Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 46 of 46

Thread: Defilare Steaua-Dinamo in 23 August pe 23 August

  1. #43
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    sintem frustrati ca fotbalul romanesc se afla in situatia in care se afla si tara la fel. Romania a incaput pe mana fostilor ********i ,secretari de partid si leprelor care-i pupau in fund.Dinamo trebuia desfiintata imediat dupa revolutie.
    Tipic bolsevic, ayrton ce spui tu. Cei care nu sint de acord cu voi sint rai,dusmanii patriei si poporului.

  2. #44
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Gerson, nici pana acum n-ai inteles ca nu avem nevoie sa fie cineva de acord cu noi ? Un dinamovist a indraznit sa atraga atentia ca limbajul folosit in unele mesaje la adresa dinamovistilor e deplasat. Ce-ati facut VOI ? Ati sarit 3 insi pe unul singur, pentru ca voi vreti neaparat sa vi se dea dreptate, probabil ca orice rezistenta a cuiva vi se pare o crima.
    Exact asta era si mentalitatea lui Ceashca. Imi pare rau pentru voi, se pare ca nu puteti scapa de obiceiurile astea, deci orice discutie e inutila.

  3. #45
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Adica ?

    Daca tot nu vrei sa fie nimeni de acord cu punctele tale de vedere, de ce te obosesti sa le faci publice? Si in fond cu ce vrei sa fim de acord: Romania a fost sub teroare datorita olteanului Ceausescu, pe care bucurestenii l-au urat si l-au detestat (inclusiv dinamovistii ), iar acum dupa moartea tiranului, in Romania e raiul pe pamant, toate merg struna, toti sunt multumiti, avem un fotbal de mare clasa, iar bomboana pe coliva o reprezinta "clubul fanion Dinamo Bucuresti" cu cinstitele si teribilele preformante obtinute cu greu pe vremea odiosului, dar si acum datorita unor valorosi si experimentati oameni de fotbal, si gratie unei binecunoscute scoli generatoare de talente... (am incercat sa sintetizez miezul, daca mi-a scapat ceva poti sa mai completezi... )
    (A)

  4. #46
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.
    Da dom'le, am inteles. Voi aveti intotdeauna dreptate. Daca-i ordin, cu placere.
    Civilizat ar fi ca Blue sa revina asupra afirmatiilor mult prea dure din mesajul mai sus citat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •