Page 51 of 54 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1121

Thread: Boxing news!!!

  1. #1051
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    De la ce s-au luat???
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #1052
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1

    Delabani

    Haye a pierdut in ko tehnic in runda 11. Deja in runda 5 a incasat o contra de i-a paralizat partea stanga a corpului deci piciorul, falca, bratul si uimirea
    A fost circ dupa. Bellew era groggy si el dar a reusit sa atinga urechea sau bretonul lui Haye. A fost de ajuns pt ko.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #1053
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce inseamna sa folosesti prea mult gel.... iti iei una in freza de iti tremura creierul
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #1054
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Delabani

    Haye a pierdut in ko tehnic in runda 11. Deja in runda 5 a incasat o contra de i-a paralizat partea stanga a corpului deci piciorul, falca, bratul si uimirea
    A fost circ dupa. Bellew era groggy si el dar a reusit sa atinga urechea sau bretonul lui Haye. A fost de ajuns pt ko.
    Era a 6-a cand Haye s-a lovit(reaccidentata daca ne luam dupa tot) la tendonul lui Ahile.

    Incredibil boxul-am trait sa-l vedem pe Bellew cu victorii prin KO cu Makabu si Haye.

    Asta la cat noroc are se lupta cu Wilder is americanul isi rupe mana in capul lui cu primul pumn arucnat.

  5. #1055
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Am scapat de Haye ?

  6. #1056
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Pai ai vazut interviul de dupa meci?Clar ca nu.Dar am vazut o poza de la operatie-tendonul arata groaznic.Si nu e prima accidnetare grea.

    Thurman-Garcia ai vazut?Pareri?

  7. #1057
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Deci tot mai iei in serios ceea ce spune Haye ? )

    Da, am vazut meciul imediat duminica dimineata fara sa stiu cine va castiga.
    Un meci bun zic eu dar nu foarte spectaculos. Rezultat corect (7-5, 8-4 pe acolo era). S-au respectat reciproc. S-au studiat bine si au evitat complicatiile. A castigat Thurman ca se misca mai bine. Doar pentru asta. Cred ca e welterul numarul 1 in momentu de fata cu 2 centuri detinute.

  8. #1058
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Fain meci intre Berto si Porter azi-noapte. Berto a aratat chiar foarte ok, dupa forma proasta in care s-a aflat in ultimii ani.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #1059
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Crezi?Meciul a fost spectaculos intradevar dar cred ca a demosntrat ceea ce se credea/stia de dinainte-ca Berto e terminat,cel putin la acest nivel.
    Porter a fost ok mai putin loviturile de cap.
    Sa fiu sincer cred ca incercarea Porterilor de a boxa mai tehnic este o greseala,el este cel mai eficient atunci cand vine i nfata arucnand pumni seriosi pe interior ca un diavol tazmanian ce e.
    In fapt singurele momente cu adevarat castigate de Berto i nmeci au fost in prima repriza cand Porter a stat la distanta.
    Tot nu i lvad pe Porter sa-l bata pe Thurman.

    Valdez-Marriaga in SUA a fost superb.Shakur Stevenson nu m-a impresionat in debutul la profesionisti.

    Cum vedeti meciul di nweekend?Ma refer evident la Joshua-Klitschko?
    PS:gala e in direct la Pro tv(cred).Quigg-Simion pe undercard.

  10. #1060
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Mie-mi place de Joshua, sper intr-un fel sa castige, dar interesul meu pentru categoria grea e destul de scazut, sincer sa fiu. Mai degraba astept cu nerabdare meciul de pe 6 mai dintre Canelo si Chavez Jr, care ar trebui sa fie excelent.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #1061
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Nici mie nu-mi placea categoria grea dar de la infrangerea lui Klitschko pare sa se indrepte.Joshua,Wilder,Parker,etc sunt boxeri tineri si buni care pot tine divizia ceva ani.
    Ramane vesnica problema ca nu se intalnesc intre ei.
    Referitor la meci si eu vad o victorie a lui Joshua prin KO-due lclasic intre un mare boxer in declin si un tanar in urcare,depinde unde se intalnesc.
    Joshua nu a mers 12 reprize niciodata iar Wlad nu a mai fost facut KO de 13 ani.AJ foarte netestat,Wlad in declin vizibil si fara Manny Steward.
    Totusi pt pariori acel under 8,5 reprize zic ca arata bine la cote bune.

    Nu prea sunt foarte interesat de Canelo-Chavez jr.Pur si simplu nu vad rostul.Canelo o sa-l zdrobeasca,sunt niveluri diferite de boxeri.
    Plus ca am auzit ca Chavez jr iar nu e serios cu pregatirea.
    Tu crezi ca Chavezj jr are vreo sansa si daca da de ce?

  12. #1062
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    GGG vs Canelo a fost confirmat pentru 16 Septembrie!
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  13. #1063
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ce final de tot rahatul pentru un meci care mergea intr-o directie foarte buna din punct de vedere a calitatii. Kovalev si-a revenit dupa aceea lovitura incasata, ba chiar incepuse sa se apere ok de loviturile lui Ward, in momentul in care arbitrul a oprit meciul. Sunt convins ca ar fi terminat runda si poate ca urmatoarele runde ar fi aratat diferit, deoarece diferenta dintre cei doi nu a fost deloc mare pana in acel punct.

    Nu cred ca vom vedea si un al treilea meci intre cei doi. A spus si Ward dupa ca n-are rost.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #1064
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Un meci frumos, profesionist. Sincer as fi pariat pe Kovalev in revansa crezand ca se va impune fizic de data asta. Asta a si incercat intradevar dar Ward m-a impresionat din punctul asta de vedere. A pus masa musculara si chiar a anulat considerabil aceasta diferenta intre ei.

    La momentul TKO-ului il aveam pe Kovalev in fata dar cred ca Ward s-ar fi impus la puncte pana la urma daca meciul nu se termina in cel mod. Loviturile erau clar sub centura, 2-3 consecutiv. Inaceptabil asa ceva.

  15. #1065
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Mda,alt meci la un nivel tehnico-tactic ridicat insa complet schimbat fata de primul.Acum Ward a inceput mult mia repede iar rusul incet de tot compelt diferit de primul meci(si in general dupa stilurile celor doi),a lucrat corpul bine,s-a aparat mai bine si in mod clar si-a facut temele.Ba chiar si-a scos mana dreapta din teaca-mana care de obicei este inexistenta in arsenalul sau.
    Kovalev nu stiu ce a fost cu el insa a parut slabit pe tot parcursul meciului,nu stiu daca schimbarea preparatorului fizic a contat sau nu insa rusul clar a fost nelalocul sau.
    Da,finalul a fost clasic Ward-adica stralucitor si murdar,au fost mai multe lovituri sub centura,ultima cu siguranta a fost insa rusul era gata,referitor la ce zicea Srdjan-nu cred ca rusul ar mai fi putut continua sau castiga.
    Si eu am mers pe acelasi lucru Lucian,am mers pe Kovalev insa de fiecare data cand cred ca Ward e gata revine.
    Caz serios sa fie p4p nr 1 acum.

    Ce ziceti de Rigondeaux pe undercard?Personal ca fan al cubanezului as vrea sa se mentina rezultatul insa corect ar fi ca Flores sa castige prin descalificare.Oricum la o eventuala revansa Chucky va fi surclasat.

  16. #1066
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Referitort la punctaj poate ma uitam la alt meci insa il aveam pe Ward castigand clar.

    Mi s-a parut ca aia de la HBO comentau ok insa Lederman puncta complet aiurea.

  17. #1067
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Intre timp Wladimir Klitchko s-a retras.
    Chapeau. Un tip extraordinar si un boxer foarte bun. A luat decizia corecta in opinia mea

  18. #1068
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    De acord.

    Insa nu pot sa spun ca imi va fi dor de el.

    Cotto mai are o lupta si gata si el,boxerul cu care am crescut.Atunci intradevar imi va parea rau.

    PS:Kamegai il bate pe Conor.

  19. #1069
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ne pregatim de adevaratul meci al anului, acum?
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #1070
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Ce meci si ce decizie de kkt. Mizerabil. Primul arbitru i-a dat doar 2 reprize lui GGG!!! WTF?!? E un monstru GGG, merita sa cāstige.

  21. #1071
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cel putin Golovkin nu si-a pierdut centurile.
    Inca o decizie in care Alvarez iese partial bine. Cu Cotto a castigat pe merit dar cu scoruri mult prea mari fata de ce s-a vazut in ring. Cu Trout, din nou eu zic pe merit (desi unii l-au avut pe Trout invingator) dar inca o data, cu scoruri largi. Cu Lara a pierdut in opinia mea (oficial a castgiat prin decizie impartita). Cu Mayweather trebuia s-o ia 120-108 dar cel mai larg scor a fost de 5 puncte in spate. Un arbitru a dat chiar acel egal celebru, madame C.J. Ross care din fericire nu a mai judecat un meci de atunci. In fine, acest meci trebuia sa-l piarda in opinia mea. Un al rezultat absolut incredibil: 118-110 pentru Alvarez adica 2 reprize pentru Golovkin cel care cred din repriza a 3 pana prin repriza a 9-a cred ca le-a luat pe toate. Se poate spune deci ca arbitrii judecatori il plac pe Alvarez (ca sa nu insinuam altceva).

    Eu am avut 115-113 dar nu vad mai mult de 5 reprize pentru Alvarez sincer. Cred ca am fost destul de generos cu mexican.

    In fine, meciul nu m-a intrigat inca de cand a fost anuntat. Nu stiu de ce. Probabil ca "hater mode on", Alvarez pur si simplu nu-mi place ca boxer. Ma plictiseste maxim. Asa el e un puncher bun si mereu l-am descris astfel insa felul cum lupta in ultimii ani e un anonim. Nu e nici mare boxer, nici mare counterpuncher si nici nu mai da drumul la brate cum stia s-o faca. Mi se pare ca lupta mereu la fel, previzibil si monoton. Nu-mi transmite nicio emotie. Nici macar cele negative.

    Golovkin, desi a castigat in opiniea mea, nu a aratat nici el bine. Parca si-a pierdut acel "fire power" pe care il avea. E in declin si de acum incolo va tot scadea in randament.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •