Page 2 of 84 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #22
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by *Coco* View Post
    Cand vad * cum se trambaleaza si viseaza unde sa il plaseze pe Maxim in echipa lor , te ia cu .

    Ce nu stiti voi si cel mai probabil si idiotii din presa e faptul ca impresarul lui Maxim aka Lucian Marinescu nu se haleste neam cu Becali.
    O fi dat Pandurii pe Maxim 50.000 de euro, dar nu sunt nici ei prosti sa il vanda Stelei pe 1 mil, cand are oferte de afara.

    Vorba aia,inclusiv ciobanul si-a luat adio de la el, ca nu il poate lua, numai voi visati la cai verzi pe pereti
    asa si? cred ca mata ai o problema daca te deranjeaza simplul fapt ca luam in calcul posibilitatea ca el sa se transfere la noi...

  2. #23
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    zi'mi unul care nu e peste tanase...tanase nu e niciodata fotbalist de steaua
    cu sistemele e ceva relativ,astea se schimba in functie de joc/adversar/cum decurge meciul respectiv...e o discutie asa filosofica
    a fost bre...dar s-a stricat...cum s-au stricat multi care au trecut (si chiar mai sunt) prin curtea noastra...
    una peste alta, nu ca lui i-ar iesi (dar macar incearca ), zi-mi un singur jucator de la steaua care dribleaza din pozitie statica... tanase e genul de jucator care ar tb folosit cand jucam cu echipe ce supra-aglomereaza defensiva... doar el (ce-i drept destul de rar ) imi pare in stare sa scoata un om din joc printr-o floricica pe metru patrat...sau macar incearca ... e si motivul pt care-l vad jucand mai degraba in centru decat pe banda...
    cu aripile n-avem probleme: chipciu, popa, parvulescu etc... toti jucatori de explozie si care dribleaza in regim de viteza...

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tanase e jucator de baza.O sa plangeti dupa el abia cand va pleca

  4. #25
    junior cosmin95's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Galati
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Tanase nu e constant, asta e problema lui.Are unele meciuri extraordinare, si unele meciuri in care nici nu se vede.Oricum, parerea mea e ca nu trebuie vandut acum.

  5. #26
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    "L-am luat pe Florin Niță, de la Chiajna. Este în ultimele 6 luni de contract și poate să semneze cu cine vrea. L-am luat, dar vine din vară", a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

    După Gabi Iancu și Rui Duarte, Gigi Becali susține că Steaua a mai rezolvat un transfer: va veni portarul Florin Niță, de la Concordia Chiajna.

  6. #27
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by philos View Post
    a fost bre...dar s-a stricat...cum s-au stricat multi care au trecut (si chiar mai sunt) prin curtea noastra...
    una peste alta, nu ca lui i-ar iesi (dar macar incearca ), zi-mi un singur jucator de la steaua care dribleaza din pozitie statica... tanase e genul de jucator care ar tb folosit cand jucam cu echipe ce supra-aglomereaza defensiva... doar el (ce-i drept destul de rar ) imi pare in stare sa scoata un om din joc printr-o floricica pe metru patrat...sau macar incearca ... e si motivul pt care-l vad jucand mai degraba in centru decat pe banda...
    cu aripile n-avem probleme: chipciu, popa, parvulescu etc... toti jucatori de explozie si care dribleaza in regim de viteza...
    xavi,iniesta,x.alonso,ozil......zi tu ca astia nu s'ar integra la steaua
    si eu cred ca nu'i de banda,dar adu'i concurent pe post si motiveaza'l...asa cand parlamentarul vede in el cel mai bun fotbalist din L1,normal ca mergi pe principiul oricum ma place patronul,salariul e la zi...baga'l pe parvulescu in ritm cu niste meciuri,ca sa'l ambitionezi pe ala sa joace...
    Rapid NU MOARE!!!

  7. #28
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Petrolul

    Dupa Cesinha, Avogadri si Oprita, alti 3 jucatori Mendy, Tony si Cojocnean, au fost chemati sa-si rezilieze contractele.

  8. #29
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Astra

    Niculae a renuntat la Ovidiu Mihalache, Ben Djemia, Salif Nogo, la tanarul Vadrariu, la portarul Kello si la camerunezul Olivier Boumale.
    Vor mai fi vanduti si Fatai și Takayuki.

  9. #30
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Victoras Astafei a fost transferat de Otelul pe 200000 de euro.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  10. #31
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Surdu a plecat de la Rapid

    Zi neagra pentru fotbalul romanesc.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    s-a si pocait,spunea ca l-au fortat aia sa scandeze impotriva Stelei
    pacat,mare pacat,inca mai era util Rapiduletului.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #33
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    s-a si pocait,spunea ca l-au fortat aia sa scandeze impotriva Stelei
    toti din ziua de astazi sunt mercenari,si joaca pentru bani.nu mai e de mult pe sentimente...acuma toti "de mici eram...depinde la echipa unde ajung"
    parvulescu e un exemplu recent...cum i-a dat gigi 10.000 in plus,cum a uitat si de tricoul lu' dinamo,si ca era dinamovist de mic...
    Rapid NU MOARE!!!

  13. #34
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Cosmin Vancea - carte de vizită
    - născut pe 24 decembrie 1984
    - este atacant central
    - a făcut junioratul la ASA Tg. Mureș
    - a mai jucat la Mobila Sovata, Gaz Metan Mediaș, FCM Tg. Mureș și Bintang Medan
    - vine de la CS Turnu Severin din postura de jucător liber de contract
    - a marcat în toamnă 5 goluri pentru CS Turnu Severin
    - a semnat pe 2 ani și jumătate cu FC Oțelul Galați
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  14. #35
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Mijlocașul Dănuț Enescu și-a reziliat ieri, pe cale amiabilă, contractul cu Oțelul Galați.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #36
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #37
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Gicu Becali poate sa latre cat vrea, Maxim nu va pleca in iarna asta de la Pandurii.

    "Gigi Becali a declarat că a ajuns deja la un acord cu Pandurii, iar Maxim este deja al Stelei. Deocamdată, jucătorul nu a semnat oficial cu gruparea din Ghencea și nici o va face până la finalul sezonului afirmă impresarul său.

    Lucian Marinescu spune că mijlocașul se concentrează în acest moment doar pe ce are de făcut la Pandurii, iar obiectivul său este acela de a rămâne în anturajul echipei naționale."

  17. #38
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Sergio, Pandurii si-au depasit conditia in acest tur de campionat. Felicitari dar nu e inca echipa sa isi permita sa tina jucatori ca Maxim. Ar fi nasol inclusiv pentru jucator.

  18. #39
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Sigur, mai bine ajunge la Steaua pe post de Dodel 2... Tu te vezi ce scrii, padurare?

  19. #40
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ce rautacios esti mai...nu mai bine iti vezi de strainii de la echipa aia straina pe care o sustii.

  20. #41
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Sigur, mai bine ajunge la Steaua pe post de Dodel 2... Tu te vezi ce scrii, padurare?
    Baga avatarul ala simpatic, i-am pregatit o acadea daca a invatat poezia


    Maxim pentru noi este Dodel 2 ! :ok

  21. #42
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Uly, uly care este postul tau favorit ?

    Este ca ti-ai dori din rasputeri sa stralucesti pentru iechipa favorita ? Uly, ti-ai dori ?

    Inca te mai visezi Dodinel ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •