Results 1 to 10 of 10

Thread: Bazaucul de pe macara si Jiji viteazul

  1. #1
    senior
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Unde soarele se contopeste cu marea ( Constanta )
    Posts
    160
    Reputatie
    1

    Bazaucul de pe macara si Jiji viteazul

    Probabil ati auzit povestea ``impresionanta`` in care Jiji il convinge pe unul care ameninta ca se sinucide, sa se dea jos. Ba chiar ii da si bani, astfel ajutandu-l sa iasa din impas. Fascinant dar si emotionant

    Serios, sper ca ati observat ca fapta viteazului purtator de barda vine exact cand toata lumea il critica pentru atitudinea de papagal pe care a avut-o dupa meciul cu Villareal

    Concluzia? Un teatru ieftin, pentru a-l transforma pe Jiji peste noapte intr-un binefacator...
    Sigur va amintiti de povestea Dj-ului care ameninta ca se arunca de la etaj doar pentru a face publicitate emisiunii lui nu ?

    P.S Presa e fericita, ca are articole (in special papagalii de la Gazeta) dar pe unii asta nu face decat sa-i dezguste

  2. #2
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by R. O`Sullivan
    Sigur va amintiti de povestea Dj-ului care ameninta ca se arunca de la etaj doar pentru a face publicitate emisiunii lui nu ?
    Ala de la Radio Mix, nu?

  3. #3
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si tu faci reclama Des?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #4
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    NU .. asta nu e reclama.. Parca as fi singura care am "pronuntat" numele unui mijloc de comunicare in masa pe forum...
    Sau tu te refereai la altceva?

  5. #5
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Esti asa de sigur ca e teatru? Eu cred ca Jiji nu e mare jigodie pana la urma, doar il strica gura si limitele de intelect pe care le are... Chestia e ca si eu aveam o parere foarte proasta despre el (am si pus un post pe tema asta mai demult), dar intre timp m-am cam... razgandit putin...
    My inner child beats up your inner child

  6. #6
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, nu te razgandi, nici macar o clipa. O sa regreti!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #7
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Neah, teatru nu-i. Asa stie el sa se poarte, sa vorbeasca etc. Prin orice sare in ochi - e pt ca lui i se pare ca e cel mai cel (si nebunu' vede doar adevarul lui), drept urmare isi traieste cu ardoare momentele
    Nu conteaza ca astfel de gesturi "frumoase" vin dupa altele "urate".. cand iti faci o parere si judeci putin, nu ti-o schimbi de la o zi la alta, de la un gest la altul.
    Si-n plus, ce nevoie are un urs ca el de gesturi pentru repararea imagini?

  8. #8
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Un cioban tot..cioban ramane indiferent cati bani are....creier mic ce sa-i faci....cam tot e acolo e si porcea...da e totusi mai normal .....
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  9. #9
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Gigi a salvat un om ... i-a dat de mancare ...
    Diferenta dintre Gigi si Borcea ?
    Borcea este mult mai zgarcit si mult mai sarac ... in rest ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #10
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Gigi a aranjat sa salveze un om pentru...imagine. In rest, ca mai sus, cu adaugirea ca nici unul nici altul nu merita sa fie subiect de discutie.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •