Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 26 of 26

Thread: Los Angeles Lakers 2002-2003

  1. #22
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca am mentionat, dar sint fan Knicks...Si vreau sa-ti spun ca rezervele New York-ului (care ar avea probleme si cu Arad ) i-au ridiculizat pe alde Ming and co.... Fara sa spun multe, Houston sint penibili in ultimul timp...

    Seatle....nu va uitati, ca va pierdeti vremea...e doar o chestiune de timp pina se sparge buba, la fel ca si Portland... Phoenix, am mai scris, sint la buna (sau proasta) dispozitie al lui Marbury... De regula se aprinde dupa fiecare meci cu New Jersey, e drept ca de aceasta data l-a tinut mai mult, dar retineti, toate echipele din NBA stiu ca trebuie sa se hotareasca ce vor, play-off sau lottery....

    Utah???? Imi place! Dar la 40 de ani, bateriile te lasa cind ti-e lumea mai dreapta...

    Si in sfirsit, cu toate ca as vrea sa ma insel aici, Lakers sint in stare sa bata pe oricine (inclusiv DALLAS in 3!!! ) atunci cind isi intra in mina...
    Au mai avut probleme si acum 2 ani (Kobe v. Shaq) dar au strins rindurile in play-off si au zburdat... Nu ii dezavantajeaza nici programul, au avut 2 victorii consecutive (Denver, Toronto) si asta le creste moralul....
    Kobe are un an in care vrea sa ia el MVP, Shaq a facut pasul inapoi (parerea mea) tocmai ptr. a-l lasa pe Kobe in fata... De altfel daca comparati numarul de aruncari veti intelege ca Shaq arunca in 3 meciuri cit Kobe in 1 ...

    Si uite asa, tiris grapis, eu ramin la parerea ca mai bine sa mearga LA la loterie decit in play-off, dar nu prea jos, fiindca daca n-ati aflat, primul pick ptr. anul viitor (James) vine direct din scoala (fara college, la fel ca si Kobe sau McGrady), dar despre care se afirma ca e peste valoarea celor doi!!!! Asa ca cine stie ce planuri ascunse sint in LA... Ratezi un an, si cistigi urmatorii 10!

    `om trai, si `om vedea...
    La anul, si LA MULTI ANI!
    Smile, its good for you!

  2. #23
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am auzit si eu de James. Am citit un articol despre el . In nici un caz nu v-a ajunge la Lakers. Mai degraba va ajunge la d'alde Knicks , Raptors sau Heat.

    azur , la Jazz deja au aparut 2 jucatori de mare valaore. Harpring - Kirilenko . Daca vor continua ca si pana acum...sunt sigur ca Jazz va ajunge cel putin in semifinalele conferintzei.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #24
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Apropo, ati auzit de Vince Carter? Cica il trimit ai lui la Cleveland, ptr. Izkaunas si inca unul... Si acum 6 luni mai ca-i ridicau statuie in Canada!
    Smile, its good for you!

  4. #25
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Nu stiu daca am mentionat, dar sint fan Knicks...Si vreau sa-ti spun ca rezervele New York-ului (care ar avea probleme si cu Arad ) i-au ridiculizat pe alde Ming and co.... Fara sa spun multe, Houston sint penibili in ultimul timp...
    super, deci suntem 3 in tara, inca doi si facem echipa!
    despre lebron ce sa zic, e comparat cu kobe
    http://www.nbadraft.net/profiles/lebronjames.htm si pentru el se bat cel mai mult NY si CLE, dar cred ca si LAL il au in vizor. totusi, din cate am auzit de la altii, el vrea la cleveland
    si daca tot vorbeam de tinere sperante, sa nu uitam de vujanic
    cred ca daca Knicks l-ar achizitiona (are sanse mari), apoi sa reuseasca trade-ul cu cavs de a-l aduce si pe lebron si cu mcdyess sanatos (in nypost se spunea ca va reveni chiar de la sfarsitul sezonului - desi eu nu as risca inca o accidentare ) ar rupe tot in sezonul viitor!

    Quote Originally Posted by Azur89
    Apropo, ati auzit de Vince Carter? Cica il trimit ai lui la Cleveland, ptr. Izkaunas si inca unul... Si acum 6 luni mai ca-i ridicau statuie in Canada!
    banuiesc ca e ricky davis, daca se va realiza acest schimb, va fi o mare achizitie pentru toronto

    Quote Originally Posted by Azur89
    Si in sfirsit, cu toate ca as vrea sa ma insel aici, Lakers sint in stare sa bata pe oricine (inclusiv DALLAS in 3!!! ) atunci cind isi intra in mina...
    nu cred ca vor reusi. mi se pare ca ori sunt mult prea dezorganizati, ori urmaresc ceva
    [B]BCMURES.RO[/B]

  5. #26
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Topic-ul asta parca era despre Lakers... nu?

    In fine.. probabil ca Lakers o sa isi revina si o sa intre in play-off. La fel de probabil e faptul ca o sa se mobilizeze, daca intra in play-off. Totusi cred ca nu o sa faca prea mare lucru! LA LAKERS nu e o echipa, e doar un tandem Shaq-Kobe. Restul jucatorilor... hmm mai au si ei unele sclipiri, vezi R. Horry in play-off-ul trecut!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •