View Poll Results: Cum se va descurca Manchester United fara Sir Alex Ferguson?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Bine

    6 33.33%
  • Foarte bine

    3 16.67%
  • Rau

    9 50.00%
Page 101 of 106 FirstFirst ... 519199100101102103 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 2206

Thread: Manchester United

  1. #2101
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    si cand ma gandesc ca man utd are 18 participari consecutive in grupele UCL...

    record care probabil va fi oprit acum in vara...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #2102
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    Spaniolul Juan Mata trece de la Chelsea la Man United pentru 37 mil de lire.
    http://www.manutd.com/sitecore/shell...gn=0,0,330,183
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #2103
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Fanii lui Man United au gasit si solutia pentru redresarea echipei.

    http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb...3-ferguson.jpg
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #2104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    United daca vrea sa prinda macar EL sezonul urmator
    Nu-nteleg de ce ar vrea asa ceva, MU nu e echipa de EL, eu in locul lor daca n-as prinde CL mi-as vedea de campionat si de cupele din Anglia.
    EL e mult prea slaba pentru astfel de echipe, ca dovada Chelsea a si castigat-o fara sa joace mare lucru, fara sa-i dea prea mare importanta.
    Si asta se vede foarte bine din meciurile cu Steaua, cum a jucat in EL si cum a facut-o in CL!
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    si cand ma gandesc ca man utd are 18 participari consecutive in grupele UCL...

    record care probabil va fi oprit acum in vara...
    Record pe care-l imbunatatim noi in 2-3 ani! Abia astept!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #2105
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Acum cateva zile vb cu un prieten, fan United, care tot o tinea pe a lui si spunea ca Solskjaer ii mai bun decat Raul, deci am facut unele "cercetari" : Ole Gunnar Solskjaer scored 91 goals in 235 Premier League appearances for @ManUtd --- deci, o ratie de 0,38

    Raul--550 meciuri, 228 goluri , 0,41

    Raul e clar mai bun .
    Joc Dota

  6. #2106
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Rooney a prelungit contractul si va castiga 18 milioane euro pe an
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #2107
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Manchester United a pierdut sâmbătă, 1 februarie, în fața lui Stoke City. Golul lui Robin Van Persie din pasa lui Juan Mata, din minutul 47, nu a fost suficient pentru a anihila reușitele lui Charlie Adam (38 și 52), care au consființit prima înfrângere a lui United în fața lui Stoke în toată istoria Premier League (din 1992 încoace), perioadă în care se mai întâlniseră de 11 ori.

    Până acum, noul tehnician al lui Manchester United a mai reușit câteva astfel de „performanțe”:

    - prima înfrângere acasă în fața lui West Bromwich Albion din 1978 încoace.
    - prima înfrângere acasă în fața lui Newcastle din 1972 încoace.
    - prima înfrângere acasă în fața lui Everton din 1992 încoace.
    - prima înfrângere în fața lui Swansea din istorie.
    - primele trei înfrângeri consecutive din 2001 încoace.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #2108
    manager Absint's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Nu am reusit sa-mi formez o parere clara despre David Moyes.
    Pare un antrenor pozitiv, capabil, bun cunoscator al Premier League care incearca sa aplice o anumita filosofie dar pentru care nu prea trag jucatorii pe teren in unele meciuri. Nu mai exista acea vigoarea pe final de meci care complexa adversarul. Nu mai exista valul de ocazii pe finalul partidelor din era Ferguson care pur si simplu anuntau golul.

    Am acceptat unele rezultate negative avand drept scuza tranzitia in care se afla echipa, dar o umbra de indoiala tot am ca suporter. Opt infrangeri deja sunt prea multe, ceea ce ma face sa gandesc ca poate asta e limita sa : locul 7.

    Daca era inca la Everton era perfect normal pentru etapa 24 locul ocupat in clasament. Ceva pare in neregula in vestiar si ar trebui pus la punct acel lucru; chiar daca raman sau pleaca din vara, acei jucatori sunt platiti cu zeci, sute de mii de lire pe saptamana, ar trebui sa munceasca mai mult pe teren sa-si atinga obiectivul, iar Moyes ar trebui , prin declaratiile publice sa le creeze confortul psihic de a evolua la capacitate maxima.

    Oricum s-ar termina aceasta campanie in vara trebuie clarificata situatia, va trebui facut tot posibilul pentru a se intari lotul, iar anul viitor pe vremea asta se poate trage o concluzie pertinenta despre capacitatile de manager ale lui Moyes la MU. Ori este un antrenor potrivit conceptiei de stabilitate , ori este cel mai mare impostor din istorie.
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    As the Reds go marching ON! ON! ON!

  9. #2109
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Absint View Post
    Nu am reusit sa-mi formez o parere clara despre David Moyes.
    Pare un antrenor pozitiv, capabil, bun cunoscator al Premier League care incearca sa aplice o anumita filosofie dar pentru care nu prea trag jucatorii pe teren in unele meciuri. Nu mai exista acea vigoarea pe final de meci care complexa adversarul. Nu mai exista valul de ocazii pe finalul partidelor din era Ferguson care pur si simplu anuntau golul.

    Am acceptat unele rezultate negative avand drept scuza tranzitia in care se afla echipa, dar o umbra de indoiala tot am ca suporter. Opt infrangeri deja sunt prea multe, ceea ce ma face sa gandesc ca poate asta e limita sa : locul 7.

    Daca era inca la Everton era perfect normal pentru etapa 24 locul ocupat in clasament. Ceva pare in neregula in vestiar si ar trebui pus la punct acel lucru; chiar daca raman sau pleaca din vara, acei jucatori sunt platiti cu zeci, sute de mii de lire pe saptamana, ar trebui sa munceasca mai mult pe teren sa-si atinga obiectivul, iar Moyes ar trebui , prin declaratiile publice sa le creeze confortul psihic de a evolua la capacitate maxima.

    Oricum s-ar termina aceasta campanie in vara trebuie clarificata situatia, va trebui facut tot posibilul pentru a se intari lotul, iar anul viitor pe vremea asta se poate trage o concluzie pertinenta despre capacitatile de manager ale lui Moyes la MU. Ori este un antrenor potrivit conceptiei de stabilitate , ori este cel mai mare impostor din istorie.
    Destul de rar se mai gaseste pe ols cineva sa posteze ceva bine gandit, bine scris...
    mai ramai pe la noi absint

  10. #2110
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    citesti repede
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #2111
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    citesti repede
    Am castigat in clasa a IV a titlul de cel mai rapid cititor, fara vrajeala, de doua ori chiar. Odata am prins o trusa de geometrie premiu, apoi un loz in plic...am castigat 3 lei in el...nu ca ma laud sau ceva...

  12. #2112
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am castigat in clasa a IV a titlul de cel mai rapid cititor, fara vrajeala, de doua ori chiar. Odata am prins o trusa de geometrie premiu, apoi un loz in plic...am castigat 3 lei in el...nu ca ma laud sau ceva...
    impressive.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #2113
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Shinnok View Post
    impressive.
    Nu is fraier.

  14. #2114
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    pun pariu ca Shinnok citeste acum mai rapid decat o faceai tu in clasa a 4-a

  15. #2115
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    pun pariu ca Shinnok citeste acum mai rapid decat o faceai tu in clasa a 4-a
    unde mai pui ca are si o gramada de ani.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  16. #2116
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu-nteleg de ce ar vrea asa ceva, MU nu e echipa de EL, eu in locul lor daca n-as prinde CL mi-as vedea de campionat si de cupele din Anglia.
    EL e mult prea slaba pentru astfel de echipe, ca dovada Chelsea a si castigat-o fara sa joace mare lucru, fara sa-i dea prea mare importanta.
    Si asta se vede foarte bine din meciurile cu Steaua, cum a jucat in EL si cum a facut-o in CL!
    Esti constient ca o echipa de talia lui United nu-si poate permite sa stea 1 an pe bara (daramite 2 ani)? Inseamna niste milioane pierdute, ca sa nu mai vorbesc de prestigiu, imagine samd. Omul e zero barat, poate cel mai prost antrenor din PL! A venit de la o echipa mediocra Everton unde nici acolo n-a spart gura targului, la ditamai United sa-si bata joc de munca lui Fergie de un sfert de secol! Cu aceeasi echipa cu care Fergie lua titlul, el nu e-n stare sa se califice nici macar in EL, e eliminat si din FA si din Cupa Ligii!
    United pateste acum exact ce a patit Inter dupa ce a luat CL cu Mourinho si a plecat sezonul urmator n-a prins nici macar cupele europene!
    Nu-mi explic alegerea amerlocilor sa-l puna pe scotianul asta mediocru probabil ca nu era alt antrenor mai bun disponibil in perioada aia.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  17. #2117
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #2118
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0

  19. #2119
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pana si Geambasu il desfiinteaza pe scotian:
    http://blogsport.gsp.ro/geambasu/201...-mediocritate/
    Uniti in mediocritate
    Cred ca e cea mai grava cadere brusca a unei echipe de top din fotbalul european! De unde pana mai ieri totul mergea zeiss, titlul dupa titlu, odata cu schimbarea antrenorului s-a prabusit totul! Nu mai arde nici macar o flacara cat unghia cat sa-ti dea speranta ca totusi se mai poate salva ceva sezonul asta...
    Repet dupa pararea mea o echipa de talia lui United nu-si poate permite sa stea un sezon pe bara si de aceea fratii Glazer ar trebui sa scape de scotian cat mai repde -asta daca nu vor sa rateze si sezonul PL 2014/2015! (ceea ce cred ca se va intampla 100% dupa evolutia de pana acum).
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  20. #2120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Eu zic sa mai stea Moyes un an la Manchester, poate asa va putea Liverpool sa se mai bata un sezon la Big 4 macar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2121
    manager Absint's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Nu mai inteleg nimic din ce joaca United. De ce mai mizeza Moyes pe unii dintre ei daca si el spune ca joaca prost? Probabil ca e prevazut in contractele jucatorilor cat sa joace?! Sezonul urmator trebuie pastrat ce se poate din lot, bagi tineri din academie si completezi posturi deficitare din transferuri!

    Sa nu ai tu personalitate, putina vointa, creativitate, mai ales ca sezoanele trecute sau chiar si acesta rar foarte rar cei drept,, au dat dovada ca sunt capabili (ma refer la Cleverley Carrick, Young, Ferdinand, Kagawa...pana la urma toata echipa) iei dracului o gramada de bani, joci din an in Pasti, caci nu mai ai cupe interne si te prezinti precum aseara. Nu ai jucat cu Real sau Barca nici macar cu Bayern, era Olympiacos o echipa robusta si motivata dar nimic mai mult.

    Stai sa pice din cer eventual un 1-1. Fara cuvinte! Parca juca o echipa romaneasca aseara impotriva elenilor, cu jucatori exclusiv de nationalitate romana!
    Last edited by Absint; 26th February 2014 at 10:57.
    [COLOR="Red"][SIZE="4"][/SIZE][/COLOR]
    As the Reds go marching ON! ON! ON!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •