Page 13 of 60 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1242

Thread: Offseason 2010

  1. #253
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ^Pai si ce ar trebui sa faca?Sa-l lase pe Dirk sa plece?Exista anumiti jucatori care nu merita chiar MAX dar nu ai ce sa faci..trebuie sa le oferi Max.Vezi cazul lui Carmelo...nu o fi el chiar Lebron insa a dovedit in ultmii 2 ani ca e un superstar si in plus e in his prime..nu ai ce sa faci, tre sa ii dai MAX altfel il pierzi.La fel si JJ, va fi overpaid in genul lui Lewis(cu diferenta ca e un jucator mai bun) insa Atlanta fara el sunt locul 10-11..adica bilete mai putine, maieuri mai putine etc =>per total isi scot ei diferenta dintre contractul pe care l-ar merita si ce va primi.Nu poti sa lasi asemenea jucatori sa plece imo.

    Darko a jucat bine la Wolves in ultimele 2 luni si inca e tanar.Nu mi se pare enorm 5 mil/sezon pt un jucator care are 25 de ani, e aparator bun si decent in ofensiva insa 5 ani mi se pare prea mult pt un jucator teribil de inconstant.Daca faceau contractul pe 3 ani, era ok imo.

    Salmons 8 mil/sezon la 31 de ani mi se pare o gluma proasta pt fanii Bucks.Legat de Gooden, eu vreau in continuare sa cred ca e chiar o gluma.
    Last edited by Irimus; 2nd July 2010 at 01:47.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #254
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    blake si big man si bell cu bani de unde ?
    pai am spus ca ar fi perfect nu ca se va si intampla. teoretic se poate: blake si bell impart MLE si bigman cu min. singuru caz in care s-ar putea intampla asta ar fi sa ia bell min, bigman/bigmen cu min sa fie veteran(i), astfel incat liga sa le plateasca mare parte din salarii, iar blake sa nu ia mai mult de 4mil in primul sezon, iar fisher sa aiba o reducere semnificativa de salariu(pe la vreo2,5 3mil).
    again, asta e best case scenario(pentru ca bell cred ca ia mai mult de min, iar fisher vrea si el mai mult)
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  3. #255
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    la un post de radio din Milwaukee s-a anuntat ca in cazul ambelor contracte anii 4 si 5 sunt team option

    nu se stie daca e 100% adevarat. poate incearca sa spuna si ei ceva ce ar fi logic

    daca e adevarat atunci contractele nu mai arata asa rau...a lui salmons cel putin
    We wont be out-tanked!!!

  4. #256
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    via ira winderman's twitter:
    Heat adds some muscle to the operation, with Alonzo Mourning now part of the free-agency traveling party. Sign or else! http://bit.ly/cDRH83
    told ya !!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #257
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @irimus - din ce am citit JJ si cu fanii hawks nu prea se plac reciproc. am inteles ca i-a criticat JJ, asa ca iti dai seama ca nu au reactionat tocmai bine.

    si hai sa ne gindim un pic. daca-l pierzi pe dirk ce ? nu e ca si cum ai strica o dinastie. nici macar nu pierzi sansa la titlu - pt ca cu dirk ca main man n-ai nici o sansa. daca in schimb ii dai 25 mil/an in medie pt 4 ani nu faci decit sa condamni echipa la inca 4 ani de batut pasul pe loc. lui dirk mavs ii pot explica ca il apreciaza, dar ca nu ii pot oferi > 60mil/4 ani, pt ca vor sa aiba bani sa faca o campioana. daca ii ofera altii 20 mil/an sau mai mult, mult succes mai departe. cind te retragi noi iti retragem oricum nr. si daca dupa ce termini contractul cu aia mai vrei sa joci 1-2-3 ani pe min sau oricum pe bani putini, esti binevenit inapoi.

    detroit au fost destepti cind i-au lasat pe bulls sa-l overpay pe ben wallace. tii minte ce dezastru a fost wallace la bulls ? nu stiu daca mai sunt arhivele realgm, dar iti zic eu ca nu era ben wallace tocmai favoritul fanilor.

    iar melo n-a demonstrat in ultimii 2 ani decit ca are nevoie de billups ca sa treaca de prima runda. la ce bani arunca acum echipele aia 20 mil/an par putini, dar daca te gindesti un pic, nu-i chiar asa. eu n-as da 15-20 mil decit unui franchise player: wade, lebron, kobe, dwight, cp3 si probabil mai sunt 1-2 pe care-i uit acum, si spre 15 mil as da doar unui sidekick f bun: gasol, bosh.

    singurul scenariu in care as fi de acord sa-l overpay pe unul din loialitate ar fi cazul in care ti-a adus TITLURI. nu titlu, titluRI. cel mai bun exemplu e acum duncan.


    si o ultima treaba. daca esti atlanta si-l pierzi pe JJ ... so what ? are deja 29 de ani. 5 ani la 20 mil/an (aprox) sunt o circa de bani pt un jucator care dispare in playoffs.

    mai bine-l lasi sa plece si incerci sa faci un trade pt cp3. hawks au ceva contracte ok si jucatori cu talent. hawks cred ca au suficient cap space pt a absorbi contractul lui peja/okafor pe linga cp3 - ar trebui sa trimita inapoi doar fo 20 mil in salariu. de ex jamal crawford, bibby si contractul lui childress - care cred ca poate fi inclus in trade dar pt care hornets n-ar plati nimic pt ca el joaca in grecia.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #258
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    blake si big man si bell cu bani de unde ?

    not sure if true....but

    http://realgm.com/src_wiretap_archives/67720/20100701/lakers_offer_mike_miller_$30m_set_deadline_to_acce pt/#


    "Mike Miller has been offered a five-year, $30M contract by the Lakers, according to a report from Jeff Goodman."


    ei ar avea MLE dar la ce payroll au,era de asteptat sa nu-l foloseasca

    interesting
    Last edited by HouRock; 2nd July 2010 at 06:52.

  7. #259
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    la un post de radio din Milwaukee s-a anuntat ca
    wtf nu ascult eu CHI stations decat 1-2 ori pe sezon cand sunt pe highway si nu ajung in timp util sa prind meciul ... si asculti tu MIL stations in Ro ?! wow

  8. #260
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    TORONTO (AP) -- Forward Amir Johnson has agreed to a five-year contract to stay with the Toronto Raptors.
    Agent Kevin Bradbury says Thursday the deal is for $34 million.
    The 6-foot-9 Johnson played in all 82 games last season, averaging 6.2 points. He spent his first four seasons in Detroit after the Pistons picked him out of high school late in the second round of the 2005 draft.
    He could get additional playing time next season, with the Raptors expecting to lose All-Star forward Chris Bosh in free agency.
    Gilbert Arenas still wants to change his jersey, but he wants something other than No. 6.

    The Phoenix Suns have reached agreement with free-agent forward Channing Frye(notes) on a five-year, $30 million contract, league sources told Yahoo! Sports.
    After opting out of the two-year contract he signed last summer with the Suns, Frye became a coveted commodity on the market. After two leans seasons in Portland, Frye had a terrific years for the Suns, averaging 11.8 points and shooting 44 percent from 3-point range.
    Good Role player !
    Last edited by obye; 2nd July 2010 at 09:23.
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #261
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wtf nu ascult eu CHI stations decat 1-2 ori pe sezon cand sunt pe highway si nu ajung in timp util sa prind meciul ... si asculti tu MIL stations in Ro ?! wow
    yep

    acum ascult ESPN Milwaukee

    dar l-am oprit ca se vorbeste despre lakers

    ok, deci e clar.
    acum vreau sa-i dau un slap lui Caseta. bad managed zici?...asta a fost in perioada Harris. Hammond nu a fost GM of the year degeaba...
    ma gandeam eu ca nu poate Hammond sa ofere contractele alea ridicole

    milwaukee radio, 1250 the big show
    4th and 5th years of salmons and gooden deal team options
    asta schimba total situatia. daca nu le convine cum joaca, bucks renunta la cei doi cand expira si maggette deci peste 2 ani o sa aiba niste expiringuri foarte tari sau pese 3 ani o circa de cap space

    think about it. bucks construiesc o echipa solida, ajung in playoffs an de an, poate chiar si in second round. daca merg asa nu cred ca un superstar ar refuza max sa joace cu sanse la titlu.
    just sayin'...

    oare e coincidenta ca Detroit s-a dus pe apa sambetei de cand Hammond nu mai e "mana dreapta" a lui Dumars?
    Last edited by Bogeyman; 2nd July 2010 at 10:53.
    We wont be out-tanked!!!

  10. #262
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @bogey - dude, visezi. nu o sa vina nici un superstar FA in milwaukee. book it.
    iar gooden la banii aia, chiar cu team option pt ultimii 2, e badly overpaid. cred ca nu l-ai vazut jucind si te pacalesc statisticile.

    am mai scris o data despre asta - faza care pt mine il defineste pe gooden:
    era la cavs si pe final de meci strins cavs sunt on D. in huddle la timeout mike brown si lebron ii zic cred de cel putin 10 ori (si se vedea pe reluare pe buzele lor ce ziceau) "don't leave your feet". cam asta au facut tot time-out-ul: i-au zis lui gooden sa nu sara ca sa nu faca fault. se termina timeout-ul, repun adversarii, omul lui gooden face o fenta si ghici ce se intimpla ?



    ai ghicit ? yeap. gooden zboara ca un porumbel. noroc ca n-a fost adversarul pe faza sa provoace faultul, ca scotea 2 FT. a fost un moment din asta:

    http://www.youtube.com/watch?v=wjLgekyOZA0#t=0m56s


    so ... yeah.
    de banii aruncati pe gooden bucks ar fi facut mai bine sa incerce sa-l ia pe haslem. but don't let me stop you from enjoying the gooden era in milwaukee. let me know how it works out.


    iar apropo de GM of the year ... elgin baylor a luat GM of the year in 2006 - ca multumire ca dupa nu stiu citi ani de zile i-a dus O DATA pe clippers in playoffs. si dumars a luat GM of the year. dupa tine asta ar trebui sa insemne ca e infailibil, si totusi award-ul nu l-a impiedicat sa ii faca praf pe pistons in ultimii 2 ani.

    GM of the year e doar putin mai relevant decit COY - cam toti cei care au primit COY au fost concediati in termen de 1-2 ani de la primirea COY.
    Last edited by caseta; 2nd July 2010 at 12:00.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #263
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    iar apropo de GM of the year ... elgin baylor a luat GM of the year in 2006 - ca multumire ca dupa nu stiu citi ani de zile i-a dus O DATA pe clippers in playoffs. si dumars a luat GM of the year. dupa tine asta ar trebui sa insemne ca e infailibil, si totusi award-ul nu l-a impiedicat sa ii faca praf pe pistons in ultimii 2 ani.

    GM of the year e doar putin mai relevant decit COY - cam toti cei care au primit COY au fost concediati in termen de 1-2 ani de la primirea COY.
    repet

    e coincidenta ca Dumars i-a facut praf pe Pistons dupa ce Hammond a plecat?
    Se stia ca Hammond era mana dreapta a lui Dumars, era omul cu care se consulta de fiecare data inainte sa faca o mutare

    deci stau si ma intreb cine e in spatele acelei echipe de titlu a lui Detroit...
    e important sa stii cum sa potrivesti jucatorii nu sa-i semnezi pe 4-5 cu nume importante sperand ca o sa mearga

    Se pare ca Hammond stie ce face si de cate ori a gresit a recunoscut si reparat greseala (Joe Alexander). Ceva imi spune ca stie ce face si cu Gooden...
    Last edited by Bogeyman; 2nd July 2010 at 13:01.
    We wont be out-tanked!!!

  12. #264
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://forums.realgm.com/boards/view...f=10&t=1027382

    First Rick Ross (friend of Wade) tweets this

    @chrisbosh your a great addition!!!!great decision!!!!!

    @dwadeofficial we proud of you homie!!

    Then Bosh tweets this, with the picture attached-

    Just had dinner w @dwadeofficial. Great way to end day 1 of #freeagency although it feels like someone is missing......
    http://media.whosay.com/1297/1297_la.jpg
    seems to me like 95% chances bosh signs with heat - probabil s&t cu raptors pt beasley

    si daca e pe bune, deja pare ca amindoi vor acum sa-l recruteze pe lebron. which would be GREAT.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #265
    Johnny Knoxvill John's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    BAGDAD
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    parerea mea ca wade si bosh vor miami ...iar lebron vrea NY
    Maybe it's OK?

  14. #266
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    hey, jaymz, READ THIS:
    http://www.chicagonow.com/blogs/chic...f-profits.html

    then you need to cry a little bit. and then cry some more

    In the NBA, the Bulls are #1 over the past decade. The second place team? The Lakers. Trailing by 100 million in profits.
    yeap. bulls are no 1.
    yaaaaaaaaaaaaaaaaaaay
    in profits.
    aawwwwwwww


    here's more:

    Just comparing to NBA teams wouldn't put the Bulls in proper context though. Over the past decade, the Bulls have made more profits than any NHL team (duh), any MLB team (surprised?), and every NFL team save the Washington Redskins [odd that the Redskins are the most profitable NFL team, but since every NFL game sells out, it must have the best stadium deal/market combination].

    That's right, the Chicago Bulls are the second most profitable franchise in US sports. They're doing that with total revenue probably ranked somewhere around 60-65th out of all those teams. They're doing that without even fielding an above average team over the decade. It's incredible.
    and you're telling me reinsdorf is gonna spend for a winner.


    you're AAAA-DORABLE.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #267
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    mai bine-l lasi sa plece si incerci sa faci un trade pt cp3. hawks au ceva contracte ok si jucatori cu talent. hawks cred ca au suficient cap space pt a absorbi contractul lui peja/okafor pe linga cp3 - ar trebui sa trimita inapoi doar fo 20 mil in salariu. de ex jamal crawford, bibby si contractul lui childress - care cred ca poate fi inclus in trade dar pt care hornets n-ar plati nimic pt ca el joaca in grecia.

    cum adica sa nu plateasca?
    daca e inclus in trade ar trebui sa fie s&t.
    nu e draft pick ca sa cedezi drepturile.

    sunt surprins ca lakers i-au oferit 30mil lui miller(mai ales ca spuneau ca nu vor cheltui tot mle pe un singur jucator). asta inseamna ca nu mai raman bani pentru blake sau alt pg care sa ia >min.
    probabil ca nu prea au sanse la blake....ceea ce ar fi cam nasol. ar fi o echipa extraordinara de la sg la C, dar cu o gaura imensa la pg. fisher e foarte bun in playoff, dar in sezonul regulat nu trebuie sa joace mai mult de 20-25min, iar javaris si shannon(sau care o veni in locul lui) nu pot sa joace atat de mult.

    mai bine investeau in iarna in kirk, si nu mai dadeau acuma MLE.

    aducerea lui miller ma face sa ma intreb care e treaba cu walton(are spatele praf), daca mai poate juca. ce bine ar fi sa se retraga(pe motive medicale) dar putin probabil.

    edit: miller ar fi perfect fit. kobe/artest/miller si bynum/odom/gasol. 4 pozitii acoperite, cu mentiunea ca ar mai trebuie cel putin un pf/C ca bynum o sa mai fie accidentat.

    cu okc si bos, kobe se apara la pg si lakers pot sa ii bage pe toti 3.
    la deron fisher se apara ok.
    cu nash a fost ok anul trecut deci ar trebui sa fie si acuma.
    singurele probleme raman: brooks, jameer, paul.

    inca putin si echipa devine perfecta
    Last edited by Kobe24; 2nd July 2010 at 16:38.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #268
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Pierce ramane la Celtics

    http://www.bostonherald.com/sports/b...icleid=1265319

    era de asteptat
    We wont be out-tanked!!!

  17. #269
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    daca CONTRACTUL lui childress poate fi inclus (chestie de care nu-s sigur) iti GARANTEZ ca daca childress joaca in grecia nu primeste nici un ban din aia.
    e oarescum asemanator cum celtics pot transfera contractul lui sheed acum.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #270
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Detroit 2004 sunt o imagine falsa a unei echipe care cica "poate sa castige un titlu fara un superstar".Dar, nici nu-mi amintesc vreo echipa in istoria recenta care sa fii avut 5 all-star titulari cum avea Detroit in 2004.In momentul asta nu vad cum o echipa fara Kobe,Lebron,Howard,sau Wade&Bosh(pt ca pe cont propriu nici unul nu a facut nimic) ar putea sa ia titlul in Nba.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #271
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Detroit 2004 sunt o imagine falsa a unei echipe care cica "poate sa castige un titlu fara un superstar".Dar, nici nu-mi amintesc vreo echipa in istoria recenta care sa fii avut 5 all-star titulari cum avea Detroit in 2004.In momentul asta nu vad cum o echipa fara Kobe,Lebron,Howard,sau Wade&Bosh(pt ca pe cont propriu nici unul nu a facut nimic) ar putea sa ia titlul in Nba.
    u're a funny guy.

    ai nevoie de lecitina, hatere

    http://imagecache2.allposters.com/im...de-Posters.jpg

    alternativ, daca-l numeri pe shaq in 2006 la heat, atunci nici kobe, lebron, dwight n-au facut nimic singuri - in sensul de titluri. lebron a dus o echipa de distrusi in finala, asa ca dp asta dv e cel mai bun.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #272
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    hey, jaymz, READ THIS:
    http://www.chicagonow.com/blogs/chic...f-profits.html
    then you need to cry a little bit. and then cry some more
    ok, no. 1 alright, and everyone knows this w/o even reading that article. so why crying anyway ? whatever lands in Chicago is fine.
    it's not like I'm gonna spend 10k a season on 41 home games if Lebron ever lands here LOL gimme a break

  21. #273
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Caseta, tu pe bune ,foarte pe bune, chiar crezi ca Lebron va accepta sa joace cu Wade si Bosh?Esti chiar atata de orbit de pasiunea care o ai pt el incat sa nu vezi ca are un Ego cat zidul chinezesc? Daca era invers, poate Wade ar fi acceptat sa plece la echipa lui Lebron dar asa, 0 sanse.ZERO
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •