Page 68 of 72 FirstFirst ... 18586667686970 ... LastLast
Results 1,408 to 1,428 of 1505

Thread: Game of Thrones

  1. #1408
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    De fapt cred ca mi-ar face si mai multa sila daca ar avea un happy end Cel mai misto ending ar fi ca White Walkers sa castige razboiul si sa rada tot Westerosul. Ar fi o lectie de viata: puterea si banii nu conteaza pentru ca toti ajungem in acelasi lucru intr-un final. Valar morghulis, nu? Cred ca ar enerva cei mai multi oameni ca intr-un final nimeni sa nu ajunga pe tron

  2. #1409
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ba ajunge, ca tot King ii zice lu ala. Pana la urma care e rolu lui in afara sa apara fioros, intransigent si mut?
    Da nu e problema, ca vine ala God of Fire ala sau cum plm ii zice de le aprinde sabiile si rade tot daca e nevoie.
    Deocamdata el crede ca nu e nevoie si sta frumos la locshorul sau fara sa intervina. Insa daca va fi nevoie...
    Si de ma voi scula, iese cu scandal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1410
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    people...serialul e atat de mainstream si are atat de multi fani..incat fanii dicteaza cam ce se va intampla...

    jon snow a inviat and so on...

    pentru a face lumea fericita si pentru a putea face un prequel...va avea happy ending...
    jon, impreuna cu daenerys si cu tyron + lord of light ii vor invinge pe white walkers si intr-un final jon + danny for fi king and queen...

    pentru 99% din femeile ce se uita la acest serial, acest ending este unul de vis...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #1411
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Deci dupa tine, 99% din femeile care se uita la serial vor sa se culce cu nepotul lor?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ba ajunge, ca tot King ii zice lu ala.
    Nu stiu ce motivatie are Night King. Ma indoiesc ca e tronul lol. De fapt, nu prea au zis nimic in serial despre el.

  5. #1412
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nici nu cred ca o sa aflam vreodata ce motivatie are. Era sa spun ca era nevoie de un bad guy... ca si cum nu ar fi destui deja hai sa spunem ca e mai bad decat restul, destul de bad incat sa-i faca pe restul sa vrea sa se alieze impotriva lui.

    Eu inca sper la un sfarsit dramatic, surprinzator si care sa nu fie happy
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #1413
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Asta ma deranjeaza si pe mine. Trecem in ultimul sezon si nu stim nimic despre the Night King. Cine e, ce motivatie are, etc.

  7. #1414
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    In ultimul episod probabil si-o iau la laba asa frumos vreo 75 de minute pentru ca in ultimele 5 sa se intample ceva extraordinar care sa ne tina cu sufletul la gura un an de zile. Mneah...macar stiu sigur ca in sezonul urmator o sa avem batalie dragon vs dragon. Asta sigur a fost ultima reprezentatie a white walkeri-lor din sezonu' asta.
    Nu o sa castige walkerii razboiu'. Cred ca o sa fie cineva mai unexpected. Daenerys e prea puternica acum ca sa se mentina pana la final. Cersei e la conducerea cum, deci clar n-o sa fie ea. Snow ar fi prea basic...Give me some Euron and I'll be happy.

  8. #1415
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Asta sigur a fost ultima reprezentatie a white walkeri-lor din sezonu' asta.
    hehehehe

  9. #1416
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Littlefinger nu a tot pandit sansa lui timp de 7 sezoane ca sa incheie cu un fasss. Si oricum parca era indragostit de Cersei. Cred ca ori i-a trecut si o omoara, ori o ia de nevasta. Armata lui Dani ar putea fi decimata in lupta cu walkeri, iar daca Littlefinger i-o da la ficati lu' Snow din interior, nordul o sa cada. Chaos is a ladder.



    Ce Night King sau Cersei? Littlefinger este adevarata problema si cel mai redutabil dusman.
    Si cand Littlefinger o sa ajunga pe the Iron Throne, in ultima secventa a serialului o sa-si dea fata jos si e de fapt Arya si uite cam asa imi imaginez eu sfarsitul
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  10. #1417
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    littlefinger...se vede ca nu ai citit leakurile
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #1418
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu am citit nimic si nu vreau sa stiu nimic ma feresc de spoilere ca de draku.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #1419
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    littlefinger...se vede ca nu ai citit leakurile
    Nu inteleg pt ce dracu' cititi voi astea inainte si mai si spuneti pe aici, de se stia deja de dragon de gheata si alte rahaturi de ceva timp. Macar taceti dracu' din gura, daca nu va puteti abtine pina apare episodul.

    Episodul asta, pe cit de epic, pe atit de idiotic, cu multe lucruri fara nicio logica. Sa vedem cum se termina sezonul. In privinta finalului intregului serial, eu cred ca va fi un happy-end partial, adica din reteta perfecta de sirop, Dany+Jon=Queen and King, la final vom avea doar o jumatate instalata acolo, mai curind as inclina spre Jon.

  13. #1420
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

  14. #1421
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Crezi ca sint? Dar dupa ce trebuie sa suport toate platitudinile lui Y pe EPL, mai vine si ride aici ca stie el ce-o sa se intimple, ca a citit leakurile, iti dai seama.

    Oricum, pe linkul n-apas nici mort.

  15. #1422
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Aici sunt de acord cu jo. Si Yo nu ar fi trebuit sa-mi confirme sau infirme predictiile pe baza a leakurilor de care nu stiam si nu vreau sa stiu. Credeam ca discutam de pe picior de egalitate, mai ales ca nu mai ies cartile inaintea episoadelor. Nu postam incercand sa aflu ce se va intampla, chiar nu-mi doresc asta, ci doar analizam lucrurile din prisma a ceea ce s-a intamplat pana acum. Chiar il vedeam pe Littlefinger cu sanse reale la lupta pentru tron.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  16. #1423
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post

    Oricum, pe linkul n-apas nici mort.
    E doar un articol care zice ca spoilerele de fapt te fac sa privesti cu mai multa placere episoadele

  17. #1424
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    cel mai mult imi place cum au ajuns sa se teleporteze astia in serial

  18. #1425
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu ce zici. Cica ar fi ditamai continentu' da' se duc de la un capat la altul in cateva ore.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #1426
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    cel mai mult imi place cum au ajuns sa se teleporteze astia in serial
    Au futut toata linia temporala sezonul asta. Macar sezoanele trecute ziceai ca actiunile se petrec poate simultan sau asa ceva. Acum actiunea ar trebui sa fie liniara, ca nu mai sunt decat 1-2 planuri active. Toate s-au combinat intr-un fel s-au altul. Dar timpul nu mai are nicio logica.

  20. #1427
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    nu am zis absolut nimic...nici un spoiler...nu inteleg de ce va luati de mine degeaba...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #1428
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Au futut toata linia temporala sezonul asta. Macar sezoanele trecute ziceai ca actiunile se petrec poate simultan sau asa ceva. Acum actiunea ar trebui sa fie liniara, ca nu mai sunt decat 1-2 planuri active. Toate s-au combinat intr-un fel s-au altul. Dar timpul nu mai are nicio logica.
    sau*

    Mai voiam sa adaug ca ultimul episod a fost de kkt la a doua vedere Daca te uiti peste momentele de lupta & all that, restul a fost pure shit. Dialogurile au devenit din ce in ce mai tampite, mai ales cand te gandesti ce dialoguri misto aveam in primele 2-3 sezoane. O gramada de lucruri care nu au sens si se vad mult mai bine dupa a doua vizionare. Si sunt foarte evervante.

    Ca l-ati mentionat pe Baelish ca pretendent la tron. Pai voi nu vedeti cat de tampit e personajul acum? A ajuns de la a mani**** regi si regine la a mani**** doua fetite care n-au niciun rol in batalia pentru tron Pai cum plm se reflecta asta considerand evolutia personajului in primele sezoane unde era atat de smecher si avea planuri complexe? Asta e diferenta dintre ce a scris GRRM si ce scriu retarzii care au venit dupa el si au ramas fara material din carti. Prea multe lucruri au fost aruncate pe fereastra si in momentul asta vor doar sa scape mai repede de serial. Mai mult, writing-ul din ultimele sezoane e puternic influentat de fan base si e foarte evident ca dupa ce au ramas fara material din carti, practic s-au inspirat din toate povestile si speculatii care umblau pe internet. Fan base-ul prea mare a stricat un serial care a fost facut mare de writing-ul lui GRRM.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •