Page 50 of 54 FirstFirst ... 404849505152 ... LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #1030
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Si mie imi place Ortiz mult.Un stangaci mare cu tehnica buna care loveste tare.E entertaining tipul.

    Totusi inca netestat cu adevarat.Culmea ca spre deosebire de majoritatea conationalilor sai nici n uare un palmares extraordinar la amatori.

    Wilder-Szpilka cum il vezi?Wilder via KO sau vreo surpriza?

    In noaptea de revelion este si revenirea Monstrului Inoue dar si acea gala a federatiei de MMA noua din Japonia Rizin cu revenirea lui Fedor.

    Jennings a fost un test bun si a aratat bine. Porecla King Kong i se potriveste de minune. In general boxerii au nickname-uri foarte bune. Ma intreb cine le pune. Ei insesi sau mass media.

    Nicio surpriza la Wilder vs Szpilka

  2. #1031
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    David Haye si Mark de Mori se bat asta seara.
    Haye revine dupa o pauza de trei ani.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1032
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Gata. KO dupa 40 de secunde Haye.
    Scuze pt consecutive
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #1033
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Deci s-a intors ala pe bune ?!

    Apropo Number 10, cum ti s-a parut Joshua cu White ?

  5. #1034
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Joshua-Whyte?A fost meci placut.

    Joshua o victima a propriului succes dupa ce l-a lovit pe Whyte pe inceputul meciului a cautat doar KO si s-a lasat prea deschis dupa care a fost scuturat si el i na doua.Dupa ce s-a calmat si a boxat calm,asezat si de la distanta a avut marele succes.KO-ul brutal.
    Ce-i drept Joshua a fost luat si de val pt ca e evidenta ura dintre cei doi.Whyte nici acum nu-i da credit deloc.
    La fe lde adevarat este ca cu o luna inainte de meci a aparut zvonul ca Whyte s-a lovit la umar si intradevar intr-un video cu un antrenament deschis presei cu cateva zile inainte de meci se vedea clar ca Whyte era deranjat de umar.Whyte chiar nu s-a plans sau a facut scuze zicand ca accidentarea s-a produs in timpul meciului desi e clar ca a intrat cu ea in meci.
    Totusi Joshua prea rigid,prea robotic iar jabul sau este usor de contrat.

    Am vazut si gala Showtime cu cei 4 grei.

    Martin(sa zicem) castiga o centura beneficind de accidentarea oribila a lui Glazkov.Meciul er egal dupa 2 cred eu si Martin incepea sa domine zic eu insa mai era mult.
    Martin e talentat fizic si tehnic si loveste tare plus ca e stangaci.Insa foarte lipsit de experienta.Imi pare rau de Glazkov insa era dator demult cu o infrangere dupa cele 3 cadouri primite in trecut.

    Wilder-Szpilka foarte misto.

    Szpilka vizibil imbunatatit sub Ronnie Shields.Aparare mai buna,nu mai sta asa drept in stilul acela european,joc de picioare bun,abilitatea de a urmari un plan tactic crescuta insa tot lipseste ceva pana a deveni un contender veritabil.
    Wilder evidnet are probleme cu stangacii dar si o adaptare greoiae si un IQ de ring mic.A ratat niste avioane cu dreapta in orimele reprize in stil amator.
    Personal i-am dat lui Szpilka 3 din primele 5 insa Wilder revenit castigand 6,7 si 8 dupa mine pana la Koul absolut brutal si evidnet candidat la Koul anului din prima mare gala deja.
    Se vedea ca Szpilka incetinea si probbail din cauza conditiei fizice totusi nu la nivelul la care cere un asemenea stil de box.
    Malignaggi a notat bine ca Wilder pe masura ce nu a mai cedat teren a inceput sa-l prinda pe polonez din ce in ce mai usor.
    Fanii polonezi superbi precum si Kamila a lui Szpilka.

    Fury prezent si el bineinteles ca s-a dat i nstamba si un mare LOL la ce a facut Campionul acolo.Parca era Ric Flair,ma asteptam sa apara tasu cu un scaun de undeva si Triple H cu ciocanul.
    Conform unui jurnalist de pe twitter Fury a rupt barul in doua cateva ore inainte de meciuri(parea beat intradevar) si nu s-a oprit la ceea ce am vazut si cica s-ar fi luat si de Froch pana a fost oprit de securitate.Tipul e nebun.
    Totusi desi aici mi-a placut partea negativa acopera partea pozitiva.

    Mi-e teama ca nu vom vedea un eventual Fury-Wilder prea curand.S-ar putea ca amandoi sa piarda cu Povetkin respectiv Wlad.

    Haye si el exploziv in revenire.Ciudat sa-l vad fara obisnuitele culorii GB si evident corpul cel nou de care ne-a anuntat arata bine.
    Cum s-a zis da a parut mai incet ca vechiul Haye insa tot este mai rapid decat majoritatea greilor.
    Fiindca a fost asa scurt meciul tin minte ca timingul nu era acolo-de asteptat dupa atata pauza.A ratat o drepata cazand fara balans pe corzi si mai tarziu a ratat niste lovituri gratis pe interior pe care nu avea voie sa le rateze.Finalul insa a venit cand parea ca rugina iese din el si o contra superba peste un jab lenes.
    Sub Shane McGuigan cred ca oricine poate face treaba,tipul este u nantrenor foarte talentat si cred ca nu are inca 30 de ani impliniti(nu stiu sigur) deci este foarte tanar.
    Imi palce munca sa cu Frampton enorm.L-a luat si pe Groves acum.Toti sunt talentati sa vedem ce vor face mai departe.
    PS:Haye il sparge pe Joshua.Dreapta peste jab.

  6. #1035
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Pacquiao vs Bradley III azi dimineata. Banuiesc ca merita vazut.

  7. #1036
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Nu a fost as amult hype pt episodul III desi meciul a avut un undercard solid insa peste ocean la Londra a fost o gala buna cu Joshua-Martin main event care a avut tot hypeul weekendului si meritat zic eu.

    Cat despre meci a fost cel mai spectaculos dintre cele 3 ale lor si din nou o victorie clara pt Pac.

    Mult vorbitul factor Atlas nu si-a facut aparitia-sau nu cum se asteptau unii.Tactica a fsot buna si incercarea de a o pune in practica a fost ok insa Bradley nu este cel care poate pune in aplicare asemenea plan mai ales ca este clar acum dupa 3 meciuri ca Bradley nu il poate bate pe Pac niciodata.Oarecum cum Muhammad Ali nu il putea bate clar(sau daca sunt mai rau fara arbitrii) pe Ken Norton.

    Peste ocean-Anthony Joshua isi continua drumul senzational.Inca un pas insa raman multe intrebari.Dar ce drum spectaculos este pt aces munte.

  8. #1037
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #1038
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Si batut, si prins cu ocaua mica.
    Urat mod de-a te pensiona.
    Parca-l aud ca forte obscure i-au pus in mamaliga ceva prafuri, ca el e integru si muncitor.

  10. #1039
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Bute dopat ...urat de tot....sa vedem proba B desi e greu de crezut ca va schimba ceva
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #1040
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Doamnee

    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #1041
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Da...blitz impresionant.

    Ma bucur pt N'Dam dar tot nu cred sa fie vreun factor serios la middle sau super middle.

  13. #1042
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Deci, cine a castigat Ward vs Kovalev ?

  14. #1043
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Eu l-am avut pe Kovalev castigator strans dar clar,114-113.I-am dat 1,2,3,4,6 si 12.

    Faptul ca nu a primit nici o repriza oficial in a doua meciului e foarte dubios.

  15. #1044
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Can't wait for Haye vs Bellew saptamana viitoare. Va fi un meci foarte bun, dupa parerea mea
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #1045
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    1.Nu e saptamana viitoare,e pe 4 martie.

    2.Nu stiu ce ti se pare asa interesant,este un cash grab previzibil cum au fost si Canelo-Khan si Golovkin-Brook.Haye o sa-l distruga.

  17. #1046
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    1.Nu e saptamana viitoare,e pe 4 martie.

    2.Nu stiu ce ti se pare asa interesant,este un cash grab previzibil cum au fost si Canelo-Khan si Golovkin-Brook.Haye o sa-l distruga.
    Am citit undeva pe net ca e saptamana viitoare, my bad.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  18. #1047
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Mult mai interesant mi se pare Joshua-Klitschko daca tot e sa vb de grei.

    Anul acesta pare promitator,multe meciuri bune in urmatoarele luni.

    Frampton-Santa Cruz II,Garcia-Thurman,Broner-Granados,Lemieux-Stevens,Golovkin-Jacobs,Huck-Briedis,etc.

  19. #1048
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Pff..pacat ca inca se mai vorbeste de gluma asta numita David Haye

  20. #1049
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Cel mai bun HW din lume.

    Just sayin.

  21. #1050
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Haye si Bellew se bat acum la Londra.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •