Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Los Angeles Lakers 2002-2003

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Los Angeles Lakers 2002-2003

    Ati scris ca Shaq o sa revina dupa meciul 5. A trecut demult si nu a pus piciorul in teren.

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Asa ..si ? Care este scopul acestui subiect ?

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Acum se zice ca Shaq revine vineri noapte.

  4. #4
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai sa revina mai repede. Ca daca mai sta mult cu revenirea..or sa retrogradeze Lakers. O sa ajunga in B .

  5. #5
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Shaq a revenit... si zice ca se simte bine, dupa doua meciuri! Time will tell!
    De la revenirea lui "Shaq Diesel" Lakers au 2-0.

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    In ultimele doua partide ale celor de la Lakers, Shaq a jucat bine, dar nu atat de bine incat sa evite doua infrāngeri consecutive cu Miami si respectiv cu Orlando.

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai omu' a jucat bine ! Ce vroiai sa faca ? Sa dea 70 de puncte ?
    Cu Orlando a facut un joc foarte bun. 28 de puncte si 9 recuperari.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Lakers nu mai sunt ce erau acum 2 sezoane, nu mai au aceeasi "consistenta". Sper sa isi revina in play-off sa fie totul mai spectaculos. Dar inainte de toate trebuie sa intre in play-off. Dupa ultimele rezultate eu am indoieli!

    We'll see!

  9. #9
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    rasheedkpenny are dreptate - Lakers nu mai sunt echipa de acum 1-2 ani iar fara O'Neal nici nu vor prinde un loc in playoff. De fapt L.A. nu face nimic fara Shaq, dovada fiind locul pe care-l ocupa in clasament.

  10. #10
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Si ce face LA cu Shaq? Ca mai un pic si imi ceream banii inapoi...Am vazut meciul cu New Jersey, au pierdut la 27 de puncte, dar parca nici aia nu reflecta ce s-a intimplat de fapt.... Ce sa zic, pacat de banii de bilet, am crezut ca va fii o revansa ptr. finala de anul trecut, dar ma asteptam la un meci strins macar....
    N-a fost cazul insa... Kidd a fost genial, Bryan s-a facut de cacao (8 din 29 parca!!!), iar Shaq n-a fost cu nimic peste un oarecare altul...


    Per ansamblu insa, LA nu joaca nimic.... Si daca nu se scutura ceva cit de repede, in urmatoarele 3-4 saptamini ei pot ramine pe dinafara play-offului...

    Au deja 17 infringeri, nu-si pot permite sa piarda mai mult de inca 12-13 meciuri...
    Iar anul asta v-a fii greu, mai ales in vest sint multe echipe care merg bine chiar si cu jucatori accidentati...
    Smile, its good for you!

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mai cum Azur itzi pare rau de banii pe bilet ? Ce vorba e asta ? Si ce ? N-a fost revansa pentru finala de anul trecut ?

    Dar Mutombo ala ce face ? De ce nu mai intra si el ?

    Ce mi-ar place sa nu prinda Lakers play-off-ul. Nu cred ca s-a mai intamplat vreodata ca echipa campioana NBA....sa nu atinga play-off-ul in sezonul urmator.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    As vrea si eu sa imi para rau pt un bilet la un asa meci Macar de as vedea unul! By the way... cat ai dat pe bilet? Ai avut macar un front-row seat?

    Lakers trebuie sa isi revina... desi eu nu prea cred in ei. In afara de Bryant si O'Neal care sunt constanti prin faptul ca marcheaza in fiecare meci, nu conteaza cat... restul echipei e constanta in inconstanta! Frumos spus, nu?
    Mi-as dori si eu sa NU intre Lakers in play-off... dar am pierde cu siguranta cateva meciuri spectaculoase!!! Adevarul e ca Lakers-ul nu prea mai au motivatie, dupa "3-peat"! Cine stie, poate ar fi fost acelasi lucru si la Bulls daca Jordan ar mai fi ramas inca un an in 98... I guess we'll never know!

    La New Jersey Mutombo e accidentat!

  13. #13
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Mutombo e afara pina prin Martie-Aprilie, dar asta ii avantajeaza pa Nets, joaca mai bine fara el, mult mai in viteza...

    Cit despre revansa? Nu meciul asta, n-a avut istoric, cu 2 zile inainte am zis pass la un Knicks-New Jersey, ca ziceam ca ala n-are istoric, si in schimb am decis ptr. asta.... Proasta alegere...

    A iesit exact pe dos..

    Oricum, in NY un bilet este 70-2000$, in New-jersey este 45-700$, depinde de loc...

    Dar in New York nu gasesti sa cumperi decit la "cucurigu", noroc ca acolo sus este un bar, iar la bar sint televizoare, ca altfel nu vezi multe...
    De aia si prefer sa ma duc in New Jersey, unde gasesti locuri rezonabile, ptr. 100$, plus ca si echipa joaca bine... Dar cu LA, au jucat singuri, ca aia nu s-au "prezentat"...

    Acum ma uit la meciul lor cu 76-ers, dar aici joaca tot prost, in Philies joaca incet, si asta le convine campionilor... Poate in a doua jumatate se supara si Iverson un pic :-))

    Acum e 34-34, al 2-lea sfert...
    Smile, its good for you!

  14. #14
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Si iata,Azur...ca ai avut parte de un meci frumos cu prelungiri ! Ah...ce ma bucur cand pierd Lakers !
    E visul meu sa nu prinda play-off-ull !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #15
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ...la un pas de infarct....cu trei secunde ramase, 76 conduceau cu un punct, Shaq era deja afara, o greseala de marcaj si Fox era singur pe o raza de 2 metri in jurul cosului... I-a venit si pasa, si dupa cum declara Iverson dupa meci, probabil nici lui nu-i venea sa creada, a scapat mingea printre miini...INCREDIBIL....

    IAR PLAY-OFF-ul e tot mai departe, pacat insa ca Houston pierde teren...
    Smile, its good for you!

  16. #16
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Din pacate insa cred ca Lakers se vor califica in playoff. Daca nu prin propriile puteri atunci ajutati de arbitrii. Ieri in Toronto, Peterson a dat un cos de 3p cu 9.6 secunde inainte de final insa arbitrii au considerat ca a fost nu cos de doar 2p desi la reluare s-a vazut clar ca Peterson a fost in spatele liniei de 3p. Meciul s-a terminat 107-109 in OT.

  17. #17
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Asta asa a fost... Dar ce spui de aruncari si ultima gafa din overtime? Acolo n-a mai fost arbitrul...
    Smile, its good for you!

  18. #18
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Da, n-am ce spune de ultimele 2 aruncari pe care Hunter nu le-a nimerit, plus tampenia din ultimele secunde cand TOT Hunter s-a impiedicat de JYD si a pierdut mingea. Deh, prostia se plateste!

  19. #19
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Si totusi Lakers merge in play-off...
    I-am vazut pe rockets seara asta, si daca o tin asa, nu mai cistiga nici n meci pina la sfirsitul sezonului...Dincolo de gluma insa, Rockets nu joaca nimic, iar Ming pare a fii un copil la joaca in parc. Toti il pocnesc, il imping, il trintesc, ei incearca sa lege prietenii, zimbeste, vorbeste cu echipa adversa... Ma rog, tot tacimul....

    Absolut patetica evolutia. Iar in lipsa lor, chiar nu e nimeni sa ia locul LA in play-off...

    PS Shaq s-a insurat saptamina asta!!!! A doua zii dupa infringerea cu Sacramento! Nici nu stii care veste ii mai proasta! 8)

    Dallas ALL THE WAY!
    Smile, its good for you!

  20. #20
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Houston vad ca merge foarte bine. Au batut pe New Orleans..una din echipele bune.
    O gramada de puncte pentru Steve Francis si Cuttion Mobley.

    Cat despre Yao Ming...mi se pare excelent. O medie de 13.2 puncte si 7.8 recuperari. Un procentaj de 56.5 % al aruncarilor din actiune. Deci....un pivot excelent ! Plus o medie de 2 blocaje/meci.
    Nu stiu de ce zice Azur..ca e ca un copil. O fi ca un copil...dar ca un copil de mare valoare.

    Pana sa ajunga in play-off....Lakers tre' sa treaca de locul 9...care e la mare distantza de ei..Seattle SuperSonics. Si de pe locul 9...sa vedem pe cine o sa dea jos din primele 8 !
    Minnesota ? Utah ? Houston ?

    Cam greu ! Dar si eu cred ca or sa revina. Dupa All -Star or sa faca ei serii de 10 victorii consecutive !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #21
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    dorinta mea:
    lakers sa se califice pe locul 8, si s-o ia de la mavs in 3 meciuri!
    altfel, s-ar apropia prea mult de un draft mult prea bun pt. ei
    [B]BCMURES.RO[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •