Page 1 of 48 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1277

Thread: Cel mai tare stadion din tara

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1

    Cool Cel mai tare stadion din tara

    Va propun o noua tema: Care echipa are cel mai frumos stadion din tara?
    Last edited by WishMaster; 30th January 2005 at 12:01. Reason: Alittle error.

  2. #2
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1

    Thumbs up Intre primele 5 din tara

    Pentru inceput va spun eu parerea mea,pe unde am fost prin tara nu am vazut mai mult de doua baze sportive si implicit stadioane mai tari ca cel da le Petrosani.Pe cei interesati ii invit la Petrosani sa vada o baza sportiva adevarata.

  3. #3
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    inseamna ca nu le-ai vazut pe cele de la Tg Jiu .... pe terenul 2 (cel de langa sala Polivalenta) poti intalni si vaci care pasc in liniste
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. 12th October 2005, 12:25
    Reason
    Consecutive

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    66
    Reputatie
    1

    Smile

    Daca aveti si o mica balta cu cateva ratuste plutind agale , chiar vin sa-l vad!
    P.S. Monumentele lui Brancusi mai exista ?

  6. #6
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    estem ....

    sper ca nu se repeta ce s-a intamplat la Viena cu lebedele
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  7. #7
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    mde ,
    lucrurile au luat-o spre bascalie ... tipic-romanesc ...
    Stadionul Steaua - cu un mare minus gazonul !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #8
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    mde ,
    lucrurile au luat-o spre bascalie ... tipic-romanesc ...
    ce rusine... nu stiu cum de si-au permis asa ceva acum si aici ! iarba verde de acasa

    bine ca mi-am adus aminte... putem lua in considerare si stadionul (inclusiv terenul) echipei Bere Craiova care se prezinta admirabil
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  9. #9
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    gheorghe hagi
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  10. 12th October 2005, 12:11
    Reason
    Consecutive

  11. 12th October 2005, 12:14
    Reason
    Consecutive

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    ce ordinari pot afirma ca la petrosani sau tg. jiu e cel mai tare stadion din Romania?cel mai tare e Lia Manoliu -Bucuresti si la mica distantza este stadionul echipei fepa 74 barlad

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mdam cel mai tare stadion
    In principiu toate sunt facute din beton --> sunt tari

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Dan Palinisanu fara probleme!

  15. #15
    senior Vikingu's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    suedia
    Posts
    159
    Reputatie
    1
    CLAR...DAN PALTINISANU!
    si acum cand o sa avem si scaune o sa fie si mai tare!!! (dar cu 5000 de locuri mai putin)=>35000 de oameni
    [B]White Men CAN Jump [/B]

  16. #16
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A mai fost cu ceva vreme in urma subiectul asta si ma intreb la fel ca atunci: nu-i mai bine sa ne intrebam cate stadioane din tara sunt 100% compatibile cu cerintele UEFA si ce e de facut sa ne apropiem de aceasta tinta?

    ca un stadion are iarba mai verde, ca s-a mai pus nocturna nu stiu unde, scaunele din plastic apar pe stadioane....astea sunt carpeli, la fel cum e si fotbalul romanesc.
    Uitati-va pe ce stadioane se joaca meciurile din UEFA (nu zic Liga campionilor) si comparati cu ce avem noi.

    E un subiect deprimant cand vezi ca englezii au ras Wembleyul sa-l reconstruiasca din temelie in stil SF pentru ca era anacronic. Apropo, scaune de acolo parca luasera si cei de la Tg Mures. Asta e nivelul nostru deocamdata, ce altii arunca noua ne prinde bine si apare ca o mare realizare. Nu suntem in stare sa facem macar Lia Manoliu la nivelul lui Levski din Bulgaria.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    eu va propun altceva: nu ar fi frumos ca pe acest site sa avem fotografiile stadioanelor din tara noastra ? Daca vreti, contribui si eu !
    Cele mai frumoase ? Mie mi-a placut cel din Bacau in anul 2000 cand am fost acolo. Hai sa intreb eu care sunt cele mai ruinate, poate se ocupa cineva de ele, cele din A, ca daca trecem si la B nu ajunge toata memoria de pe acest site.
    Romeo Ionescu

    nu se mai joaca de mult meciuri de Champions League in Ghencea, ca Sparta Praga sau Dinamo Kiev sau Lokomotiv Moscova nu vin sa joace in Ghencea ! A fost candva un stadion frumos, are cineva fotografii de la ultimul meci Romania-Norvegia disputat in Ghencea sa vedem cum arata cand ploua ?

    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Din Moina nu se mai face nimic, ca il demoleaza. Si-au dat seama ca e mai ieftin sa faca altul decat sa il repare. E pe bune, nu glumesc.
    si Wembley a fost daramat si vom vedea cum va arata in viitorul, speram apropiat. Nationala ROM este singura care nu a pierdut pe Wembley (cel construit in 1923 si acum demolat). Dar garanteaza cineva ca va fi capabil Clujul sa mai construiasca un stadion ca cel Municipal ? Sa nu faca tot vreo porcarie, dar cu instalatie de nocturna, ca Astra din Ploiesti. Acolo frumos este doar in jurul lui Ion Niculae, restul concureaza la cel mai frumos stadion din categoria a III-a comunala. Dar daca tot nu vine publicul (100 de platitori la un meci Romania-Slovenia), la ce bun sa mai dea Niculae afara vreo 300 de angajati si sa termine stadionul inceput de directorul rafinariei Astra Romana pe care l-a dat afara ?
    Last edited by Edgar; 17th October 2005 at 09:34. Reason: consecutive

  18. #18
    faithful redneck's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    A mai fost cu ceva vreme in urma subiectul asta si ma intreb la fel ca atunci: nu-i mai bine sa ne intrebam cate stadioane din tara sunt 100% compatibile cu cerintele UEFA si ce e de facut sa ne apropiem de aceasta tinta?

    ca un stadion are iarba mai verde, ca s-a mai pus nocturna nu stiu unde, scaunele din plastic apar pe stadioane....astea sunt carpeli, la fel cum e si fotbalul romanesc.
    Uitati-va pe ce stadioane se joaca meciurile din UEFA (nu zic Liga campionilor) si comparati cu ce avem noi.

    E un subiect deprimant cand vezi ca englezii au ras Wembleyul sa-l reconstruiasca din temelie in stil SF pentru ca era anacronic. Apropo, scaune de acolo parca luasera si cei de la Tg Mures. Asta e nivelul nostru deocamdata, ce altii arunca noua ne prinde bine si apare ca o mare realizare. Nu suntem in stare sa facem macar Lia Manoliu la nivelul lui Levski din Bulgaria.
    bine zis !
    [B][COLOR="Red"]UTA[/COLOR][/B] - Unica !

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Era sa uit , trebuie sa amintesc ca singurul stadion pe care se pot disputa meciuri din Champions Leagu este Ghencea???

    Stiti cand zicea Borcea ca mai bine joaca la Chisinau decat in Ghencea , ca deh Groapa nu are destule facilitati...

  20. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Paul ai dreptate spre 80%. Vezi ca pe ols e chiar acum o poza cu terenul sub ninsoare si sa vezi ce-o sa-l mai lauzi in timpul meciului. E un stadion frumos pentru Romania, se poate ridica usor la nivelul cerintelor, dar mai e cate ceva de facut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #21
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    1. pe primul loc ar fi Steaua DAR au gazonul cel mai praf din tara ....
    20.000 in Ghencea se aud mai bine ca 40.000 la Timisoara de exemplu....avantajul stadionului fara pista de atletism

    2. Rapid - pacat ca au bordura aia de 2 metri la tribune ... nu se vede chiar bine
    F.C.National - arena cocheta DAR ... capacitate destul de mica a tribunelor

    3. Farul , Poli , Craiova , Bacau - capacitate mare DAR au pista de atletism in jurul gazonului

    4. Restul echipelor
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •