Page 15 of 59 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 1234

Thread: Cel mai tare stadion din tara

  1. #295
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mai t.b. eu nu intzeleg de ce insishti sa construiasca pe acel loc stadionul. Parerea mea e ca nu e loc suficient, ce sa mai vorbim de parcari shi de traficul probabil sufocant care s-ar crea in zona !!!
    ex-alpopa

  2. #296
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    ghencea

    cea mai tare arena din estul europei

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9485


  3. #297
    akx
    Guest
    stelistii astia....uita ca exista stadioane ca Ion Oblemenco si Dan Paltinisan pe langa care Ghencea este o arena net inferioara

  4. #298
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pe ce te bazezi cand spui asta ?! Ca au gazon mai bun ?! Se rezolva, stai tu linishtit !
    ex-alpopa

  5. #299
    polist Carlos Gambino's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Fortaleza
    Posts
    1,759
    Reputatie
    1
    Ce sa se rezolve ? N-ai auzit ca jj are probleme cu niste "gazoane" ? Nu le poate comercializa...
    zambon, suport your local undertaker, drop dead.

  6. #300
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The Black Knight
    tu nu te uiti la conditiile meteo ??
    sincer, in iasi nu stiu cum a fost vremea, insa daca voi spuneti ca a fost frig, asta este...se mai intampla ; dar, totusi, sa nu mai afirmati ca voi aveti de fiecare data stadionul plin

  7. #301
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    nu cumva vrei sa vezi cum e stadionul in Div C??? cat de plin a fost??

  8. #302
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    "Gazonul la stadionul Naţional va fi montat în 2 zile
    Florian Gheorghe, preşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport, a declarat azi că gazonul pentru stadionul Naţional "Lia Manoliu" a intrat în ţară, urmând să fie instalat în următoarele 2 zile. "Transportul a trecut de vamă şi este în drum spre Bucureşti, urmând ca în 48 de ore să fie montat", a spus Gheorghe.
    Lucrările de reabilitare şi modernizare a suprafeţei de joc a stadionului Naţional din cadrul Complexului Sportiv "Lia Manoliu" din Bucureşti au reînceput în luna iulie.

    În noiembrie 2004, firma germană Swietelsky Baugesellschaft a cîştigat licitaţia organizată de Complexul Sportiv Naţional "Lia Manoliu” pentru reabilitarea şi modernizarea suprafeţei de joc a Stadionului Naţional, valoarea contractului fiind atunci de 127,1 miliarde lei (3,3 milioane euro), inclusiv TVA, durata lucrărilor fiind de 12 luni de la data semnării contractului, care a avut loc pe 15 noiembrie 2004.

    Lucrările au fost întrerupte după decizia luată de noul şef al ANS, Gheorghe Florian, care a dispus sistarea şi reanalizarea din punct de vedere legal a contractului încheiat de fosta conducere a instituţiei.
    Contractul a fost renegociat, valoarea lucrărilor a scăzând la suma de 111 miliarde de lei. Înţelegerea prevede, printre altele, refacerea terenului gazonat şi a pistelor pentru probele atletice, realizarea instalaţiei de drenaj, a instalaţiei de încălzire a terenului, refacerea instalaţiiilor de alimentare cu apă şi stins incendii."Prosport

    Ma da mult le ia la astia ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #303
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The Black Knight
    nu cumva vrei sa vezi cum e stadionul in Div C??? cat de plin a fost??
    nu vreau sa mai vad nimic...m-am lamurit deja

  10. #304
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nu te-ai lamurit nimic. La meciul cu Gloria am avut cel mai mic numar de spectatori de cand am revenit in divizia A (5000). Si acele poze nu cred c-au fost facute in timpul meciului, ci inainte, cand nu venisera toti spectatorii.
    Am mai spus, astept cu nerabdare sa vad cati spectatori vor veni la meciul vostru cu Gloria.

  11. #305
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    In jur de 10 000, te anuntz de pe acum. De ce ? Pentru ca avem 9000 de abonatzi.
    ex-alpopa

  12. #306
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Pista performanta in Copou

    De anul viitor Iasul ar putea gazdui concursuri internationale atletice, pista de pe stadionul "Emil Alexandrescu" fiind aproape de finalizare. Acesta ar putea fi colorata in alb-albastru, culorile Politehnicii. " Pista va fi realizata dintr-un material special din cauciuc si spuma poliuretanica. Materialul folosit permite ca pista sa fie tot timpul uscata indiferent de conditiile meteo. Daca vremea o va permite, pista ar putea fi gata in zece zile. Altfel, lucrarile se vor termina luna viitoare", a declarat Mihai Chirica, directorul tehnic al Primariei. Acesta a mai spus ca materialul folosit pentru acoperirea pistei a fost adus din strainatate. "Este un material pentru stadioane de categoria A, adica vom putea organiza chiar si campionate europene. Investitia a costat in total 375.000 de euro, din care 60.000 euro au venit de la Federatia Internationala de Atletism (IAAF). Diferenta a fost suportata de Primarie", a explicat Chirica. Sefii Primariei spera ca IAAF sa ii ajute si la dotarea pistei, cu mijloace tehnice pentru probele atletice. Lucrarile de la pista de atletism au ajutat indirect si suprafata de joc, sistemul de drenaj al terenului de fotbal fiind desfundat dupa multi ani. -- http://www.ziaruldeiasi.ro/sport/06.ro.html

  13. #307
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    noi avem pista ca asta de acum 10 ani... peste inca 10 ani o sa va laudati si cu o nocturna
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  14. #308
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    si tu acuma...si dc nmu se organizeaza intreceri de atletism??

  15. #309
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    pe mine ma intrebi?

    se organizeaza dar cred ca judetene... ah, era sa uit... acum 6 ani am dat bacul pe ea

    oricum cine e interesat de atletism? crezi ca daca s-au organizat a stiut cineva?

    oricum la noi e folositoare... la meciuri stiu si jandarmii cum sa isi aseze cordoanele... unu' pe fiecare culoar
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  16. #310
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Mai Gonzo, la noi pista care se face acum e foarte moderna.Mai citeste odata. SE VOR PUTEA ORGANIZA CHIAR SI CAMPIONATE EUROPENE.Asa ca nu te mai lauda tu..
    Cat despre nocturna,deja au inceput sa se faca masuratori.Deci vorbesti ca sa te afli intreaba.

  17. #311
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Cat despre nocturna,deja au inceput sa se faca masuratori.
    Si? Cate lumanari va trebuie?

  18. #312
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Mai Gonzo, la noi pista care se face acum e foarte moderna. SE VOR PUTEA ORGANIZA CHIAR SI CAMPIONATE EUROPENE.
    si crezi ca numai cu pista puteti organiza CAMPIONATE EUROPENE?
    cred ca va mai trebuie si hoteluri (nu bordeluri), un aeroport international si conditii cat de cat la stadion... adica macar un boiler ceva

    Quote Originally Posted by be@
    Cat despre nocturna,deja au inceput sa se faca masuratori.
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  19. #313
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ce glumeti is oltenii astia.La sfarsitul articolului pe care l-a pus Trineo scria asa:
    <<Stadionul Emil Alexandrescu se pregăteşte şi pentru o altă modernizare importantă - nocturna. &#206;n momentul actual se lucrează la proiectul tehnic de realizare a sistemului de iluminat sportiv. "Nocturna de la stadion va fi asemănătoare cu cea de la Timişoara, bazată pe patru st&#226;lpi cu structură metalică şi cu o &#238;nălţime de 30 de metri", a descris Mihai Chirica. >>

    Aeroport international avem.Si hoteluri, slava Domnului.Cat despre bordeluri,nu e treaba mea,dar sigur nu sunt mai multe ca la craiova.

  20. #314
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gonzo
    adica macar un boiler ceva
    ohoooo tata...cate are stadionul asta nu ai sa vezi tu la Craiova nici cand o sa jucati in Liga Campionilor ....si ca sa vezi ca se face o treaba serioasa, la noi s-au inceput lucrarile pt pista mult dupa Timisoara, si se pare ca vom termina inaintea lor . Si te invit la Iasi sa vizitezi niste bordeluri, ca astia nu te vor primi in hotel, nu de alta, dar strici firma

    P.S. stii ca avem WTC Iasi?? , si aerport international

  21. #315
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    bine ma, hai ca va suparai destul... erati si voi bucurosi ca va fac pista ca va pun nocturna si venii eu sa va stric bucuria... maine va baga curent, incalzire centrala, asfalteaza soseaua principala... ne modernizam si noi doar tre sa intram in EUROPA
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •