View Poll Results: ?

Voters
99. You may not vote on this poll
  • Da, se poate!

    64 64.65%
  • Imposibil!

    35 35.35%
Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 211

Thread: Euro 2020/2024?

  1. #190
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    turcii sunt fair-play s-a vazut cu elvetienii ca merita organizarea unui mondial sau european...
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  2. #191
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    finala se gazduieste de stadionul cel mai mare, cel putin asa a fost pana acuma. Cu 50.000 de locuri net National Arena ar pierde in fata Budapestei dar ar castiga in fata Sofiei




    Sigur ca se gaseste solutie, un stadion cu pista se face fara pista numaidecat:
    se sapa si se adanceste suprafata de joc cu 1-2 m cel putin, permitand astfel tribunelor sa fie extinse pana aproape de teren. Cat despre peluze ele se demoleaza si se reconstruiesc in spatele portii. Deci se face numaidecat si nu costa mai nimica
    Cat despre arhitectura ciudata a stadionului, tribunele prelungindu-se pana in zona peluze si viceversa asta ar implica sa darami cate o bucata de tribuna, ceea situata in zona peluzei, in fine o nebunie..


    Noi ne-am anuntat intentia acumm vreo 2 ani pentru 2020 initial dupa care am schimbat in 2024
    am explicat ca nu trebuie sa modificam cluj arenha pentru ca oricum mai trebuie doua stadioane. Nu se merita sa modifici un stadion nou. Mai bine faci unul din celelalte doua cu 40.000 de locuri.
    Apoi referitor la ironiile tale ce vrei? Am zis ca are pista de atletism. Asta inseamna spatiu. Nu am zis ca se poate face mai usor sau mai ieftin. Normal ca implica niste costuri. Dar ce ai vrea? Sa modificam stadionul gratis? Vrei european scoti banii
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #192
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    @ Philos si Had3s89
    Nici cu raketii din Ucraina nu mi-e rusine, crezi ca aia n-au probleme?
    Cu sau fara probleme nu uitati totusi ca Turcia e tara de lumea intai.Conteaza si asta.

  4. #193
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    pana in 2020 va intra si turcia in UE, deci nu vor fi probleme cu viza, etc. Se vor regla multe situatii
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  5. #194
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pana in 2020 va intra si turcia in UE, deci nu vor fi probleme cu viza, etc. Se vor regla multe situatii
    viza pt cetatenii UE se ia pe aeroport contra sumei de 10 euro

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    cum sa dea mai la turci, voi stiti ce vorbiti? Pai aia au ogramada probleme- sunt ogramada atentate acolo, n-o sa fie euro niciodata in turcia
    ca-n brazilia sau africa de sud nu sunt probleme..

  7. #196
    incepator
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    2 stadioane avem...ne-ar mai trebuii inca vro 10

  8. #197
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by had3s89 View Post
    cum sa dea mai la turci, voi stiti ce vorbiti? Pai aia au ogramada probleme- sunt ogramada atentate acolo, n-o sa fie euro niciodata in turcia
    Daca s-ar lua dupa astfel de criterii, atunci nici Jocurile Olimpice n-ar mai fi in Londra... Daca ne gandim bine, Brazilia are muuuuuult mai multe probleme cu criminalitatea, decat Turcia. Sa fim seriosi...Turcia a facut progrese enorme in ceea ce priveste dezvoltarea infrastructurii (nu numai sportive). Cred ca nimeni nu ar merita mai mult sa organizeze un turneu final, chiar si de Campionat Mondial...

  9. #198
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan93 View Post
    2 stadioane avem...ne-ar mai trebuii inca vro 10
    inca 3 daca organizam in cuplaj...
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  10. #199
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    Ce pot sa mai zic, cand un oras ca Strasbourg s-a retras de la Euro 2016 din motive financiare. Stiti ca UEFA le-a primit pe toate ca "orase gazda cu drepturi depline'' (inclusiv pe cele care erau de rezerva), dar Strasbourg-ul era deja retras.

    Acestea vor fi cele 11 orase gazda de la Euro 2016:

    http://i54.tinypic.com/119z2g1.jpg

  11. #200
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Conform wikipedia, asta sunt cerintele pentru Euro 2020


    * 2 stadiums with 50,000 seats
    * 3 stadiums with 40,000 seats
    * 4 stadiums with 30,000 seats

    Ar mai trebui vreo 7 stadioane, deci lasa

    http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2020_bids
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  12. #201
    incepator
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Pai avem 1 de 55 de mii,unu de 35 de mii, unu de 33 de mii..si vreo 3 de 26 de mii

  13. #202
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RunRun1730 View Post
    Si oare in astia 9 nu se va mai construi nici un stadion in Romania? :| nici un hotel nici o autostrada? :|
    In Vaslui sigur se mai construieste un hotel ca sa fie doua

    Nu cred in organizarea unui CE pentru ca:

    A) Singuri nu putem
    B) In varianta cu Ungaria nu cred, nu ai cum sa organizezi ceva cu Ungaria. E ca si cum Steaua si Dinamo ar face la vara ceva turneu amical la care sa invite si Rapidul
    C) Cu Bulgaria nu cred ca se pune problema, amaratii aia in 2020 abia daca vor ajunge la nivelul Romaniei de acum

  14. #203
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pana in 2020 va intra si turcia in UE, deci nu vor fi probleme cu viza, etc. Se vor regla multe situatii
    pana in 2020 nu va mai exista UE

  15. #204
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    In Vaslui sigur se mai construieste un hotel ca sa fie doua

    Nu cred in organizarea unui CE pentru ca:

    A) Singuri nu putem
    B) In varianta cu Ungaria nu cred, nu ai cum sa organizezi ceva cu Ungaria. E ca si cum Steaua si Dinamo ar face la vara ceva turneu amical la care sa invite si Rapidul
    C) Cu Bulgaria nu cred ca se pune problema, amaratii aia in 2020 abia daca vor ajunge la nivelul Romaniei de acum
    "amaratii aia" au cu 100 km de autostrada mai mult decat noi, la un teritoriu de 2 ori mai mic. Litoralul sau statiunile de munte nici nu le mai compar. Mai avem in plus cativa euro la salariu dar si preturi pe masura. Frate mai reveniti cu picioarele pe pamant, suntem vai de capul nostru dar ne credem superiori..

  16. #205
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    Turcii trag tare cu Istanbulul sa obtina JO din 2020; sa vedem cat de tare va sustine guvernul lor si candidatura la Euro. Cele 5 orase care s-au inscris pana la 1 septembrie 2011 cand a fost ultima zi de inscriere sunt: Baku (Azerbaidjan), Doha (Qatar), Istanbul (Turcia), Madrid (Spania), Roma (Italia), Tokyo (Japonia).

  17. #206
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    "amaratii aia" au cu 100 km de autostrada mai mult decat noi, la un teritoriu de 2 ori mai mic. Litoralul sau statiunile de munte nici nu le mai compar. Mai avem in plus cativa euro la salariu dar si preturi pe masura. Frate mai reveniti cu picioarele pe pamant, suntem vai de capul nostru dar ne credem superiori..
    Am cautat pe internet pt ca nu-mi venea sa cred ,am traversat Bulgaria acum o luna (spre Turcia) si am vazut doar niste drumuri absolut praf,acum cautand pe internet am vazut ca am trecut si eu pe o portiune de autostrada dar credema k era mai rea ca drumurile noastre nationale .

  18. #207
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    Frate mai reveniti cu picioarele pe pamant, suntem vai de capul nostru dar ne credem superiori..
    Am vazut 10 tari din Europa, printre care si sobolanii din Bulgaria. Tara mai parlita ca aia nu o sa vezi. Suntem la ani lumina in fata lor, lasa-ma cu nu stiu ce autostrada virtuala de 100 kilometri Sau cu turismul lor, statiuni de ***** la fel ca la noi. Ce tot discutam aici?

  19. #208
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Am vazut 10 tari din Europa, printre care si sobolanii din Bulgaria. Tara mai parlita ca aia nu o sa vezi. Suntem la ani lumina in fata lor, lasa-ma cu nu stiu ce autostrada virtuala de 100 kilometri Sau cu turismul lor, statiuni de ***** la fel ca la noi. Ce tot discutam aici?
    O sa te contrazic putin cu statiuniile ,au multe foarte frumoase,in rest nu au cu ce sa se compare cu noi.

  20. #209
    incepator
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    31
    Reputatie
    1
    Sanse ar fii, mai ales ca am inceput sa facem stadioane demne de Europa si de a sustine un eveniment sportiv asa de mare, dar pana acolo mai e timp si eu zic ca o sa mai apara stadioane noi in cativa ani si o sa facem fata si la un Campionat Mondial sau European...trebuie doar sa fie gata si pregatite pentru ziua respectiva

  21. #210
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    147
    Reputatie
    1
    Arena Nationala este unul dintre cele 39 de stadioane care candideaza pentru meciuri la Euro 2020 (3 meciuri din grupe plus o optime de finala). Sa-i tinem pumnii!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •