Page 53 of 106 FirstFirst ... 343515253545563103 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1093
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Toata lumea a furat, noi mai putin insa decat Ceahlaul de vreo 2 ori, Ceahlaul mai putin decat Dinamo de vreo 10 ori si Dinamo mai putin decat voi de vreo 20 de ori! Asa ca Dubo, ia-ti vioara si canta-mi o serenada, poate asa te ascult si eu cu folos, altfel n-ai sanse!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1094
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Comentariu pt. cei care habar n-au de ceea ce s-a intamplat in fotbal, facut de fanul unei echipe care chiar si atunci cand a furat s-a facut de kakat! Tipic looserilor!
    Super campioana Romania, STEAUA, a facut sa se vorbeasca la superlativ in Europa si in lume despre fotbalul romanesc. Cupele, finalele, semifinalele, zecile de calificari in grupele cupelor europene au facut ca mareata STEAUA sa fie cunoscuta de orice iubitor de fotbal din Europa si din lume. De voi sau dinamo, in schimb, n-au auzit nici aia din Tarlungeni!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. 7th October 2015, 12:55

  4. #1095
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #1096
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Iubim fotbalul pentru ca e frumos, nu pentru ca exista fcsb.

  6. #1097
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Iubim fotbalul pentru ca e frumos, nu pentru ca exista fcsb.

    Iubim fotbalul pentru ca e frumos! In Romania, insa, frumos l-a facut Steaua si antrenorii crescuti in curtea Stelei. Iordanescu 4 calificari, Piturca 2, Ienei 1. Adica 7 din 9 participari la turneele finale ale CM sau CE au fost realizate de antrenori cu pedegree ros'albastru. Asta-i adevarul oricat s-ar oftica unii de pe aici sau aiurea.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #1098
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Iubim fotbalul pentru ca e frumos, nu pentru ca exista fcsb.
    Voi il iubiti ca va mai scapa neculaie ala cate 50 de lei atunci cand ii da crudu restul
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #1099
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Iubim fotbalul pentru ca e frumos! In Romania, insa, frumos l-a facut Steaua si antrenorii crescuti in curtea Stelei. Iordanescu 4 calificari, Piturca 2, Ienei 1. Adica 7 din 9 participari la turneele finale ale CM sau CE au fost realizate de antrenori cu pedegree ros'albastru. Asta-i adevarul oricat s-ar oftica unii de pe aici sau aiurea.
    Da . Cooperativa creata de acestia si altii cu pedigree ros albastru sa stea capra. Singurul fecesebist antenor e Bursucu.

  9. #1100
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Saracu' de tine! Chiar mi-e mila cand vad ce poti debita.
    Baga la dovleac! Performantele nu se pot face cu blaturi. Acestea sunt apanajul celor care se fac de rahat in Europa cu echipe de doi bani gen Knatsfyrnufelag, Skonto Riga, Apollon Limasol etc. Sper ca acum ai priceput! Daca nu, se pare ca esti greu de cap.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #1101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Duba cu Steaua lui, aia vesnica si ultramorala e simpatic, mi-e chiar simpatic!
    E ca o parodie a realitatii, zau asa, nu te poti supara pe el, ba iti vine sa razi!
    E amicul cu povestile imaginare ce fascineaza lumea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1102
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nici eu pe niste frustrati care sufera si vor suferi de-a pururi.
    Povesti imaginare????!!!! Sa inteleg ca rezultatele mai mult decat meritorii din cupele europene ale Stelei sunt povesti imaginare?????!!!!!! Du-te tata si fa-ti un control la scufita! Ai probleme grave, mai Zalau!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #1103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Ati facut blaturi in campionat bre Duba, ca sa va recuperati fortele pt Europa!
    V-ati pisat pe el de campionat tratandu-l ca pe antrenamente, altfel spus; nici macar atat, ca in antrenamente dai totul sa te vada antrenorul!
    Asa ceva nu se face, fie ca tu vezi treaba asta sau nu! Tot porkerie se numeste, micul meu prieten cu povesti imaginare beton!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1104
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bati campii ma Zalau!!!! Mai grav e ca nu-ti dai seama.
    Pai daca noi am facut blaturi si am ajuns de 11 ori consecutiv in grupele cupelor europene, am jucat o semifinala, alte doua optimi si de vreo alte 6 ori in primavara europeana, voi, jucand corect in opinia ta, de ce n-ati reusit macar rezultatele Stelei?????? Chiar esti batut in cap????? Sau ti-au spalat creierii cretinii din tribuna ghiulestiului????

    L-am tratat ca pe antrenamte spui???? Aici iti dau dreptate. Ne pisam pe dinamo de vreo 5 ani non-stop, pe Petrolul de vreo 16 (au o singura victorie in acest interval in toate competitiile si aia obtinuta anul trecut printr-un noroc porcesc, in ultimul minut de joc, dupa ce am ratat vreo 4-5 ocazii uriase), cu voi panaramelor, daca nu iesau arbitrii la rampa aveati soarta lui dinamo, asa insa ati catigat un meci si ati facut un egal in ultimii 4 ani. Pe CFR-ul ne-am pisat cu presiune, de vreo 8 ani n-au mai cunoscut victoria in fata noastra. Cu U. Cluj, satelitul lui dinamo, la fel, ii batem incontinuu.

    Acum serios, intelegi ceva din jocul asta????? Sau te lasi spalat pe creier de toti frustrato-complexatii antistelisti?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #1105
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bati campii ma Zalau!!!! Mai grav e ca nu-ti dai seama.
    Pai daca noi am facut blaturi si am ajuns de 11 ori consecutiv in grupele cupelor europene, am jucat o semifinala, alte doua optimi si de vreo alte 6 ori in primavara europeana, voi, jucand corect in opinia ta, de ce n-ati reusit macar rezultatele Stelei?????? Chiar esti batut in cap????? Sau ti-au spalat creierii cretinii din tribuna ghiulestiului????

    L-am tratat ca pe antrenamte spui???? Aici iti dau dreptate. Ne pisam pe dinamo de vreo 5 ani non-stop, pe Petrolul de vreo 16 (au o singura victorie in acest interval in toate competitiile si aia obtinuta anul trecut printr-un noroc porcesc, in ultimul minut de joc, dupa ce am ratat vreo 4-5 ocazii uriase), cu voi panaramelor, daca nu iesau arbitrii la rampa aveati soarta lui dinamo, asa insa ati catigat un meci si ati facut un egal in ultimii 4 ani. Pe CFR-ul ne-am pisat cu presiune, de vreo 8 ani n-au mai cunoscut victoria in fata noastra. Cu U. Cluj, satelitul lui dinamo, la fel, ii batem incontinuu.

    Acum serios, intelegi ceva din jocul asta????? Sau te lasi spalat pe creier de toti frustrato-complexatii antistelisti?
    Va pisati pe toti si tu te ca&ci pe tine. Vezi ca iar ai murdarit pampersul.

  15. #1106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Ce fericit e Duba ca ne-a batut cand aveam noi echipa de juma de liga a 3-a de 2 ori in 4 ani(din 4 meciuri), dintre care data in min 96 pe Ghencea de-abia, de-abia dupa ce 10 ani la rand nu fura instare cand puturam si noi sa ne batem de la egal la egal cu ei, cu echipa de cupele europene in teren! Baga bine la caputza Dubitzo: 10 ani bai la voi acasa n-am pierdut, ne-am batut joc de voi cum am vrut, cand am avut cat de cat o posibilitate normala de joc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1107
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brasso15 View Post
    Va pisati pe toti si tu te ca&ci pe tine. Vezi ca iar ai murdarit pampersul.
    Ha, ha! Copile, cati anisori ai? Ti-au dat tuleii?


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce fericit e Duba ca ne-a batut cand aveam noi echipa de juma de liga a 3-a de 2 ori in 4 ani(din 4 meciuri), dintre care data in min 96 pe Ghencea de-abia, de-abia dupa ce 10 ani la rand nu fura instare cand puturam si noi sa ne batem de la egal la egal cu ei, cu echipa de cupele europene in teren! Baga bine la caputza Dubitzo: 10 ani bai la voi acasa n-am pierdut, ne-am batut joc de voi cum am vrut, cand am avut cat de cat o posibilitate normala de joc!
    V-am batut toata istoria voastra, mai Zalau! Baga la dovleac!!!!! In perioada 1976 - 1994 nu ne-ati batut NI-CIO-DA-TA nici in campionat nici in cupa. Deci timp de 18 ani am fost invincibili!!!! E drept ca in acest interval vreo 6 ani ati stat prin B si nu ne-am intalnit. Oricum in perioada mentionata mai sus avem 18 victorii (campionat+cupa), intre care una cu 8-2 (03.05.1989 ), una cu 5-0 (19.06.1988), una in tiganie cu 4-0 (13.12.1987; cand n-ati dat zapada si s-a jucat cu ea pana la glezne; credeati voi in prostia voastra ca asa veti reusi sa ne bateti), una cu 4-1 (22.05.1977; cand v-am batut cu 2 jucatori mai putin pe teren si v-am bagat in 'B', e drept arbitrul a eliminat si unul de la voi); pe cele in care v-am batut cu 2-0, 3-1, 3-0 nu le mai pun la socoteala ca au fost prea multe.

    Iti trimit si link-ul, poate asa studiezi mai bine problema si nu mai aberezi.
    http://www.romaniansoccer.ro/statist...eaua-bucuresti
    Last edited by Duba; 22nd October 2015 at 09:21.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #1108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    SHUBIDUBAAAAAAAAAH!


    Eu vorbeam ca mai tot omul sanatos la scafarlie de evenimentele de dupa revolutie, cele dupa 2010 fiind cele mai relevante, ma gandesc ca ce s-a intamplat inainte de-un sfert de secol in urma cred ca doar prin morminte si minti obosite ca a ta mai gasesti cu relevante deosebite. Cu precadere c-au fost aspru asuprite de lipsa libertatii nu doar opiniei ci si transferurilor sau transmutatiei in afara granitelor. In lipsa acestor libertati esentiale intreaga voastra istorie de pana in 89 e o istorie de sclavagism al unui sistem ce forta jucatorii sa joace la una sau doua echipe, nici nu te iau in seama la ce-ai zis c-ar trebui sa te critic si nu vreau ca si asa ai lista plina de la altii.
    Baga la scafarlie ce-nseamna libertatea de-a alege si sa fii sanatos pe viitor iti urez!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1109
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Saracu' Ionica!!!!! El vorbea de 'evenimentele de dupa revolutie, cele dupa 2010 fiind cele mai relevante'
    Ma ce minte creata ai mai Ionica!!!!! Pt. tine toata istoria fotbalului rapidist se rezuma la ultimii 10 ani!!!!! Hai ma ca esti simpatic, chiar daca esti de la Zalau! Sau poate ca ai dreptate, tu esti la origine progresisto-nationalist sau nationalisto-progresist, cum vrei, si pe tine nu te intereseaza ce au facut 'tiganii' inaintea ultimilor 10 ani.

    Amarastene, retine, chiar si in ultimii 10 ani raportul meciuri castigate/meciuri pierdute este 5-5. Ia baga un ochi pe link-ul pe care l-am trimis anterior si ai sa observi ca asa este.

    Cat priveste 'libertatea de a alege', cred ca pe viitor ai sa alegi doar victoria cu 5-1 din tiganie, cand arbitrul acelui meci, Avram jr., daca-mi aduc bine aminte, nu l-a eliminat pe Sapunaru pt. fault violent la 1-1.

    Un sfat!!!!! Nu mai abera ca esti baiat mare si rad forumistii de tine!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #1110
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ...bai...si aici pe cafenea doar de spurcaciuni se vorbeste...

  20. #1111
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Un sfat!!!!! Nu mai abera ca esti baiat mare si rad forumistii de tine!
    Sfatul tau e sa nu devin ca tine? Stai linistit, nu-s sanse!
    Istoria recenta primeaza oricum, ce s-a intamplat pe vremea Rapidului lu Decebal, mai ales cand te cotropeau romanii-stelisti din ordine de stat, nu ma intereseaza! Io interesa pe alti rapidisti, pe mine ma intereseaza doar prezentul si trecutul recent, postrevolutionar.
    Nu ca nu ma intereseaza in sens propriu, ci la sens figurat, adica nu conteaza, la fel cum nu conteaza cum performezi tu cand cineva te priveaza de libertate. Acel regim privator de libertati trebuie abolit, si niciodata nu trebuie ponegriti cei cu performante minore din pozitia de victime sau aplaudati culmea cei cu performante majore din pozitia de asupritori/privatori de libertati! Decat daca esti Duba si neamu lui!
    Last edited by Johnny D; 22nd October 2015 at 13:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1112
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    De ce nu s-a jucat etapa in zilele astea?
    Doar nu se credea ca vom avea 3 echipe in CL si 5 in EL cand s-a decis programul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #1113
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Istoria recenta primeaza oricum, ce s-a intamplat pe vremea Rapidului lu Decebal, mai ales cand te cotropeau romanii-stelisti din ordine de stat, nu ma intereseaza! Io interesa pe alti rapidisti, pe mine ma intereseaza doar prezentul si trecutul recent, postrevolutionar.
    Nu ca nu ma intereseaza in sens propriu, ci la sens figurat, adica nu conteaza, la fel cum nu conteaza cum performezi tu cand cineva te priveaza de libertate. Acel regim privator de libertati trebuie abolit, si niciodata nu trebuie ponegriti cei cu performante minore din pozitia de victime sau aplaudati culmea cei cu performante majore din pozitia de asupritori/privatori de libertati! Decat daca esti Duba si neamu lui!
    'Istoria recenta primeaza oricum' Da, ma, primeaza!!!! Noi am castigat campionate, cupe, supercupe, ne-am calificat in grupe 11 ani la rand, v-am scos din Europa League, intr-un cuvant ne-am pisat pe voi si in ceea ce spui tu 'istoria recenta'. Prezentul vostru inseamna divizia 'B'!

    Repet, e vai de capul tau, zalauane. Argumente ioc, logica asisderea!!!! Ai schimbat echipele ca pe ciorapi si tot degeaba! Furstrat ai fost, frustrat esti, frustrat ramai!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •