View Poll Results: Sunteti de acord cu initierea unui front comun anti dinamo & steaua?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    6 30.00%
  • Bayern Munchen

    2 10.00%
  • Manchester United

    3 15.00%
  • Inter

    4 20.00%
  • Milan

    5 25.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Coalitia anti dinamo & steaua

  1. #1
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1

    Coalitia anti dinamo & steaua

    Baietzi, lasand la o parte micile divergentze dintre noi, am o propunere:
    HAIDETZI SA INITZIEM O MISHCARE IMPOTRIVA CELOR MAI MARI RELE DIN FOTBALUL ROMANESC: dINAMO & sTEAUA.


    Despre ce ar fi vorba:
    - militarea pentru o uniune intre MARILE GALERII (CVUCS, Blue Lions shi Legione Granata) pentru a face front comun impotriva dushmanilor fotbalului romanesc;
    - in acest sens se va incerca sensibilizarea liderilor celor 3 galerii pentru punerea in actziune a acestui deziderat;
    - elaborarea unui plan de actziune comun pentru a limita, contracara shi eventual distruge efectele nocive ale celor doua cluburi in fotbalul romanesc;
    - dezvoltarea unei strategii pentru indepartarea consumatorilor de fotbal din Romania de aceste doua echipe (ca reactzie la po****rizarea excesiva de care se bucura inca steaua shi dinamo din partea unor canale media);
    - initzierea unui "proces simbolic" impotriva abuzurilor facute de cele doua team-uri in trecut;
    ETC.

    Desigur, am schitzat doar cateva idei. Ashtept shi altele din partea voastra.

    De ce fac lucrul asta? Pentru ca eu consider ca e nevoie de o reactzie din partea noastra la tot raul pe care aceste echipe l-au adus in fotbalul romanesc... Trebuie sa ne facem auzitzi!!!!!

    Trebuie sa reparam abuzurile istoriei.

    P.S.: Poate e o idee stupida sau cel mult naiva. Asta voi vedea dupa reactziile voastre.

    CE ZICETZI???
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  2. #2
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    NU POT SA VOTEZ...

    ...pentru ca dupa parerea mea, nu putem sa punem laolalta pe Steaua cu Dinamo. Chiar daca si Steaua a fost favorizata (poate in egala masura), totusi parca armata e altceva decat secu...
    (A)

  3. #3
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    eu unul sint de acord. Cred ca deja am inceput aceasta actziune
    Albastreata, stii de ce asi arata eu o oarecare clementza pentru Steaua? In nici un caz ca e echipa armatei, eu nu vad cine stie ce diferentza in asta. Au facut aceleasi porcarii pe vremuri.
    Eu le acord urmatoarea circumstantza atenuanta"SCOPUL SCUZA MIJLOACELE. AIA AU FURAT DAR MACAR SI-A ATINS SCOPUL, AU ADUS IN VITRINA CLUBULUI SI IN PALMARESUL FOTBALULUI ROMANESC UN TROFEU UNIC PANA CAND IL VA LUA SI STIINZA , DESIGUR
    in schim ********ii n-au atins nici un scop maretz deci nu-si justifica mijloacele folosite.Pentru mine asta e singura diferentza intre ei. NU potzi sterge numele lui Steaua pentru ca a facut ceva in Europa.Al lui Dinamo potzi sa-l stergi la fel de usor cum te scuturi de praf

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    De departe cel mai trist subiect de discutat pe aceasta pagina .Chiar nu mai aveti nimic a va inspira in dicutiile voastre ? Steaua are un mare nume european si Dinamo la fel .Pe vremuri nu aveam nici o nationala si ne bucuram la succesele echipelor de club . Sigur ca cele doua echipe au concentrat valorile si in lipsa banilor se facea adesea prin forta .Dar jucatorii nu aveau nimic impotriva sa joace acolo si sa castige mai mult decit la clubul de baza . In Europa concentrarea s-a facut cu bani dar tot cam la acelasi resultat s-a ajuns .Si asta se intimpla si acum .Altfel de ce pleaca toti pe la cluburi de afara.Si pe vremuri cind nimeni nu putea pleca , singura sansa era sa joci intr-un club ca cele de mai sus .Cum vreti voi sa o dati , nu exista jucator care sa joace doar pentru ratiuni asa zise patriotice .Banul e ochiul dracului ! Dorin

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Re: Coalitia anti dinamo & steaua

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Poate e o idee stupida... CE ZICETZI???

    Ai perfecta dreptate!

    O idee stupida.

    Iar planul de actiune e de-a dreptul caraghios... Vise placute in continuare pustiulica!

  6. #6
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Va urez succes. Oricum rezultatele vor fi inexistente, dar daca nu aveti altceva de facut ...
    Oricum, inainte de orice va sugerez sa consultati o persoana cu studii juridice si un psiholog. Recititi obictivele noii miscari si veti intelege ce vreau sa spun.

  7. #7
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Va urez succes. Oricum rezultatele vor fi inexistente, dar daca nu aveti altceva de facut ...
    Asa le-au spus si comunistii grevistilor de la Brasov din '87 si cam tot asa si timisorenilor in '89. Numai ca a doua oara s-au inselat.
    Dar daca voi sunteti de acord cu propaganda politica prin fotbal gen Dinamo si Steaua de ce nu faceti si congrese in care toti sa va aplaudati de nebuni intre voi sa cantati despre partid, sa puneti pe-un Labis sa va laude in versuri etc? Nostalgia, mai baieti.

  8. #8
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Nu, my friend. La Brasov si Timisoara oamenilor li s-a spus 'vi se interzice sa faceti greve/demonstratii, deoarece regimul comunist este cel mai bun, iar cei care se indoiesc de acest lucru vor fi priviti ca dusmani ai regimului'. Nu a existat nici o optiune si nici o negociere.
    Eu nu incerc sa ii impun viole(n)tului punctul meu de vedere, nu il privesc ca pe un dusman, si nici macar nu incerc sa demonstrez ca ideea lui este proasta. Poate fi chiar foarte buna, atata doar ca nu se poate aplica. Fotbalul nu-i politica, iar sustinerea unei echipe sau a alteia nu depinde de parerile 'anti echipa X', ci de cele 'pro echipa Y'. Treaba asta nu am inventat-o eu.
    Cat despre nostalgie ... Ce legatura are o echipa de fotbal cu regimul comunist, cu partidul si cu congresele ? Nu crezi ca esti deplasat ? Cat despre propaganda politica, explica-mi te rog in ce mod poate fi indoctrinata o persoana atunci cand priveste un meci al lui Dinamo, si ce diferenta este dpdv propagandistic intre un meci al lui Dinamo si un meci al lui FC Brasov.

  9. #9
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Cat despre nostalgie ... Ce legatura are o echipa de fotbal cu regimul comunist, cu partidul si cu congresele ?
    Si mai ales ce legatura are Labis cu cele de mai sus ???? :?

  10. #10
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    sint tare curios sa stiu cine a votat pontru "NU, Steaua si Dinamo au facut numai bine in fotbalul romanesc".

    fara suparare, care este binele care l-au facut ??

    HAI RAPID

  11. #11
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    adbogdan, ca sa apreciezi o echipa care a furat in ultimul hal si care si azi la 14 ani dupa revolutie continua acelashi "sport" mi se pare sincer deplasat. Eu nu inteleg cum puteti aprecia faptul ca Dinamo castiga din blaturi si cum rezistati sa vedeti cum arbitrii fura pe fatza si isi bat joc de adversari. Cred ca cea mai tare satisfactie a voastra este sa notati in carnetel cele inca 3 puncte acumulate de Dinamo.. nu conteaza cum. Este?

    OilersFan, Labis a fost un mare poet dar pe langa poezii adevarate a mai scris si de-ale partidului. Daca taceai, filozof ramaneai.

  12. #12
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    OilersFan, Labis a fost un mare poet dar pe langa poezii adevarate a mai scris si de-ale partidului. Daca taceai, filozof ramaneai.
    Marturisesc ca nu stiam de poeziile comuniste ale lui Labis. Mi-amintesc ca-n liceu am fost indoctrinat cu Moartea Caprioarei. In orice caz, cred ca e destul de mizerabil ca tocmai Labis, care zice-se a fost "accidentat" de comunisti tocmai pentru niste poezii pe care le-a scris, sa fie prezentat ca prim-solist al partidului. Mai rau ca Vadim sau Paunescu!
    Nu mai zic ca sunt furios rau :x ca mi-am pierdut statutul de filosof; asta e, nu pot sa fie toti la fel de deep.

    Cat despre nostalgie ... Ce legatura are o echipa de fotbal cu regimul comunist, cu partidul si cu congresele ? Nu crezi ca esti deplasat ? Cat despre propaganda politica, explica-mi te rog in ce mod poate fi indoctrinata o persoana atunci cand priveste un meci al lui Dinamo, si ce diferenta este dpdv propagandistic intre un meci al lui Dinamo si un meci al lui FC Brasov.
    Tot nu ai raspuns la intrebarea lui adbogdan....

  13. #13
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai daca-l aplauzi in congres pe unu care duce tzara de rapa de ce sa nu aplauzi si pe stadion o echipa ce castiga cu ajutorul arbitrilor si ajuta la decaderea fotbalului romanesc?
    Labis a fost obligat sa scrie si a fost impins din cate am auzit in fatza tramvaiului de Beniuc. Moartea Caprioarei nu are nimic de-a face cu comunismul, precum si multe altele, dar sunt anumite ode inchinate exclusiv partidului. Eu tin mine si acum ca a trebuit sa invatzam prin anii de scoala poezia "Partidului Iubit" de Labis.

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    S-au mai incercat astfel de coalitii si cu alte ocazii si rezultatele au fost /nope/ . Asa ca drop it, n-are rost.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adbogdan
    1.Ce legatura are o echipa de fotbal cu regimul comunist, cu partidul si cu congresele ?

    2 Cat despre propaganda politica, explica-mi te rog in ce mod poate fi indoctrinata o persoana atunci cand priveste un meci al lui Dinamo, si ce diferenta este dpdv propagandistic intre un meci al lui Dinamo si un meci al lui FC Brasov.

    1.Este echipa creeata la ordinul rusilor cand acestia au instaurat comunismul.Este echipa ministerului de interne; securitatea fiind in fond "pumnul de fier" al regimulurilor comuniste.Se urmarea subjugarea totala a individului, chiar si in planul divertismentului .

    2.Explicatzia este etrem de clara. REGIMURILE COMUNISTE AU URMARIT PRIN CREEREA RETZELEI DE ECHIPE DINAMO, INDOCTRINAREA PO****TZIEI CA SECURITATEA ESTE ATOTPUTERNICA, INCLUSIV IN SPORT. ACESTE ECHIPE TREBUIAU SA CASTIGE CU ORICE PRETZ IN TOT LAGARUL COMUNIST

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue, ai uitat sa mentionezi ca nici in ziua de azi aceste echipe nu prea s-au lasat de vechile metode. Ca aici e buba a mai mare.

  17. #17
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    eu am votat pentru penultima optiune

    noi inloc sa ne facem griji de echipele favorite, incepem o gramada de topicuri anti dinamo(urasc echipa asta pana la moarte si dupa) ,steaua(si pe asta),rapid (nici asta nu mie draga)



    ANTI-buCUResti
    ANTI PSD

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    As zice ca toate rezultatele bune pe care le-au obtinut si le-ar obtine aceste doua formatii nu vor sterge raul imens facut fotbalului romanesc ...

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Re: Coalitia anti dinamo & steaua

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    [b]

    Despre ce ar fi vorba:
    - militarea pentru o uniune intre MARILE GALERII (CVUCS, Blue Lions shi Legione Granata) pentru a face front comun impotriva dushmanilor fotbalului romanesc;
    -

    Vai da bine le mai zici tu! Marile galerii,huh?Ce frumos ai inclus tu acolo in grupul "celor buni si drepti" pe tiganii din giulesti.Cea mai mare mizerie de galerie,rusinea Romaniei,tiganimea din Giulesti este in opinia ta o grupare "frumoasa"! :shit: :shit: Toti boratii care nu stiu decat sa scuipe si sa ne faca de rusine in Europa(vezi cazul Luiz Fernandez) au ajuns acum mesagerii dreptatii.RUSSIIIINNEEEEEEEE BAAAAAAHHHH!
    SAU POATE ESTI SI TU VREUN COLORAT care nu stie ce sunt alea sapunul si apa.Lupii galbeni:"Apa rece si sampon,ooooooo
    Inamicul ciorilor,ooooo!"

  20. #20
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Deep nu iti face griji nu se vor lasa de metodele astea nici in 50 de ani.....
    anti Dinamo, anti oier

  21. #21
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai asa au fost educati de la infiintzarea lor si ei cred ca acesta le e menirea si in ziua de azi. Nu ai cum sa le explici ca fotbalul inseamna altceva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •