View Poll Results: Pe ce loc va termina echipa feminina a Romaniei in finala mondiala?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • 1

    4 6.45%
  • 2

    13 20.97%
  • 3

    24 38.71%
  • 4

    21 33.87%
  • 5-8

    0 0%
Page 102 of 102 FirstFirst ... 25292100101102
Results 2,122 to 2,140 of 2140

Thread: Mondiale 2011 - Finala pe echipe + individual compus

  1. #2122
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    He,he,te-ai pacalit asta cu medalie e RealBoy (scuze Filip pentru copiuta) al ei a fost "doar" pe locul 8.
    Pe celebrul crestat l-a botezat Filip Mitzboy ,toate drepturile de autor i se cuvin deci.
    Stiu, doar ca intr-un post anterior cineva l-a poreclit pe Phillip Boy "Mitzboy", dar daca nu e asa, si am inteles eu gresit, atunci sorry for the mistake
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #2123
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Am citit ca munceai la paralele ... E de la branza albastra, clar. a avut ceva in ea.
    N-ar fi fost chiar rau
    Sper, totusi, ca branza ta albastra a fost mai buna decat castanele mele coapte de azi.

    @Lory: mai bine nu Eu ma declar mai mult decat multumita cu scrisul lui Brigid decat cu articolele "scriitorasilor" din presa nationala. Am eu un "razboi" interior cu 80% din jurnalistii din presa romaneasca; si razboiul asta e legat in primul rand de utilizarea limbii romane, iar in al doilea - de incompetenta.

  3. #2124
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Stiu, doar ca intr-un post anterior cineva l-a poreclit pe Phillip Boy "Mitzboy", dar daca nu e asa, si am inteles eu gresit, atunci sorry for the mistake
    De fapt e o coincidenta care poate deruta
    Crestatul lui Mitz e Marcel Nguyen si lui Filip i-a venit ideea sa ii spuna MitzBoy. Pe neamtul cu argint il cheama Boy pe bune si de-aici confuzia
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #2125
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    N-ar fi fost chiar rau
    Sper, totusi, ca branza ta albastra a fost mai buna decat castanele mele coapte de azi.
    Din pacate, nu si a avut efecte secundare. Vai, ce pofta mi-ai facut de castane coapte. Unde gasesc si eu in Bucuresti?

  5. #2126
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Din pacate, nu si a avut efecte secundare. Vai, ce pofta mi-ai facut de castane coapte. Unde gasesc si eu in Bucuresti?
    N-as sti sa spun Dar daca vii in Iasi in aceste zile de sarbatoare sigur mai gasesti

  6. #2127
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    mitzboy cum s-ar traduce???


    in alta ordine de idei...in 2009 s-a dat premiul pt eleganta???eu nu stiam!!!
    si cine l-a luat???
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  7. #2128
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Cred ca Shawn la fete

  8. #2129
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Cred ca Shawn la fete
    pai shawn nu a fost la mondiale in 2009
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  9. #2130
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In 2009 au castigat: Daniel Keatings si gimnasta din Mexic (nu imi amintesc acum numele ei)
    www.fangymnastics.com

  10. #2131
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Iar zic aberatii E clar, sunt intr-o zodie proasta, daca eram la Brasov saptamana asta nu aveam voie sa zic atatea prostii

    Deci Elsa Garcia in 2009. Iar Shawn cand, in 2007?

    Noh, Mitz, te-am indus in eroare. Imi cer scuze.

  11. #2132
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    deci de cand se da premiul elegantei?

    sincer,nu pra inteleg cum de i-au dat lui elsa garcia in 2009...nu are pic de eleganta!!!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  12. #2133
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt de acord cu tine, Mitz Am vazut-o pe viu in 2007 si mi-a placut foarte mult de ea

  13. #2134
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Nu am apucaat sa citesc decat ultim pag-dar Mia, il durea ceva pe kohei ca il masa cineva la un moment dat pe un prosop rosu-ce prosop frumos avea!lol

    cui ii place de cristine still?? am stat langa comentatori, nu auzeam nimic de ei, ma tot gandeam la cata , parca ei ii place de ea.Si auzeam mai multi comentatori, mi-au facut capul varza.Nu mi-au placut locurile, mai frumos era cand imi alegeam singura.

    Tess, ce sa fac greu.Ce, vrei sa mai povetesc barfe?Greu, ca am stat in spate rau, nici nu vedeam bine cine e,la mine e mai greu cu vazul.Si nu se arata de obicei si pe ecrane?, aici nu prea.
    In rest am intrat intensiv in partea cu turism, sunt f obosita, ieri am dormit in tren o ora.Mereu AM intarziat la sala, .. o data era sa nu mai ajuns deloc pt ca a avut loc un incident...al treuilea care l-am prins eu...si ma trimiteaSa ocolesc orasulすl!Nu mai ajungeam nici la premiere!!!
    Ca sa nu mai zic ca am participat si la , ce parea o evacuare de urgenta a metroului, iar dupa erau sa nu mai zic ca am participat si la , ce parea o  evacuare de urgenta a metroului, iar dupa erau afi se in metro ca sunt in starew de urgenta.Ma omoara curiozitatea ca nui stiu ce s-a intamplat-doar ca alErgau politistii prin metro dupa ce ne- au dat poe noi afara...ca sa nu mai zic ca eu eram fericita politistii prin metro dupa ce ne- au dat poe noi afara...ca sa nu mai zic ca eu eram fericita ca pleaca prin metro dupa ce ne- au dat poe noi afara...ca sa nu mai zic ca eu eram fericita ca pleaca lumea sa metro dupa ce ne- au dat poe noi afara...ca sa nu mai zic ca eu era m fericita ca pleaca lumea sa stau jos....
    Li s-a mai stricat si calculatoarele astora aici la hotel, nu mai mergea deloc, vad ca au dat drumul s-a mai stricat si calculatoarele astora aici la hot el, nu mai mergea deloc, vad ca au dat drumul l a unul, ca vroiam sa ii zic Catalineui ca am visat-o.
    Mai am o intrebare-nu se poate incarca DE pe telefon direct pe net nu?ca ma gandeam sa pun filmuletele alea, dar nu stiu cum。。。。。se deschide pagina youtube altfel decat stiu...

    ps au aparut de cate 3 ori ce am mai zis nu imi vine sa cred ce se intampla la calculatorul asta si asa e a doua oara cand am scris ca prima oara s-a restartat cand scraiam.
    Last edited by Ada24; 15th October 2011 at 01:29.

  14. #2135
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    off scuzati, nu am apucat sa corectez tot si a ramas asa!

    Tess, eu aud f bine,barfele mai ales de acolo veneau( ca puteam sa ma mut atucnci la calificari), dar nu m-a ajutat cand vorbeau toti comentatorii in urechea mea lol.Spre sfarsit plecasem un pic mai in fata si a alunecat cineva pe scari si m-a ciupit de mana in cadera...atat de tare m-am speriat ...mai ales cand eram asa obosita....ca ma trezisem de la 4....e greu sa le faci pe toate. , dar tokyo e superb...nu imi ajunge timpul cate am de facut...
    Mai am multe de zis, dar vad ca iar il apuca restartatul pe calculator si nu inteleg ce vrea de la mine ca imi zice in japoneza.

  15. #2136
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    @Mitz: cum sa nu fie Elsa Garcia gimnasta eleganta?! E superba! Nu mai stiu in ce forma e acum, dar la vremea respectiva era tare frumoasa. In cazul asta, ce zici de Shawn care a castigat in 2007? Cu tot dragul pentru ea si pentru tinuta ei, nu prea merge la premiul asta.

    @Ada: ce? Pe mine m-ai visat? Sau pe Catalina Ponor? Sunt si niste caractere ciudate in mesajul tau si nu stiu daca am inteles tot.
    Tuturor ne place Christine Still
    Despre filmulete direct de pe telefon, nu stiu...ca nu folosesc. Intra pe youtube de pe telefon si vezi ce iese. Sau poate stie altcineva.
    Cam multe probleme tehnice cu calculatoarele, nu ma asteptam la asta de la japonezi
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #2137
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca Ana a primit premiul de eleganta. Dupa parerea mea il merita asa cum si Elsa Garcia l-a meritat in 2007.

    M-a uimit cit de inchis si unilateral vad si judeca unii pe aici. Ma refer la comentariul de la digi.

    Ca am pomenit de Ana si premiul elegantei, sa va intreb pe citi sportivi romani din alte sporturi ii recunosc de la prima vedere cei care critica? Am intrebat din alte sporturi, dar as putea intreba si din domeniul matematicii sau chimiei de exemplu. Si banuiesc ca nimeni pe aici nu e trecut de 70 de ani in virsta.

    Eu asa vad lucrurile: in primul rind, transmisiunea si comentariul se adreseaza a milioane de oameni care nu se uita la aceasta emisiune din punctul de vedere al cunoscatotului de cod sau a suporterului impatimit (sa nu zic fanatic) de gimnastica. Se uita din motive variate (ca se plictisesc, ca le place sportul, ca vor sa isi incinte ochiul cu ceva frumos si lipsit de violenta fizica sau limbaj, ca vor sa tina pumnii Romaniei sa ia medalii indiferent de sport si asa mai departe cite alte n+1 motive ar fi. Pentru oamenii acestia nu e atit de important ca cel ce comenteaza a facut o greseala minora sau o inexactitate. (cum ar fi Ana campioana la sol nu la birna; pe privitorul tv il intereseaza ca Romania a avut aur la gimnastica anul trecut; personal, consider ca e o gresala dar suntem oameni si toti mai gresim; iar faptul ca pentru mine e o gresala mare nu inseamna ca in standardele altora e la fel). Multi din cei ce privesc la tv sunt interesati sa afle amanunte si despre istoria gimnasticii sau a CM si chiar date despre fostii sportivi si despre sala de desfasurare sau orasul respectiv. Poate mult mai interesati despre asta decit de amanunte tehnice din gimnastica pe care nu le retin si nu ii ajuta. Dl. Topescu este un om cu o cultura generala vasta, un om cu un respect deosebit pentru oameni, patriot in adevaratul sens al cuvintului si un adevarat iubitor de sport si tot ce inseamna sportul in sensul bun al cuvintului (munca, fair play, determinare, etc). Citit dintre noi aici avem toate aceste calitati si cit din fiecare?

  17. #2138
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Am mai zis, ca gimnaste imi plac si Komova si Wieber si le apreciez pe amindoua. Am incredere in cunostintele de gimnastica si apreciez spiritul de fair play al lui Marty. Imi place si acest articol: http://www.thecouchgymnast.com/?p=4433 Nu pot acum sa traduc dar poate o voi face sau poate o va face altcineva, fie si partial.

    @Ada: As vrea sa ne povestesti din impresiile tale de la sala si din afara salii, nu neaparat birfele si culisele. Abia astept cind te intorci sa vedem si filmuletele tale. (nu trebuie sa te chinui sa le pui de acolo, am rabdare).

    @Ana K: esti o persoana deosebita, imi place foarte mult ce povestesti.

    @Alina: Nu am reusit sa vad competitia AA a baietilor si nici nu am reusit sa descarc de la Mihai D. Multumesc mult pentru inregistrare.

    Cam atit.

  18. #2139
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Tess, nu ti s-a permis sa vezi sau cum? Ca sa stiu cum procedez

  19. #2140
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Tess, nu ti s-a permis sa vezi sau cum? Ca sa stiu cum procedez
    M-am exprimat gresit. Nu am putut sa o vad in direct (conditii nefavorabile diverse ). Nu am reusit sa o descarc de la Mihai Dascalescu. Ti-am multumit pentru inregistrare pentru ca, datorita tie, voi reusi sa o vad.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •