View Poll Results: Cine castiga?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Haye prin K.O

    1 3.45%
  • Haye la puncte

    2 6.90%
  • Draw

    1 3.45%
  • Klitschko prin K.O

    18 62.07%
  • Klitschko la puncte

    7 24.14%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 179 of 179

Thread: David Haye vs Wladimir Klitschko

  1. #169
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Mai bine ma abtin decat sa citesc aiurelile alora.

    Parca nu vad totusi comparatia asta.....Audley este pt. marimea lui un boxer destul de fluid,puternic si mobil in zilele lui bune(care ar fi alea habar n-am ca el rareori vine in forma maxima dar sa zicem revansa cu Danny Williams).La Audley chestia e ca nu are taria unui boxer de anvergura,nu-i palce sa fie lovit si nu are taria mentala pt. a face performanta la nivel mondial.

    Helenius mai degraba l-as compara cu Pavlik,mare,puternic si vine in fata in spatele unui jab puternic care mascheaza o puternica directa de dreapta.Pare ca are cam si aceeasi fizionomie cu un Pavlik pe steroizi si desi inca nu s-a dovedit parerea mea ca un footwork la fel de slab si o defensiva suspecta.Insa a fost frumos sa-l vezi distrugand ceea ce a fost candva Sam Peter.

  2. #170
    manager
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca Helenius are aceeasi fizionomie cu Sultan Ibragimov, care, daca ar fi fost mai inalt, cred ca l-ar fi invins pe Vladimir.

  3. #171
    sport legend melo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Arad
    Posts
    519
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Mai bine ma abtin decat sa citesc aiurelile alora.

    Parca nu vad totusi comparatia asta.....Audley este pt. marimea lui un boxer destul de fluid,puternic si mobil in zilele lui bune(care ar fi alea habar n-am ca el rareori vine in forma maxima dar sa zicem revansa cu Danny Williams).La Audley chestia e ca nu are taria unui boxer de anvergura,nu-i palce sa fie lovit si nu are taria mentala pt. a face performanta la nivel mondial.

    Helenius mai degraba l-as compara cu Pavlik,mare,puternic si vine in fata in spatele unui jab puternic care mascheaza o puternica directa de dreapta.Pare ca are cam si aceeasi fizionomie cu un Pavlik pe steroizi si desi inca nu s-a dovedit parerea mea ca un footwork la fel de slab si o defensiva suspecta.Insa a fost frumos sa-l vezi distrugand ceea ce a fost candva Sam Peter.
    Ai dreptate in comparatia cu Kelly Pavlik,oricum e nu il vad mare "scula" pe Helenius.Probabil va fi dupa retragerea fratilor campion mondial si va incerca sa tina de centura aia. Viitorul ar fi Haye (nu cred ca se retrage),Solis si poate Adamek.Si mai sunt cativa contenderi buni.
    [size=1]"The Heat are out! Lebron failed! Are you happy about it? I guess you are "[/size]

  4. #172
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Adamek are si el 35 de ani si cred ca nu mai lupta mult.

    Un heavy interesant este Kubrat Pulev care a fsot un excelent amator si trecand tarziu la profi l-au grabit cu adversarii,deja are multe nume bune in record.

    Un altul care imi place mie este Dereck Chisora desi nu cred ca va face mare lucru la nivel mondial.

  5. #173
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    2 post-videos

    Wladimir care face un rezumat special a acestui meci


    Impresii despre meci ale lui Haye la televiziune britanica



    Foarte simpatic video-ul lui Wladimir ! Pot sa spun ca am descoperit adevarata sa personalitate in timpul "pre-fight-ului". A castigat tot respectul meu din toate punctele de vedere; tip de treaba, simpatic si inteligent pe langa a fi un mare campion !

    Totodata, imi pare putin rau pentru Haye ! chiar in acel video se vede dezamagirea dupa acest meci. Ar fi chiar trist sa se retraga chiar acum! Sunt de parere c-a fost mult prea mult criticat pentru acest meci, in opinia mea unul nu chiar atat de rau din partea sa ! In fine, e totul legat de asteptari: din trash-talking-ul facut inainte de meci (care pe mine unu' nu m-a deranjat) lumea astepta sa faca mai mult. Boxul insa e mult mai complex decat pare. El n-a fost niciodata un boxior foarte activ si impotriva lui Wladimir probabil chiar nu a putut face mai mult desi probabil si-a dorit mult acest lucru! Nu putea sa fie prea agresiv cu Wladimir caci risca foarte mult un KO.

    In fine, eu sper intr-un rematch ! alte solutii valide pentru Wladimir nu prea sunt! Pana la urma, de la Ibragimov incoace poate, Haye a fost cel mai dificil adversar intalnit de ucrainean.
    Din pacate se pare ca Wlad nu e discus sa-i ofere o revansa cat de curand insa i s-a facut o oferta neoficiala pentru un meci cu Vitali (eu personal cred ca nu-l va accepta insa)

  6. #174
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Da Povetkin ce mai face? din ce am vazut e destul de bine clasat...e accidentat sau ce?
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  7. #175
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    E varza aia e.

    A iesit de 2 ori dintr-un meci cu Wlad,cu ma zis si Teddy Atlas(antrenorul sau):"Nu vroiam sa-i termin carierea prematur."

    Povetkin de la Chambers incoace nu mai facut nimic decat sa bata panarame,si-a rupt mana in ultimul meci cu o panarama si abia acum recent a inceput antrenamentele pt. urmatorul meci,probabil o alta panarama.E trist ca isi pierde carierea asa dar oricum nu cred ca are stilul sa-l bata pe Wlad.

    @ Lucian,si mie mi s-a parut foarte amuzant videoul lui Wlad.

    Cat despre Haye el si-a facut ura cu care este tratat acum cu propria mana prin trash talking ul ala chiar daca nici pe mine nu m-a deranjat,era clar ca este doar pt. a vinde meciul(cine crede ca Haye chiar e asa ca om e prost),lucru recunoscut chair de Haye intr-un interviu.Cam cum a facut si DeGale cu Groves cand si-a atras toata antipatia publicului si a mai si parut surprins de acest lucru.

  8. #176
    manager
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Vladimir nu l-a batut pe Haye, asta este doar impresia, pentru ca se astepta la mai mult de la Haye avand in vedere declaratiile acestuia dinaintea meciului. Insa, daca revedem meciul, constatam ca daca ar fi fost un meci pentru o centura vacanta, verdictul corect ar fi fost meci egal. Nu am vazut nicio lovitura data de Vladimir care sa-l puna in dificultate pe Haye. In schimb, parerea mea este ca daca Haye nu ar fi fost excesiv de prudent si ar fi insistat in anumite momente, ar fi reusit sa-l puna la podea. Un meci cu Vitali ar fi foarte interesant si nu cred ca s-ar mai termina la puncte, pentru ca Vitali, fiind mai tehnic decat Vladimir, nu va pistona incontinu cu stanga (nici nu este stilul lui) pentru a-l tine la distanta pe Haye. Va fii bataie in toata regula.

  9. #177
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Pai da ca meciurile se puncteaza dupa impresia de dianinte de meci.....

    Klitschko a castigat clar meciul si destul de lejer,ca nu a fost impresionant aia e altceva dar nu a fost vina lui ca Haye a fugit tot meciul.

  10. #178
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cardosso View Post
    Vladimir nu l-a batut pe Haye, asta este doar impresia, pentru ca se astepta la mai mult de la Haye avand in vedere declaratiile acestuia dinaintea meciului. Insa, daca revedem meciul, constatam ca daca ar fi fost un meci pentru o centura vacanta, verdictul corect ar fi fost meci egal. Nu am vazut nicio lovitura data de Vladimir care sa-l puna in dificultate pe Haye. In schimb, parerea mea este ca daca Haye nu ar fi fost excesiv de prudent si ar fi insistat in anumite momente, ar fi reusit sa-l puna la podea. Un meci cu Vitali ar fi foarte interesant si nu cred ca s-ar mai termina la puncte, pentru ca Vitali, fiind mai tehnic decat Vladimir, nu va pistona incontinu cu stanga (nici nu este stilul lui) pentru a-l tine la distanta pe Haye. Va fii bataie in toata regula.
    Inteleg ce vrei sa spui dar n-are nicio treaba cu rezultatul ! Wladimir l-a batut pe Haye foarte clar la puncte...daca meciul se disputa in Madagascar pentru o centura tropicala tot ar fi castigat ucraineanul ! A lovit mai mult ! simplu...nici Haye nu pune in discutie infrangerea sa !

    Eu am zis ca intradevar asteptarile erau mari de la Haye si multi au ramas dezamagiti de ce-a facut; prestatia sa totusi pana la urma nu a fost atat de rea insa de aici pana a spune ca de fapt nu a pierdut meciul e cale lunga

    Vitaly nu e mai tehnic decat Wladimir; dimpotriva; e mult mai natural ca luptator; mai dur si mai rezistent..nu cred c-ar iesi un razboi din meciul cu Haye ! Vezi, si tu acum ai asteptari gresite de la Haye ! Britanicul n-a fost si nu va fi niciodata un luptator ! N-o sa faca niciun razboi cu Vitali pentru ca va pierde in proportie de 99%. Va sta tot asa departe si va lovi din ambuscada cand va avea ocazia ! Va trebui intradevar sa fie mai agresiv decat in meciul cu Wlad dar nu se va transforma in Tyson peste noapte ! fii sigur de asta

  11. #179
    manager
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Eu am zis ca intradevar asteptarile erau mari de la Haye si multi au ramas dezamagiti de ce-a facut; prestatia sa totusi pana la urma nu a fost atat de rea insa de aici pana a spune ca de fapt nu a pierdut meciul e cale lunga

    Vitaly nu e mai tehnic decat Wladimir; dimpotriva; e mult mai natural ca luptator; mai dur si mai rezistent..
    Au fost asteptarile mari, asa e, iar asta a facut sa fim dezamagiti dupa meci ... dar si Vladimir a spus ca s-ar bate cu el si intr-o parcare numai sa-i inchida gura, insa daca ne uitam la fata lui imediat dupa meci, constatam ca este mai tamponat decat este Haye. Poate o fi lovit ceva mai mult, nu sunt convins, insa Haye a lovit mai puternic si raman la parerea ca daca avea curaj si insista in unele momente (daca ar fi fost Tyson, apropo de afirmatia ta foarte corecta), ar fi reusit sa-l puna la podea.
    Cred ca Haye a pierdut la capitolul imagine si din cauza repetatelor cazaturi la cea mai mica incercare a lui Vladimir de a se lasa cu greutatea pe el. A vrut sa scoata in evidenta stilul obstructionist al lui Vladimir, insa a exagerat in aceasta incercare si chestia asta a displacut si in ochii arbitrilor, banuiesc, pentru ca un campion hotarat si sigur pe el nu sta ,,sa-l parasca incontinu pe adversar,,. Cred ca a contat si acest aspect care pe mine m-a cam enervat.

    In legatura cu Vitali ... cu tot respectul ... parerea mea este ca e mai tehnic decat Vladimir, poate ca inclusiv faptul ca este mai natural arata atat ca are boxul in sange, dar si duritate si siguranta, cum spui tu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •