Page 57 of 106 FirstFirst ... 747555657585967 ... LastLast
Results 1,177 to 1,197 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1177
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Sa-mi bag toata **** mea noduroasa in ala care a scris aasta
    "Din pacate cele mai negre temeri se confirma: suspectul este un ultras, dintr-o grupare de fanatici, care duc la extrem pasiunea pentru echipa de fotbal preferata si isi revarsa ura asupra rivalilor - in cazul de fata, Steaua" si care murdareste memoria copilului ala omorat.
    reivan...
    Last edited by Dario; 26th August 2016 at 14:12.

  2. #1178
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Tu o sa-ti iei mare ban definitiv. Ca sa vedem unde iti mai duci mizeria aia pe care o numesti tu viata.
    Apropo, iti platesc pensia de handicap, in locul tau as sta umil.

  3. #1179
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Paul, daca vrei sa discutam despre tragerea la sorti inceteaza cu jignirile. Atentie, urmeaza ban 24 de ore.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #1180
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Dario- nu-l mai apara.
    Stii bine ca e un ordinar. Cel mai idiot pe ols.

  5. #1181
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Pastile, camasa..

  6. #1182
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Paul, daca vrei sa discutam despre tragerea la sorti inceteaza cu jignirile. Atentie, urmeaza ban 24 de ore.
    Poti sa ma banezi 365 zile. Dar nu-l mai acoperi pe ...

  7. #1183
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu e nevoie sa ma acopere nimeni pastilatule. Spre deosebire de tine care puteai sa iei de 10 ori permanent pana acum

  8. #1184
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    S-a napustit, suporterul stelist, premeditare... vedeti ma? Asta e. Gata, e fanul stelist, nu e criminalul cutare, e fanul stelist. Criminalul fan stelist, reprezentatul lor de frunte.
    Eu nu inteleg de ce te ataci asa. Ca ala tinea sau nu cu Steaua, nu spune mai nimic despre el. Cum nu spune nimic despre tine faptul ca tu tii cu aceeasi echipa cu care poate a tinut individul.
    Poate nu m-am facut eu bine inteles. Mie mi se pare grav ca un om a fost omorat doar fiindca tinea cu o echipa. Criminalul putea sa fie si rapidist, craiovean, cfrist samd nu asta e esenta.

  9. #1185
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ma atac bossule ca acum daca ma mai duc vreodata la meci o sa suport pe langa "huliganii, drogatii, betivii" si criminalii. Si nu e vina mea.
    Ieri luase toata lumea foc in presa si pe net cu "stelistii criminali sa moara toti in cancer" si mi-a fost sila. Azi cand s-a descoperit adevarul au revenit parca toti la normal "lasa ba ca nu conteaza de unde e"


    Japitele de la protv inca titreaza ca ala era ultras stelist desi ziarul de sport al trustului l-a identificat cu poze ca fiind rapidist
    Last edited by reivan; 26th August 2016 at 21:43.

  10. #1186
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Ma atac bossule ca acum daca ma mai duc vreodata la meci o sa suport pe langa "huliganii, drogatii, betivii" si criminalii. Si nu e vina mea.
    De cand e important ce spun retarzii ?

    Si nu cred ca ar fi asa. La cat de ,,intens" e invitata galeria sa se intoarca, cred ca marea majoritate ar saluta o revenire a ultrasilor la meciuri. Cred ca pana si ciobanul s-ar bucura.
    Bine, sunt convins ca asta nu se va intampla (galerie sa revina). Si intr-un fel, cei din galerie nu vor fi vazuti prea bine. La cat de vehementi au fost cu ,,Echipa asta nu e Steaua", si-au cam eliminat singuri aceasta posibilitate de revenire la meciuri. Trebuie mai intai un update de la Boroi, altfel nu cred ca se va schimba ceva la capitolul asta.

  11. #1187
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Eu nu ma refeream la revenirea pe termen scurt. Ramanem cu pata asta mult timp datorita ca rapidistu peste se bate cu bastonu.

    Si cand "retarzii" sunt defapt oamenii pe care nu-i intereseaza fenomenul si isi formeaza o opinie doar din ce spune media ma intereseaza ca sunt cam 90% din po****tia nu neaparat interesata si de fotbal.

    La protestul de dupa colectiv mi-au spus oamenii ca auzeau in jurul lor "sa va feriti de galerii ca fac probleme", deci deja opinia publica are o imagine foarte proasta despre noi. Si tot media e aia care nu intreaba un suporter serios despre lucruri.

    Japitele de la gsp au spus ca era membru titan boys. Pai verificai repede, din 2 click uri aflii de un om influent de acolo si il intrebi daca e asa sau daca il cunoaste pe baiat, chiar ai la cine sa apelezi, au pana si pagina de fb, bogdan a mai aparut si pe la tv deci stii de el, nu - titram asa sa facem bani pe seama alora.

    Tin minte ca prima data cand a aparut la tv lecce (la sport.ro sau telesport) ramasese prost moderatoru cand a vazut un baiat coerent, linistit si foarte competent in a purta o discutie relativ tehnica. Si nu e cel mai luminat om dintr-o peluza.

  12. #1188
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Retarzii, la cine te referi?

  13. #1189
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Si cand "retarzii" sunt defapt oamenii pe care nu-i intereseaza fenomenul si isi formeaza o opinie doar din ce spune media ma intereseaza ca sunt cam 90% din po****tia nu neaparat interesata si de fotbal.
    Sorry dar in era informatiei si a internetului nu prea ai scuze sa fii ignorant.
    Daca nu ii intereseaza fotbalul, sa nu vina pe stadion si sa nu comenteze fenomenul.

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    La protestul de dupa colectiv mi-au spus oamenii ca auzeau in jurul lor "sa va feriti de galerii ca fac probleme", deci deja opinia publica are o imagine foarte proasta despre noi. Si tot media e aia care nu intreaba un suporter serios despre lucruri.
    Da, corect, dar de asemenea daca intri pe site-urile de sport, cam pe la toate poll-urile gen ,,Ar trebui ca galeria Stelei sa se intoarca", DA-ul conduce detasat. Pai ce faci, il chemi pe dracu la tine in casa ?

    In rest, eu nu am o parere prea buna despre presa din Romania.

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Tin minte ca prima data cand a aparut la tv lecce (la sport.ro sau telesport) ramasese prost moderatoru cand a vazut un baiat coerent, linistit si foarte competent in a purta o discutie relativ tehnica. Si nu e cel mai luminat om dintr-o peluza.
    Corect, dar trebuie sa recunosti ca sunt si destule specimene negative. Si cred ca alea au un impact mai mare. Daca pui un kkt de elefant langa un tort de nunta, tu pe care il observi prima data ?


    Leo - retarzii sunt cei care spun ca toti din categoria x (in cazul de fata, ultrasii) sunt drogati, betivi, pleava societatii samd. Urasc generalizarile stupide.

  14. #1190
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Alexandru Badea, bărbatul de 25 de ani reținut pentru uciderea suporterului dinamovist nu face parte din galeria Stelei, așa cum au circulat zvonurile, ci din cea a Rapidului, susțin pentru ProSport surse autorizate. Poliția l-a reținut imediat după decesul lui Adrian Matei, puștiul de 18 ani care a fost lovit cu o sticlă în cap în timp ce se întorcea de la meciul Steaua - Dinamo, iar apropiații lui Badea vorbesc despre felul în care presupusul criminal s-ar fi comportat în seara de sâmbătă. ”El face parte din galeria Rapidului și mi-a zis după derby că au ieșit țiganii să se bată cu câinii”, spune un vecin al lui Badea pentru ProSport.

    Omul care a ținut să își păstreze anonimatul a susținut pentru ProSport că Alexandru Badea a făcut parte dintr-un grup care se afla în zona conflictului în seara meciului Steaua - Dinamo. Cu privire la echipa cu care simpatizează Badea, mărturiile sunt că este fan al Rapidului: ”Îl știu din școala generală, e rapidist de mic, mergea și în deplasări. De curând a fost și la ziua Rapidului când au împlinit ei nu știu câți ani”. Potrivit unor informații, Badea ar face parte din gruparea Radicals.

    Imi retrag cuvintele , face parte din galeria Rapidului , nu a Stelei
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #1191
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Eu nu ma refeream la revenirea pe termen scurt. Ramanem cu pata asta mult timp datorita ca rapidistu peste se bate cu bastonu.

    Si cand "retarzii" sunt defapt oamenii pe care nu-i intereseaza fenomenul si isi formeaza o opinie doar din ce spune media ma intereseaza ca sunt cam 90% din po****tia nu neaparat interesata si de fotbal.

    La protestul de dupa colectiv mi-au spus oamenii ca auzeau in jurul lor "sa va feriti de galerii ca fac probleme", deci deja opinia publica are o imagine foarte proasta despre noi. Si tot media e aia care nu intreaba un suporter serios despre lucruri.

    Japitele de la gsp au spus ca era membru titan boys. Pai verificai repede, din 2 click uri aflii de un om influent de acolo si il intrebi daca e asa sau daca il cunoaste pe baiat, chiar ai la cine sa apelezi, au pana si pagina de fb, bogdan a mai aparut si pe la tv deci stii de el, nu - titram asa sa facem bani pe seama alora.

    Tin minte ca prima data cand a aparut la tv lecce (la sport.ro sau telesport) ramasese prost moderatoru cand a vazut un baiat coerent, linistit si foarte competent in a purta o discutie relativ tehnica. Si nu e cel mai luminat om dintr-o peluza.
    Rapidistul lu' peste se bate cu telescopice? Pai, ba, întreabă pe cineva, cei de la Glas cu ce vin la intervenții? Numai zic de câinii roșii bricegarii. Ce plm o dați toți doar cu ***** aia de la Radicals (un neica nimeni atât în Tribuna, cât și în Peluză)? Sa se duca la pârnaie și turcaletele și prostii ăilalți 2 pentru ca toți 4 (și poate și altii) au ieșit pe străzi sa bata caini cu arme albe și uite la ce s-a ajuns.
    Va scuzați toți acum ca e rapidist nu stelist handicapatul ala, de parcă are vreo importanță. Tot criminal e.
    Last edited by tfsRapid; 28th August 2016 at 09:46.

  16. #1192
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Pai eu ziceam la fel (bricegari are toata lumea, sa nu ne cacam pe noi.) dar unii nu ca se scuza, se acuza tati, si tu te caci pe tine ca nu conteaza, daca ma omorau serpii pe mine in ..tei si intrau la puscarie ii faceati eroi toti de la cluj pana-n giulesti si faceati bannere "justice for cutare". Asa nu conteaza de unde e sa faca puscarie. Daca au iesit pe bune sa caute scandal nu-si cautatu cu baietelu ala. O palma si era la somn.

    Eu dintre aia doar pe adnan il stiam vag, nu era vreo lumina de om da' nici nu sarea sa omoare copii pe strada.
    Restu -daca au fost- nu au de ce sa faca puscarie.

  17. #1193
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Aiuritor! Facocerul Andone NU cunoaste numele jucatorilor pe care-i antreneaza!

    759596-10-an-andone-pelican.jpg

    Sa ii deie cineva si facocerului o lista cu pelicanii pe care ii antreneaza!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1194
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca iti trebuie si multa cultura ca sa joci 1-9-1 cu asa tg mures, dupa ce ai dat un gol de *****

  19. #1195
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    CSM Poli Iași, aproape de colaps: datorii de o jumătate de milion de euro, jucătorii sunt liberi să plece! Prunea: "Sper să nu se ajungă la desființare"
    http://m.prosport.ro/fotbal-intern/c...ntare-15824478
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #1196
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    CSM Poli Iași, aproape de colaps: datorii de o jumătate de milion de euro, jucătorii sunt liberi să plece! Prunea: "Sper să nu se ajungă la desființare"
    http://m.prosport.ro/fotbal-intern/c...ntare-15824478
    mana fcsbului....

  21. #1197
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Autocarul ceseuce vandalizat de Peluza Sud 97, ultrasii din vechea garda a Stiintei din Craiova.

    CS U nu e Știința
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •