Page 54 of 106 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1114
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Astrele nu mint!!! dovada clara ca Steaua iese iar campioana!

    Horoscopul chinezesc 2015: Anul Oii de Lemn


  2. #1115
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    UEFA rankings for club competitions, Last updated: 27/10/2015 07:29 CET
    http://www.uefa.com/memberassociatio...lub/index.html

    Steaua, locul 51 . La ani lumina: CFR Cluj pe locul 103, Vaslui pe 137, Astra 144, Otelul Galati 170, Petrolul, echipa din groapa aia si Rapid, locurile 180, 181 si 182. Pandurii locul 205, Gaz Metan 214, ASA 225, Botosani 245 .
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #1116
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    dinamo pe ce pozitie e? oh... wait

  4. #1117
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e problema, ca nici pe voi nu v-a intrebat sarbu` ce pozitie preferati. V-a rupt rozeta si gata

  5. #1118
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Ca tot vorbiti de rozete, ia priviti ce larga o au maimutele din peluza aia, cacalin haldan daca nu ma insel .

    "Scrisoare deschisa pentru cei care striga m..e Steau in timpul unui moment de reculegere



    Daca s-ar da premii pentru ipocrizie, voi ati fi primii pe lista, bai ultrasilor.
    In primul rand, lasati-ne cu #Colectiv, ok!?! Nu aveti voi nicio treaba cu ce s-a intamplat acolo. Ati facut cateva actiuni de ochii lumii, ca sa dati bine pe TV. Asta este tot ce va intereseaza. Voi sunteti sclavii lui Gabi Oprea, Ponta si Ontanu. Liderii vostri sunt inscrisi in UNPR. Nu v-am vazut in strada cand s-a cerut demisia lui Oprea. Nici dupa Colectiv nu prea v-am vazut mutrele. Umblati mai mult cu ele in pamant. Deci lasati-ne cu steaguri negre, coregrafii si comunicate de doi lei. Nu da nimeni importanta actiunilor voastre atat timp cat liderii vostri declara in mod direct, citez: NOI SUNTEM FIDELI. SUNTEM CU Gabi OPREA SI ONTANU. CU PONTA SI CU PSD-UL A FOST DOAR UN JOB. DAR SUNTEM FIDELI UNPR. ELIAS A MERS MEREU PE UN SINGUR DRUM. TRAGEM ZI LUMINA PENTRU NOI SI FAMILIILE NOASTRE. Dinamo ESTE DOAR UN HOBBY.
    Ce am scris mai sus este ceea ce mi-a scris mie unul din liderii din pch. Am dovada si voi stiti asta .
    Asa, ca mai lasati-ne, ipocritilor, cu comunicate si coregrafii. Sunteti niste sclavi vanduti si toata lumea stie asta. Toti cei care merg in peluza voastra de rahat sunt asociati cu voi si cu imagina voastra, pentru ca voi sunteti liderii lor.
    Nu puteti sa faceti coregrafii cu Victor ponta si dupa aia sa faceti cu #Colectiv. Nu se poate, fraierilor. Rade lumea de voi. Mai bine strigati m..e Steaua!, cum fac fratii vostri din Giulesti . Macar o dati pe fata aratandu-va frustrarea si caracterul infect de tocilari mici si ********i ce sunteti. Restul e vrajeala!
    Nu dam doi bani pe voi, in principal din doua motive. Deci nu e cazul sa va mai umflati in pene pe facebook.
    Va cunoastem si stim cine si cum sunteti. Sunteti doar niste tocilari cu ifose de golani si frustrari de mahala. Parsivi si guralivi, inconjurati de jandarmi si paznici platiti. Astia sunteti in fiecare zi. Si asta pentru ca nu stati niciunul drept in fata noastra. De cate ori ne uitam spre voi, in cluburi, pe strada, la un meci, oriunde, voi intoarceti privirea. Iar cand prindeti curaj si aveti mai mult de doua beri la bord, veniti la noi si incepeti sa-i barfiti pe ceilalti "caini", din tabara adversa voua. Stiu totul despre Elias, Barba, Moflea, pch, sud, x sau y DE LA VOI!!! Voi sunteti aia care cautati prietenie si anturaj cu fiecare ocazie si ne aratati caracterul vostru imberb ca al unor pizdici mici si neputincioase de a noua. Si aici ma refer la aia care va considerati LIDERI de grupuri sau de opinie la voi in peluza, nu la cei doi-trei amici care tin cu dinamo si cu care vorbesc amical la o bere.
    ( si in privinta asta am dovezi, asa ca nu ma provocati, ca vi le arat si va fac de caca )
    Al doilea motiv ar fi falsitatea voastra. Incepand cu 10 mai 1997, cand era sa aveti soarta celor din Colectiv si cand ati ramas fara toate steagurile din peluza. Apoi a devenit motiv de lauda cand au aparut doua poze cu incendiul in revista Supertifo. Faptul ca il injurati de toti mortii pe Haldan si-l faceati blatist dupa 5-0 in Ghencea, apoi l-ati transformat in erou si ati dat numele lui peluzei. Omul nu avea nicio vina, chiar v-a demonstrat-o. Ba, mai mult, v-a dat o palma prin comportamentul sau si Dumnezeu sa-l odihneasca, dar asta nu va scuteste de ipocrizie. Faptul ca ati luat bani de la mic la mare si v-ati invartit individual prin tot stadionul ala. Faptul ca mintiti si inventati povesti cu personaje fictive, ca l-ati batut pe x sau y, ca ati vazut nu stiu ce masina, nu stiu ce lider, aveti noaptea cosmaruri cu Sud Steaua, si ar mai trebui sa scriu cel putin zece pagini cu frustrarile voastre in care "amnezia" isi are un rol cheie.
    Retineti: PENTRU VOI dinamo ESTE DOAR UN HOBBY, ATAT. In rest sunteti niste ratati care urati Steaua Bucuresti si implicit pe noi. Pe voi nu va crede nimeni. Iar atunci cand va invita cineva la un fair-fight, o bagati p-aia cu "nu avem incredere". Jenant. Daca voiam sa fim parsivi si sa va batem, o puteam face de zeci de ori pana acum.
    Cat despre noi si faptul ca nu avem echipa, nu va priveste pe voi. Ba chiar ar trebui sa va bucure momentan. Nu vrem mesajele voastre pline de falsa empatie. Nu mai plangeti voi de mila noastra, a Timisoarei, a Farului, Aradului, Pitestiului si a altor echipe. Nu haleste nimeni jocul vostru la capitolul "imagine". Repet, va cunoastem. Stim cine sunteti.
    Din fericire pentru voi, cele doua rezultate de 3-0 pentru fcsb, cele trei trofee castigate de fcsb sezonul trecut, precum si rezultatele din sezonul actual, nu apartin echipei Steaua Bucuresti. Nu o spun eu, ci avocatii si judecatorii, precum si decizia ICCJ. Ele ar putea apartine, doar daca ciobanul ar castiga licitatia ce va urma. Pana atunci fcsb exista legal de la inceputul sezonului 2014-2015, desi decizia a fost data in decembrie 2014, se aplica pentru tot sezonul. Deci..ati scapat de doua umilinte cu 3-0 .
    Noi, spre deosebire de voi, nu suntem interesati de rezultate, ci de traditie si de istoria si emblema echipei noastre. Noi nu avem in Peluza Sud personaje care-l regreta pe Gigi, asa cum aveti voi personaje care-l regreta pe Borcea si pe turcu ( iar am dovezi ).

    Noi vom urma emblema si istoria, nu jucatorii sau alte interese, atat de cunoscute voua. Am fost acolo cat timp Steaua Bucuresti a fost acolo, nicio secunda mai mult sau mai putin. Cat despre jucatori, asta e argument pentru cetateni sau presa imbecila de la noi. Jucatorii nu inseamna traditie si culori. Sunt doar mercenari, la fel ca si voi.
    Probabil ca nu vom mai avea echipa mult timp, dar diferenta, ca ultrasi, intre noi si voi, este ca noi putem sa tinem capul sus, voi nu. Adica noi suntem, voi nu."
    https://www.facebook.com/alexandru.tofan.180?fref=nf


    Bravos frate, ai sters cu maimutele pe jos .
    Last edited by Dario; 29th November 2015 at 17:13.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #1119
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Hai ca incepe sa-ti placa de BAIETII din Sud, e de bine Ps. Daca vrei sa te gaseti/ cunosti cu ei doar la o bere se poate momentan ... sau la baschet. peluza este intr-o meritata vacanta.

  7. #1120
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Stai relax, am baut cu ani in urma .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #1121
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    E bine atunci . Cand te apuca dorul da-mi un semn (la băut bere ma refer )

  9. #1122
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Comitetul Executiv al FRF a aprobat ieri modificarea Regulamentului Disciplinar. Cartonasele galbene incasate de jucatori din primele doua ligi in sezonul regulat sa nu conteze pentru fazele de play-off si play-out .


    "Aprobă cu unanimitate propunerea LPF cu privire la modificarea / completarea dispozițiilor art. 40 din Regulamentului Disciplinar, cu amendamentul că sfera de aplicabilitate a dispozițiilor art. 40 se extinde și asupra Campionatului Național Liga a 2-a. Art. 40 va avea următorul conținut: «... Alin. 3. Avertismentele primite în sezonul regular al Campionatului Național Liga I și Liga a 2-a nu vor fi preluate în jocurile din play-off / play-out. Alin. 4. La jocurile de baraj din faza a III-a a Campionatului Național Liga I și Liga a 2-a nu se va ține cont de avertismentele primite de jucători în fazele anterioare, pentru niciuna dintre echipele între care se dispută meciurile», se arată pe site-ul FRF.

    Totodată, Comitetul Executiv a luat act de propunerile privind sporirea numărului de jucători tineri în competițiile de fotbal. "Ia act de informarea efectuată de FRF cu privire la situația juniorilor U21 – U23 la nivelul campionatelor naționale în România și pachetul de măsuri care vor conduce la creșterea numărului de jucători la această grupă de vârstă cu titlu de propunere, care urmează a fi comunicată spre analiză: Liga a 3-a – obligativitate 3 jucatori U19, Liga a 2-a – obligativitate 3 jucatori U21, Liga a 1-a – obligativitate 1 jucator in teren U21, Liga a 4-a – echipele care vor să participe la baraj să îndeplinească aceleași condiții, cluburile din Liga1, Liga2 și cele Liga elitelor U19 să aibă posibilitatea formării unei echipe satelit în Liga a 3-a direct, Introducerea dublei legitimări"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #1123
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Comitetul Executiv al FRF a aprobat ieri modificarea Regulamentului Disciplinar. Cartonasele galbene incasate de jucatori din primele doua ligi in sezonul regulat sa nu conteze pentru fazele de play-off si play-out .
    O propunere pertinenta.

  11. #1124
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Dupa ce mai mult de 50% dintre fanii unei echipe de kkt s-au declarat homalai se pare ca si jucatorii echipei se alatura acestora.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #1125
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Shumudick pariorul...

    Scandal în fotbalul românesc! Shumudick a PARIAT pe meciuri din Liga 1

    Conform GSP, Sumudică ar fi mizat de nenumărate ori sume între 500 di 900 de euro pe anumite meciuri din Liga 1, pe partide din cele mai importante întreceri din Europa, precum Liga Campionilor sau Liga Europa, dar si pe jocuri ale echipelor naționale U17, U19 și U21 ale României.

    Sursa citată mentionează că tehnicianul nu a pariat pe meciurile echipei sale, însă riscă o suspendare de doi ani si o amendă de 300.000 de lei, conform regulamentului disciplinar al FRF.

    Mai mult, Sumudică va fi audiat, astăzi, la sediul FRF.

    Extras din Regulamentul Disciplinar FRF, Articolul 60.5:

    "Fapta persoanei care participă direct sau indirect la pariuri sau alte activități similare care privesc jocurile din competițiile organizate sub egida FIFA/UEFA/FRF/LPF/AJF sau care are un interes financiar direct sau indirect în astfel de activități se sancționează cumulativ cu:

    a) interzicerea oricărei activități legate de fotbal pentru 2 ani;
    b) penalitate sportivă de 300.000 de lei."
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #1126
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    nici nu stiu cum sa-i zic astuia incepand de azi.
    sumi_bet sau gaozica_bet-cel curat ca lacrima. astept niscai propuneri.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #1127
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Last edited by Hingherul; 15th February 2016 at 14:30.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #1128
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    iese Mimi...

    Tribunalul Ilfov a dat decizia: MM Stoica va fi eliberat azi

    ... intra Gigi


    ROCADA! c`asa-i la sah

    cu alte cuvinte,fcsb club de puscariasi
    Last edited by cip tm; 15th February 2016 at 14:34.
    granita la Orsova!

  16. #1129
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu. cu alte cuvine, incepe hegemonia!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #1130
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    salutare, salutati iesirea infractorului?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #1131
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    salutare, salutati iesirea infractorului?
    pai nu vezi,Hinghi a pregatit deja coiful ros-albastru si suflatoarea cu cordeluta,e gata de petrecere...
    granita la Orsova!

  19. #1132
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    mai avem de asteptat. abia la 17:00 iese
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #1133
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Ba, sa nu-mi spui ca tradezi viitorul!
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #1134
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    tu nu auzi ca nordul se gandeste sa revina alaturi de echipa???
    cine sunt eu sa ma opun valului de simpatie?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •