View Poll Results: Cine va castiga SuperCupa Romaniei 2003?

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    6 8.70%
  • Bayern Munchen

    1 1.45%
  • Manchester United

    2 2.90%
  • Inter

    3 4.35%
  • Milan

    4 5.80%
  • Juventus

    4 5.80%
  • Lazio

    0 0%
  • Deportivo

    0 0%
  • DA, ader la aceasta idee si as dori sa ma implic

    8 11.59%
  • DA, dar nu vad cum as putea actiona

    4 5.80%
  • NU MA INTERESEAZA

    1 1.45%
  • NU, mi se pare o tampenie

    7 10.14%
  • NU, Steaua si Dinamo au facut numai bine in fotbalul romanesc

    1 1.45%
  • Dinamo

    10 14.49%
  • Rapid

    18 26.09%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 50

Thread: SuperCupa Romaniei 2003: Rapid-Dinamo

  1. #1
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    SuperCupa Romaniei 2003: Rapid-Dinamo

    "In aceasta dimineata a avut loc la FRF o sedinta privind organizarea meciului din Supercupa Romaniei, dintre Dinamo si Rapid. Pentru acest joc, ce se va desfasura sambata, 2 august, orele 21.00, pe Stadionul National din Complexul Lia Manoliu, au fost tiparite 40.000 de bilete, cu preturi cuprinse intre 400.000 (Tribuna 0 ) si 100.000 (peluzele). Celor doua galerii le-au fost repartizate cate 10.000 de tichete, contra cost. Biletele vor fi puse in vanzare incepand de marti, la casele stadioanelor Dinamo, Rapid si National."

    Nasule - calicule, 100.000 la peluze??? Cine vine mai idiotule la preturile astea??? Pai dai gaura dupa gaura in bugetul federatiei cu prime si salarii pe care ti le acorzi si acum vrei sa te dregi pe banii suporterilor romani?

    RUSINE FRF!!!

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Rapid va castiga supercupa anul asta , daca ii lasa Copos sa se prezinte
    in ceea ce priveste pretul, 3 eu. biletul la peluza e ........... normal la salariile din Bucuresti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Dacă Dinamo va juca cu titularii se va impune chiar dacă Rapid va folosi formula de bază.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  4. #4
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    doua echipe iesite din forma. ambele s-au facut de ris in meciurile amicale.
    Totusi, cred ca Rapidul se impune cu 2-0.

    HAI RAPID

  5. #5
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    rapidul sa joace cu rezervele ka nu are ce sa bata din dinamovisti
    am o intrebare, kirita mai e la dinamo?
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  6. #6
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Rapidul e ocupat cu CL si nu pune asa mare baza pe cupa asta . Dinamo da, ca vrea sa mai spele din pacate . Asa ca logic Dinamo Dorin

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Dinamo are cel mai tare atac din divizia A.

  8. #8
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Rapid cred,dinamo are lot de a doua jumatate a clasamentului,dupa parerea mea

  9. #9
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1

    Re: SuperCupa Romaniei 2003: Rapid-Dinamo

    Quote Originally Posted by ayrton
    Celor doua galerii le-au fost repartizate cate 10.000 de tichete, contra cost.
    De unde strangeti voi 10 000? Ar fi o cifra record pentru Dinamo. Ar fi Brigitte Bardot in orgasm. Pacat ca-i batrana.

  10. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    super...ce?

    As prefera sa bata dinamo cu 5-o in cupa asta fara importanta si sa intre rapidul in liga. Dar nu cred ca dinamo are vreo sansa. cel mai tare atac?Ha! In afara de danciu, numai chifle- barcauan- umflat de presa si netoiu, dragan rezerva perpetua si sperante ca marica si zicu.....vai de ei....daca il ia rapidu pe danciu, s-au ars baietii!
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Re: SuperCupa Romaniei 2003: Rapid-Dinamo

    Quote Originally Posted by deep purple
    De unde strangeti voi 10 000? Ar fi o cifra record pentru Dinamo. Ar fi Brigitte Bardot in orgasm. Pacat ca-i batrana.
    Prima parte a celei ce ai scris inteleg ca e o ironie, si ca sa vezi si tu ca te inseli, uite 2 poze de la finala de cupa din 2000, cand 45.000 de dinamovisti si 20.000 de craioveni au facut o atmosfera cum n-ati vazut voi la timisoara niciodata si nici nu o sa vedeti vreodata:
    http://www.tifosiultra.home.ro/1999-...raiova_p03.jpg

    http://www.tifosiultra.home.ro/1999-...raiova_p04.jpg

    Insa celelalte doua propozitii nu le pricep absolut deloc...
    Sa inteleg ca te obsedeaza babele si te gandesti sa le provoci orgasm??? :o
    Brrr, esti pervers rau de tot,

  12. #12
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Ayrton, in toate ziarele s-a scris ca au fost 30 000 de olteni si cam tot atatia dinamovisti dar cred ca numarul vostru a fost umflat de ziaristi cu spectatorii neutrii pe care ei i-au considerat ca fiind de-ai vostri desi cine stie
    Peste tot,inclusiv la tv, s-a spus ca suporterii au fost egal numeric si asta la un meci in Bucuresti.Ia mai verifica tu arhivele
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Sorine, eu stiu ca la finala aia au fost 20000 de olteni , cel putin asa au scris majoritatea ziarelor
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Re: super...ce?

    Quote Originally Posted by crisrom
    As prefera sa bata dinamo cu 5-o in cupa asta fara importanta si sa intre rapidul in liga. Dar nu cred ca dinamo are vreo sansa. cel mai tare atac?Ha! In afara de danciu, numai chifle- barcauan- umflat de presa si netoiu, dragan rezerva perpetua si sperante ca marica si zicu.....vai de ei....daca il ia rapidu pe danciu, s-au ars baietii!
    Cred ca ai omis un atacant al lui Dinamo.Ai idee care?Hai ca poate n-o fi chiar asa de neinsemnat!

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Sorine, am fost la meciul ala, pe stadion cu vreo doo ore inainte sa inceapa... Si sincer, nu ca sunt dinamovist, dar erau olteni la o peluza (cateva sectoare nu erau prea pline, ca era o tribuna instalata pe pista, de pe care s-a cantat in pauza), si jumatate din tribuna 2. O peluza (aia din poze) si jumate din tribuna 2 erau full de dinamovisti, care mai ocupasera si tribuna 1 si tribuna 0. Tin minte ca oltenii de la peluza ziceau odata: "si voi, si voi, cantati cu noi!" la adresa celor de la tribuna 1, partea dinspre peluza alb-albastra, si in acel moment acei specatori s-au ridicat in picioare si au inceput sa scandeze toti: "cine sare este caine!".
    Insa oricum, dupa parerea mea, a fost cel mai important grup de suporteri din provincie pe care eu i-am vazut la un meci in Bucuresti.

  16. #16
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    remarca unui suporter dinamovist referitoare la meciul St.Ettiene-Dinamo 4-2 :
    "un rezultat excelent, pe linia celor din ultimul timp
    remarcam formula de echipa care va speria multa lume anu asta, cu marile valori Iordache, Burca si Perenyi titulari
    abia astept ziua de 2 august.
    intrebarea este - va reusi rapidul sa ne dea tot patru sau se vor opri la sase-sapte ?"


    e mare deranj in stefan cel mare
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    ayrton, chiar ziceam ca-i batrana. Cum de-ai crezut in continuare ca m-ar interesa babele nu stiu... aaaaaaa, ai vrut sa fi rau intentionat. Ma scuzi nu m-am prins. Brigitte militeaza pentru necastrarea cainilor. Credeam ca stii. De atmosfera nu mai are rost sa vorbim, am mai vorbit cu cativa dinamovisti si ei tot asa cred ca cea mai tare galerie e a lor dar nu am vazut niciodata ceva extraordinar in pozele voastre iar coregrafia si daca ar fi cum o descrieti voi la 1-2000 de persoane (daca sunt vreodata atatia) nu prea isi are efectul.

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    inter, mai lasa forumurile suporterilor dinamovisti, ca acolo vorbim intre noi... sau cauti material de inspiratie?

    bine, purple, lasa ca aveati voi mare galerie de 75-80 de oameni prin 2000-2002 cand erati cu echipa voastra prin B sau C... Cu siguranta voi sunteti cei mai tari! Nici nu are rost sa mai discutam... ha-ha-ha!

    Revenind la cupa, sincer eu cred ca asa varza cum se prezinta apararea lui Dinamo acum, si tot suntem peste cea de la Rapid-tineret, oricat de ironici ati vrea sa fiti in posturi... Iar daca vor juca totusi rapidistii cu titularii, eu tot cred ca Dinamo va castiga!

  19. #19
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dadeam sa cadem in C si tot erau cateva sute de specatori, voi daca ati fi pe cale de B ati avea stadionul pustiu. Dar nu rezultatele au fost cele care au alungat publicul ci pur si simplu mafiotul care-si batea joc de club. Poli a jucat cu stadionul plin ochi si in Divizia B si asta nu s-a intamplat o singura data.

    P.S. Stadion plin ochi la Poli inseamna 3 x Stadionul plin ochi a lui Dinamo. E greu sa-ti imaginezi ca nu prea s-a vazut stadionul lui Dinamo plin dar... 8)

  20. #20
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    nu va inteleg.
    e drept, poate ca nu sunt atat de cuprins de microb, dar io cred ca cel mai important e ca echipa de suflet sa se comporte onorabil, si daca se poate , sa castige cat mai des.

    ori dupa cate vad, pe voi va intereseaza mai abitir cati spectatori au fost la un meci si ce mascari au mai strigat.....
    :?
    Schumi? the only one!

  21. #21
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    pai si tu acum mai oaspete. Incercam si noi sa aratam ca suntem mai presus cu ceva. Nu avem jucatori de caracter incercam sa ne luam de arbitrii. Nu-s nici aia buni, ne luam de suporteri. Nu vezi ca multi se cearta pe viatza particulara a patronilor de cluburi? Aia chiar ca-i aberant.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •