Page 55 of 84 FirstFirst ... 545535455565765 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #1135
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0


    e clar ca ti-ai schimbat dealerul.

  2. #1136
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Cand am transferat noi cu bani? Si ma refer din 48 incoace
    Cand l-ati dat pe fane la lazio. E drept c-a fost si-un blat la mijloc, dar si-a luat borcica suficient s-o convinga pe valentina
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #1137
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Numai un fin necunoscator poa sa spuna ca ala a fost blat. In tur a fost 1-1 in loc de 10-1, noroc porcesc. In retur s-au impus logic si meritat.

  4. #1138
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Pai aia de la denea nu se pricep la fotbal
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #1139
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Bogdan Mitrea a semnat cu gruparea Ascoli Picchio FC, echipa care ocupa in prezent locul 17 din 22 de echipe in Serie B. - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig....oIU3XvZ0.dpuf

  6. #1140
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu mai putin de 11 jucatori au fost anuntati de conducerea clubului Concordia Chiajna ca nu se mai conteaza pe serviciile lor pentru partea a doua a sezonului.
    pub Incepe-ti propria afacere! Ia un imprumut saptamanal sau lunar cu sume intre 500 si 10.000 de lei!

    Cei 11 care au fost chemati sa-si rezilieze contractele sunt: Marius Pena, Silviu Pana, Cristian Sarghi, Catalin Tara, Bruno Madeira, Marin Marian, Alexandru Vagner, Razvan Gradinaru, Ion Lucian, Cristian Ciobanu, Marian Constantinescu, Mihai Dina si Andrei Voineag.
    - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig....La4Z0JAF.dpuf

  7. #1141
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    gradinaru nu are contract propriu-zis cu chiajna, e imprumutat de la fcsb.
    pana,madeira,vagner si constantinescu sunt jucatori ok dar pretentiosi la salariu.
    retired.

  8. #1142
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cei 11 care au fost chemati sa-si rezilieze contractele sunt: Marius Pena, Silviu Pana, Cristian Sarghi, Catalin Tara, Bruno Madeira, Marin Marian, Alexandru Vagner, Razvan Gradinaru, Ion Lucian, Cristian Ciobanu, Marian Constantinescu, Mihai Dina si Andrei Voineag.
    Mi-e greu sa cred ca din lista asta n-o sa vina nici unul la Dinamo...liberi de contract, salarii mici, perfect pentru Negoita

  9. #1143
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pana ala ar merge. ne-a goita, te sfatuiesc prieteneste sa-l iei.
    retired.

  10. #1144
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Fundasul sarb Marko Momcilovic a semnat cu Steaua un contract valabil pe 3 ani si va imbraca tricoul cu numarul 15.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #1145
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    250 de mii pentru un jucator obscur, 28 de ani, in ultimele 6 luni de contract, salariu 7-800 pe luna (cum a spus migi). In vreme ce lui Ivan ii oferi 4000 pe luna

    Nu e clar ca s-a batut palma pentru mizeria din playoff?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #1146
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Stateau capra oltenii si fara transferul asta

  13. #1147
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    Salariul lui Marica pe luna = 250 Euro


  14. #1148
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Vlad Morar (22 ani), fostul fotbalist al celor de la Universitatea Cluj si Petrolul Ploiesti, ultima oara legitimat la Beitar Jerusalim a semnat pe 2 sezoane cu RAPID.
    TEEFOSI

  15. #1149
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Dupa transferul marelui atacant 75 de goluri in 400 meciuri (aproximativ), se zvoneste ca ciobanul ii doreste pe croatul DAVAJ MUJE si pe ghanezul SOYEY LAMOE, ca nu l-ati adus pe Messi sau Ronaldo, ati adus o rapandula.
    TEEFOSI

  16. #1150
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    limbaj elevat din GHIULesti

  17. #1151
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    "Dragi prieteni, s-a făcut prea multă vâlvă în jurul situației mele într-o perioadă în care eu voiam doar liniște. S-a vorbit mult, și-au dat mulți cu părerea, mulți dintre voi mi-ați scris, așa că mă simt dator să fac niște precizări. Am fost mereu sincer cu voi și cred că datoria unui barbat este să-și asume deciziile pe care le ia și să poată privi pe oricine în ochi. Și vreau să vă asigur că mi-am dorit mereu orice acțiune a mea, ca sportiv și ca om, să nu aducă nemulțumire nimănui. Tot timpul am ales în viață în așa fel încât să-mi fie bine!



    După plecarea de la Konyaspor mi-am dorit în prima fază să joc în continuare la o echipă din străinătate. Regulamentele nu mi-au permis însă să fiu legitimat decât începând de acum, din luna ianuare 2016, când se deschide perioada de transferari. Am analizat îndelung situația, m-am sfătuit cu persoane foarte apropiate mie și am decis că e mai bine să joc într-un campionat care începe mai târziu pentru a atinge vârful de formă în perioada Campionatului European. Am trăit momente dureroase, e greu să descriu în cuvinte ce simțeam când echipa națională lupta din greu pentru calificare, iar eu nu puteam să ajut cu nimic, din motive independente de forma mea sportivă sau de starea de sănătate.



    Îmi doresc enorm să-mi reprezint țara la un turneu final, să pot să pun umărul la obținerea unei performanțe care să dea un suflu nou fotbalului și sportului românesc într-o perioadă foarte grea. Am discutat despre asta și cu cei de la Getafe, oameni deosebiți care m-au contactat încă de când aveam probleme la Konya și mi-au transmis că mă așteaptă să mă întorc la ei. Situația nu e însă foarte simplă într-un campionat aflat în desfășurare, care se termină și foarte devreme pentru a se pregăti echipele naționale pentru Euro. Eu am făcut pregătirea fizică, dar într-o echipă aflată în ultima parte a competiției îți trebuie timp să te integrezi, să intri în schemele de joc, în mecanismele tactice deja formate. Iar ca atacant e foarte dificil dacă nu ai ritmul coechipierilor tăi, depinzi de pasele lor. În concluzie, am decis să merg la o echipă cu care sa fac pregătirea completă de iarnă și să fiu aproape de privirile staffului tehnic al naționalei. Și, cel mai important, să fiu dorit de toată lumea de la acea echipa. Am ales România pentru România!!



    Vreau să lămuresc, pe rând, și alte aspecte abordate aici. S-a tot vorbit de intersul mai multor cluburi din țară pentru mine. În tot acest timp, singurii care nu m-au căutat au fost cei de la Dinamo. Nu mă ascund, vă spun sincer, chiar m-a deranjat asta, fiindcă mulți, foarte mulți fani mi-au scris aici, iar Dinamo a fost și va rămâne o parte importantă a vieții mele. Am tras concluzia că poate au deranjat opiniile mele în anumite momente, poate chiar există o politică fermă la club, o altă viziune, poate oamenii de acolo doresc altceva. În momentul în care am hotărât ce oferta voi alege, l-am vizitat pe Mister Cornel Dinu. Vorbesc cu dânsul despre orice subiect, a fost mereu ca un printe pentru mine. L-am anunțat că revin în România, ca voi merge la Steaua și l-am intrebat și pe dânsul dacă i se pare normal să nu prezint interes pentru clubul la care m-am format. La o zi după discuție, marți mai exact, am fost sunat de un prieten din club, am discutat amical. Probabil a fost o politețe. Am citit apoi că Dinamo e acoperită, nu are nevoie de un atacant.



    Echipa care m-a dorit cel mai mult a fost Steaua. Mi-au scris suporterii, m-a ofertat antrenorul, conducerea executivă, patronul, prieteni comuni! Am primit sute de telefoane, de când am plecat din Turcia, am fost vizitat de Crăciun, de Revelion, zi de zi! Și, așa cum am anunțat aici, am ales echipa care m-a dorit cel mai mult, întotdeauna, în cariera mea, am ales asa. Vă mulțumesc pentru încredere și vă asigur pe toți că voi da toată energia mea și toata priceperea să-mi fac datoria față de noul meu club. Vreau să câștigăm toate trofeele puse în joc, vreau să duc echipa în Champions League. Nu este o alegere luată pe criteriu financiar, singura mea dorință, din acest punct de vedere, e să-l implic pe patron în susținerea Fundației Ciprian Marica, fundatie ce sprijină tineri extrem de talentați din țara noastră. E un moment important pentru mine. Mi-e dor de fotbal, mi-e dor de performanță, vreau doar să am liniște și sănătate să pot să dau totul pe gazon! La fel vă doresc și vouă, liniște, bunătate, sănătate și voie buna! Vă mulțumesc pentru atenție și vă așteptăm la stadion!"

    https://ro-ro.facebook.com/ciprianmaricaofficial
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #1152
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Avand in vedere faptul ca echipa din groapa aia l-a crescut...

    Asa cum am anuntat in primele secunde ale anului, am ales echipa care m-a dorit cel mai mult, Steaua Bucuresti. Am venit cu inima deschisa, voi da toata energia mea pentru a castiga toate trofeele puse in joc si pentru a duce echipa in UEFA Champions League. Vin in Romania pentru Romania! Le multumesc antrenorului, conducerii executive si patronului pentru insistenta cu care m-au dorit la echipa si le multumesc si celor din mass-media pentru interesul pe care mi l-au aratat. Nu a fost nici un mister, negocierile le-au purtat reprezentantii mei, spun asta pentru cei care m-au asteptat in diferite locatii. Sper sa avem o colaborare foarte buna si sper ca vom face performante pentru Romania!
    ...mult respect CIPRIAN MARICA.
    Last edited by Dario; 15th January 2016 at 11:37.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #1153
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Aveti mai jos reactia pocaitului.

    "Nu știu ce așteptări avea domnul Marica, dar din moment ce aceasta a fost contactat și invitat la discuții de către directorul sportiv Ionel Dănciulescu și antrenorul echipei Mircea Rednic, oferta clubului Dinamo a fost una extrem de serioasa și avea girul meu.

    Nu stiu daca la cluburile serioase de afară, unde domnul Marica a jucat, a fost contactat de patronii echipelor respective. Aceasta este o practică mioritică, pe care văd ca domnul Marica și-o doreste. La Dinamo niciodata patronul echipei nu va contacta și nu va negocia cu jucători, indiferent de numele acestora. Am o echipă profesionistă, care este plătită să-și facă treaba cu profesionalism. Caci, deși văd că mai există jucători nostalgici după vremurile în care totul se face "la palat" și cu mult tam tam, profesionalismul trebuie, încet, încet, să prindă contur și în Romania. Sunt cu atât mai dezamăgit de atitudinea domnului Marica, care încearcă să ascundă o trădare cu o minciună, cu cât mă așteptam ca periplul prin fotbalul mare să-l fi făcut să-și schimbe mentalitatea dâmbovițeană. Dar este mai usor să fii deontolog pe Facebook și în alte momente publice, decât să schimbi propriu-zis ceva în felul de a fi. Îi doresc domnului Marica succes și tărie de caracter ca pe viitor să-și poata asuma deciziile personale fără a mai fi nevoit să-și caute alibiuri"



    Concluzia, durere mare in potaime.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #1154
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    La ceas de seara nea giGi de la stana anunta un alt transfer. Atacantul Tha'er Bawab, ultima oara la Craiova, a semnat un contract valabil 2 ani. Pentru cunoscatori si mai putin cunoscatori, acest jucator rafinat va fi perla Stelei.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #1155
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,560
    Reputatie
    0
    Marica e un tradator dar asta e treaba ... mergem inainte
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •