Page 67 of 72 FirstFirst ... 17576566676869 ... LastLast
Results 1,387 to 1,407 of 1505

Thread: Game of Thrones

  1. #1387
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ion parca putea sa gestioneze mai bine situatia
    Noroc cu Davos.

    Introducerea lu' Daenerys ramane la fel de impresionanta, da' parca mai lunga decat inainte.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    thank good Tyene Sand is not dead
    Yeah... nah... putin lipsita de imaginatie Cersei. Chiar mai mult decat putin.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  2. #1388
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Ideea era sa fie crud, nu improvizat. Nu cred ca vroia sa castige premiul pentru originalitate intre regate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1389
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Neah, a fost buna scena. Cersei a rulat fin acolo.

  4. #1390
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    cersei ruleaza foarte fin sezonul asta...
    f buna tactica ei de pana acum...

    mi-a placut faza cu Casterly Rock
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #1391
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut faza batranei de la final.
    Parca ar fi zis "Na, si ce-o sa-mi mai faci? Ia du-te tu acasuca frumos ca un caine credincios si spune-i lu Cersei ce ti-a spus baba!"



    Imi place de armata mortilor albi, si-o iau cu incetisoru, isi iau timp ca este berechet, pana se distrug prostii aia intre ei si albishorii vor intra printre ramasite ca prin branza, ca prin pajituri cu mere!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1392
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Spoilere:
    - Euron si-o pune cu Cersei (previzibil)
    - Cersei e omorata de Jamie dupa care se sinucide (previzibil)
    - un dragon va fi omorat (previzibil)
    - ceilalti doi dragoni vor fi calariti de Dany si Jon si-i vor elimina pe mortaciuni (aproape previzibil)
    - infanteria va ajuta si ea la omorarea mortaciunilor prin sticla de dragon dobandita (previzibil)
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #1393
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    ma intreb daca dragonul de gheata despre care se vorbeste, va fi dragonul probabil omorat sau va fi un al 4-lea dragon...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #1394
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Spoilere:
    - Euron si-o pune cu Cersei (previzibil)
    - Cersei e omorata de Jamie dupa care se sinucide (previzibil)
    - un dragon va fi omorat (previzibil)
    - ceilalti doi dragoni vor fi calariti de Dany si Jon si-i vor elimina pe mortaciuni (aproape previzibil)
    - infanteria va ajuta si ea la omorarea mortaciunilor prin sticla de dragon dobandita (previzibil)
    Neah, e prea previzibil.

  9. #1395
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Epic!

      Spoiler: {option} 
    In sfarsit vedem dragonii in lupta. Arma aia secreta pare capabila sa-i raneasca, da' sageata aia parea o scobitoare pe langa dragonul ala urias. Nu inteleg de ce a parut atat de afectat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  10. #1396
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca iti infig un ac in piele, o sa te simti comfortabil sa mergi pe strada?

    Episodul 4 a fost action packed. O sa il mai bag o data si dupa ce apare in calitate buna.

  11. #1397
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Epic!

      Spoiler: {option} 
    In sfarsit vedem dragonii in lupta. Arma aia secreta pare capabila sa-i raneasca, da' sageata aia parea o scobitoare pe langa dragonul ala urias. Nu inteleg de ce a parut atat de afectat.
    Nu e chiar asa
      Spoiler: {option} 
    i-a intrat aproape in os. Arma aia nu e atat de eficienta cum sperau astia, dar nici nu e total inutila.
    Mie mai degraba mi se pare extrem de greu sa tintesti cu asa ceva, sageata trebuie sa fie relativ mica pt ca dragonul sa n-o vada venind spre el, sa nu se poata feri, dar tre sa ai bulan mare de tot sa-l nimeresti daca nu tragi de foarte aproape. A fost ok ce s-a intamplat aici.


    Episodul a fost tare rau. Pacat ca s-a bagat Eddy sa-mi spuna ca el apare cu o zi mai devreme in calitate de kkt, ca n-am rezistat.

    O sa-l revad si eu maine, ca din lupte nu prea intelegi mare lucru.

    Mi-a placut insa Jon Snow, incearca sa impace pe toata lumea si a iesit pana la urma destul de ok.

    Era evident ca asta e miscarea oportuna in acest moment al razboiului, sa-ti iei banii inapoi.
    Si sa mai si distrugi ceva armatica daca poti si-i iei pe adversari prin surprindere.
    Si totusi... m-a surprins miscarea asta. Ideea e sa nu te gandesti prea mult, sa lasi show-ul sa te surprinda.

    Intrebarea ce devine tot mai pregnanta e ce va mai ramane in urma acestui razboi sa se bata cu aia de-s naspa si vin cu iarna.
    Last edited by Johnny D; 7th August 2017 at 00:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1398
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Contine spoilere din episodul 4:





    Astept fiecare episod cu nerabdare, dar la fel astepr si review-ul de la Ozzy Man. Omu' e genial.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  13. #1399
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Cica episodu asta de urmeaza acuma e futai rau!
    Am auzit zvonuri de la cei care l-au gasit pe undeva, tre sa-l cot si eu...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1400
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    L-am vazut acum Nebunie

  15. #1401
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    E bun-bun! L-am gasit cu subtitrare in spaniola si merge ok
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #1402
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    ne-bu-ni-e !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #1403
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Wtf

  18. #1404
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Didn't expect that, did ya?


    Fain sezonu asta, pana la final probabil va fi cel mai tare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1405
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Partea proasta e ca acum trebuie sa astept 10 zile pana la urmatorul episod... episod care de altfel este ultimul al sezonului... dupa care asteptam un an pana la sezonul 8 care va avea doar 6 episoade, dar care vor avea cate 80 de minute fiecare.

    fuck


      Spoiler: {option} 
    Dany probabil a fost foarte neimpresionata cand l-a vazut pe Ion Zapada cu o mana de oameni tinand piept unei armate intregi de zombie. Cred ca se intreba "what the fuck do you even need me for?". Asta pana cand Voldemort a scos RPG-ul si s-au kacat toti pe ei. Pe bune, daca nu era ala campion la javelin throw, razboiul se termina in episodul asta. Acum nu stiu de ce trebuie Voldemort sa ia toata armata aia cu el. Poate sa incalece dragonul, sa zboare pana la un cimitir si sa scoale o armata intreaga. Macelareste cateva sate si orase, creste armata si adopta un ritm de crestere organic si sustenabil
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #1406
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Didn't expect that, did ya?


    Fain sezonu asta, pana la final probabil va fi cel mai tare!
    E o pu-la S-au cac-at pe el de scenariu, fir narativ, character development si tot. Tot ce se intampla e ca un fel de mamaliga trantita in fata tuturor care sa incheie mai repede sezonul si serialul. Totul e haotic inca de cand n-au mai avut material din cartile lui GRRM si au trebuit sa inventeze de la ei. Diferenta de calitate dintre primele sezoane si ce se intampla in ultimele e ca de la cer la pamant. Macar a ramas entertaining Pe alocuri atat de stupid si pueril incat e chiar amuzant Cu atatea "wtf moments" aruncate unul dupa altul, spectatorul de rand nici n-are timp sa observe lipsa evidenta de calitate. Asta e singurul lucru de care au nevoie sa vand finalul serialului.

  21. #1407
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Adevarul este ca e greu sa te mai surprinda/socheze. Primele sezoane au fost extraordinare.
    M-ar surprinde cu adevarat daca ar avea un happy-end nici nu-mi pot imagina asa ceva.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •