Results 1 to 11 of 11

Thread: Cat de jos se poate?

  1. #1
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1

    Cat de jos se poate?

    RAPID copos amaninta ca nu inscrie echipa on campionat pe principiul ,plec daca nu ma lasati sa fur,a refuzat(oare?)
    oferte mult mai bune si acum la dat ieftin pe Rat, umbla sa-i vanda pe Bratu si Radoi. Dolha n-a semnat, a venit Dossey dar e sub dolha valoric
    In schimb locul lui Schumarcer a ramas vacant inca din iarna, de aia au avut retur slab iar Sabau care avea un rol foarte important s-a retras.A venit N'Jock care nu cred ca se va vedea ca la Arad,desi nici acolo n-a jucat extraordinar daca e sa fim sinceri

    STEAUA hotarati sa-l vanda pe Cl.Raducanu ,au adus in loc unul mai slab
    Dinita. In rest au luat resturi ca Nanu si Pitu refuzati de altii.
    Curt e bunicel dar au plecat deja Trica,Mutica si inca cateva rezerve eterne gen Mieila,Panc,Ghionea ... Mai nou nici nu se stie daca vor juca pe Ghencea

    BISTRITA au pierdut cel mai valoros jucator,Sanmartean. Ramane Jenel


    BRASOV au adus si au plecat ciurucuri. Niculae promite ca strange surubul
    A plecat Dossey, la fel de bun ca Prunea numai ca Prunea e batran si prea ...sindicalist

    CRAIOVA cand ziceam ca lucrurile s-au linistit apare iar stafia netoiului ,evaziuni fiscale, chitante, dezlegari ilegale, circ,scandal :?

    CEAHLAUL a pierdut singurul fotbalist, Axinia dar si pe Purica si Burdujan


    DINAMO astia vor sa vanda tot si lichideaza tot au datorii multe.Poate vor sa se mute mai la est lista vanzarilor e prea lunga.Vor sa-l aduca pe ...galamaz bun baiatu
    Razboi mocnit intre doua tabere netoiu si becali din umbra vs badea si generalii. Colac peste pupaza,il adusera si pe cornelus sa-i termine de tot ca ala n-are nici o treaba cu fotbalul dar stie sa traga sfori.Oare cite etape rezista Andone pana sa-i ia locu dinu?

    BACAU au pierdut juma de lot.A schimbat tactica seche si a inchis robitetul aproape de tot.E suparat

    ARGES inca nu stiu nici cu ce jucatori vor incepe, de pierdut mai pierd citiva.Sporvor principal o firma de taximetre :?

    NATIONAL nu s-au inteles cu evreii, au datorii mari la jucatori, faliment
    au pierdut juma de echipa ,de luat nimic ,nici nu se antreneaza, nici nu stiu antrenorul care e

    FARUL n-au luat mare lucru dar au si pierdut pe Zicu si inca citiva.Nimic nou la ei.Nu cred ca va reusi sa-l suplineasca pe Zicu unul din noii veniti.Raman una din echipele cu lot subire valoric :?

    ASTRA au luat citiva jucatori buni doar de rezerve la ei, au mai pierdut 3,4
    si au reusit sa se faca urati de un oras intreg.Vor juca toate meciurile "in deplasare"

    POLI AEK nebuloasa totala.Cred ca nici patronii actuali nu stiu daca sint sau nu patroni.Armas,dobos si inca unul aparaut acum,poate omul lui Armas.daca pleaca Dobos sint mancati dupa mine.Lot slab,cimitirul elefantilor de mana a 2-a

    UNIREA A.I. datori la jucatori,lot subtire, mai degraba pleaca decat vin jucatori.

    OTELUL alinierea planetelor,minune, sint tot in A, au pierdut cam toti jucatorii.Incearca sa incropeasca un lot de la 0 .Fara pregatire de vara

    ORADEA deocamdata au piedut sponzorul si pe Csehi dar cica vor sa joace intr-o divizie superioara
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Suntem pe tobogan... Intreg fotbalul romanesc se duce la fund. Acum a sosit momentul platii politelor adunate de ani de zile: blaturi, smecherii, evaziune fiscala, toate astea nu pot merge la infinit. Toate echipele sunt in regres, si asta se va vedea in Cupele Europene (tare as vrea sa ma insel...)

  3. #3
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Frumoasa sinteza Sorine!

    Sentimentul asta al "alunecarii" ma incearca si pe mine. Cam toate echipele din campionat au probleme. Chiar inainte de cupele europene. Nationala e si ea pe cale "de disparitie" din campionatele mondiale/europene.

    Perioada de regres este evidenta, trebuie sa reintram pe un "trend ascendent" cu Nationala, daca cu cluburile nu se poate si asta cat mai repede, altfel cu greu vom mai reveni in fotbalul mediu si de top.

  4. #4
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Cred ca mai interesant ar fi sa intrebam cum s-a ajuns aici.

    Oricum, foarte bun rezumatul tau, Sorin... cu mici exceptzii pe ici, pe colo. (la elefantzii de mana a 2a ma refer)

    Cu toate astea, poate o sa va mire ce spun, dar acum poate fi shansa fotbalului romanesc. Poate asha se va schimba sistemul, daca cel actual va da faliment total... Altfel nu vad nici o shansa. Distrus totul shi reconstruit de la ZERO!!!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Macar echipa nationala ar trebui sa reziste cutremurului! Ar trebui sa fie un cutremur zdravan de tot, dar numai la nivel intern, sa se curete campionatul de blaturi, smecherii si hotii.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Mai jos ...

    Iordanescu spunea ieri ca ar trebui lansati jucatorii tineri autohtoni, nu sa aducem jucatori de mana a 2-a numai pentru ca nu platim pentru ei. Daca vrem ca macar nationala sa mearga trebuie sa promovam tinerii jucatori pe care-i avem si sa punem stavila vanzarilor. Daca se poate ajunge mai jos ? Sa vedem cate echipe se vor putea inscrie in campionat - din cauze financiare. Aproape nu exista club la care sa nu fie scandaluri - si cam toate pe motive financiare. Nu se inteleg baietii din conduceri care cat sa ia !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In situatia actuala, probabil ca nici o echipa nu s-ar putea inscrie in campionat. Daca acum inca mai merge, pentru anul viitor UEFA a impus insa niste norme...

  8. #8
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Presedintii de cluburi din Romania in primul rand sunt slabi oameni de afaceri. Nu iei un jucator de valoare dar total necunoscut de manutza si bati cu el la poarta cluburilor din Bielorusia, Kurdistan, Mongolia etc si te rogi sa ti-l ia pe cateva sute de mii de parai. In loc sa-ti construieti mai intai un lot cu care sa ajungi in grupele ligii campionilor de unde se poate ca alte cluburi sa bata la usa ta. Vedeti oferta data pentru Hagi de familia Agnelli in anii '80. I-a spus lu' Nea Nicu. Mi-l dai pe Hagi si-ti fac fabrica Fiat in Romania. Bineinteles ca a refuzat doar aveam de lucuru la noi nu ne trebuia inca o fabrica. Priviti situatia lui Chivu. Daca Universitatea Craiova ajungea in grupele ligii campionilor azi avea poate posibilitatea ca ei sa-l vanda pe Chivu la Roma cu 15 milioane. Tot ce trebuia sa faca era sa investeasca alte milioane si impreuna cu Chivu sa faca un lot de grupele CL. Aici e problema. Si presedintii de cluburi si Becali sunt niste nehaliti. Singurul care castiga cel mai bine la orice transfer este Becali. El isi ia partea si daca Chivu trece de la Ajax la Roma, pe el nu-l intereseaza cat incaseaza un club romanesc.

  9. #9
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Cred ca mai interesant ar fi sa intrebam cum s-a ajuns aici.

    Oricum, foarte bun rezumatul tau, Sorin... cu mici exceptzii pe ici, pe colo. (la elefantzii de mana a 2a ma refer)

    Cu toate astea, poate o sa va mire ce spun, dar acum poate fi shansa fotbalului romanesc. Poate asha se va schimba sistemul, daca cel actual va da faliment total... Altfel nu vad nici o shansa. Distrus totul shi reconstruit de la ZERO!!!!!
    sa stii ca mie imi sint simpatici cei de la Poli,n-am zis-o cu rautate.Cred ca stii la ce jucatori ma refeream.Sa-ti spun cine e acolo pericolul principal,Zanc. Ala trebuia sa-l dati afara voi suporterii demult.
    Cand era Buia la Craiova si era vedeta, venea dupa meci Zanc cu masina si-l lua la baut. Nici fotbal nu stie Zanc ala si mai e si capul rautatilor.
    Cand era Panduru la voi, care seamana mult cu Sorin Cartu, jucati fotbal adevarat si toti se temeau de voi.Cand au venit antrenori fara personalitate, si-au facut aproape toti jucatorii de cap. Iar la cei care au deja o varsta,se simte imediat.

    Situatia fotbalui de azi este consecinta mafiei instaurate in tara si in fotbal.S-a dus generatia crescuta inainte.E greu sa scoti fotbalisti adevarati din niste tineri care umpla doar prin baruri si joaca la final de saptamana citeva minute pe teren sau daca e blat, deloc. Conducatorii astia sint ca un cancer.Si cel mai bun exemplu nu pot sa ma abtin sa nu-l dau pe netoiu care e la a treia daramare de echipa.

    Nu prea vad cum si cine sa faca acest moment zero.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  10. #10
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    nu mai e nimic de facut, trebuie sa ne resemnam ca asta e valoarea tarii si gata! nu se mai poate face nimic eu traiesc cu gindul asta de ceva ani si din pacate nimic nu imi da sperante sa cred altceva
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  11. #11
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Macar echipa nationala ar trebui sa reziste cutremurului! Ar trebui sa fie un cutremur zdravan de tot, dar numai la nivel intern, sa se curete campionatul de blaturi, smecherii si hotii.
    Dupa cum am discutat la capitolul special dedicat Nationalei, nici aici nu stam pe roze. Ma intreb cat la suta se datoreaza aceasta situatie faptului ca se apropie cu pasi mari alegerile in Romania!?
    (A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •