Page 52 of 106 FirstFirst ... 242505152535462102 ... LastLast
Results 1,072 to 1,092 of 2213

Thread: CAFENEAUA - "La taclale microbiste"

  1. #1072
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Delir marca Hinhi.

    ASA C-lung Moldovenesc - a fost la un moment dat cea mai buna echipa din tara. Antrenata de Ilie Savu.
    Erau acolo : Toma, care a fost multi ani rezerva nationalei a lui Voinescu, Roman. Birtasu. Garleanu ( ulterior la Poli Timisoara), s.a.m.d

    Hinghi- mai invata.
    si ce legatura are ASA C-lung Moldovenesc cu ASA TG Bozgoresc de care zic eu?

    iar te aventurezi la altitudine mare fara masca de oxigen?
    Last edited by Hingherul; 10th September 2015 at 16:23.

  2. #1073
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Niciuna. Doar vroiam sa stii ce nu stii. ASA C-Lung Modovenesc este originea CCA-ului si a Timisoarei. La Timisoara au ajuns Garleanu, Ciosescu, Dinulescu. Sper ca ai auzit de ei. Daca nu ascunde-te!

  3. #1074
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ok dar eu vorbeam de ASA Tg Mures.

  4. #1075
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Atunci scuze,, vorbeste de mures pana marti..

  5. #1076
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    citind asta cu esarfele in maghiara, nu vad de ce nu ar face si rapiduletu rost de niste bani gramada si nu scot si ei niste fulare scrise in tiganeste

    "te diloav te hohauatu", "dau bule mule cea daca", "has mo car" si alte texte de lupta scrise pe esarfe ar ajuta enorm baietii din teren sa se concentreze mai bine iar bandanele cu "has mi mij" ar rupe norma la vanzari
    Last edited by Hingherul; 10th September 2015 at 16:47.

  6. #1077
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Poate intra tifosi si ti-o baga pe aia cu has mo car.

  7. #1078
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    poate ca si o schimbare de emblema ar prinde bine la rapidulete. cum Steaua are doua stele, rasii doi rasi, ar merge si la rapiduleti doi cai frumosi. sa vada lumea ca fac parte din elita

  8. #1079
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Tifooosiii!!!

  9. #1080
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ii dau ban daca vorbeste urat
    dar se poate exprima cum vrea el pe tema ASA-ului. bine, il baneaza parizianul dar vreau sa stie ca eu il sustin

  10. #1081
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Warning te rog. De cel putin 3 ori.

  11. #1082
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    citind asta cu esarfele in maghiara, nu vad de ce nu ar face si rapiduletu rost de niste bani gramada si nu scot si ei niste fulare scrise in tiganeste

    "te diloav te hohauatu", "dau bule mule cea daca", "has mo car" si alte texte de lupta scrise pe esarfe ar ajuta enorm baietii din teren sa se concentreze mai bine iar bandanele cu "has mi mij" ar rupe norma la vanzari
    vad ca le ai cu dialectul rromanes.

  12. #1083
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Stau relativ aproape de Giulesti

    iti dai seama ca am folosit goagal translate. de altfel, din clipa in clipa ma astept sa intervina un rapidist si sa ma faca agramat. ca nu stiu ce nu am scris corect gramatical pe acolo

  13. #1084
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Stau relativ aproape de Giulesti

    iti dai seama ca am folosit goagal translate. de altfel, din clipa in clipa ma astept sa intervina un rapidist si sa ma faca agramat. ca nu stiu ce nu am scris corect gramatical pe acolo
    Hunde? La Hacademia de Studii Rromanes?

  14. #1085
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    comemorare??!!

    Halal titlu în GSP: "Ziua în care lumea s-a răsturnat!" Ia să văd, bre, care-i baiul. Hait, vine ISIS peste noi! Ufff, m-am linistit: "Ediție specială a Gazetei in memoriam Cătălin Hîldan", pe care tre` s-o cumperi de la chiosc sau să dai niste firfirici ca s-o citesti online. În plus, suntem avertizati "Nu trebuie să ratezi nici toate detaliile despre showul de proporții pe care îl pregătesc fanii dinamoviști în această seară împotriva Astrei." Ei, astea nu le-am ratat, că le-am găsit pe site-ul celor cărora, cică, le pasă de sport. Într-o poză din alt an, un bărbos mai putin fioros decât actualul căpitan stă să lanseze un lampion chinezesc cu portretul "unicului căpitan". Mai aflăm că se asteaptă 25.000 de spectatori, iar galeria va oferi un show în peluză. Fanii vor avea un banner dedicat lui Cătălin Hîldan, dar și un spectacol de lumini. Ciudat mod de a comemora o moarte. Dar, mă rog, asa au găsit ei de cuviinta

    Ceea ce mă miră este însă această perpetuă reamintire ce dă în misticism a unui eveniment ce ar trebui, mai degrabă, uitat. Un băiat a murit la 24 de ani pe terenul de joc. Stop cardiac. Repet, la 24 de ani. S-au auzit multe despre acest tragic eveniment, Dănut Lupu si Ionut Chirilă au adus acuzatii grave, dar n-am auzit să se fi sesizat cineva. Pentru că, dacă sunt adevărate, cineva ar trebui să plăteasca. Pentru că n-a fost singurul caz si nimeni nu vrea ca alte familii să fie lovite năpraznic de o astfel de nenorocire. Dar să plecăm de la faptul că a fost o moarte naturală. Se întâmplă, am cunoscut un copil care a murit la 15 ani, era la pescuit cu taică-său, o zi toridă, un peste i-a smuls undita si el a sărit în apă după ea. Stop cardiac.

    Ceea ce nu înteleg este cum de a ajuns un jucător de care, sincer, eu nu-mi amintesc să fi fost ceva iesit din comun, să fie mai apreciat decât altii, cu merite mult mai mari. Nu vorbesc de Nelu Nunweiller (III), sau de fratii lui, Lică si Radu, pe care cei de azi nu i-au prins, desigur, dar măcar de Dinu, Andone, Klein, Mihali sau Lucescu or fi auzit. Si, zău, ei meritau mai multă recunostintă din partea galeriei de azi. Ba, chiar si Florentin Petre sau Marius Niculae. Ei, bine, nu! "Unicul căpitan" e Hîldan... Cu sigurantă, impactul emotional al mortii lui a contat foarte mult, dar asta nu e un motiv să împingem totul în ridicol. Dar, într-un fel, ce să astepti de la cei care sărbătoresc an de an cu mândrie tembelă incendierea peluzei din Ghencea? Vai, ăstia ne sunt ultrasii de azi...

    La 15 ani de la moartea lui Cătălin Hîldan, condoleante familiei îndoliate. Nimic nu le poate alina durerea. Si, în niciun caz, circul dizgratios al zurbagiilor pecehas...
    Last edited by Dario; 4th October 2015 at 00:30.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #1086
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Hai sa respectam macar mortii, caci vii nu mai vorbim.

  16. #1087
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Am de gand sa mai deschid un thd cu Steaua pe intern dar ezit. Am prea multe subiecte si nu stiu ce sa aleg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #1088
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    mie imi plac threadurile tale cu pesti rai. am vazut ca au si priza la public...
    deschide unul depre Negoita

  18. #1089
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Hinghi, ce mai face FCSB+Steaua=love for me?
    Tot calificari consecutive in grupele CL, EL?!
    Ooooo, nooooooooo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1090
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Va lasam pe voi si pe altii sa va calificati, amarastenilor! Noi ne-am facut treaba, am scos echipe foarte valoroase, asa cum au fost Valencia, Galata, Ajax etc. Sa se mai califice si altii. Mai ales aia care s-au facut de kakat cu echipe gen Skonto Riga, Valerenga, Knatsfyrnufelag etc.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #1091
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Stai sa promovam, sa ne calificam in EL fara furt si joc de rahat ca altii in campionat dublat de fluierasi, si-o sa vezi ca ne calificam si noi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1092
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Adica sa nu mai furati, aranjati, iar apoi sa va faceri de kakat, asa cum s-a intamplat pe vremea tiganului de la 3 coceni si a lui vrednic, acompaniati de hotul hotilor in materie de arbitraj, Dinu Gheorghe, zis si Vama. N-o sa se intample, nu te mai excita atata!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •