View Poll Results: cine ar putea sa fie prima echipa care va patrunde in chiampions league?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • DA

    4 21.05%
  • NU

    2 10.53%
  • da

    1 5.26%
  • nu

    12 63.16%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: sperantze pt campionat :D

  1. #22
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    bai, ti-am dat adresa sitului FRF, ce mai vrei? Tu ai spus ca nu aveam nici cuvantul asta in vocabular si dupa ce ca ti-am dat adresa tot mai comentezi.
    Poate spui ce echipe de fotbal existau in secolul al-XIX-lea in Transilvania si Banat

  2. #23
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    In Craiova au fost urmatoarele echipe:
    AS Doljul 1912 transformat in Gladiator in 1916

    Excelsior 1914

    Dupa primul razboi cele doua cluburi au fost unificate in
    Rovine Griviþa (1919)

    din Rovine Grivita s-a desprins o grupare Craiu-Iovan (1920) a muncitorilor,ceilalti fiind ofiteri si copii de boieri ,devenit Craiovan

    Generala (1922) a disparut repede

    FC Craiova (1939) s-au reunificat cele doua cluburi,Rovine-Grivita si Craiovan, au castigat titlul national

    FC Craiova a participat in div A in primul campionat dupa razboi dar a retrogradat desi erau campionii inaintea razboiului
    si-au schimbat numele in AS Doljul din nou

    1947 C.S. Universitatea Craiova

    1948 AS Doljul s-a separat in doua Electroputere si CFR Craiova
    au mai aparut si alte echipe

    AS Armata (1949)
    Jiul (1950) si alte echipe de intreprinderi

    Avem totusi o istorie iar daca tu spui ca nu avem inseamna ca spui prostii.
    Nu risc nimic cand discut cu unul de teapa ta.Imediat generalizezi ca prostu

  3. #24
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    deep purple, tu cand taci ,pari mult mai inteligent
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  4. #25
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ba iar incepeti sa fiti mai destepti. Gelsor sau ce firma ai, tu prin istorie in fotbal ce-ntelegi? Sa ai o echipa de maidan la marginea campului sau sa ai ceva in palmares? Ca vad ca la voi o simpla adunatura de panduri fac istorie.

    Sorine, dupa cum vezi nu ma chinui sa-ti raspund. Esti ca aia de pe situl vostru care zic de Oblemenco ca-i cel mai mare stadion al provinciei si ca 50 000 se strang la derby-uri iar pe worldstadiums.com arata clar ca Timisoara si Clujul au stadioane cu capacitate mai mare.
    Sorine daca esti asa destept explica-mi cum va inghesuiti 50 000 pe 25 252 de scaune? Nu mancati nimic cu o saptaman inainte?
    Uite, asa ai si tu de gandit inainte de-a posta aici. Succes!

  5. #26
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    deep_purple lasai inpace ca iara incepem cu injuraturi, bla bla bla bal


    ce dreaq

  6. #27
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    mah parpal mah , in primul rand ca secolul XIX-lea inseama 1800-1899 ,ce dreac de cluburi aveatzi voi atunci din momnt ce primul meci de fotbal demonstrativ voi si aradenii va laudati ca au fost la o serbare scolara cu citeva luni inainte de 1900. Ce sarcie de cluburi aveatzi voi mah in secolul XIX ? Lasa ca acu' aflashi si tu cand a fosr sec XIX.
    Ptiu fira-ar a de treaba ,la noi jucau pandurii la marginea campului si voi aveatzi cluburi cu palmares in sec XIX Cand la voi romanii au aparut cite unul maxim doi prin anii 30-40 cand FC Craiova lua titlul in 42. Acolo jucau aproape orice numsi romani nu Voi
    romanii caratzi apa jucatorilor sau eratzi prieteni cu fotbalistii.
    Si pana una alta Craiova are are participsari IN CAMPIONATUL NATZIONAL AL ROMANIEI, VOI ATUNCI NU EXISTATZI CA ROMANI

    CE MAH, AJUNSE CLUJUL SA AIBE STADION MAI MARE CA AL NOSTRU?
    Al nostru e mult mai mare tata, stai tu cuminte nu mai nascoci tu tot felul de tamprenii.Doamneee!!!!!!!!!!!!!
    Hai ca asta0i chiar culmea , Clujul are stadion mai mare

    Stadionul Ion Oblemenco" are capacitatea de 30 000 de locuri si au intrat de multe ori 40 000 si inca cu biletul in mana. Mai taci din gura ca numai aberatzii fara margini spui.

    Ai spus ca noi n-aveam in vocabular notiunea de istorie a fotbalului cand in realitate cluburile din Craiova au aparut destul de devreme.

    CE VREI MAH , DE FAPT, SA RESCRII TU ISTORIA , SA SPUNEM CA BANATENII AU DESCOPERIT AMERICA SI OUL LUI COLUMB , BA MAI MULT , CA ERAU AIA SOI FOTBALISTI LA RIPENSIA?

    Napoleoaneeeeee!!!!

    P.S: si zici asa, stadionul din cluj e mai mare
    si aveatzi si echipe de fotbal in sec XIX
    si prin 1912 voi aveatzi palmares da' nu participatzi in nici o competitzie organizata oficial cu atat mai putzin in Romania ca noi eram inamicul atunci Se pare ca pt tine chiar si acum

  7. #28
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue, vorbeste mai normal si mai trece prin filtru ce spui. Tot ce spun eu va suna acuzator? Uite, vad ca te iei de mine ca nu stiu cand incep secolele dar vad ca tu nici un copy&paste n-ai fost in stare sa dai la www.worldstadiums.com ca sa te lamuresti ca nu e "aberatia" mea. Clujul are 28 000 iar voi aveti 25 252. Pe mine nu ma intereseaza stadioanele, am vrut doar sa va arat pana la ce exagerari va duce subiectivismul cand a scris ala ca sunt uneori chiar si 50 000.
    Deci tu la mintea ta ascutita vrei sa-mi spui chiar ca avea Craiova echipa de fotbal inaintea Ardealului si Banatului? Raspunde la intrebarea asta si apoi ma hotaresc sa vad daca mai imi pierd sau nu vremea cu tine.
    Eu prin prost nu inteleg ca fiind omul ce face prostii ci omul care nu intelege. Dintre noi doi eu sunt cel care face prostii ca-si pierde vremea cu voi in sperantza ca veti intelege. Cum ziceam ca le spune la cei ce nu inteleg?!
    Sa fiti iubiti si sper ca Pacala sa invinte luxemburghezii sa-si parcheze avionul pe Jiu. Ca daca tot poate fi mare fluviu de ce n-ar fi si pista de avion. In Oltenia totul e posibil.

  8. #29
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Uite, mai exact ca sa nu te scufunzi navigand.

    http://www.worldstadiums.com/europe/countries/romania.shtml

  9. #30
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Clujul are 18 000 de locuri, n-a avut niciodata mai mult ,noi avem 29 500
    iar Steaua doar 25 500.Noi avem tribune mobile montate acum in cantonamentul din lunca Jiului care pot fi aduse oricand inapoi.Asta inseamna un plus de 17 000 , decizia de a fi duse acolo a luat-o tot dementul de netoiu.
    Voi nu aveti scaune, cand va veti spune scaune veti avea maxim 35 000 de locuri iar noi daca readucem sectoarele mobile SE INTOARCE ROATA.

    situl ala al tau este ERONAT DE LA CAP LA COADA, CREDE-MA PE CUVANT
    cauta altele mai bine documentate si cu mai putzine erori grosolane.Nu spun asta pentru ca scrie acolo asa, ci PUR SI SIMPLU PENTRU CA SINT ABERATZII ,N-AU NICI O LEGATURA CU REALITATEA

    Eu ce am avut de spus in privintza echipelor din Ardeal am spus-o foarte clar.Daca nu pricepi e treaba ta.

    Aeroportul din Craiova este aeroport international. Cred ca ai auzit si ca Bivolaru a primit scrisoare de la conducerea aeroportului INTERNATZIONAL DIN CRAIOVA CA DACA NU RETRACTEAZA CE-A SPUS
    VA FI ACTZIONAT IN INSTANTZA.PANA UNA ALTA, ARE TOATE ACTELE LEGALE.ACUM CEI DE LA FEDERATZIE AU DAT VINA PE SIMMONSSEN.
    Probabil ca este la mijloc invidia si teama ca bucale iese din circuitul natzionalei tot asa, jucand azi un meci ,maine altul in alte partzi.
    Am presentimentul ca in ciuda unuor incercari si piedici tot la Craiova se va juca.
    Alte comentarii ale tale prefer sa nu le discut pentru ca nu vreau sa ma cobor in cloaca ta, ca limbaj si minciuni.Nici nu vreau sa aflu cauza obsesie tale impotriva noastra,nu ma intereseaza sincer desi am vazut ca nu pierzi nici un prilej de a ne ataca total neprovocat chiar si la sectziunea voastra.
    Sa ai noroc in viatza


  10. #31
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    un site aiurea iti dau si eu daca vrei in care voi nici nu existatzi macar

    Eu altceva te intreb, Mah, tu ai vazut vreodata stadionul din Cluj de vorbesti asa, ca daca l-ai fi vazut taceai




    http://www.eurostadiums.com/countries.php?co=romania

  11. #32
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu te speria n-am nici o obsesie. La sectiunea noastra am facut o mica gluma vizavi de polemicile de mai demult. Poti sa reintri si vei vedea ca tot ce-am spus despre voi intra intr-o propozitie. Nu sunteti chiar asa de interesanti incat sa ne petrecem timpul vorbind de voi.
    Am luat in calcul acel site pentru ca este neutru si am crezut cifra voastra pentru ca nu e deloc rotunda (25 252). Un prieten de-al meu ce a fost la voi la meci mi-a spus ca e Dan Paltinisanu e vizibil mai inalt. La Cluj am fost, dar nu la meciuri, si poate ca ei daca isi vor pune scaune vor ajunge sub numarul vostru intr-adevar. Oricum, cu toate astea nu stiu cum a ajuns cel mai mare stadion al provinciei. Recunosti ca-i o mica exagerare?

    Fotbalul a aparut cu vreo 10-15 ani in Banat si Ardeal inainte de a se auzi de el in Regatului lui Carol I. Regulamentul de fotbal a fost adus de un student din Viena si a fost publicat prima data, prin 1880 sau 1890 la Arad (nicidecum Craiova). Prima partida de fotbal a avut loc la scurt timp dupa publicarea regulamentului deci secolul e... ma rog, vezi tu cat e 1800 si ceva sau 1900 fara ceva ca eu s-ar putea sa le confund, dupa cum iti imaginezi de la o vreme.

    Daca ne mai contrazicem mult in stilul asta imi veti spune ca Craiova e mai la vest ca Zurich. Ca Jiul e deja navigabil. Faza cu aeroportul a fost o mica gluma pentru Pacala.

  12. #33
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by deep purple
    La sectiunea noastra am facut o mica gluma vizavi de polemicile de mai demult. Poti sa reintri si vei vedea ca tot ce-am spus despre voi intra intr-o propozitie. Nu sunteti chiar asa de interesanti incat sa ne petrecem timpul vorbind de voi..
    Cu toate astea, tu ai scris acolo de citeva ori, niciunul dintre noi n-a scris despre voi sau conflixctul cu voi, la sectziunea noastra. E O DIFERENTZA, Noi n-am acordat ABSOLUT NICI O importantza, pe cand tu te-ai cam gandit, te-a cam ros gandul

    Quote Originally Posted by deep purple
    Am luat in calcul acel site pentru ca este neutru si am crezut cifra voastra pentru ca nu e deloc rotunda (25 252). Un prieten de-al meu ce a fost la voi la meci mi-a spus ca e Dan Paltinisanu e vizibil mai inalt. La Cluj am fost, dar nu la meciuri, si poate ca ei daca isi vor pune scaune vor ajunge sub numarul vostru intr-adevar.
    Eu ti-am dat un site la fel de neutru si cu mai putzine erori(apropo,pana si nebunul de sos a recunoscut ce al nostru e mai mare ca al lor si pt el asta e o performanta incredibila.Vezi ca situl tau neutru si bun zice invers .
    Situl pe care ti l-am dat eu,nu apar atatea erori. Nu aparetzi acolo pentru ca ei nu considera stadion demn de luat in calcul decat cele cu scaune.Cica alelalte nu se poate estima nr de locuri si asa si pe camp incape multe lume.
    ITI REPET, ACUM AVETZI TEORETIC CAPACITATE MAI MARE, DACA VOI VA PUNETZI SCAUNE DECI SCADE CAPACITATEA IAR NOI ADUCEM INAPOI TRIBUNELE MOBILE DIN CANTONAMET VA DEPASIM. NU STIU DE CE LE-A MUTAT nETOIU DAR E SIMPLU DE FACUT MISCAREA.MULT MAI COSTISITOR SI CU BATAIE DE CAP E SA VA PUNETZI VOI SCAUNE.
    Despre cel din Cluj n-are rost sa discutam, efectiv nu se pot compara cele doua stadioane.


    Quote Originally Posted by deep purple
    Fotbalul a aparut cu vreo 10-15 ani in Banat si Ardeal inainte de a se auzi de el in Regatului lui Carol I. Regulamentul de fotbal a fost adus de un student din Viena si a fost publicat prima data, prin 1880 sau 1890 la Arad (nicidecum Craiova). Prima partida de fotbal a avut loc la scurt timp dupa publicarea regulamentului deci secolul e... .
    Conform cartii fotbal de la A la Z , primul meci de fotbal s-a jucat la Arad cu 5 luni inainte de 1900 a fost un meci demonstrativ si nu s-a infiintzat atunci nici un club de fotbal. Tot pe la 1900 un student in Elvetia a adus in Bucuresti o minge si regulamentul.Deci aparitzia a fost aproximativ simultana.ALTFEL SPUS ISTORIA FOTBALULUI ROMANESC ESTE O AFACERE A SECOLULUI AL- XX-LEA SI CONTINUA SI IN SECOLUL ASTA(XXI)SI POATE CAT LUMEA.
    Ripenisa s-a infiintzat in 1910, iar As Doljul in 1912.AS DOLJUL SE REGASESTE SI AZI IN EXTENSIV SAU ELECTRO, ERA O DISCUTZIE PE TEMA ASTA, ACUM VREO 2 ANI. Totusi ,daca discutam de Craiova si Timisoara ati inceput putzin mai devreme sa jucatzi NUMAI CA JUCATZI IN ALTA TZARA IAR FOTBALISTII TIMISOAREI NU PREA ERU ROMANI,ERAU ALTE NATZIONALITATZI, AI NOSTRI ERAU ROMANI.
    Oricum Craiova a avut echipa in campionatul ROMANIEI inaintea voastra, din ratziuni istorice si ... austro-ungare
    Deci vezi ca lucrurile sint usor de nuantzat.Mai ales daca introduci in ecuatzie Transilvania care a inceput odata cu noi deci expresia ta cu istoria nu e corecta.


    Quote Originally Posted by deep purple
    Faza cu aeroportul a fost o mica gluma pentru Pacala.
    Puteam sa jur ca o rautate gratuita facuta pe marginea unei declaratzii a lui Bivolaru in care este vizibila iritarea unora din bucale.Nu vad de ce ai fi de partea lor cand stii ca adevarul e de partea noastra. Iar apropo de faza cu Zurich, vezi ca pana una alta noi nu ne credem asa de occidentali pe cat te crezi tu.Dupa cum vorbesti tu despre Timisoara si restul tarii ,parca parca incep sa ma gandesc ca tu ai impresia ca nici nu s-ar gasi pe Terra orasul ala.Poate in tzinuturile vesnice ale vanatorii ai urmasilor lui Pochahontas ceva

    ATENTZIE: NU pot sa nu remarc o anumita iritare la tine si la inca unul doi timisoreni la unele exprimari poate prea euforice a unora dintre noi.Asta e pacatul suporterilor.Numai ca voi plecati la contaatac fara sa fitzi vizatzi de vorbele cuiva si inventatzi in apararea punctelor voastre de vedere,tot felul de tampenii.Aici e deranjant, mai ales cand vine din partea voastra. Nu ma suparam daca venea de la un dinamovist sau un stelist.Noi le-am zis multe, e normal sa raspunda. Cand vei gasi puterea intelectuala de a intzelege ceea ce vreau eu sa-ti spun acum , discutziile se vor schimba.

  13. #34
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Cu toate astea, tu ai scris acolo de citeva ori, niciunul dintre noi n-a scris despre voi sau conflixctul cu voi, la sectziunea noastra. E O DIFERENTZA, Noi n-am acordat ABSOLUT NICI O importantza, pe cand tu te-ai cam gandit, te-a cam ros gandul
    Tocmai am spus ca am pomenit o singura data si discutia mergea catre asa ceva. Chiar vrei sa exagerezi aiurea cand acolo apare o singura data? Apropo de obsesii, Pacala a zis un banc cu banateni si nimeni nu i-a spus ca nu-i frumos sa scri eronat despre banateni ca ar vorbi rar in schimb la primul meu banc cu olteni si tu ai sarit sa-mi spui ca am o problema. Eu zic sa te mai gandesti care-i obsedat. Vorbind de istorie fotbalistica numara cate titluri ati strans voi in perioada interbelica si cate au strans Banatul si Ardealul comparativ cu voi. Puteti sa-i puneti si pe bucuresteni cu voi in echipa si vei vedea ca tot nu iesiti primii. Adevaratul campionat national a inceput in 1922 cand era si organizat ca un campionat si era desfasurat si in Romania Mare. Olteanu ala at tau abera ca Ardealul nici n-are istorie in fotbal. Ei bine, cu toate maximele voastre nu ati depasit numarul de titluri care au mers la Arad de exemplu. De Timisoara nu mai vorbesc. Aici e intrebarea mea. Cum poti afirma de o regiune ca n-are istorie cand are mult mai multe titluri ca Oltenia si a mai si inceput sa le ia cu vreo 40 de ani inainte. Pe ce se baza ala sau ma rog pe ce va bazati toti cand spuneti acest lucru?

    Mai bine te-ai intreba care a fost intentia lui Pacala cand a incecat sa ne spuna ca Jiul e mai navigabil. Oricum si daca ar fi asa tot in urma ati fi ca n-ati reusit nici pana azi sa puneti un vapor pe el. Eu oricum prefer sa se joace la Craiova decat la mitici aia. S-ar putea sa-i injure pe jucatori ca n-au marcat decat 5 goluri sau alte chestii din astea cu doar cateva zile inaintea meciului decisiv cu Danemarca... si nu e bine.

    P.S. Chinezul Timisoara a fost infiintzat in 1910. Ripensia a fost infiintzat in 1928 ca si club profesionist de fotbal. Acum as zice c-a fost primul club profesionist dar sper sa nu supar multimea. Sau daca vreti spun asa "Ripensia a fost prima echipa profesionista de fotbal din Romania si a fost infiintzata in Oltenia chiar daca a jucat in Timisoara". E bine? Sau uite, mai bine.
    "Ripensia Timisoara a fost primul club profesionist din tzara infiintzat de o mana de olteni ultravigilenti recent stabiliti in Timisoara"
    "Strainii" din Ripensia erau nascuti in proportie de 90% la Timisoara si o mare parte dintre ei erau romani cu nume maghiarizate (singurul "stranier" care-mi vine in minte acum era straino-clujeanul Silviu Bindea) . Banatul a fost o regiune bogata si in Imperiul Austro-Ungar, dovada fiind multimea de nemti, austrieci si francezi ce locuiau in Timisoara la cumpana secolelor. Ca la voi nu venea nimeni si erau doar romani in lotul echipei, nu stiu daca trebuie s-o luati ca pe-o mandrie. Poate faptul ca toata lumea pleca de la voi ar fi o mandrie.

  14. #35
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Uite aici singurul meu mesaj in care apreti si voi. Erau discutiile in toi pe topicul galeriilor si se vorbea de galerie si la sectiunea noastra.

    Quote Originally Posted by deep purple
    Pai sa fie unu care merge peste tot cu echipa sa fie prezent la antrenamente. La meciuri sa fie mai multi, unu in tribune altii langa banca de rezerve iar dupa meci s-o taie in spate la vestiare si daca se mai poate altii care sa se ocupe de vanzari, poll-uri si CVUCS. Sa se folosesca pagina galeriei ca loc de intalnire si chiar sa se puna bazele unor coregrafii online. Se pot face multe si imi pare rau ca nu-s in Timisoara acum.

    P.S. La pagina galeriei nu uitati sa specificati ca cea a Craiovei e cea mai tare ca daca nu ne intra oltenii pe forum sa ne zica ceva de "bine".
    Dupa cum vezi a fost o paranteza de final si mai era si un gram de adevara acolo. Riscam sa ajungem sa ne injuram chiar intre noi daca specificam asa ceva in vazul vostru. S-a mai intamplat. Iti amintesti?

  15. #36
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    A, imi cer scuze am crezut ca si Aradul are 4 titluri ca si voi dar se pare ca Batrana Doamna a strans 6. Si totusi Ardealul asta...tz, tz... a trecut istoria pe langa el.

  16. #37
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by deep purple
    Tocmai am spus ca am pomenit o singura data si discutia mergea catre asa ceva. Chiar vrei sa exagerezi aiurea cand acolo apare o singura data?
    tzii neaparat sa fii ridicol. Am o memorie foarte buna, mi-am permis sa caut .Te citez:

    Quote Originally Posted by deep purple
    Mar Iul 22, 2003 4:19 pm
    Te cam joci cu focul. Tu chiar n-ai aflat ca sunt altii in Romania de la care noi luam notite?
    Quote Originally Posted by deep purple
    Mar Iul 15, 2003 12:57 am
    La pagina galeriei nu uitati sa specificati ca cea a Craiovei e cea mai tare ca daca nu ne intra oltenii pe forum sa ne zica ceva de "bine".
    Au mai fost si altele, am luat-o pe asta, pt ca am vazut-o si ti-am si spus atunci ca ai reactzii de tzatza


    Quote Originally Posted by deep purple
    Apropo de obsesii, Pacala a zis un banc cu banateni si nimeni nu i-a spus ca nu-i frumos sa scri eronat despre banateni ca ar vorbi rar in schimb la primul meu banc cu olteni si tu ai sarit sa-mi spui ca am o problema.
    Iar mintzi, n-am zis nimic de banc.Am reactzionat la explicazia pe care i-ai dat-o lui nemuritor. Nu vreau sa spun ce-ai dovedit atunci, e indecent


    Quote Originally Posted by deep purple
    Vorbind de istorie fotbalistica numara cate titluri ati strans voi in perioada interbelica si cate au strans Banatul si Ardealul comparativ cu voi. Adevaratul campionat national a inceput in 1922 cand era si organizat ca un campionat si era desfasurat si in Romania Mare.
    Nu schimba discutzia,nu era vorba neaparat de titluri ci de istorie ,participari si inceputuri.Pana una alta,Oltenia a avut echipa in div A DIN CAMPIONATUL ROMANIEI DIN 1912 VOI 10 ANI MAI TARZIU.
    Asa e ca fara voi nu era campionatul "ADEVARAT" iar nivelul Craiovei Maxima nu l-ati atins voi niciodata si nici nu-l vetzi atinge, EVER
    n-am luat o carutza de titluri,erau alte conditzii.


    Quote Originally Posted by deep purple
    care a fost intentia lui Pacala cand a incecat sa ne spuna ca Jiul e mai navigabil. Oricum si daca ar fi asa tot in urma ati fi ca n-ati reusit nici pana azi sa puneti un vapor pe el.
    ei uite ca nici nu ma gandeam sa reiau vreodata discutzia despre "canalizarea" voastra Bega, sau Jiu Si daca itzi spun ca esti obsedat te superi M-ai omorat cu canalul ala infundat

    Quote Originally Posted by deep purple
    Ripensia Timisoara a fost primul club profesionist din tzara infiintzat de o mana de olteni ultravigilenti recent stabiliti in Timisoara"
    "Strainii" din Ripensia erau nascuti in proportie de 90% la Timisoara si o mare parte dintre ei erau romani cu nume maghiarizate.
    [color=blue] trec peste ironia gratuita cu oltenii, dar te rog eu, nu ma lua pe mine cu romani maghiarizatzi. Erau bozgori toata ziua, n-o mai aburi tu aici.Daca aia erau romani, inseamna ca papa de la Roma e chinez.Intradevar stranierul era Silviu Bindea(probabil juma era roman) la fel si cu provincia aia in care romanii se numarau pe degetele de la...picioare ca erau acolo adusi de prin alte partzi ca slugi(luatzi care de prin Maramu, care din Oas sau din alte partzi ca doar romanii erau...toleratzi nu tolerantzi Ce incerci tu sa idilizezi chestii cu care n-ai nici o treaba tata

    Quote Originally Posted by deep purple
    Ca la voi nu venea nimeni si erau doar romani in lotul echipei, nu stiu daca trebuie s-o luati ca pe-o mandrie. Poate faptul ca toata lumea pleca de la voi ar fi o mandrie.
    Vreo 1600 de ani, oltenii au stat relativ destul de izolatzi de restul lumii.Au fost o bariera bunicica Carpatzii ,Dunarea si Oltul(cei din stanga lui teceau repede pe partea asta cand apareau pericole si erau destul de la adapost, primul pod fix peste Olt a fost construit odata cu fotbalul,pana atunci cu bacul).Oltenul de rand pleca doar daca-l chema voda sa se bata pentru tara(oricum mai izolatzi decat au fost Ardelenii,banatenii, bucurestenii si muntenii din apropierea lor,dobrogenii,basarabenii,bucovinenii si chiar si restul moldovenilor. Noi am ramas romani,am suferit infinit mai putzine influentze straine , nu
    ne-am schimbat numele, nici religia, nici fiintza noastra,nici limba si nici accentul.Nu stiu daca e un motiv de mandrie sau nu.Nu e locul si nici cazul s-o discutam asta DAR IN NICI UN CAZ NU FACEM ATATA CAZ CUM FAC UNII DINTRE VOI CU CIVILIZATZIA VOASTRA BLA BLA BLA,doar reclama e de voi, stai cuminte

  17. #38
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai acum te referi la ce-am vorbit despre voi la sectiunea CVUCS sau la toate sectiunile? Eu zic sa te hotaresti si ai giji ca ma faci mincinos fara sa realizezi ca de fapt tu incerci sa o dai la intors.
    Saracii de noi, de abia in '22 am ajuns si noi in campionat. Culmea ca de cand am intrat am inceput sa-l luam si 6 ani la rand nu ne-am oprit. Aia da performantza.
    Ametitu ala de oltean de-al tau a spus asa:

    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Da' crezi cumva ca transilvania are vreo shansa?
    Nu e nimik de capu' vostru, fara lacatush brashovul ar fi in B,Gloria fara padureanu in C(shi fara blaturi).Acuma ca a plecat sarmantean nu shtiu cum sor descurca,varianta blaturilor nu mai merge( :? poate la dinamo :? )

    Transilvania nu are nici un cuvant in fatza noastra(JUST TAKE A LOOK AT OUR HISTORY)

    SUNTEM UNICI!!!!!!!!!!!1111
    Chiar nu vezi ca omul nu stie ca in Transilvania s-a jucat prima oara fotbal, in Banat au mers primele titluri ale Romaniei Mari si prima cupa. Acum tu spui despre Arad ca ala a fost doar un meci demonstrativ care nu trebuie luat in seama, dar dupa doua postari revii si spui ca nu conteaza titluri important e ca aveam echipa de fotbal in 1912.
    Vezi ca nu tine sa fi oltean pe-aici pe forum. Incearca prin piatza la vandut de varza dar nu aici. Spui una si apoi uiti de unde ai plecat. Si mai ceva, reintra la sectiunea noastra (culmea e ca eu nu am intrat niciodata la voi si tot eu sunt obsedatu' ) si numara acolo de cate ori am pomenit de voi ca sa vezi mai exact cine-i mincinosu' aici.

    P.S. Eu abandonez acum ca nu ma pot pune cu o trupa intreaga de aberanti. Cum ti-am mai spus, veti ajunge sa spuneti ca au venit grecii lui Socrate si au preluat jocurile olimpice de la voi. Asta mai ramane sa spuneti ca sa dovediti cat puteti.

  18. #39
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Deep las-o mai moale ca nu se merita. Am mai spus ca am un prieten oltean de la Drobeta care lucreaza la o firma de constructii, dupa el, a pus la o jumatate de Timisoara acoperisuri si cealalta jumatate a vopsit-o. Cum sintem noi "zgirciti" asa is iei laudarosi sau foarte, foarte orgoliosi. Oricum eu ii percep ca pe niste oameni simpatici, atit si nimic mai mult. Nu o sa ajungi la nici un compromis, niciodata, crede-ma stiu ce vorbesc, singele oltenesc cind se incalzeste, pai sa nu-i stai in cale, nu-i asa baieti?
    Hai sa fim sanatosi!
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  19. #40
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Pai acum te referi la ce-am vorbit despre voi la sectiunea CVUCS sau la toate sectiunile? Eu zic sa te hotaresti si ai giji ca ma faci mincinos fara sa realizezi ca de fapt tu incerci sa o dai la intors.
    Spui una si apoi uiti de unde ai plecat. Si mai ceva, reintra la sectiunea noastra (culmea e ca eu nu am intrat niciodata la voi si tot eu sunt obsedatu' ) si numara acolo de cate ori am pomenit de voi ca sa vezi mai exact cine-i mincinosu' aici..
    adanca e intunecimea mintii tale ratacite Ti-am pus in acelasi loc cele doua paragrafe daca tot revii la idee.M-am dus de curiozitate ,ma miram sa se fi inselat Blue. Am inteles si de ce ti-a pus data inaintea fiecarui paragraf Cele doua sint la sectiunea CVUCS asa ca esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale

    Quote Originally Posted by deep purple
    Saracii de noi, de abia in '22 am ajuns si noi in campionat. Culmea ca de cand am intrat am inceput sa-l luam si 6 ani la rand nu ne-am oprit.
    Uite ca aia care dupa tine,n-aveau in vocabular notiunea de istorie a fotbalului au jucat in A cu 10 ani inaintea voastra deci esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale


    Quote Originally Posted by deep purple
    Incearca prin piatza la vandut de varza dar nu aici.
    La noi se fac de toate ca avem pamantul fertil. Varza se planteaza mai putin aici, e specifica zonelor montane. La noi se fac de toate, la tine poate doar varza.Sau e o metafora speciala deci iar esti un mare mincinos sau nu esti constient de faptele tale

    Quote Originally Posted by deep purple
    Eu abandonez acum ca nu ma pot pune cu o trupa intreaga de aberanti. Cum ti-am mai spus, veti ajunge sa spuneti ca au venit grecii lui Socrate si au preluat jocurile olimpice de la voi. Asta mai ramane sa spuneti ca sa dovediti cat puteti.
    Aberezi, esti nebun.Ai luat-o pe aratura amice, jocuri olimpice,socrate,
    repeti obsesiv aceeasi ironie absurda cand voi sinteti cei mai laudarosi si mai infumurati . Dar sinteti simpatici in felul vostru mai ales cand vedeti la altii defectele voastre si le strigati.

    Dar mai aveai tu o explicatie, ca voi nu vorbiti lent ca ardelenii.
    Eu n-am observat nici o diferenta mare intre voi si ei la incetineala de a vorbi. Pana terminati de spus o fraza ma apuca plictiseala :boring:
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  20. #41
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    dip parpal ,mai nou nici nu stii ce ti se intampla? E grav de tot asta
    se numeste scleroza papa cotoare de varza plimbandu-te pe canal
    daca ma uit la data la care le-ai scris,inteleg ca te apuca pandaliile la saptamana trateaza-te :shit:

  21. #42
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Asa e baieti, cum ziceti voi 8)
    Timisorene, am realizat si eu. Am avut o colega din Turnu Severin si am prins-o ca se lauda ca nu stiu ce pila de unghii a gasit doar la ea in oras si nu a gasit in Timisoara. Folosea absolut orice sa-si arate o superioritate inexistenta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •