View Poll Results: Cine castiga Turul Frantei din 2011?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Alberto Contador

    16 37.21%
  • Andy Schleck

    15 34.88%
  • Cadel Evans

    4 9.30%
  • Ivan Basso

    3 6.98%
  • Samuel Sanchez

    2 4.65%
  • Alexandre Vinokourov

    0 0%
  • Levi Leipheimer

    0 0%
  • David Arroyo

    0 0%
  • Robert Gesink

    0 0%
  • Altul

    3 6.98%
Page 16 of 26 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 316 to 336 of 530

Thread: Tour de France 2011

  1. #316
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    contador e inca departe. nu a reusit sa recupereze decat 18 secunde fata de voeckler, asa ca evans e favorit, care e mai bun la contratimp. se pare ca comentatorii de la eurosport nu prea au fost la scoala. cadel i-a luat lui voeckler 21 de secunde nu 30. erau 30 in varful catararii. asa ca turul inca se joaca. insa nu se stie ce se va intampa cu etapa de la galibier, in cazul in care va continua sa ninga. mai ales ca nimeni nu mai doreste un noua tragedie ca in giro, plus ca in pluton e si cancellara, care de obicei anuleaza etapele. daca nu se va urca galibier, atunci etapa ar trebui sa se incheie la briancon.
    Last edited by ichigo; 19th July 2011 at 19:22.

  2. #317
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    contador e inca departe. nu a reusit sa recupereze decat 18 secunde fata de voeckler, asa ca evans e favorit, care e mai bun la contratimp. se pare ca comentatorii de la eurosport nu prea au fost la scoala. cadel i-a luat lui voeckler 21 de secunde nu 30. erau 30 in varful catararii. asa ca turul inca se joaca. insa nu se stie ce se va intampa cu etapa de la galibier, in cazul in care va continua sa ninga. mai ales ca nimeni nu mai doreste un noua tragedie ca in giro, plus ca in pluton e si cancellara, care de obicei anuleaza etapele. daca nu se va urca galibier, atunci etapa ar trebui sa se incheie la briancon.
    Cancellara nu o sa se bage deloc la anularea etapei.Interesul lui Leopard-Trek e acum ca Galibier sa fie urcat deoarece Andy a pierdut foarte mult timp.
    Nu stiu de unde ai scos-o tu pe asta cu Evans e mai bun la contratimp decat Alberto.Era mai bun in 2007 acum e mai slab.Dar nu va pierde mai mult de 45 de s.

  3. #318
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    evans a fost in dauphine, unde a fost programat contratimpul de la grenoble, care este acelasi ca si in turul frantei, asa incat stie profilul. doar nu crezi ca leoparzii mai vor sa piarda un om, dupa ce in giro l-au pierdut de tot pe wouter wylandt? mai ales daca e zapada, e posibil sa fie si gheata pe gailibier. si la rapele de acolo dus ai fost. de asta am spus ca e favorit, mai ales ca spaniolul nu cunoaste profilul.
    Last edited by ichigo; 19th July 2011 at 19:34.

  4. #319
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Pai daca se incheie acolo(in catarare),ce treba mai au cu rapele??????????????Nu are cum sa anuleze Cancellara etapele!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  5. #320
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    in 1996 au fost anulate doua catarari. col de l`iseran din cauza zapezii si galibier din cauza vantului de 100 km/h, care e periculos si pentru saritorii cu schiuri. cand etapa a fost castigata de bjarne riis.

  6. #321
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Le-a dat clasa Contador slecilor. Singura problema e acum Evans. Dar sunt convins ca in Alpi il va distanta si pe Evans.

  7. #322
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Nu m-asteptam sa se faca diferente astfel, mai ales dupa o zi de pauza. E clar ca si miine, cind tot cu categoria a 2-a de catarare se termina, unii (poate dintre asa-zisii favoriti) vor mai pierde timp. Pacat de Ivan, chiar imi doream sa fie Spitze, dar poate nu e timpul trecut.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #323
    Yak Psychology
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Sydney
    Posts
    213
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Nu mai spuneti atat ca Evans e marele favorit.Contador in acest moment e marele favorit.Pe Evans il va omori presiunea din pacate.
    Da, si mie mi-e frica d asta... Dar sper ca acum, avand o echipa mai ca lumea care-l ajuta (cat de cat aproape, desi nu chiar, ca a fratilor Schleck si a lui Contador) Cadel sa nu se simta sub atata presiune ca in 2007 si 2008, cand practic lupta de unul singur, iar ceilalti erau ca haite de lupi in jurul lui.

  9. #324
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Evans din pacate nu prea are echipa de munte.Morabito care era locotentul sau cel mai bun pe munte nu e in cea mai buna forma.Nici Moinard nu se simte prea bine.Tot greul este acuma pe Hincapie si Burghardt care nu sunt mari cataratori.Oricum finalul turului o sa fie pe cinste.Cadel trebuie sa reziste pe Galibier.Daca acolo vine in acelasi timp cu AC are zic eu in proportie de 60% turul castigat.

  10. #325
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    sa nu uitam ca Hincapie a fost multa vreme locotenentul lui Lance pe vremea cand acesta concura si unde era Lance era si George deci speram sa il ajute pe Cadel

  11. #326
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    etapa castigata de Hagen


    cat ghinion pentru Voeckler...sa piarda timp pentru o asemenea neatentie.

  12. #327
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Voeckler a pierdut azi 27 de secunde fata de ceilalti.

  13. #328
    Yak Psychology
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Sydney
    Posts
    213
    Reputatie
    1
    Sumar:
    a) Norvegienii, cu doi participanti in tur, au castigat a patra etapa. Francezii, cu 45 de participanti = zero etape castigate.
    b) "Echipa" Contador&Sanchez au incercat o chiestie desteapta, atacul la coborare. Nu le-a mers. Evans, Schlecks, etc i-au prins pe ultimele sute de metri. Voecker mentine mailleut jeune, cu un avantaj ceva mai redus (20-25 secunde cred) fata de Cadel Evans.

  14. #329
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mult mai atenti slecii azi!Vor fi 2 etape in principiu,foarte interesante.Sa vedem,in practica daca vom avea focuri de artificii!Faze de watts cu cei 2 francezi ajunsi in parcarea omului
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  15. #330
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Iarna nu-i ca vara, Hiver(t)! Voeckler este printre putini ciclisti de care nu m-as bucura ca pierde teren, asa cum nu ma excita gandul ca...tristul Evans va castiga Le Tour. Un castigator, daca va fi asa, mai plictistor nu cred ca exista, in opinia mea. Ah, mi-am adus aminte, Jan Ullrich.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #331
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat de boring e Cadel, dar e f. bun pe munte, f. bun pe coborare, exceptional la contratimp, f. bun in valonate, cati ciclisti atat de completi cunoasteti?

  17. #332
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    E vorba de stil, aici. Nu-i placut ochiului, nu creierului, recunosc. De gustibus...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #333
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jerome LeBanner View Post
    Nu stiu cat de boring e Cadel, dar e f. bun pe munte, f. bun pe coborare, exceptional la contratimp, f. bun in valonate, cati ciclisti atat de completi cunoasteti?
    Lasa-i.Lor le plac doar oamenii care au explozie si ataca crunt pe catarare.Cadel e al doilea al rounder din pluton dupa AC.Pe munte e in primii 10.As zice chiar mai sus.La contratimp dintre oamenii de general e in primii 5,in clasice(cele din ardeni bineinteles) e in primii 3,iar pe coborare doar Nibali,Samy sunt mai buni in acest moment decat el.Poate si Arroyo si Gadret sa fie mai buni decat el.Si Vino era clar mai bun decat Evans pe coborare dar el s-a retras.

  19. #334
    petrolist
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Slovacia
    Posts
    601
    Reputatie
    1
    Sunt gata oricand de o discutie despre stil, dar haideti sa vedem si la cine ne raportam cand vorbim de oameni de spectacol: Gilbert, Contador, Sagan? Vinokurov?Savoldelli?

  20. #335
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...regretatul Pantani? "Lasa-i", nu tine de argument. Eu am spus sincer ce mie personal imi place si nici nu dau de inteles ca vreau sa-mi impun punctul de vedere ci, desi ii inteleg pe sustinatorii lui Cadel, vreau doar sa subliniez ca imi plac mai mult ciclistii care rup ritmul, care incerca ceva pe parcursul unei etape, indiferent de profil, prin comparatie cu cei care pedaleaza precum un metronom. Cum am mai spus, e vorba de gustibus si...atat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #336
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Se vede ca si-a revenit Contador, parca si turul e mai interesant, toata lumea asteapta "minunea" sau, dimpotriva, esecul. Cert e ca si turul asta se invarte tot in jurul lui.

    Ce nu mi-a placut azi au fost tentativele alea de atac duse asa, pe sfert
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •