Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 73

Thread: Campionatul European de Fotbal - sub 19 ani (stadioane)

  1. #43

  2. #44
    incepator DaNnY911's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Nu le este rusine sa organizeze un astfel de eveniment pe rasurile astea de stadioane?!!? :|
    [B][COLOR="Blue"]FORZA STEAUA[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]INTOTDEAUNA SUPERIORI[/COLOR]!!![/B]

  3. #45
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Cel din Chiajna cred ca toata lumea il stie...

  4. #46
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    ps.macar sa se umple stadioanele astea asa mici cum sunt

  5. #47
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    Stadioanele vor arata foarte bine la data inceperii competitiei. Toate vor avea nocturna, gazoane impecabile si tribune acoperite. Pozele de aici sunt vechi. Daca te referi si la capcitatile lor, nu cred ca e nevoie de mai mult de cateva sute de locuri pentru oricare din meciuri respectiv cele aproape 4 000 ale stadionul din chiajna pentru meciurile nationalei noastre (care nu cred ca se vor umple decat in eventualitatea unei semifinale sau finale). Uita-te si in Europa la competitii pentru juniori ca tot prin sate si orasele mai mici se joaca pe stadioane cu cate o tribuna, maxim doua.

  6. #48
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    da ai dreptate si eu mai urmaresc turneele de juniori sau de fete si in general sunt destul de goale tribunele si stadioanele pt felul acesta de competitie peste tot in lume sunt mici,mai putin stadionul pe care se joaca acum euro u21,e un stadion destul de mare cel pe care se joaca,nu s-a umplut nici la meciul dintre anglia si spania.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DanielCta View Post
    da ai dreptate si eu mai urmaresc turneele de juniori sau de fete si in general sunt destul de goale tribunele si stadioanele pt felul acesta de competitie peste tot in lume sunt mici,mai putin stadionul pe care se joaca acum euro u21,e un stadion destul de mare cel pe care se joaca,nu s-a umplut nici la meciul dintre anglia si spania.
    nu s-ar zice ca urmaresti si nici macar nu cercetam inainte sa scriem ( e valabil si pentru prietenul de mai sus, ady18 sibiu care viseaza competitii la sate)

    daca discutam doar de turneele U19 precum cel de la bucuresti avem

    editia 2010 Franta
    stadionul din Caen cu 21.000, stadion de prima divizie, plin la finala si aproape plin la semifinala, cei drept cu participarea gazdelor
    stadionul din saint lo (po****tie 20.000) 5000 locuri
    stadionul din bayeux (po****tie 13.000) 3500 locuri
    stadionul din flers (pop 16.000) 3.500 locuri

    editia 2009 Ukraina
    Donetk, stadion Olympiyski, 30.000 locuri, pe care juca Shaktar Donetk pana sa inaugureze Donbass arena. De mentionat ca la finala au fost 25.000 de spectatori
    stadion Metalurh (5.000) pe care Metalurh Donetk a jucat chiar si in cupele europene
    Mariupol; stadionul echipei locale de prima liga Ilichivets 13.000 de locuri, plin la semifinala


    editia 2008 Cehia
    s-a jucat numai pe stadioane de prima liga precum
    Liberec cu stadionul unde a reusit dinamo "minunea", Jablonec, Pribram, Mlada Bolesavl, Viktoria Zizkov Praga, Viktoria Plzen (stadionul actualei campioanei). Deci in general stadioane de 5-10.000 de locuri, toate gazduind si meciuri de cupe europene in ultimii ani.


    Comparativ

    editia 2011 Romania
    Chiajna (comuna) - 3 700 de locuri
    Berceni (comuna) - 2 600 de locuri
    Buftea (oras) - 450 de locuri
    Mogosoaia (comuna)- 746 de locuri

  8. #50
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    la Under 21 sunt oricum alte cerinte... dar si in Franta s-a jucat pe stadioane mici si comunale! era ideal sa fi avut terminat stadionul de 16 mii de locuri de la Ploiesti pentru finala, dar asta e. stadioanele vor arata ok la ora jocului.

  9. #51
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    nu s-ar zice ca urmaresti si nici macar nu cercetam inainte sa scriem ( e valabil si pentru prietenul de mai sus, ady18 sibiu care viseaza competitii la sate)

    daca discutam doar de turneele U19 precum cel de la bucuresti avem

    editia 2010 Franta
    stadionul din Caen cu 21.000, stadion de prima divizie, plin la finala si aproape plin la semifinala, cei drept cu participarea gazdelor
    stadionul din saint lo (po****tie 20.000) 5000 locuri
    stadionul din bayeux (po****tie 13.000) 3500 locuri
    stadionul din flers (pop 16.000) 3.500 locuri

    editia 2009 Ukraina
    Donetk, stadion Olympiyski, 30.000 locuri, pe care juca Shaktar Donetk pana sa inaugureze Donbass arena. De mentionat ca la finala au fost 25.000 de spectatori
    stadion Metalurh (5.000) pe care Metalurh Donetk a jucat chiar si in cupele europene
    Mariupol; stadionul echipei locale de prima liga Ilichivets 13.000 de locuri, plin la semifinala


    editia 2008 Cehia
    s-a jucat numai pe stadioane de prima liga precum
    Liberec cu stadionul unde a reusit dinamo "minunea", Jablonec, Pribram, Mlada Bolesavl, Viktoria Zizkov Praga, Viktoria Plzen (stadionul actualei campioanei). Deci in general stadioane de 5-10.000 de locuri, toate gazduind si meciuri de cupe europene in ultimii ani.


    Comparativ

    editia 2011 Romania
    Chiajna (comuna) - 3 700 de locuri
    Berceni (comuna) - 2 600 de locuri
    Buftea (oras) - 450 de locuri
    Mogosoaia (comuna)- 746 de locuri
    Am spus "mai urmaresc" in sensul in care ma mai uit si eu la anumite meciuri si am vazut stadioane destul de mici nu te contrazic daca u ai studiat aceste lucruri mersi pentru informatii.

  10. #52
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1

  11. #53
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    As vrea sa vad si eu din partea celor de la FRF un ghid pentru cei ce vor sa vina la meciuri. Cum ajungi la stadioane de la gara, aeroport, centru. Cerinte minime in organizarea unui turneu international.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  12. #54
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    In sfarsit niste poze, multumim gombos.

  13. #55
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    @Gombos Cand postezi poze sau articole din ziare, ai putea macar sa adaugi sursa. Sau lucrezi ca fotograf la Prosport?

  14. #56
    junior
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    @Gombos Cand postezi poze sau articole din ziare, ai putea macar sa adaugi sursa. Sau lucrezi ca fotograf la Prosport?
    daca o luam asa inseamna ca prosport lucreaza pentru emylust23

  15. #57
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bigfoot1983 View Post
    daca o luam asa inseamna ca prosport lucreaza pentru emylust23

  16. #58
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    am uitat sa adaug sursa, e prosport.ro. dar sa nu uitam ca ei fura pozele lui emil! dar noi respectam regulile, da?

  17. #59
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Oricum sunt poze cu duzina, doar pe thread-ul asta, care nu au nicio sursa. Poate se face si aici o "razie", ca pe Skyscrapercity nu demult, cand s-au sters postari (cele mai multe, care redau articole, fara a posta sursa, sau a cere dreptul autorului), si poze la greu.

  18. #60
    incepator frenetic's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Suntem la un pas să ne facem de RÂSUL Europei! AICI va juca Spania! La Mogoșoaia, terenul e mai mult nisip decât gazon

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-gazon-8431903

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/...soaia-rl-6.jpg
    Last edited by frenetic; 3rd July 2011 at 22:57.

  19. #61
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    eh, nu exagera, gazonul va fi schimbat in totalitate, se vor monta reclamele, au montat si o noua tabela, in plus se va adauga si o peluza de cel putin 200 de locuri, asa ca stadionul va avea o capacitate de 1000 de locuri.

    Îi fac și peluză

    FRF dă asigurări că procesul de punere a gazonului va decurge conform planului și că terenul de la Mogoșoaia va arăta impecabil pe 20 iulie. În plus, federalii au comandat și montarea unei peluze pentru a mări capacitatea stadionului. Aceasta va fi de circa 200 de locuri și va fi plasată în zona ce desparte cele două terenuri ale bazei de la Mogoșoaia. La Euro U19, capacitatea arenei va fi de 1.000 de locuri. În afară de lucrările de înlocuire a gazonului, a mai fost schimbată și tabela de marcaj.


    Prosport.ro

  20. #62
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    se vorbeste mult si prost; eu ma bazez pe federatie; stadioanele ce-i drept micute, vor arata mai bine cosmetizate decat cele din Serbia de la Under-17...

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    se vorbeste mult si prost; eu ma bazez pe federatie; stadioanele ce-i drept micute, vor arata mai bine cosmetizate decat cele din Serbia de la Under-17...
    si comunele respective cum vor arata? Vor fi si ele cosmetizate? Or sa ascunda carutele si tziganii? Si drumurile vor fi asfaltate?

    si eu sunt de acord ca se vorbeste prost, tu stii macar ce stadioane au gazduit U17 din serbia? Vorbim fara sa citim.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •