Page 4 of 106 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #64
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    pai ce roman adevarat ar tine cu cfr cluj?
    plus ai observat ca vorbeste ciudat?

    lasa mai tineretul sa-si pune semne de intrebari.
    in rest, tot **** steaua, pe parte economica.

    ati auzit ca romgazul nu mai vrea sa factureze pe metru cub, ci in litri/rahat fluvial?
    se duce dracu' si recolta de fasole...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  2. #65
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Si totusi unde va juca steluta magica?
    N-are importanta. Important este sa termine inaintea voastra in campionat, sa va arda in finala Cupei, iar in Europa sa obtina de fiecare data mai multe puncte decat voi. Numai asa complexul de inferioritate de care toti copiii de militieni sufera se va agrava.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #66
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Apropo de semnatura ta:

    ''Întâmplările de coșmar petrecute pe 25 septembrie 1988, în etapa a șaptea de campionat, la partida FC Bihor - Steaua, au ajuns la public abia după Revoluție, datorită presei. Orădenii au decis să joace acel meci pe teren, în ciuda unor presiuni infernale venite de la București. Au avut 2-1, dar brigada de arbitri condusă de Gheorghe Constantin a întors jocul, care s-a terminat cu victoria Stelei cu 3-2.''

    Istoria blaturilor de trista amintire iese la suprafata.
    Last edited by leodacin; 19th June 2011 at 09:42.

  4. #67
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    N-are importanta. Important este sa termine inaintea voastra in campionat, sa va arda in finala Cupei, iar in Europa sa obtina de fiecare data mai multe puncte decat voi. Numai asa complexul de inferioritate de care toti copiii de militieni sufera se va agrava.
    Duba cum poate "simbolul" Romaniei sa joace la Pitesti ?
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  5. #68
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu-i vrea nimeni la Pitesti.

  6. #69
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Aseara ma distram la sport.ro cand a fost intrebat Walter daca ar putea juca Steaua pe Cluj Arena.
    Clujul ar fi ultimul oras la care ar trebui sa se gandeasca.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  7. #70
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    Aseara ma distram la sport.ro cand a fost intrebat Walter daca ar putea juca Steaua pe Cluj Arena.
    Clujul ar fi ultimul oras la care ar trebui sa se gandeasca.
    Pana la urma vine Eric la voi?

  8. #71
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Din ce am inteles el vrea sa vina si s-a inteles cu Walter, sa vedem ce rezolvam cu Mediasul.
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  9. #72
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Istoria blaturilor de trista amintire iese la suprafata.
    Da, iese la suprafata. Acel meci n-a fost blat, s-a jucat 100% pe teren. Ca tu si toti pustanii care n-ati trait acele timpuri, va lasati mani****ti, numai problema voastra.
    Blaturile le facea dinamo, care avea 'cooperativa' de partea sa. Ce putin, 8-9 echipe se supuneau orinelor echipei fostei securitati. Mai precis, cu Steaua jucau la sange, in timp ce cu voi se dadeau la o parte. Rezultatele s-au vazut in cupele europene. Steaua a castigat CCE, a jucat in final si semifinala, intr0un interval de 4 ani, in timp ce dinamo se facea de ras cu 17 Nentori, Vardar Skoplje sau Malines. E o diferenta, nu?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #73
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Si totusi Dinamo este prima echipa romaneasca care a jucat o semifinala a Cupei Campionilor.

  11. #74
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Este nevoie sa gasiti motiv de lauda in orice ?
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  12. #75
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Acel meci n-a fost blat, s-a jucat 100% pe teren.
    Trebuie sa fiu si eu o data de acord cu Duba. Scrie si in articol ca oradenii au jucat corect.

    Problema a fost cu arbitrii, deci se numeste furt.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #76
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Trebuie sa fiu si eu o data de acord cu Duba. Scrie si in articol ca oradenii au jucat corect.

    Problema a fost cu arbitrii, deci se numeste furt.

    N-a fost niciun fel de problema cu arbitrii. Am avut penalty clarism in min 89 (caseta video sta marturie), iar golul din min. 95 a fost marcat absolut regulamentar. Ca dusamnii tipa ca arbitrul a prelungit prea mult meciul, e problema lor. La acel meci s-a tras de timp in draci. Pana si spectatorii, cand mingea era degajata in tribune, o ascundeau minute bune (in acea perioada se juca cu un singur balon). Sas ca doar frustratii pot crede ca acel meci n-a fost castigat 100% pe teren. Cunosc un meci (Rapid - Otelul, disputat in tiganie), sunt doar 15 ani de atunci, cand arbitrul, pe numele lui Aron Huzu, a prelungit meciul, 5 minute, pr. ca Rapid, aflata in superioritate numerica sa castige. A castigat, insa, Otelul, cu un jucator in minus, marcand golul victoriei in ultimul minut al prelungirilor (95).
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Trebuie sa fiu si eu o data de acord cu Duba. Scrie si in articol ca oradenii au jucat corect.

    Problema a fost cu arbitrii, deci se numeste furt.
    Deci cand se implica arbitrii este furt? Auziti otelarilor.eu ce v-am spus?

  15. #78
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    N-a fost niciun fel de problema cu arbitrii. Am avut penalty clarism in min 89 (caseta video sta marturie), iar golul din min. 95 a fost marcat absolut regulamentar. Ca dusamnii tipa ca arbitrul a prelungit prea mult meciul, e problema lor. La acel meci s-a tras de timp in draci. Pana si spectatorii, cand mingea era degajata in tribune, o ascundeau minute bune (in acea perioada se juca cu un singur balon). Sas ca doar frustratii pot crede ca acel meci n-a fost castigat 100% pe teren. Cunosc un meci (Rapid - Otelul, disputat in tiganie), sunt doar 15 ani de atunci, cand arbitrul, pe numele lui Aron Huzu, a prelungit meciul, 5 minute, pr. ca Rapid, aflata in superioritate numerica sa castige. A castigat, insa, Otelul, cu un jucator in minus, marcand golul victoriei in ultimul minut al prelungirilor (95).
    Egalitate numerica. Elinimase si pe cineva de la Rapid in repriza a doua. Vali Stefan era singur singurel in careul rapidist si mingea tocmai la el a ajuns...murea Huzu de ciuda
    Da tim, stiam. Ati reusit sa ne furati in ambele meciuri directe din campionat. Nu e nici un secret asta, "imaculatilor". Si cu toatea astea ati pierdut la Galati, cu tot sprijinul arbitrului. Dureros, nu?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  16. #79
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Rapid - Otelul, disputat in tiganie
    Faci confuzie, nu-mi aduc aminte sa fi jucat cu Otelul pe Ghencea.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #80
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Auziti stire:
    INCREDIBIL! Becali se muta cu Steaua in Bulgaria! Gigi O CUMPARA pe TSKA si vrea cu doua echipe in Liga!


    Ala n-are bani nici sa tina o echipa si vrea doua?! Ce le poate mintea la pseudo-ziaristii astia. Din 2 tari bananiere poate s-o gasi vreun criminal disponibil sa-l lichideze pe cioban
    Mai bine cumpara dinamo... s-o desfiinteze apoi
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  18. #81
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    bah e din ce in ce mai plictisitor forumul...numai din cauza moldovenilor din timisoara si galati care l-au transformat in cocina lor...abia astept un meci ceva

  19. #82
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Hm, cred ca timisorenii te vor expulza la nord de zid dupa replica asta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #83
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Sechelariu nu se lasă.

    ''Gigi Becali a încercat să-i prelungească înțelegerea lui Baciu, ca să scape astfel de datoria către Sechelariu, dar fundașul n-a acceptat cei 42.000 de euro pe an propuși de patronul Stelei. Cazul se judecă în prezent, însă riscurile la care se expune Steaua sunt foarte mari, mergând până la neprogramarea în campionat.''
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...storie-8357583

  21. #84
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Moldoveni si iar moldoveni... peste tot moldoveni
    http://i51.tinypic.com/a13283.gif
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •