View Poll Results: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

Voters
142. You may not vote on this poll
  • DA

    4 2.82%
  • NU

    2 1.41%
  • da

    1 0.70%
  • nu

    12 8.45%
  • Administratia centrala

    4 2.82%
  • Parintii

    0 0%
  • Societatea in general

    5 3.52%
  • "Mostenirea grea"

    0 0%
  • Altii

    3 2.11%
  • Eu insumi

    12 8.45%
  • Michael Schumacher

    8 5.63%
  • Ralf Schumacher

    2 1.41%
  • Juan Pablo Montoya

    3 2.11%
  • Kimi Raikkonen

    1 0.70%
  • David Coulthard

    0 0%
  • este un abuz

    5 3.52%
  • este justificata decizia sa

    10 7.04%
  • Da.

    20 14.08%
  • Nu.

    15 10.56%
  • Bratu

    10 7.04%
  • Nesu

    6 4.23%
  • Zicu

    4 2.82%
  • D.Niculae

    2 1.41%
  • Tamas

    2 1.41%
  • Sanmartean

    11 7.75%
  • A.Cristea

    0 0%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 80

Thread: Care este cel mai promitator tanar jucator din Divizia A?

  1. #22
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    La noi nu cred ca mai exista la ora asta asa ceva. Cind vorbesti de un talent, acesta trebuie sa confirme, dupa parerea mea un campionat intreg, chiar doua, venind de la o echipa de tineret, sau de la o echipa dintr-o liga inferioara.
    Ei, la noi apare un jucator are doua, trei meciuri bune, un eurogol, deja se si vorbeste la ce echipe pleaca sau chiar daca este un nou Hagi. La ora actuala nu stiu un tinar care sa fi avut un campionat complet constant bun si nu fabulos.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  2. #23
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Unitatea de masura e locul nashterii, Pacala.

    Deci Chivu e banatzean, cu origini olteneshti. Asha e corect! /nope/ La fel shi Mutu.

    P.S.: Mai ai putzin shi ii faci shi pe Adam shi Eva olteni. Shi de-aici restul...
    Sau poate eshti ateu... shi in acest caz inventezi noua specie: "homo olteanus"

    Hai ca glumeam! Nu mai pune la inima!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #24
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu mi-am pierdut nici o clipa zambetul dar sa stii ca gresesti. Daca ei cred si spun ceva nu poti sa negi tu. Poti sa ma contrazici pe mine dar pe ei n-ai cum
    de fapt asta are mai putina relevanta.Aici se discuta despre tinere talente iar Universitatea Craiova are cu adevarat un grup mare de tineri foarte talentati
    iar Oltenia produce fotbalisti pe banda rulanta.Apar ca ciupercile dupa ploaie aici e regiunea cea mai productiva,un adevarat izvor.Ajunse pana si Totoroanta la Marseille

  4. #25
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    desi Rat si Ad.Ilie au jucat la juniori la Stiinta

    Esti sigur? Suta-n suta? Sau doar scrii fara sa gandesti? Ca te faci de ras dandu-te drept cunoscator si laudandu-ti echipa...

    Iar pe Mitea poate nu l-a trecut pentru ca nu mai e in campionatul intern ci la Ajax decamdata... Insa nici Sanamrtean nu trebuia trecut, ca s-a dus la Panatinaikos.

  5. #26
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    daca tot ne-ai facut tu caracterizari ,hai sa va fac si eu una,in gluma .Daca te superi nu mai vorbesc cu tine
    Homo banatanus este un tip blond-spalacit,si tras la fata ,probabil din cauza muncii excesive are nasul lung din care iese ceva fumuriu are idei stranii cum ca ar fi fruncea si nimeni n-ar mai fi ca el. Si asa si e ,dar cine o vrea sa fie asa

    Exista si o subspecie a lui Homo banatanus, se numeste homo brutalus-bantanus ,acesta e de doua ori mai banatanus ca ceilalti si vrea
    un portus, o republicus banatus minusculus-musculus nu mai pot sa scriu de ras ,mai incolo

  6. #27
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ayrton
    Esti sigur? Suta-n suta?
    Da, foarte sigur.
    Rat e din Piatra -Olt, a jucat la juniorii Universitatii Craiova si putin la tineret. In urma unui scandal cand a plecat N.Zamfir de la tineretul craiovei, a plecat la scoala de fotbal a lui N.Dobrin si de aici a fost furat imediat de cei din Bucuresti

    Despre Ad.Ilie nici nu mai incape discutie. El a ajuns la Electro pentru ca n-a acceptat sa mai joace un an la juniori, a vrut sa sara etapele.Poate bine a facut. Dar de plecat de la Electro la Steaua sa stii ca a fost o poveste urata si controversata atunci .

  7. #28
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    s-a vazut ca Luci Sanmartean e piesa grea, a demonstrat-o si la nationala, desi nu a jucat numai un meci, numai vreo 25 de minute, dar a fost piesa de piesa, si daca va juca acolo unde se va transfera, daca va fi titular o sa vedeti ce-o sa faca si la nationala! dupa cum zicea regele, sau hagi .... sinmartean e al doilea platini! sa dea Dumnezeu sa aiba dreptate!
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  8. #29
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Mai Pacalici dar tu esti obsedat de-a dreptul de Banat si de banateni? Vad ca toata lumea a lasat-o mai moale dar tu stii una si buna, nu?
    Daca chiar vrei sa-ti spun unul din pritenii mei cei mai buni este olten din Drobeta. Daca vrei iti fac si eu o caracterizare a oltenilor pentru ca am facut o facultate si am si lucrat vreo doi ani impreuna.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  9. #30
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Mai cimisorene, daca ii faci tu o caracterizare lui sau oltenilor ma apuc sa fac si eu caracterizari
    Ei doi glumeau ,tu intrii prea serios
    cum e mai bine,sa ne impacam sau sa ne zgandarim :naughty:
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  10. #31
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Mai Pacalici dar tu esti obsedat de-a dreptul de Banat si de banateni? Vad ca toata lumea a lasat-o mai moale dar tu stii una si buna, nu?
    Daca chiar vrei sa-ti spun unul din pritenii mei cei mai buni este olten din Drobeta. Daca vrei iti fac si eu o caracterizare a oltenilor pentru ca am facut o facultate si am si lucrat vreo doi ani impreuna.
    A fost o gluma ,mie imi sint simpatici foc timisorenii.Dar nu iese fum fara foc
    daca ma intelegi 8) Cum sa ne critici tu daca ai prieten bun de tot un oltean. Violentul a facut o gluma ,eu am intors-o si atat.Pace si prietenie sub vasc
    Poate tu vrei sa te certi
    te superi prea usor

  11. #32
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    timisorene, disputa asta absurda a inceput de la viole(n)t, el a aruncat piatra ......... ...........
    asa ca mai bine sa incheiem frecusurile amicale intre noi si sa ne ocupam de "prieteni"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #33
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Păcat că din chestionar nu face parte Burdujan de la Ceahlăul. Are 19-20 de ani și a demonstrat deja că va fi un mare jucător. Sau măcar Brujan de apărea..... Pe când ia uite că apar Niculae și Cristea. Vai de capul lor!!!!! /nope/ Bratu și Sânmărtean deja au depășit capitolul de tinere speranțe. Eu l-aș vota pe Neșu sau pe Zicu, poate și pe Tamaș.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #34
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Mai baieti nu am chef nici de cearta si nici nu ma supar prea usor, ba chiar din contra, poti sa te uiti pe aici pe forum sa vezi ca nu am intrat pina acum in polemici cu voi si nici nu am jignit la modul la care il fac unii dintre voi. Dar daca mai continuati cu jignirile ma vad nevoit sa intru in "joc" si sincer nu-mi place.
    Vio, termina si tu, sa incheiem odata si sa nu uitam ca avem un "dusman" comun.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  14. #35
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Un permanent butoi cu pulbere...

  15. #36
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Who-ha, merge edit

  16. #37
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    :thinking: poti folosi butonul edit pt modificari
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Dragos, ai dreptate in legatura cu faptul ca nu am mai pus in chestionar si alti fotbalisti care meritau (exlesan, Burdujan).E greseala mea.
    Dar nu poti spune ca Sanmartean sau Bratu au confirmat. Sanmartean abia aku s-a transferat in strainatate si nu a jucat la Panathinaikos si Bratu inca nu joaca la o ekipa din afara. Un jucator care nu mai e la stadiul de speranta e acela care joaca la o ekipa din strainatate si o face bine si e constant.Exemplul cel mai elocvent fiind Chivu si poate Mutu(!atentie am zis poate).
    De Niculae spui ca n-are ce cauta in chestionar dar te rog adu-ti aminte de supercupa Dinamo-Rapid si de multe meciuri jucate in campionat.
    Despre Cristea pot spune ca antrenorul care l-a bagat in lotul principal al Bacaului la varsta de numai 15 ani nu cred ca e nebun.
    Fotbalul adevarat e fotbalul in viteaza!

  18. #39
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Am shtiut eu ca pot conta pe voi. Sa strigam catalogul: Pacala ... prezent, Inter - prezent, Sorin ... prezent, Blue...intarzie putzin, Gerson, Netscape shi Albastreata - absentzi nemotivatzi.

    Vad ca sunt vazut in continuare ca "mar al discordiei". Putzina ratziune fratzilor!!! Ziceam shi eu doar ca atzi exagerat nitzel cu "manjii lui Cartzu". Prea i-atzi ridicat in slavi! Statzi sa confirme. Mai are Pleshan pana la Balaci...

    Altceva vroiam sa va zic. Problema voastra nu e daca exista sau nu talente in Oltenia. Slava Domnului, exista! Your problem este ca in ultima vreme furnizatzi materie prima la mitici "en-gros". Shi mai o remarca: atzi observat ca oltenii plecatzi in strainatate "via Bucureshti" sunt nishte ratatzi pe cand cei plecatzi direct din Craiova au reushit una-alta (Chivu, Popescu, etc.). Asta ca un compliment de impacare...

    P.S.1: Ca sa-l citez pe inter, din partea mea n-a fost decat un "frecush amical"... deshi sunt conshtient ca cu greu ma mai putetzi vedea ca pe un amic. Ma rog... shi prea multa pasiune strica uneori.

    P.S.2.: Pacala, faina replica!!!! Ma gandesc chiar sa-mi schimb nick-ul in homo brutallus-banatanus, ; mi-e frica totushi sa nu se intzeleaga ca sunt "homo" shi sa fiu curtat pe aici , mai ales ca sunt, vorba ta, "de doua ori mai banatanus decat altii"

    Ash da-o shi io la intors, dar nu-mi vine "replicus" la ora asta. Poate maine vin shi eu cu ceva "neanderthalian".
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  19. #40
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu mai zic nimic ca-ti zisera altzii inainte daca-ti mai zic si eu....

    m-ai dezamagit rau de tot azi, ce fel de microbist esti tu cu atatea lacune?

    Auzi, sa-l rogi pe Chivu sa zica si el, macar o data in viatza, ce e banatzean doar e nascut la Resitza .

    mesajul meu despre generatzia tanara de la Craiova l-ai interpretat cu reacredintza da' acum intzeleg de ce "dai tu cu pietre" si pe urma te miri ca le primesti inapoi

  20. #41
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Am promis ca te las in pace, dar cum mi te-ai adresat, am sa-tzi raspund... shi atat.

    Quote Originally Posted by Blue
    m-ai dezamagit rau de tot azi, ce fel de microbist esti tu cu atatea lacune?
    Asta e, am shi eu lacunele mele. Omul cat traieshte invatza. Nu mi-e rushine sa-mi recunosc greshelile (spre deosebire de altzii).

    Quote Originally Posted by Blue
    Auzi, sa-l rogi pe Chivu sa zica si el, macar o data in viatza, ce e banatzean doar e nascut la Resitza
    Poate e o noua lacuna de-a mea, nu exclud, dar nu l-am auzit pe Chivu spunand vreodata ca el e oltean. Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.

    Quote Originally Posted by Blue
    mesajul meu despre generatzia tanara de la Craiova l-ai interpretat cu reacredintza
    Nu ma refeream numai la mesajul tau, ci la toate. Mi s-a parut shi imi mentzin parerea ca sunt in spiritul Cantarii Romaniei. O critica nu este neaparat un atac, shi nicidecum o jignire.
    Cat despre tinerii Craiovei, cred ca, cel putzin voi, ii supraevaluatzi deocamdata. Atzi vazut ieri: Nimes (div3 FRA - locul 13) - Craiova 3-2.

    Quote Originally Posted by Blue
    da' acum intzeleg de ce "dai tu cu pietre" si pe urma te miri ca le primesti inapoi
    Fii mai explicit.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  21. #42
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Cu toate astea repet, unitatea de masura e locul nashterii.
    dupa unitatea ta de masura, inseamna ca daca parintii tai plecau intr-o vizita de lucru in China si tu te nasteai acolo ,acum te consideram toti chinez Chinezul din Timisoara.
    Tot dupa logica ta, inseamna ca evreii n-au existat pana n-a aparut statul Israel :o

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Nu ma refeream numai la mesajul tau, ci la toate. Mi s-a parut shi imi mentzin parerea ca sunt in spiritul Cantarii Romaniei. O critica nu este neaparat un atac, shi nicidecum o jignire.
    Cat despre tinerii Craiovei, cred ca, cel putzin voi, ii supraevaluatzi deocamdata. Atzi vazut ieri: Nimes (div3 FRA - locul 13) - Craiova 3-2.
    Tocamai tu zici de cantare, tu ala care ai scos ochii la toata lumea cu paradisul vostru nemaivazut si nemaiauzit pe planeta asta.
    Nu stiu de ce comentezi tocmai tu,tinand cont de antecedente. Repede sarisi cu rezultatul ala.Judeci un meci jucat cu rezervele cand toti erau bulversati de decesul lui Deselnicu dar uiti de cele trei meciuri bune anterioare cu echipe de top .Nu cred ca e drept sa judeci tu care nici nu-i stii pe jucatorii de la Craiova.Tu nu-i sti pe aia de la nationala.
    Nu cred ca a judecat vreun craiovean valoarea jucatorilor vostri sau meciurile voastre amicale.Nici nu m-a interesat in ce turneu ati plecat sau ce meciuri ati jucat voi.Habar n-am pe unde ati fost si ce-ati facut.
    Dar tie ti se permite ca n-avem ce-ti cere.Macar sa ne fi scutit sapatamana asta dupa necazul cu nea Petrica.
    Ce rasa oi mai fi si tu nu stiu ,ca ai suflet de cuc

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •