View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Bute KO/TKO

    24 88.89%
  • Bute la puncte

    2 7.41%
  • Mendy KO/TKO

    1 3.70%
  • Mendy la puncte

    0 0%
  • Meci egal

    0 0%
Page 21 of 22 FirstFirst ... 1119202122 LastLast
Results 421 to 441 of 462

Thread: Lucian "Le Tombeur" Bute vs Jean Paul Mendy, 9 iulie 2011

  1. #421
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lozinplic View Post
    daca se bate cu Bute o sa-l vezi pe Kessler la pamant. faza cu Andrade a fost o intamplare. Bute a fost superior lui Andrade in ambele lupte.
    Nu stiu daca la pamant dar cred ca Bute l-ar bate pe Kessler.

    Intamplare nu a fost,in box mai rar intamplari,totul se intampla dintr-un motiv sau altul.

    Bute a cazut pt. ca a obosit,a obosit pt. ca presiuneaa lui Andrade isi facea efectul si au mai fost niste chestii in pregatirea lui(a fost bolnav am inteles).
    Nu a fsot nici o intamplare dar da a fost superior lui Andrade.

    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    dar de ce Kessler a refuzat sa lupte cu Bute si lupta cu Stieglitz? daca Bute era asa slab se batea cu el si acum avea centura !
    sa vedem ce face Pavlik asta, ca mult a fost laudat pana sa urce in categorie, dar in ultima vreme nu rupe gura targului - oricum mai are un meci pana sa se poata bate cu Bute
    Nu a refuzat lupta ci au zis oamenii lui ca oferta de la Interbox a fost mult prea slaba.

    Acum depinde de tine pe cine crezi.

  2. #422
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    E pacat de ce se intampla cu Pavlik.Sper sa treaca cu bine peste probleme.

    http://www.boxingscene.com/pavlik-bo...-police--41428

  3. #423
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    E pacat de ce se intampla cu Pavlik.Sper sa treaca cu bine peste probleme.

    http://www.boxingscene.com/pavlik-bo...-police--41428
    isi varsa frustrarile pe frati-su/ cred ca prefera sa stea un an doi la mititica decat sa stea face-to-face cu bute=))

  4. #424
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Repet e pacat ce se intampla cu el.Mie mi-a placut foarte mult Pavlik cand urca pana a devenit campion.Dupa aia s-a rupt ceva,taica-su atunci a zis ca s-a apucat de baut si probabil acolo s-a rupt filmul.

    Ma indoiesc ca ii frica de Bute,asta s-a batut cu Zuniga,Zertuche,Miranda,Taylor(de 2 ori),Hopkins,Martinez.

    Pavlik e un razboinic dar e pacat ce se intampla cu el.

  5. #425
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    isi varsa frustrarile pe frati-su/ cred ca prefera sa stea un an doi la mititica decat sa stea face-to-face cu bute=))
    Si replica asta vine de la unul care NU E "putoi care n-a facut sport in viata lui, o rupe pe shaorma, cola si asculta manele toata ziua"?

    Sincer, n-as crede.

    Daca o tot dai in balarii cu respectul, respecta si tu un sportiv care, pana una-alta, a fost cel mai bun din lume la un moment dat. Sa spui ca unuia ca Pavlik, oricat de slab sau de betiv ar fi acum, ii e frica sa urce in ring cu ORICE ADVERSAR e pura prostie. Ce se poate intampla? Sa piarda? Zi ceva nou

    Si ca un fin cunoscator si sportiv de exceptie, explica-mi si mie, care evident ca sunt un "frustrat oligofren" cine e FIB si cum ii IMPUNE adversari lui Lucica.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #426
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Si replica asta vine de la unul care NU E "putoi care n-a facut sport in viata lui, o rupe pe shaorma, cola si asculta manele toata ziua"?

    Sincer, n-as crede.

    Daca o tot dai in balarii cu respectul, respecta si tu un sportiv care, pana una-alta, a fost cel mai bun din lume la un moment dat. Sa spui ca unuia ca Pavlik, oricat de slab sau de betiv ar fi acum, ii e frica sa urce in ring cu ORICE ADVERSAR e pura prostie. Ce se poate intampla? Sa piarda? Zi ceva nou

    Si ca un fin cunoscator si sportiv de exceptie, explica-mi si mie, care evident ca sunt un "frustrat oligofren" cine e FIB si cum ii IMPUNE adversari lui Lucica.

    ba retardatule, vezi cum te bagi aiurea-n seama? te-ai simtit lezat, pentru ca probabil esti unul din cei care-l critica pe bute. FIB e prescurtarea-n romana de la International Boxing Federation. Te-ai bagat in seama pentru ca sughitai de foame

  7. #427
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Repet e pacat ce se intampla cu el.Mie mi-a placut foarte mult Pavlik cand urca pana a devenit campion.Dupa aia s-a rupt ceva,taica-su atunci a zis ca s-a apucat de baut si probabil acolo s-a rupt filmul.

    Ma indoiesc ca ii frica de Bute,asta s-a batut cu Zuniga,Zertuche,Miranda,Taylor(de 2 ori),Hopkins,Martinez.

    Pavlik e un razboinic dar e pacat ce se intampla cu el.
    Cred ca Sergio Martinez este unul din cei mai tari boxeri la aceasta categorie in momentul de fata. Loveste foarte puternic. Singurul adversar puternic pentru Bute este Andre Ward, restul sunt de umplutura

  8. #428
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    ba retardatule, vezi cum te bagi aiurea-n seama? te-ai simtit lezat, pentru ca probabil esti unul din cei care-l critica pe bute. FIB e prescurtarea-n romana de la International Boxing Federation. Te-ai bagat in seama pentru ca sughitai de foame
    Pai zi ma care sunt adversarii aia IMPUSI, ca vad ca da pe afara "inteligenta" cand te apuci sa scrii.

    Ia scrie numele baietilor pe care IBF i-a impus lui Bute.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #429
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Sper ca dupa meciul de la anul cu Ward sau cu cine o fi, in care a zis ca in sfarsit va unifica centurile, sa urce si Lucian in categorie. Cred ca la categoria asta a demonstrat deja ce era de demonstrat in atatia ani! Dupa ce te bati cu Ward/campionii celorlalte versiuni, pur si simplu nu mai are rost sa te intorci din nou la adversari gen Andrade, Magee etc.
    Urmatoarea categorie e "light heavyweight" (intre 76,2kg-79,3kg) unde ar putea sa-l aiba adversar chiar pe B-Hop daca nu se va retrage, sau pe actualii detinatori ai centurilor WBA, IBF si WBO, Sumenov, Tavoris Cloud sau Nathan Cleverly si de ce nu pe Pascal, Chad Dawson sau chiar pe "rechinul" Diaconu.
    Zuniga si Miranda au facut deja pasul la aceasta categorie, doar Lucian a mai ramas.
    http://www.iboboxing.com/rankings/175.html
    Alte nume mari in top 20 nu sunt.

  10. #430
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    ba retardatule, vezi cum te bagi aiurea-n seama? te-ai simtit lezat, pentru ca probabil esti unul din cei care-l critica pe bute. FIB e prescurtarea-n romana de la International Boxing Federation. Te-ai bagat in seama pentru ca sughitai de foame
    Mai usor cu insultele !

    Vrei sa spui ca toti adversarii lui Bute au fost impusi de IBF in sensul ca erau challengeri obligatorii ? E partial adevarat caci nu toti au avut statutul asta; Miranda si Magee daca nu gresesc nu au fost challengeri obligatorii!

    In fine, intelege ca lumea nu vrea ca Bute sa se bata cu ce i se ofera pe tava! Eu am spus de multe ori ca prefer sa renunte la centura si sa se bata cu adversari mai valorosi ! Din pacate din cauza supersixului, a accidentarii unora (Kessler si Dirrell daca intradevar o fi accidentat) nu prea a avut oportunitatea sa intalneasca pe cineva cu adevart puternic.

    Putea imediat dupa ce a castigat centura IBF prin 2008; pe atunci erau Calzaghe, Kessler sau Froch disponibili caci nu incepuse Supersixul. Cu Calzaghe era greu de facut ceva; a preferat meciuri mai notorii cu B-Hop si Roy Jones dupa care s-a retras...cu ceilalti se putea face insa n-a fost sa fie.

    Nu doar Ward ci si Froch il poate bate pe Bute ! Pleaca 50-50 cu Froch zic eu si usor cu sansa a doua impotriva lui Ward (55-45 circa). Cu ceilalti eu zic ca e favorit Bute si ma refer la categoria super mijlocie.
    La light heavyweight e greu de spus cu Pascal, B-Hop sau Dawson.

  11. #431
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Apropo, a gasit cineva un articol in care se explica oficial de ce Bute nu a participat in Supersix desi clar avea valoarea sa fie acolo ?

    Eu nu ! Nu vreau speculatii si declaratii din partea celor implicati in chestiunea asta !

    Din pacate neincluderea lui Bute in Supersix a fost si ramane o problema altfel nu am mai fi avut toate aceste discutii

  12. #432
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Apropo, a gasit cineva un articol in care se explica oficial de ce Bute nu a participat in Supersix desi clar avea valoarea sa fie acolo ?

    Eu nu ! Nu vreau speculatii si declaratii din partea celor implicati in chestiunea asta !

    Din pacate neincluderea lui Bute in Supersix a fost si ramane o problema altfel nu am mai fi avut toate aceste discutii
    Pentru ca Bute n-are parte de o asa mare reclama. Bute apartine Interbox-ului si probabil n-are o cota de piata asa ridicata precum altii( aici ma refer strict la reclama). Sa nu-mi spui ca Andre DIrell, Glen Johnson sau Allan Green si Jermain Taylor sunt mai buni decat Bute. COnsider ca SuperSix este o competitie formata pe criterii financiare si n-are nicio legatura cu valoarea sau numarul de victorii

  13. #433
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Sper ca dupa meciul de la anul cu Ward sau cu cine o fi, in care a zis ca in sfarsit va unifica centurile, sa urce si Lucian in categorie. Cred ca la categoria asta a demonstrat deja ce era de demonstrat in atatia ani! Dupa ce te bati cu Ward/campionii celorlalte versiuni, pur si simplu nu mai are rost sa te intorci din nou la adversari gen Andrade, Magee etc.
    Urmatoarea categorie e "light heavyweight" (intre 76,2kg-79,3kg) unde ar putea sa-l aiba adversar chiar pe B-Hop daca nu se va retrage, sau pe actualii detinatori ai centurilor WBA, IBF si WBO, Sumenov, Tavoris Cloud sau Nathan Cleverly si de ce nu pe Pascal, Chad Dawson sau chiar pe "rechinul" Diaconu.
    Zuniga si Miranda au facut deja pasul la aceasta categorie, doar Lucian a mai ramas.
    http://www.iboboxing.com/rankings/175.html
    Alte nume mari in top 20 nu sunt.
    Stai linistit ca daca joaca cu Bernard Hopkins si-l bate Bute, iar or sa apara frustratii si-or sa spuna ca a batut un pensionar etc

  14. #434
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Chiar daca urca-n categorie, nu cred ca Jean Pascal sau Chad Dawson ii pot face fata lui Bute. Ce-i drept amandoi l-au batut pe Adrian Diaconu, dar foarte foarte greu, decizie la puncte, niciunul dintre ei nu l-au facut KO pe rechin si sunt sigur ca Bute este mult mai tehnic, mai inteligent si loveste mai bine decat Diaconu, desi nu vreau sa-l insult pe Diaconu care este un pugilist foarte valoros.

  15. #435
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Apropo, a gasit cineva un articol in care se explica oficial de ce Bute nu a participat in Supersix desi clar avea valoarea sa fie acolo ?

    Eu nu ! Nu vreau speculatii si declaratii din partea celor implicati in chestiunea asta !

    Din pacate neincluderea lui Bute in Supersix a fost si ramane o problema altfel nu am mai fi avut toate aceste discutii
    Pentru ca Interboxul a refuzat propunerea celor de Showtime. De aici, se poate doar specula cum si de ce. Cert e ca oferta aia a fost mult mai mica decat asta semnata acum, dar nici meciuri de unificare n-a avut...

    Sportivule, hai ma cu lista aia de IMPUSI. Sau inveti pentru bac?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #436
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    Pentru ca Bute n-are parte de o asa mare reclama. Bute apartine Interbox-ului si probabil n-are o cota de piata asa ridicata precum altii( aici ma refer strict la reclama). Sa nu-mi spui ca Andre DIrell, Glen Johnson sau Allan Green si Jermain Taylor sunt mai buni decat Bute. COnsider ca SuperSix este o competitie formata pe criterii financiare si n-are nicio legatura cu valoarea sau numarul de victorii
    Ba cred ca Bute avea o cota destul de mare, mult mai are fata de multi participanti din Supersix; idea e ca Supersix-ul a fost contruit in felul de a avea 3 luptatori americani si 3 europeni. Ei bine nu inteleg de ce a fost preferat Abraham, Kessler si Froch peste Bute. Kessler si Froch aveau valoare insa nu au po****ritatea lui Bute; vorbim de roman care aduna 15.000 de oameni constant in Canada ! Are un fan-base destul de mare deci nu cred ca asta a fost problema.
    Abraham aduna ceva lume in Germania insa nu luptase niciodata la supermijlocie pana atunci.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Pentru ca Interboxul a refuzat propunerea celor de Showtime. De aici, se poate doar specula cum si de ce. Cert e ca oferta aia a fost mult mai mica decat asta semnata acum, dar nici meciuri de unificare n-a avut...
    Unde si cand ai auzit lucrul asta ? N-ar fi exclus dar as vrea o confirmare de pe undeva

  17. #437
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Spuneau unii mai sus ca Lucian se va retrage peste 4-5 ani, dar avem destule exemple in boxul actual de oameni si peste 40 de ani (Tarver, Hopkins, Klitschko se apropie si el de 40 de ani) etc. Deci oricum, pana pe la 37-38 de ani cel putin ar mai putea concura mult si bine, adica inca 6-7 ani!
    Intrebarea e: vor mai apare adversari redutabili, de calibru, in urmatorii ani in box in general, adica asa cum au fost Tyson, Holyfield, Klitschko, etc.? Mie numele astea care sunt acum pe la diverse categorii nu-mi inspira nimic, in afara de cele de mai sus + Pacquaio, Cotto si cam atat.
    Ce vreau sa zic, ca nu mai e boxul de acum 10-15 ani, parca nu mai are acelasi farmec, aceleasi nume mari, de-aia adversarii trebuie alesi pe spranceana, nu poti continua la infinit cu no-name-uri gen Mendy, Magee etc.
    Dupa mine nici Pavlik sau Pascal nu-s mare scula, ca tot se temeau unii anul trecut de Pascal ca vai ca o fi c-o pati, ca ce puternic e samd...Au avut si ei noroc de 2-3 ori si gata, ii etichetam mari campioni?

  18. #438
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Intrebarea e: vor mai apare adversari redutabili, de calibru, in urmatorii ani in box in general, adica asa cum au fost Tyson, Holyfield, Klitschko, etc.?
    Vor mai aparea, stai linistit ! Nu e sfarsitul lumii....un anume Martinez a aparut din senis la varsta de 34 de ani facand curatenie la superwelter si mijlocie

    Situatia nu e rea; Pacquiao si Mayweather intra zic eu in top 20 all-time P4P....categoria super mijlocie e si ea printre cele mai puternice din istorie; e o categorie care in trecut nu prea a avut nume mari

  19. #439
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Unde si cand ai auzit lucrul asta ? N-ar fi exclus dar as vrea o confirmare de pe undeva
    Pai scriau canadienii in urma cu vreo doi ani ca Showtime-ul a facut o propunere destul de saraca pentru ca si Bute era proaspat campion si nu avea anvergura de acum.

    Interboxul a preferat sa mearga pe varianta HBO in continuare si restul e istorie.

    Acum, cea mai noua varianta e ca Showtime l-a pastrat pe Bute in afara SuperSix pentru ca la finalul turneului sa aiba inca un meci tare pentru cine va fi campion.

    Plus, daca vrei ceva de la sursa:

    Ken Hershman comments on not include Bute in the Super Six originally:

    "I’ve addressed this issue in the past. In my view when we had to go about creating it and structuring it to get five promoters and six fighters on the same page. To me, the way to do it was with the existing relationships that we had. It wasn’t to say that I didn’t think InterBox or Jean Bedard or Lucian were trustworthy. I did. It’s just that I didn’t have the depth of the relationship I do with some of the others. We had to make some tough decisions and we made them. In terms of regrets, I think no and that everything happened for a reason. When we put the Super Six together I thought we had some really good fighters and some really intriguing matchups and it’s all been really fascinating. And now we have the opportunity with Lucian to take him and put him in with the winner of the Super Six for what would be the greatest fight in super middleweight history. We’re just really looking forward and not back. We think having Lucian around the same time as we’re doing the Super Six will really drive home his awareness and his po****rity and tie him into the Super Six properly so that when we do get to the end we will have built the biggest fight of all-time in this division."

    Sigur, asta e declaratia din 2010, cand au semnat contractul.

    Cert este ca au existat discutii intre Interbox si Showtime atunci, insa nimeni n-a prea vrut cu adevarat sa se ajunga la o intelegere.
    Last edited by Marius; 12th July 2011 at 18:31.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  20. #440
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Daca nu au ajuns la o intelegere asta nu inseamna ca Bute nu are valoare pt a semna un contract cu ei fiecare isi urmareste interesele ...si bine face Bute...are rabdare si e calculat
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  21. #441
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Pentru ca Interboxul a refuzat propunerea celor de Showtime. De aici, se poate doar specula cum si de ce. Cert e ca oferta aia a fost mult mai mica decat asta semnata acum, dar nici meciuri de unificare n-a avut...

    Sportivule, hai ma cu lista aia de IMPUSI. Sau inveti pentru bac?
    stai linistit domnule, nu-s asa de subnutrit intelectual ca si tine. spre norocul meu am luat si licenta, ma pregatesc de masterat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •