View Poll Results: Cine va castiga ?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Bute KO/TKO

    24 88.89%
  • Bute la puncte

    2 7.41%
  • Mendy KO/TKO

    1 3.70%
  • Mendy la puncte

    0 0%
  • Meci egal

    0 0%
Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 462

Thread: Lucian "Le Tombeur" Bute vs Jean Paul Mendy, 9 iulie 2011

  1. #211
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Chiar daca nu ami e ce a fost Pavlik tot este peste Brinkley si Mendy si paote chiar si Magee.
    imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.

  2. #212
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    cati bani a luat Mendi? Lucian se pare ca a luat 1 mil euro curati, din cei 2.5...
    3 banane,2 kiwi,1 portocala, un red bull si ceva romance "prietenoase" sau folcloriste

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Meciul mi-a lasat un gust amar!Nu prea sunt multe de comentat pe seama lui.Insa m-a impresionat la final Bute.M-au emotionat lacrimile lui.Ne-a aratat tuturor ca e un tip de caracter,cu mult bun simt si un mare sufletist.Nu-i cunosteam asa bine personalitatea dar e un om si un sportiv cu care ne putem mandrii.Nu e tipul de golanas arogant,cocalar infect gen mayweather...
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  4. #214
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jonsnow View Post
    mult circ dat poporului...bleah...
    nu mergi in piata? e cald, placut, fetitze dulci la Bucuresti...
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  5. #215
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jonsnow View Post
    mult circ dat poporului...bleah...
    daca asta e circ, atunci liga lu` mitica e balamuc !

  6. #216
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post
    imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.
    Bika si Andrade au fost mai valorosi.

  7. #217
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    dani, ramai la fotbal. Dupa cum zicea cine pe threadul asta, ma retrag, mandru ca Lucian a reusit sa faca cinste tarii! Ramaneti la scandaluri de ***** cu portocale, flacari violet si alte magarii. o fi Blatter om corupt, dar macar a introdus o lege prin care taie in carne vie daca se amesteca politicul in sport. Daca voi vreti sa faceti politica sau sa comentati despre adversarii lui Bute, intrati voi in ring! Daca o sa va aparati de 8 ori consecutiv titlul mondial, eu va pup picioarele!
    o dai in balarii. aduci niste argumente de te doare capu'. inainte sa.ti faci retragerea numeste.mi UN SINGUR mare boxer pe care bute l.a invins.

  8. #218
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post
    imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.
    Nu-s de acord.

    Pavlik 2011 e mult inferior unui Pavlik pre Hopkins.

    Berrio,Andrade si Bika la mometele respectvie erau mai buni dupa mine.

    Pavlik este peste ultimii 3 adversari insa(acestia find foarte slabi).

    Sa tinem minte ca Pavlik s-a chinuit in ultimul meci cu necunoscutul Lopez(parerea mea ca a pierdut meciul).

  9. #219
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    sa avem rabdare? omule bute asta face 32 de ani anu asta? cand o sa.l vad boxand cu adevaratii campioni? la 43 de ani? cand va unifica centurile? la 51 de ani? si atunci daca va pierde o s.o bage la inaintare pe aia cu "simt ca nu mai pot, mintea ma ajuta insa fizic nu mai pot....bla bla bla"
    ai si tu dreptate, dar trebuie sa tinem cont si de faptul ca cei mai buni boxeri din categorie au fost in turneul Supersix in ultimii doi ani. Nu e vina lui Bute ca nu l-au invitat.

  10. #220
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    o dai in balarii. aduci niste argumente de te doare capu'. inainte sa.ti faci retragerea numeste.mi UN SINGUR mare boxer pe care bute l.a invins.
    N-am nimic cu Doroftei, dar poate ne spui ce mare boxer a invins Doroftei.

    Asta asa, ca sa stim cum stam daca Bute va invinge si el un nume mare. Ne va da cu plus sau cu minus comparativ cu Mosul?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #221
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Piața Universității s-a umplut de fanii lui Bute imediat după victoria prin KO în fața francezului Jean Paul Mendy.
    n timp ce la Pechea, locul natal al lui Lucian Bute, românii au încins o horă în cinstea victoriei, la București Piața Universității s-a umplut de fani ca în vremurile de glorie ale naționalei de fotbal.
    http://www.realitatea.net/bute-a-sco...aj_851738.html

    ati vazut imaginile date de realitatea , in care cei din satul natal al lui bute,au pus de-o hora.nu ma asteptam sa bage tiesto, van buuren sau john o'callaghan,da, totusi..hora?mi s-a parut ciudat.
    andra a cantat imnul.nu va plangeti,se putea mai rau.adica loredana groaza.

  12. #222
    Cane Corso NTM's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    prin zona
    Posts
    2,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu-s de acord.

    Pavlik 2011 e mult inferior unui Pavlik pre Hopkins.

    Berrio,Andrade si Bika la mometele respectvie erau mai buni dupa mine.

    Pavlik este peste ultimii 3 adversari insa(acestia find foarte slabi).

    Sa tinem minte ca Pavlik s-a chinuit in ultimul meci cu necunoscutul Lopez(parerea mea ca a pierdut meciul).
    nu ma asteptam ca pavlik sa se prezinte asa la meciul cu hopkins. intradevar, nu traverseaza o perioada buna. totusi, e un luptator valoros si daca se mobilizeaza pentru meciul cu bute, atunci lucian va avea viata grea in ring cu el. sa vedem daca va fi in forma la ora meciului

  13. #223
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    N-am nimic cu Doroftei, dar poate ne spui ce mare boxer a invins Doroftei.

    Asta asa, ca sa stim cum stam daca Bute va invinge si el un nume mare. Ne va da cu plus sau cu minus comparativ cu Mosul?
    nici eu nu am nimic cu doroftei, nu stiu ce a declarat el si nici nu ma intereseaza. cum spunea si cineva mai sus asta macar a avut cojones si s,a urcat in ring cu un "tunet".

  14. #224
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dani.barcelona View Post
    nici eu nu am nimic cu doroftei, nu stiu ce a declarat el si nici nu ma intereseaza. cum spunea si cineva mai sus asta macar a avut cojones si s,a urcat in ring cu un "tunet".
    Eu te-am intrebat ceva. A invins Doroftei vreun boxer mare? Ca poate nu stiu eu si o fi invins vreun mare campion, vreun nume cum tot spui.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #225
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NTM View Post
    nu ma asteptam ca pavlik sa se prezinte asa la meciul cu hopkins. intradevar, nu traverseaza o perioada buna. totusi, e un luptator valoros si daca se mobilizeaza pentru meciul cu bute, atunci lucian va avea viata grea in ring cu el. sa vedem daca va fi in forma la ora meciului
    Pai nu este nimic sa-mi arate ca va putea sa faca altceva decat un efort foarte frumos dar pierzator.

    Pavlik din 2008 dupa ce si-a luat-o de la Hopkins nu a mai fost cel de dinainte.
    Pare ca nu mai are increderea in sine de dinainte,cred ca infrangerea l-a afectat psihic.
    Mai adaugi ca el niciodata nu a avut o tehnica extraordinara desi decenta iar la middleweight isi folosea avantajele fizice foarte mult.
    Urcand la super middleweight nu mai are aceste avantaje si cred ca greutatea in plus nu-l ajuta deloc vorbind de viteza sau miscare.In meciul cu Hopkins de exemplu parea ca are plumb in picioare.Nu a arata grozav nici in revnasa cu Taylor desi a castigat.

  16. #226
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Eu te-am intrebat ceva. A invins Doroftei vreun boxer mare? Ca poate nu stiu eu si o fi invins vreun mare campion, vreun nume cum tot spui.
    Nu nu a invins.

    Asta nu inseamna ca ce spune nu este adevarat.

  17. #227
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by A-Rod View Post
    o victorie inseamna un alt meci jenant, o infragere inseamna final de cariera la nivel inalt
    hmm...greu sa ma hotarasc, dar as merge pe Mendy, desi sansele lui sunt infime.As vrea sa vad siroaie de lacrimi pe la tv si sa aud huiduielile din sala
    Te crezi pe Ghencea?

  18. #228
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu nu a invins.

    Asta nu inseamna ca ce spune nu este adevarat.
    Asta este adevarul. N-a invins niciun boxer mare.

    A luptat cu Spadafora si cu Gatti. Cu primul a fost egal, iar de Gatti n-are rost sa mai aducem aminte.

    Ce ma deranjeaza la Doroftei este faptul ca are o problema cu un om care ii va da clasa la orice ora in box. Dupa ce te faci de ras in fata cantarului si ajungi sa boxezi cu Gatti ca sa ai si tu niste bani la batranete, ar trebui sa-ti vezi lungul nasului, dar nu, el batman, batman.


    Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie. In plus, cred ca este cel mai important element, a reusit sa si castige niste bani frumosi, bani cu care va ramane, daca va fi la fel de inteligent si dupa retragere.

    In ce priveste boxerii mari, vreo cativa au spus pas la o eventuala intalnire, dar dau din gura la greu. O sa vedem ce se va intampla atunci cand se vor intalni in ring si eu sunt convins ca Bute le va spune multe.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #229
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Cîteva sute de fani ai lui Lucian Bute s-au strîns în Piața Universității, locul unde suporterii români se adună după marile victorii ale sportului românesc.

    Campionul român a ajuns în centrul Bucureștiului după ce a trecut de controlul anti-doping și a sărbătorit cîteva minute alături de fani. Președintele FR Box Rudel Obreja a încheiat conferința de presă de după meci cu celebrul mesaj: "Ne vedem în Piața Universității!"
    gsp.ro
    bute la Universitate.exagerat....
    infractoru asta de obreja, e vesnic pe langa bute...cum naiba, bute accepta asa personaj prin preajma sa?
    Attached Images Attached Images

  20. #230
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Asta este adevarul. N-a invins niciun boxer mare.

    A luptat cu Spadafora si cu Gatti. Cu primul a fost egal, iar de Gatti n-are rost sa mai aducem aminte.

    Ce ma deranjeaza la Doroftei este faptul ca are o problema cu un om care ii va da clasa la orice ora in box. Dupa ce te faci de ras in fata cantarului si ajungi sa boxezi cu Gatti ca sa ai si tu niste bani la batranete, ar trebui sa-ti vezi lungul nasului, dar nu, el batman, batman.


    Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie. In plus, cred ca este cel mai important element, a reusit sa si castige niste bani frumosi, bani cu care va ramane, daca va fi la fel de inteligent si dupa retragere.

    In ce priveste boxerii mari, vreo cativa au spus pas la o eventuala intalnire, dar dau din gura la greu. O sa vedem ce se va intampla atunci cand se vor intalni in ring si eu sunt convins ca Bute le va spune multe.
    Las ca nu e chiar asa.I-a batut si pe St.Clair,si pe Augustus,si pe Balbi de 2 ori(desi prima oara nu mi s-a parut ca a castigat) iar cu Spadafora ala nu a fost egal.
    Si O'Malley este o victorie de notat desi Dorin i-a deraiat carierea.

    In ce sens ii da Bute clasa in box?Cand va aud cu exprimarile astea.....boxul nu e o manea sa se dea clasa.
    Nu e nici primul,nici ultimul care nu a facut un cantar si a piredut la Gatti iseind din retragere si cu Larouche declarand public ca nu este ''asa de pregatit ca inainte dar...''.HBO-ul a facut meciul ala din 2 motive:ca stiau ca stilurile lor vor face un meci frumos si ca stiau si sperau ca Gatti are destule avantaje fizice si tehnice sa castige.Dorin nu era pregatit pt. meci,era trecut de perioada buna plus ca lovitura a fost foarte buna.

    In istoria cui va ramane Bute?Poate in istoria boxuluio romanesc,aia da.

    Numeste boxeri aia care zu si pas la Bute ca eu nu-l consider pe Stieglitz ''nume mare''.

    Lucica a fost cel care in trecut a zis pas la oferte de la Hopkins si Pascal iar Dawson era si el gata sa vina la Montreal pt. un meci.

  21. #231
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie.
    Deocamdata a intrat in istoria boxul romanesc. Este cu siguranta cel mai talentat boxer pe care l-am avut. Pe plan mondial nu ramane deocamdata cu nimic special in istorie. Sa unifice centurile la anul si abia atunci va demonstra ca este un mare campion. De fapt asta ii reproseaza Doroftei, ca se multumeste cu putin, ca alege doar banii si neglijeaza potentiala glorie. Daca pana acum a fost turneul Supersix, de la anul Bute nu mai are nicio scuza.

    * avem aceleasi pareri pe subiect Numero Dieci

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •