Page 54 of 91 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 1901

Thread: Amicale

  1. #1114
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    cine pana mea e otelul ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #1115
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    corect.
    retired.

  3. #1116
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Petrolul Ploiesti - Cernomoret Odessa (Ucraina) 0-1
    Last edited by Dario; 6th February 2014 at 19:01.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1117
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Mi-am adus acum aminte de ce vorbeam cand am fost la ultimul meci acasa cu niste baieti s-au trezit acum toti provincialii anti-capitala , anti-Steaua si asa mai departe. Cand Ceahlau ajunge in Ghencea si incep "fanii" sa injure Steaua inseamna ca e o chestie de "val". Petrolistii fac "atmosfera" doar injurand Steaua. injura , injura , fcp , fcp , injura Steaua. Astia sunteti.
    Eu de cand ma stiu nu am vazut si nu am chemat jucatorii sa vina sa injure de "rivali". Si in afara celor de la dinamo si de la rapid nu injuram pe nimeni. Janos Szekely venit de la otelu la Steaua n-a semnat cu rapid si a recunoscut ca s-a simtit ciudat cand a intrat pe poarta "ProRapid" si ca nu poate semna. Sunt jucatori de la Rapid si Dinamo care nu au injurat Steaua pe stadion si acum hop , fiecare taranus sare si injura asa din senin. Ca s-a trezit el deranjat acum de Steaua ca a auzit de la ala care a vorbit cu ala ca n-a fost penalty la amicalul ala dar s-a dat. Eu va spun doar sa nu va *****i pe voi asa din senin cand sunteti fix nimeni in fotbal sau la nivel de suporteri.
    retired.

  5. #1118
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    FC Botosani - Vysocina Jihlava (Cehia) 0-2
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #1119
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    cine pana mea e otelul ?
    Motivul pentru care unii ca mine isi doresc sa treaca timpul mai repede cateodata, alteori nu.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  7. #1120
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Concordia Chiajna - Zimbru Chisinau (Moldova) 1-0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #1121
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Bravo Dinamo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #1122
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    crapa fierea in ei cand citesc stiri de genul asta :
    Steaua e pe 20 in topul celor mai tari echipe din lume.


    Dara asa e mai bine?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #1123
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    probabil blat
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #1124
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    U Cluj - Lokomotiv Sofia 3-2
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #1125
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Observ ca toate echipele romanesti castiga meciuri numai Steaua nu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #1126
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bravo dinamo
    nu stiam de ce urla cainii pe afara. acum m-am prins ca ati iesit sa sarbatoriti in strada
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #1127
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Atunci imi permit sa spun ca nu sunteti pe treaba voastra. Voi 3 sferturi si jumatate din istorie va bateati la retrogradare si in mijlocul clasamentului. Ati castigat cel mai scarbos campionat din istorie (si va ramane asa daca se schimba lucrurile in returul asta) si va bagati in seama cu japca. Cand in meciurile cu Otelul exceptandu-l pe asta de anu' asta a fost Steaua ajutata? Care faulturi si scuipaturi cand erati campioni la asa ceva in meciurile cu Steaua si cu Petrlou? Mai bine va vedeti de clubul vostru si de oamenii care v-au facut rau -vezi conducerea-. Ce a facut Steaua otelului asa grav? n-ati ratat campionate si nici n-ati retogradat din cauza noastra.
    Inseamna ca nu cunosti istoria propriei echipe. Hai sa iti dau doar doua episoade. Acelasi arbitru Tudor, trimis tur-retur sa ne faca praf. Victorie in Ghencea pentru Steaua dintr-un offside kilometric ( e meciul ala in care a dat Viglianti gol de la jumatatea terenului).
    Vrei sa vorbim de acel 5-0 la Galati pentru Steaua cu cel putin 3 goluri inlesnite de acelasi Tudor si de un penalty nedat pentru Otelul?
    Daca vrei, vorbim si de meciuri mai vechi. In 98, victoria Stelei cu 2-0, cu primul gol marcat dintr-un penalty acordat ca un nesimtit de Aron Huzu.
    Mai e meciul din 96, victorie Steaua cu 2-1 in Ghencea, dar a fost gol valabil si penalty pentru Otelul ( lucru recunoscut de tusier).
    Sa mai vorbim ca jegosul de Mihai Stoica, un gropar pentru Otelul, a plecat cu cei mai valorosi oameni la Steaua ( gratuit, i-a furat intr-o noapte) si a lasat restul echipei libera de contract.
    Ti-am mai putea spune vreo cateva lucruri si despre simbolul vostru, Lacatus, dar ma opresc aici. ( am dat doar niste exemple din ce mi-am amintit in viteza)
    Am un milion de motive sa urasc Steaua si inca unul sa urasc Dinamo. Stiu ca in mintea voastra spuneti ca sunt frustrat, dar de atatea ori am fost furati de aceste doua echipe incat nu ma pot abtine.
    Faptul ca urasc Steaua nu inseamna neaparat ca urasc suporterii ei in totalitate. Sunt sigur ca printre suporterii acestei echipe sunt si oameni demni de toata lauda. Nu suport insa indivizii aia care nu au facut niciodata nimic in viata lor si s-au uitat si ei la trofeele castigate si si-au ales Steaua, doar pentru ca le are pe cele mai multe.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #1128
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Offsideul ala nu a fost kilomertic si meciul a avut loc anul trecut parca , pe Ghencea unde ati reusit sa jucati ca niste cizme si sa dati un gol norocos.
    In 98 din cate tin eu minte -eram destul de mic- a fost un penalty dat aiurea. Meciul incheiat 5-0 cu golurile "inlesnite"? serios? in 2009 parca a fost meciul si otelul nu a contat. poti daca vrei sa reprosezi golul ala dat cu portarul accidentat dar in rest nimic. parca a fost dat la 3-0..
    Despre Lacatus nu prea cred ca ai ce sa-mi spui.
    MM este si a fost o mizerie dar care-i vina Stelei? Ca jiji il angajeaza? Din cate stiu nu a fost doar la Steaua manager si deprinderile lui le cunosc bine la fel ca multi stelisti care nu se feresc sa-i dea mure la meciuri.
    Despre suporteri eu prefer sa nu vorbesc. Si aici pe forum insa dai de niste specimene. Pentru mine suporter nu e ala care tine cu Steaua la bine , se ascunde cand luam bataie , ii linge pe oamenii de pe langa club ca apoi sa-i scuipe si sa-i linga la loc. Astia deobicei nu stau langa Steaua , nu vin la meciuri -si nu din cauza ca nu ar avea timp / bani . Vezi Duba sau ala nayram / naymar , roddicted. Ei sunt fani de acasa pentru care suporterii de pe stadion sunt inferiori. Fani gasesti pe Ghencea , acasa. Daca vin 3000 inseamna ca aia 3000 suntem. Pot insa si eu sa ma leg de fanii otelului , de meciurile pacii , de parcursul ucl , jocul urat , inginerii fincanciare , de faptul ca s-a adapat din bani publici. Suprinzator in anul in care ati castigat campionatul umpleati stadioane , aveati glas , faceati deplasari , ne injurati din trenuri cu geamurile inchise , v-ati facut steaguri mari si steaguri de gard , au aparut grupuri ultras care acum guess what? nu mai sunt. Si daca mergem noi doi pe strada prin galati acum cred ca 7 din 10 oameni nu tin neaparat cu Otelul.
    Si cu toate astea , la care se adauga faptul ca doar cu Steaua jucati serios , rupeti picioare samd. pe cand cu celelalte echipe "mari" faceti meciurile pacii eu nu urasc otelul pentru ca nu prea conteaza pentru mine.
    Eu sustin Steaua si atat.Daca ma gandesc foarte bine dinamovisti si rapidisti urasc doar pentru ca sunt ipocriti si pentru ca am avut experiente neplacute cu ei. In rest si ei imi par nesemnificativi. Nu am batut nici o singura data pe cineva pt ca ar sustine x echipa. nici nu i-am injurat nici nu am avut discutii in contradictoriu. si faptul ca acum toata lumea injura Steaua imi pare ciudat si anormal.
    Last edited by reivan; 6th February 2014 at 22:15.
    retired.

  16. #1129
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Offsideul ala nu a fost kilomertic si meciul a avut loc anul trecut parca , pe Ghencea unde ati reusit sa jucati ca niste cizme si sa dati un gol norocos.
    In 98 din cate tin eu minte -eram destul de mic- a fost un penalty dat aiurea. Meciul incheiat 5-0 cu golurile "inlesnite"? serios? in 2009 parca a fost meciul si otelul nu a contat. poti daca vrei sa reprosezi golul ala dat cu portarul accidentat dar in rest nimic. parca a fost dat la 3-0..
    Despre Lacatus nu prea cred ca ai ce sa-mi spui.
    MM este si a fost o mizerie dar care-i vina Stelei? Ca jiji il angajeaza? Din cate stiu nu a fost doar la Steaua manager si deprinderile lui le cunosc bine la fel ca multi stelisti care nu se feresc sa-i dea mure la meciuri.
    Despre suporteri eu prefer sa nu vorbesc. Si aici pe forum insa dai de niste specimene. Pentru mine suporter nu e ala care tine cu Steaua la bine , se ascunde cand luam bataie , ii linge pe oamenii de pe langa club ca apoi sa-i scuipe si sa-i linga la loc. Astia deobicei nu stau langa Steaua , nu vin la meciuri -si nu din cauza ca nu ar avea timp / bani . Vezi Duba sau ala nayram / naymar , roddicted. Ei sunt fani de acasa pentru care suporterii de pe stadion sunt inferiori. Fani gasesti pe Ghencea , acasa. Daca vin 3000 inseamna ca aia 3000 suntem. Pot insa si eu sa ma leg de fanii otelului , de meciurile pacii , de parcursul ucl , jocul urat , inginerii fincanciare , de faptul ca s-a adapat din bani publici. Suprinzator in anul in care ati castigat campionatul umpleati stadioane , aveati glas , faceati deplasari , ne injurati din trenuri cu geamurile inchise , v-ati facut steaguri mari si steaguri de gard , au aparut grupuri ultras care acum guess what? nu mai sunt. Si daca mergem noi doi pe strada prin galati acum cred ca 7 din 10 oameni nu tin neaparat cu Otelul.
    Si cu toate astea , la care se adauga faptul ca doar cu Steaua jucati serios , rupeti picioare samd. pe cand cu celelalte echipe "mari" faceti meciurile pacii eu nu urasc otelul pentru ca nu prea conteaza pentru mine.
    Eu sustin Steaua si atat.Daca ma gandesc foarte bine dinamovisti si rapidisti urasc doar pentru ca sunt ipocriti si pentru ca am avut experiente neplacute cu ei. In rest si ei imi par nesemnificativi. Nu am batut nici o singura data pe cineva pt ca ar sustine x echipa. nici nu i-am injurat nici nu am avut discutii in contradictoriu. si faptul ca acum toata lumea injura Steaua imi pare ciudat si anormal.
    Eu ti-am dat exemple, faptele sunt reale, dar tu refuzi sa vezi adevarul. E de inteles un pic, esti subiectiv.
    Despre Lacatus ti-as spune destule, avand in vedere ca am fost unul din oamenii care i-am strigat numele la un moment dat cand era antrenorul Otelului si care a ales sa ne tradeze de doua ori.
    Faptul ca Otelul nu prea conteaza pentru tine e problema ta, tu vorbesti din pespectiva suporterilor echipei ajutate, ati invins, ati trecut mai departe, va bateti la titlu, etc. In schimb eu am trait fiecare din aceste lovituri, eu am trait situatia in care un arbitru i-a spus unui jucator de-al nostru " Ce ba, vreti sa bateti voi Steaua", eu am vazut jucatori ai Stelei lovind pe ai nostri in fata arbitrului inclusiv cu pumnul fara sa primeasca macar avertisment, ba mai mult arbitrul, rajind la el si spunandu-i ca nu a patit nimic, iar astea se aduna.
    Despre suporteri, ai nostri umpleau stadioane cu mult inainte de a castiga un titlu. Ti-as arata poze din divizia B, ti-as arata poze din meciuri cu Sportul Studentesc de exemplu. Din pacate acum avem o conducere care alege sa inchida sectoare de stadion doar pentru ca e in conflict cu suporterii din acea parte, sau care alege sa apara la vreun meci cu fularul unei alte echipe.
    Crede-ma, grupurile ultras au fost inainte de castigarea campionatului si inca exista. Din ce stiu eu, niciunul din grupurile ultras care sustin Otelul nu s-a infiintat dupa 2011. Insa multi au ales sa o lase moarta pentru ca se considera tradati.
    Cand un jucator de-al tau sare la bataie si apoi la al doilea meci este facut capitan, tu cum te-ai simti?
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  17. #1130
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    nu stiam de ce urla cainii pe afara. acum m-am prins ca ati iesit sa sarbatoriti in strada
    Vezi sa nu cumva sa fie lupii. Iarna stii tu ca se invart in jurul ... sursei potentiale de hrana
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #1131
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    acum daca faptul ca se intampla ca arbitrul sa ii ajute pe adversari uneori te face rival al acestora atunci ar trebuii sa urasc gazu, cefereu, bistrita, severinul, ceahlau, man city, bayer, hamburg, gladbach sau bayern..fiorentina dar nu o fac. mai ales cand se intampla si invers.
    si cu toate ca nu imi place si nu ma complac e Romania, asa sunt oamenii aici si asa or sa fie indiferent de cat am protesta pe stadioane.
    retired.

  19. #1132
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    posturi kilometrice multi dintre oamenii care urasc steaua o fac exclusiv din cauza unor personaje de acolo gen mimi stoica, sau gesturile lui gigibecali
    Lovin- consider ca dupa evenimentu` ala din giulesti steaua si-a mai tras foarte multi oameni impotriva ei
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #1133
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai stai asa ca si o mare parte din stelisti detesta aceste elemente.
    cat am protestat am facut asta impotriva lor : oamenii (jegurile) au inceput sa isi vada de treaba si i
    oameni din tribune au plecat. deci noi ne luptam cu ei, ne tatonam cu "buze" si cu clanul sportivilor si cerem un club cat mai ferit de "ei". in tur de cand am protestat oamenii nu au mai venit nici pe mall arena
    s-au facut niste promisiuni care s-au tinut. sa vedem din re tur
    retired.

  21. #1134
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Nu mai vorbi de suporteri, de garduri, de grupuri ca nu stii nimic.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •