Page 1 of 59 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1234

Thread: Cel mai tare stadion din tara

  1. #1
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1

    Cool Cel mai tare stadion din tara

    Va propun o noua tema: Care echipa are cel mai frumos stadion din tara?
    Last edited by WishMaster; 30th January 2005 at 12:01. Reason: Alittle error.

  2. #2
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1

    Thumbs up Intre primele 5 din tara

    Pentru inceput va spun eu parerea mea,pe unde am fost prin tara nu am vazut mai mult de doua baze sportive si implicit stadioane mai tari ca cel da le Petrosani.Pe cei interesati ii invit la Petrosani sa vada o baza sportiva adevarata.

  3. #3
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    inseamna ca nu le-ai vazut pe cele de la Tg Jiu .... pe terenul 2 (cel de langa sala Polivalenta) poti intalni si vaci care pasc in liniste
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    66
    Reputatie
    1

    Smile

    Daca aveti si o mica balta cu cateva ratuste plutind agale , chiar vin sa-l vad!
    P.S. Monumentele lui Brancusi mai exista ?

  5. #5
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    estem ....

    sper ca nu se repeta ce s-a intamplat la Viena cu lebedele
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  6. #6
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    mde ,
    lucrurile au luat-o spre bascalie ... tipic-romanesc ...
    Stadionul Steaua - cu un mare minus gazonul !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #7
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    gheorghe hagi
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  8. #8
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    mde ,
    lucrurile au luat-o spre bascalie ... tipic-romanesc ...
    ce rusine... nu stiu cum de si-au permis asa ceva acum si aici ! iarba verde de acasa

    bine ca mi-am adus aminte... putem lua in considerare si stadionul (inclusiv terenul) echipei Bere Craiova care se prezinta admirabil
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ce ordinari pot afirma ca la petrosani sau tg. jiu e cel mai tare stadion din Romania?cel mai tare e Lia Manoliu -Bucuresti si la mica distantza este stadionul echipei fepa 74 barlad

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mdam cel mai tare stadion
    In principiu toate sunt facute din beton --> sunt tari

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Dan Palinisanu fara probleme!

  12. #12
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    CLAR...DAN PALTINISANU!
    si acum cand o sa avem si scaune o sa fie si mai tare!!! (dar cu 5000 de locuri mai putin)=>35000 de oameni
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A mai fost cu ceva vreme in urma subiectul asta si ma intreb la fel ca atunci: nu-i mai bine sa ne intrebam cate stadioane din tara sunt 100% compatibile cu cerintele UEFA si ce e de facut sa ne apropiem de aceasta tinta?

    ca un stadion are iarba mai verde, ca s-a mai pus nocturna nu stiu unde, scaunele din plastic apar pe stadioane....astea sunt carpeli, la fel cum e si fotbalul romanesc.
    Uitati-va pe ce stadioane se joaca meciurile din UEFA (nu zic Liga campionilor) si comparati cu ce avem noi.

    E un subiect deprimant cand vezi ca englezii au ras Wembleyul sa-l reconstruiasca din temelie in stil SF pentru ca era anacronic. Apropo, scaune de acolo parca luasera si cei de la Tg Mures. Asta e nivelul nostru deocamdata, ce altii arunca noua ne prinde bine si apare ca o mare realizare. Nu suntem in stare sa facem macar Lia Manoliu la nivelul lui Levski din Bulgaria.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Era sa uit , trebuie sa amintesc ca singurul stadion pe care se pot disputa meciuri din Champions Leagu este Ghencea???

    Stiti cand zicea Borcea ca mai bine joaca la Chisinau decat in Ghencea , ca deh Groapa nu are destule facilitati...

  15. #15
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Paul ai dreptate spre 80%. Vezi ca pe ols e chiar acum o poza cu terenul sub ninsoare si sa vezi ce-o sa-l mai lauzi in timpul meciului. E un stadion frumos pentru Romania, se poate ridica usor la nivelul cerintelor, dar mai e cate ceva de facut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi , in week endul trecut s-au amanat zeci de meciuri in Elvetia , Austria , Belgia (toata etapa) + 3 meciuri din Olanda amanate

  17. #17
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Ca baza sportiva Pro Rapid fara discutie.
    Ca stadion cel din Cotroceni arata interesant
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Singurul stadion suficient de mare shi cu facilitatzi suficiente (mai putzin gazonul...) este Ghencea. E singurul omologat de UEFA pentru meciuri din CL. Dar este inca la ani lumina de gradul "decent".
    Giuleshti este mult prea mic shi, cu exceptzia gazonului lasa mult de dorit. Nu va reamintesc ca tribunele sunt metalice. Cam pe aceeashi linie este shi Gheorghe Hagi, cu precizarea ca nici acolo gazonul nu iese din tiparul mioritic, iar tribunele sunt mai degraba "terraces" decat "seats".
    Mai raman 3 stadioane mari, la Timishoara, Craiova shi Bucureshti (Lia Manoliu). Daca pe Lia Manoliu se fac investitzii shi se incearca, prin renovarea lui, aducerea la un nivel european, pe celelalte doua n-am auzit ca lucrurile sa se mishte prea mult. Exista locuri pe scaune, exista nocturna, insa nu cred k este suficient. La Timishoara retzin ca nu se pot organiza meciuri internatzionale datorita dimensiunilor mici ale vestiarelor....
    Asha ca, pana una alta, "cel mai hulit" stadion din tzara, pentru gazonul sau (shi nu numai ), este totodata shi cel "mai tare" -> Ghencea !!!
    ex-alpopa

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    sa vezi ce chestie si cu UEFA asta ;
    Adica au niste criterii idioate (Dimensiunea vestiarelor , 150 locuri la masa presei , oras cu aeroport international (==> Craiova nu va juca nici odata in Champions League) , hoteluri care sa suporte minim 2000 de turisti + minim. un hotel de 4 ****, camere video la vestiare ) ... astea sunt criteriile pentru un stadion de Champions League , dar nu zice nimic de : GAZON;
    De parca fotbalul se joaca la vestiare sau la hotel ...

  20. #20
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Pai la noi se mai intampla sa se joace si prin vestiare sau hoteluri. Ca doar n-ai vrea sa se schimbe geanta cu bani pe gazon.

  21. #21
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    ...ca si stadion...e Ghencea...chiar daca gazonul e o porcarie.....e ok si Giulestiul, iar la gazon is cei mai buni (cred...nu am fost la vreun meci)
    ....sper si in Cluj sa se faca ceva ca atat Moina cat si cel din Gruia is nici "batai de joc"
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •