Page 19 of 84 FirstFirst ... 917181920212969 ... LastLast
Results 379 to 399 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #379
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tifosi Grant View Post
    ce meciuri vor fii intre steaua si navodari....
    Steaua si Steaua 2 vrei sa zici...

    Adevaru e ca si asta e o strategie. Daca nu le interzice nimeni,,,

  2. #380
    Registered User
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    271
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Steaua si Steaua 2 vrei sa zici...

    Adevaru e ca si asta e o strategie. Daca nu le interzice nimeni,,,
    si viitorul ce steaua mai e? astra ce steaua mai e? pandurii ce steaua mai e?

  3. #381
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Ai intrerupt tratamentul, nu?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #382
    sport legend SpyS's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tifosi Grant View Post
    ce meciuri vor fii intre steaua si navodari....
    Si cand credeam ca tocmai ce am scapat si noi de unul din satelitii Stelei, Chiajna, se pare ca intra altul in loc. Deci se pare ca iar o sa aiba Steluta avans cel putin 18 puncte inca de la inceputul competitiei fata de ceilalti contracandidati la titlu datorita a vreo 3 sateliti pe care se pot baza sigur si in acest sezon. Baga-mi-as........!!!!!

  5. #383
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tifosi Grant View Post
    si viitorul ce steaua mai e? astra ce steaua mai e? pandurii ce steaua mai e?
    Am uitat de Viitorul...

    Astra si Pandurii nu se pun, ar fi culmea.. ajung 2 sateliti... Nu se mai vede steaua de atatea planete

  6. #384
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Oricum nu e panica, Steaua o sa fie retrogradata si petrolul o sa ia titlul. Si-apoi o sa-l ia walter, cu tot cu echipa, stadion si...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #385
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    cum sa ia Petrolul titlul??? ai baut... petrol ?

    titlul e titlu.

    De retrogradat nu prea are cum. Cea mai mare penailizare data cred ca poate fi cateva puncte minus la inceput.

    Am ajuns sa retrogradam echipe pentru ce s-a intamplat acum 6 ani?? Numai la noi se poate asta.

  8. #386
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    FC Brasov a adus un mijlocas central, De Almeida Santos Diogo (28 de ani), poreclit "Animalul" si un fundas stanga Sergio Fernando Da Silva Rodriguez (27 de ani). Cei doi au semnat contracte pe 2 ani.

  9. #387
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    fug jucatorii de dinamo ca dracu de tamaie

    Alexe, DISPERAT sa scape de rasi: "Nu vreau sa ma PLAFONEZ la hariciumbe, timpul trece!"

    intre timp, parizianul si ai lui trag de Chiriches http://www.sport.ro/liga-1/ultima-or...e-un-club.html
    Last edited by Hingherul; 20th June 2013 at 20:52.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #388
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    astia de la dinamo,inca din iunie se pregatesc de revelion...altfel nu imi explic de ce isi iau numai petarde de jucatori pocaitule,baga-i in liga2.

  11. #389
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ehe, unii de pe aici au scapat de probleme si deja se preocupa de grija altuia.
    e reconfortant sa vezi asemenea suporteri increzatori in viitorul echipei lor favorite.
    pentru fericirea lor sper ca situatia sa ramana rozalie precum o vad ei, desi s-a cam innegrit deja pe la colturi.

    Revenind la Dinamo si situatia actuala, cred ca e buna abordarea actuala si Multescu e un antrenor bun la reconstructie si cu pricepere in a gasi si slefui jucatori. Decat sa ai un lot format din jucatori umflati de impresari si presa care se plimba blazati pe teren, mai bine iei pe unii mai putin rasfatati de ziare dar cu potential si dorinta de a realiza ceva pe teren. Eu cred ca au toate sansele sa aiba un sezon mai bun decat cel abia incheiat, iar curatenia facuta la club de catre Negoita era necesara de ani de zile. Dinamo a pierdut o multime de jucatori pentru simplul fapt ca era infestata de cartite ce trageau pentru alte echipe.
    Orice ar fi, prefer sa vad ca incearca sa aseze clubul pe baze reale si profesioniste si sa aduca jucatori tineri, modesti si muncitori decat sa spele bani negri si sa aduca o ciurda de 'vedete' care consuma mult, produc prea putin si la prima sincopa fug care incotro.
    Deocamdata s-au facut cateva achizitii promitatoare, inclusiv pastrarea lui Dorin Rotariu care mie mi se pare unul dintre cei mai promitatori tineri jucatori din Romania.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #390
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    ehe, unii de pe aici au scapat de probleme si deja se preocupa de grija altuia.
    e reconfortant sa vezi asemenea suporteri increzatori in viitorul echipei lor favorite.
    pentru fericirea lor sper ca situatia sa ramana rozalie precum o vad ei, desi s-a cam innegrit deja pe la colturi.
    ei n-au echipa favorita, asteapta decizia uefa si apoi se pronunta
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  13. #391
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Orice ar fi, prefer sa vad ca incearca sa aseze clubul pe baze reale si profesioniste si sa aduca jucatori tineri, modesti si muncitori decat sa spele bani negri si sa aduca o ciurda de 'vedete' care consuma mult, produc prea putin si la prima sincopa fug care incotro.
    Deocamdata s-au facut cateva achizitii promitatoare, inclusiv pastrarea lui Dorin Rotariu care mie mi se pare unul dintre cei mai promitatori tineri jucatori din Romania.
    utilizator,adica au fost adusi din astia de genu musat.S-a vazut ce rezultate ati avut cu musat.dinamo se va zbate in mediocritate.Daca pleaca alexe,locul 8 scrie pe dinamo.Sa vedem cat o sa mearga la fani placa "achizitii promitatoare",dupa 2-3 infrangeri consecutive.

    Crezi ca aia din peluza vor mai accepta sa vada pe dInamo la 15 puncte in urma Stelei?Ma indoiesc.
    Rezultatele se fac cu jucatori pentru care trebuia sa platesti serios.Daca dinamo isi aducea un nistor si iorga de la otelul,sau bawah,ar fi avut sanse la locul 4-5.La titlu se bate Steaua si Cfr,ar pentru locul3 va fi o lupta intre petrolul, astra si pandurii.dinamo se va lupta pt 6-10,cu otelul, fc brasov si gaz metan.
    Oricum ,nu va plang de mila Dinpotriva.Am sa ma bucur cand o sa vad dinamo pe locul 7-8.

  14. #392
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    catelusii aduc jucatori in probe.La asemenea metode recurg doar echipele fomiste
    Cu negpulita spre liga 2

    Si macar daca i-ar aduce de undeva mai din civilizatie, dar ei aduc africani nemancati, fratele lui balloteli, nepotul lui gigel, sau amatori
    Sau chiar marea fosta "perla" stelista FLORENTINNNN matei.Alt nemancat, refuzat pe la toate echipele in ultimii 3 ani.Bravo ba
    reconstructie pe naiba.Faci reconstructie cu jucatori tineri valorosi nu toti amaratii veniti la tine sa pape o paine
    Last edited by Roddicted; 21st June 2013 at 14:48.

  15. #393
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    dimpotriva
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  16. #394
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sunt deja destui tineri promitatori la Dinamo, si mare parte dintre noii veniti sunt si ei pana la 23/24 de ani.
    daca nu vorbim despre jucatori consacrati, numai fraierii arunca bani fara sa ceara proba de joc.
    e bine ca vin nemancati, aia satui alearga mai domol.
    Florentin Matei nu a semnat inca. Dar la fel spuneati si despre celalalt Matei care la Steaua si Astra primea bani sa-i arunce in cazino si abia la Dinamo a inceput sa joace fotbal. Asta e, unii stiu sa creasca si sa recupereze jucatori, altii trag la nesfarsit lozuri sperand sa fie castigatoare. Pana la urma iese dar sa vedem cat va mai tine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #395
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Matei cel care sparge banii la cazino a jucat in regula si cat a fost la steaua(vreo 10 meciuri cam in total cred), problema e ca eclipsa orice alt jucator din lot la golanii.Una e sa fii mai petrecaret, alta e sa fii nesimtit

  18. #396
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    utilizator,adica au fost adusi din astia de genu musat.S-a vazut ce rezultate ati avut cu musat.dinamo se va zbate in mediocritate.Daca pleaca alexe,locul 8 scrie pe dinamo.Sa vedem cat o sa mearga la fani placa "achizitii promitatoare",dupa 2-3 infrangeri consecutive.

    Crezi ca aia din peluza vor mai accepta sa vada pe dInamo la 15 puncte in urma Stelei?Ma indoiesc.
    Rezultatele se fac cu jucatori pentru care trebuia sa platesti serios.Daca dinamo isi aducea un nistor si iorga de la otelul,sau bawah,ar fi avut sanse la locul 4-5.La titlu se bate Steaua si Cfr,ar pentru locul3 va fi o lupta intre petrolul, astra si pandurii.dinamo se va lupta pt 6-10,cu otelul, fc brasov si gaz metan.
    Oricum ,nu va plang de mila Dinpotriva.Am sa ma bucur cand o sa vad dinamo pe locul 7-8.
    Rationamentul tau e foarte bun dar se bazeaza pe supozitii.
    In primul rand anul asta a terminat Steaua la distanta mare. Altfel nu prea s-a mai intamplat asta in ultimul deceniu.
    Pe partea celalata, sunt convins ca suporterii vor veni la stadion vazand onestitate la club si pe teren. Suporterii nu mai veneau pentru ca se saturasera de japitele din fostul actionariat, de mudul in care genstionau clubul, de faptul ca luau jucatori umflati de presa ca sa termine pe pozitii total nepotrivite cu declaratiile initiale. Acum asteptarile sunt mici si cand echia va incepe sa le depaseasca suporterii vor veni cu suguranta in numar si mai mare.

    Eu sper sa ma bucur de locul in clasament al lui Dinamo din vara viitoare. As paria ca va fi mai sus decat anul asta.
    Sper ca si tu sa te bucuri de jocurile echipei tale favorite la anul, indiferent de liga in care va activa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #397
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Matei cel care sparge banii la cazino a jucat in regula si cat a fost la steaua(vreo 10 meciuri cam in total cred), problema e ca eclipsa orice alt jucator din lot la golanii.Una e sa fii mai petrecaret, alta e sa fii nesimtit
    sigur ca e o diferenta, dar ambele probleme se pot corecta la fel de bine. De fapt uneori corectezi mai usor lenea prin antrenamente suplimentare si directate decat viciile. Sa vedem ce va fi cu Florentin, deocamdata nu e luat si sa fii sigur ca Multescu nu va tolera niciodata indolenta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #398
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Matei cel care sparge banii la cazino a jucat in regula si cat a fost la steaua(vreo 10 meciuri cam in total cred), problema e ca eclipsa orice alt jucator din lot la golanii.Una e sa fii mai petrecaret, alta e sa fii nesimtit
    Bine că a dat steaua 2,5 milioane pe Tănase și pe Nilă care nu au jucat pănă acum mai nimic! Discuți vorbe și habar nu ai despre ce vorbești.

    Există nenumărate cazuri în fotbal în care jucători necunoscuți dar talentati sau dornici de a se afirma, au explodat la echipe cu ceva pretentii!
    Noi avem încredere în Mulțescu și nu avem pretenții la primul sezon! Totul este ca echipa să înceapă să se lege și fiecare jucător să dea totul pe teren. Asta vrea să vadă un suporter, dăruire pt echipă!

  21. #399
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Ok, daca il bagi pe dodel in zona "ratatilor" imi pare rau sa-ti spun ca faci parte fie din categoria celor ca pun botul la mani****rile altora sau stii fotbal cat echipa pe careo sustii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •