Page 65 of 84 FirstFirst ... 1555636465666775 ... LastLast
Results 1,345 to 1,365 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #1345
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Anomalia COOPERATIVEI: Dinamo l-a cumparat cu banii patronului Universitatii Craiova
    Ciudat e faptul ca banii pentru transferul de la FC Arges (600.000 de dolari) au fost platiti de Gigi Netoiu, care era pe atunci patronul Universitatii Craiova.

    Abia doi ani mai tarziu, in 2001, Netoiu avea sa plece in conducerea clubului Dinamo. A luat cu el si cei mai buni jucatori ai Universitatii Craiova, iar in conturile clubului din Banie nu a ajuns niciun ban.
    http://m.sport.ro/liga-1/cum-a-intra...ei-dinamo.html

  2. #1346
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Denis Alibec a semnat cu Steaua. Clauza speciala pusa de Becali
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1347
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    nesimtirea ex-puscariasului oier sef fata de competitori continua fara ca nimeni sa se sesizeze si sa ia masuri.
    perioada de transferuri s-a incheiat si individul cu ajutorul trompetelor slugi din presa anunta cumparari de jucatori.in plin sezon fotbalistic.
    asta mai este campionat?

    in schimb jucatori care refuza sa intre sclavi la stana sunt tratati cu indiferenta la loturile nationale...cand cu chiu cu vai sunt convocati.

    "Naționala U 21 a României a pierdut partida cu Bulgaria din deplasare, cu scorul de 2-0, dar la începutul săptămînii trecute l-a pierdut și pe Andrei Ivan. Ce s-a întîmplat? Atacantul oltean a simțit o înțepătură la gambă și a intrat imediat pe mîna doctorului echipei naționale de tineret. Însă, după ce acesta i-a acordat primele îngrijiri medicale i-a făcut semn lui Ivan să intre pe gazon, dar jucătorul a simțit o înțepătură și mai puternică și a spus că nu mai poate continua. Așa că internaționalul oltenilor a efectuat un RMN și a fost trimis ulterior în România,

    Însă cît a stat în Bulgaria lui Ivan nu i s-a aplicat nici un fel de tratament, iar acest lucru jucătorul l-a comunicat membrilor staff-ului tehnic la sosirea în Craiova, abia sîmbăta trecută. Oltenii au strîmbat imediat din nas atunci cînd au auzit informația dată de elevul lui Mulțescu. Din acel moment Ivan a intrat pe mîna medicului Stamatescu, cel care i-a acordat un repaus total de la efort pînă miercuri."

    in schimb doua nulitati fotbalistice, enache si tosca, aflate sub obladuirea mafiei becaliste, sunt folosite cu obstinatie si nesimtire la lotul national.doar ca sa le creasca pretul!

  4. #1348
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    nesimtirea ex-puscariasului oier sef fata de competitori continua fara ca nimeni sa se sesizeze si sa ia masuri.
    perioada de transferuri s-a incheiat si individul cu ajutorul trompetelor slugi din presa anunta cumparari de jucatori.in plin sezon fotbalistic.
    asta mai este campionat?

    in schimb jucatori care refuza sa intre sclavi la stana sunt tratati cu indiferenta la loturile nationale...cand cu chiu cu vai sunt convocati.

    "Naționala U 21 a României a pierdut partida cu Bulgaria din deplasare, cu scorul de 2-0, dar la începutul săptămînii trecute l-a pierdut și pe Andrei Ivan. Ce s-a întîmplat? Atacantul oltean a simțit o înțepătură la gambă și a intrat imediat pe mîna doctorului echipei naționale de tineret. Însă, după ce acesta i-a acordat primele îngrijiri medicale i-a făcut semn lui Ivan să intre pe gazon, dar jucătorul a simțit o înțepătură și mai puternică și a spus că nu mai poate continua. Așa că internaționalul oltenilor a efectuat un RMN și a fost trimis ulterior în România,

    Însă cît a stat în Bulgaria lui Ivan nu i s-a aplicat nici un fel de tratament, iar acest lucru jucătorul l-a comunicat membrilor staff-ului tehnic la sosirea în Craiova, abia sîmbăta trecută. Oltenii au strîmbat imediat din nas atunci cînd au auzit informația dată de elevul lui Mulțescu. Din acel moment Ivan a intrat pe mîna medicului Stamatescu, cel care i-a acordat un repaus total de la efort pînă miercuri."

    in schimb doua nulitati fotbalistice, enache si tosca, aflate sub obladuirea mafiei becaliste, sunt folosite cu obstinatie si nesimtire la lotul national.doar ca sa le creasca pretul!
    Slugarnicia -boala nationala.....

  5. #1349
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    iar cei care sunt refractari la astfel de fenomen sunt socotiti atipici de feisbucisti si tratati ca atare...

  6. #1350
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    nesimtirea ex-puscariasului oier sef fata de competitori continua fara ca nimeni sa se sesizeze si sa ia masuri.
    perioada de transferuri s-a incheiat si individul cu ajutorul trompetelor slugi din presa anunta cumparari de jucatori.in plin sezon fotbalistic.
    asta mai este campionat?:o
    Ori nu ai habar despre ce vorbesti ori dezinformezi. Eu ca om de buna credinta sper sa dezinformezi. Sunt n cazuri in lume unde transferurile erau realizate din timpul anului si in transfer window doar au ajuns jucatorii la noul club.
    Gotze la Bayern, Hummels la bayern au scapat in presa, transferuri realizate din aprilie-mai in conditiile in care transfer window incepea de la jumatatea lu iulie.

    Pentru pogba s-au facut pana in vara multe oferte, refuzate dar bottom line - in afara ferestrei de transferuri poti sa faci cate oferte vrei si ce oferte vrei, oferte la care trebuie sa se raspunda. Cluburile se pot intelege, jucatorul semneaza precontract si cum incepe perioada ajunge la noul club fara sa mai existe posibilitatea de a se razgandi in perioada post sign.
    A, ca afara nu sunt guri sparte ca prostu tarii asta e alta treaba

    Cireasa de pe tort, in franta exista (nu stiu daca mai e valabil, cel mai probabil e) joker transfer window unde un jucator francez din ligue 1 se poate tranafera in ligue 1 pe sume cu posibilitatea de a ajunge imediat la noul club. Asta in perioada 1 septembrie - 31 decembrie.

  7. #1351
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    bla bla bla

    regula noua fecesebista?!

    anul trecut parca nu a fost asa ceva.doar ca era puscariasul la...puscarie?!

  8. #1352
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu era.
    Degeaba incerci sa te victimizezi si sa dezinformezi, cat sunt eu pe aici si altii care stiu dar nu-si pierd timpul o sa existe o voce a ratiunii, mesajele tale? fix "bla bla" uri de copil razgaiat, cel mai lipsit de talent din curtea scolii cu gura cea mai mare

  9. #1353
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    voce a ratiunii?
    tu bai? un feisbucist jenant in gesturi si vorbe?!

    adica dupa mintea ta feisbucista fecesebista este corect ca un jucator sa semneze in plin sezon competitional pentru o echipa adversa cand abia s-a incheiat perioada de transferuri?!
    sa faca si vizita medicala?! cu tot tam-tamul presei slujiste oierului?!
    ce campionat este ala,feisbucistule?

    vorba novacului.hai valea!

  10. #1354
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu dupa mintea mea e normal. E normal dupa mintea tuturor oamenilor implicati in fenomen din lume. S-a intamplat, se intampla si se va mai intampla. Alibec nu e sub contract cu fcsb, e sub contract cu astra pana cand se deschide perioada de transferuri. Atunci ar trebui sa primeasca si astra banii.
    Apropo, ce vizita medicala a facut?

    Jenant esti tu, dupa ce iti arat in 2 cazuri ca practici pe care tu le vezi abuzive sunt standard in toata lumea continui sa crezi ca ai dreptate si esti mare om.

    Si din toata presa asta mondiala, de ce nu se ridica nimeni sa spuna "ba uite ce nenorocire face ala acolo" desi cand se intampla *****uri mai mici sar toti de cur in sus? Sunt subjugati toti?

    Se incalca regulamentul daca ala maine era sub comanda lu reggae si la urmatorul meci juca.

    Oricum, ce mi-e johny ce imi esti tu, pot sa vin cu Dumnezeu tatal de mana sa-ti explice si el, nu exista asa ceva, tu ai dreptate ca vrei tu chiar daca habar nu ai de treaba aia.

    Nu esti jenant, esti penibil, caraghios.

  11. #1355
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    feisbucist fecesebist narcisist. pleonasm?

  12. #1356
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Eu narciaist?
    Eu am coaiele si-s destul de umil sa recunosc cand gresesc. Mai sus am scris ca ala nu a facut vizita medialcala, a facut. My bad

    Tu nu poti sa accepti ca spui niste enormitati halucinante in continuu de la meciu cu fcsb incoa'. Ala e narcisism. Sa fi asa bolnav de tine incat sa nu ai coaiele sa recunosti cand bati campii.

  13. #1357
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ce campionat mai este asta feisbucistule fecesebist?

    "Gigi Becali a dezvăluit că a plătit Astrei aproximativ două milioane cu tot cu TVA, iar jucătorul a trecut testele medicale. Există însă o clauză. În cazul în care Alibec se va accidenta grav înainte de luna ianuarie, Astra este obligată să returneze banii."

    practic,alibec va trage putin in meciurile urmatoare ca sa nu se accidenteze...
    dar si clubul fantoma astra va fi interesata sa-si ia banii.

    da.un narcisist notoriu.si feisbucist pe deasupra.fe-ce-se-bist.becalist
    pleonasm?

    pauza.m-am distrat destul cu rationistii feisbucisti.
    Last edited by lordliv; 13th October 2016 at 19:11.

  14. #1358
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu e valida clauza. A dat banii, a semnat contractu are beleaua pe cap, poate alibec sa-si rupa piciorul si sa se lase maine de fotbal, banii ajung la astra si nu pleaca de acolo.

    Doar daca fac ei un ga si gasesc hibe prin regulamente care sa le permita. Dar am senzatia ca nu prea sunt si ca prostu tarii s-a dat in gat.
    Last edited by reivan; 13th October 2016 at 19:18.

  15. #1359
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ce te faci narcisistule?

    fritzii iti taie ajutorul social sau somajul din care traiesti.
    cu ce te mai fudulesti pe aci?
    bati la poarta palatului ?! pentru merite deosebite in promovarea becalismului pe ols.

    ps.4 emoticoane.

  16. #1360
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asta este campionat?!

    "Am chemat doctorii aseară la ora 12 noaptea. A făcut RMN-ul aseară."

    adica in plin sezon un jucator face teste medicale ca sa semneze un contract cu o echipa adversa.

    bat saua ca sa priceapa magarul.ala din testul cognitiv progresist.sorosist.tehnocratic.

  17. #1361
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lordliv View Post
    ce te faci narcisistule?

    fritzii iti taie ajutorul social sau somajul din care traiesti.
    cu ce te mai fudulesti pe aci?
    bati la poarta palatului ?! pentru merite deosebite in promovarea becalismului pe ols.

    ps.4 emoticoane.
    Spune-i prietenului tau intelectual cu care comentezi fineturi, el din mig si tu de ..acasa astea. Nu ai tu grija mea.

    Domnule, rau l-a palit si il paleste adevarul pe omu asta daca a dat-o deja in d-astea. Mai are sa o dea in familii.
    Hai, gata, te-am pupat, am incercat sa-ti desenez, nu-mi iese, nu am cu cine. Baga ceva fin cu paul, o discutie despre metafizica tanatica sau alte subiecte de oameni destepti ce bineinteles ca sunteti.

  18. #1362
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    muta anunta doua transferuri de senzatie din Columbia la echipa din groapa aia. promite ca va schimba si numele echipei in Cartelul dinamo.

    http://m.sport.ro/liga-1/mutu-prezentat-oficial-la-dinamo-nu-ne-putem-pune-cu-becali-si-steaua-ce-spune-despre-transferul-lui-gnohere.html
    Last edited by Dario; 14th October 2016 at 15:21.

  19. #1363
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    de la muta zicere...

    Nu suntem la același nivel cu Steaua. Trebuie să muncim mul și să ținem capul în pământ. Presiunea este pe băieți și trebuie să muncească mult. Fanilor nu le cer răbdare, pentru că au tot avut. Le cer înțelegere. Atât se poate acum. Nu o să vin acum să promit transferuri de 20 de milioane de euro

    .......................

    Nu putem să ne batem cu domnul Becali. Nu suntem rivali la transferuri și nu avem banii domnului Becali

  20. #1364
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Hagi pregateste un supertransfer in iarna, il doreste pe Sanmartean.

    "El face artă! Dacă-l iau, vreau să ajung cel mai bun din țară"

  21. #1365
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Tanarul atacant al celor de la UTA, Adrian Petre, 18 ani, perla fotbalului romanesc, este dorit de Genoa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •