuperLiga CEC Bank, Timisoara Saracens s-a impus cu rezultatul de 33-14 in fata celor de la Stiinta Baia Mare, dupa o partida dominata de banateni in cea mai mare parte a timpului de joc.

  2. #65
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Partida din ultima etapa a sezonului regulat dintre Timisoara Saracens si U Cluj a fost amanata pentru la toamna la cererea echipei ardelene. Oricum, indiferent de rezultat, banatenii vor inchide sezonul pe primul loc si vor juca acasa semifinala.

  3. #66
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Lotul echipei este impartit in doua. Partea locala pregateste Cupa Ligii acasa, in Ronat, in timp ce partea nationala adica jucatorii din lotul largit al nationalei plus doi stranieri eligibili de a juca sub tricolor sunt la Bucuresti unde se pregatesc intens pentru Nations Cup (fostul IRB Natyions Cup).
    De la Timisoara au fost convovati Alex Tarus, Vali Poparlan, Stelian Burcea, Valentin Calafeteanu, plus stranierii Randall Morisson si Jody Rose, chemati in premiera sub tricolor.
    Sarazinii ramasi acasa se pregatesc si ei, la fel de intens pentru Cupa Regelui.
    Last edited by Leo; 31st July 2015 at 13:44.

  4. #67
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Noua achizitie Tom Cox ar putea debuta in meciul cu Dinamo din Cupa Regelui din 1 august. In cele 2 saptamani petrecute la Timisoara a impresionat devenind cel mai rapid jucator al formatiei.


    ''Am avut si alte oferte din Europa, din Spania si Franta, dar Timisoara este o echipa buna, staff-ul tehnic de aici mi-a dat senzatia ca promoveaza exact stilul de rugby pe care imi doresc sa il joc. E o provocare sa vin la o echipa care mereu isi doreste sa fie in top. Timisoara e un oras foarte frumos. De cand sunt aici, am fost mai mult ocupat cu antrenamentele, dar in cele doua zile libere pe care le-am avut, am vizitat centrul orasului, imi place mult si ma bucur ca am ales sa vin aici'', a spus Tom Cox.

  5. #68
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Sarancens a castigat Cupa Romaniei, editia cu nr 70. A invins Steaua cu 17-14. Punctele victoriei au venit dintr-o lovitura de pedeapsa marcata in prima repriza a prelungirilor.

    Timisorenii au cucerit cel de-al treilea trofeu in aceasta competitie, dupa succesele din 2011 si 2014, fiind de asemenea prima echipa care izbuteste dubla in ultimii opt ani.


    Felicitari Timisoara!

  6. #69
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Sarancens a izbutit tripla pe plan intern, dupa ce a castigat toate cele trei trofee puse in joc: Cupa Regelui, Cupa Romaniei si titlul national.
    Attached Images Attached Images

  7. #70
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    si inca acasa la Baia Mare,nu-i putin lucru...
    mandri de banatenii nostri...
    granita la Orsova!

  8. #71
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cei doi lideri din calificarile Challange Cup, Timisoara Saracens si Tiamme Oro Rugby Roma se intalnesc in meci direct, sambata, de la ora 12.30 pe stadionul Dan Paltinisanu.

  9. #72
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cupa ramane la Timisoara!
    Attached Images Attached Images

  10. #73
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens calificata fara infrangere in grupele Challenge Cup, isi va afla adversarele in 29 iunie.

  11. #74
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timis™oara Saracens RCM, campioana Romaniei, va avea parte de dueluri infernale in toamna cu englezii de la Harlequins, scotienii de la Edinburgh Rugby si francezii de la Stade Francais Paris.
    O grupa de foc.

    Prima etapa din faza grupelor Challenge Cup se va desfasura in perioada 13-16 octombrie.

  12. #75
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens a primit vizita finalistei de acum doi ani, Edinburgh Rugby, insa campioana Scotiei s-a impus la pas, scor 17-59.

    http://www.digisport.ro/Sport/RUGBY/...-challenge-cup

  13. #76
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens se intareste pentru returul SuperLigii cu sase jucatori straini.
    Neozeelandezul Michael Stewart (25 de ani) va juca la nr. 8, el fiind adus de la echipa Southland Stags, care evolueaza in ITM Cup.In 2011, acesta a primit trofeul de „Cel mai valoros jucator de inaintare” la categoria de varsta U20.

    James Doyle (25 de ani) cetatean britanic nascut in Noua Zeelanda, va evolua ca flanker, in sezonul trecut el fiind component al echipei engleze Jersey Reds. In 2011, a fost component al lotului extins al Noii Zeelande U20, ulterior jucand si pentru Leicester Tigers si Sale Sharks, in prima liga din Anglia.

    Pilierul sud-african Pieter Stemmet (25 ani) are experienta primei divizii din tara sa natala, unde sezonul trecut a evoluat pentru Eastern Province Kings. Acesta il va avea alaturi pe conationalul sau, Marzuq Maarman, 24 de ani, care în 2012 a evoluat pentru nationala U20 a Springboks in toate partidele premergatoare Campionatului Mondial U20.

    Cea mai valoroasa achizitie in ce priveste experienta este fijianul Henry Seniloli (27 de ani) care va juca pe postul de mijlocas la gramada. Acesta a jucat cu reprezentativa tarii sale la Cupa Mondiala din 2015 din Anglia, venind de la gruparea italiana care activeaza in Liga Celtica, Benetton Treviso. In 2014, acesta a evoluat in meciurile-test jucate de Fiji cu Franta, Tara Galilor si SUA.

    Australianul Stefano Hunt (25 de ani) evolueaza pe posturile de mijlocas la deschidere/centru, el fiind format de franciza Queensland Reds. In 2016 a evoluat pentru Brothers Rugby Club si pentru Samoa A.

  14. #77
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara din nou campioana Romaniei.
    Attached Images Attached Images

  15. #78
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens l-a numit astazi antrenor principal pe australianul Matthew Brian Williams, 57 de ani, un tehnician cu o mare experienta in Marea Britanie si Irlanda. Antrenorul australian a semnat pe trei ani de zile.


    ”Clubul vrea să avanseze, să-și atingă obiectivele. Sunt onorat că m-au ales pe mine pentru următorii ani. E o echipă ambițioasă. Vreau să evoluăm în cupele europene, acolo unde am o experiență... Îmi place să lucrez în rugby-ul european. Nu am dorit să revin în Marea Britanie, am căutat ceva nou. Ceva mă atrage către construcția de echipe. Ceea ce am mai făcut. Timișoara a avut deja succes în România și Europa”, a declarat Matthew Williams.
    Attached Images Attached Images

  16. #79
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Timisoara Saracens se va reuni pe 10 iulie.

  17. #80
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •