Page 535 of 611 FirstFirst ... 35435485525533534535536537545585 ... LastLast
Results 11,215 to 11,235 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #11215
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Planul diabolic al celor 4 muschetari, BBTN sper sa nu reuseasca......... declararea falimentului CS FC Dinamo si cumpararea la licitatie a palmaresului, culorilor si a siglei si apoi intoarcerea in forta langa Negoita.

  2. #11216
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Salut câinii!

    Vă readuc aminte că recent a fost creat un nou site al suporterilor dinamoviști! http://www.dinamoclasic.ro
    Este inclus și un post de radio unde seara se discută pe chat cu ascultătorii subiectele legate de echipă! http://dinclasicradio.caster.fm/
    Muzică de calitate, merită ascultat!

  3. #11217
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    În filmul Rămân cu tine (1982), în timp ce actrița Dana Dogaru numără banii de la nuntă, la min 22.47 se dau imagini cu transmisia meciului Dinamo București- IFK Goteborg, din returul Cupei UEFA! http://www.youtube.com/watch?v=e3bFSGxmCHk

    Dar la un moment dat a venit Florin Zamfirescu (soțul) să o ia...la o parte și nu am mai văzut meciul!
    Last edited by Aurel.D; 9th November 2013 at 19:01.

  4. #11218
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    “E un proiect generos, frumos, dar este puțin forțat pentru că sunt mulți jucători tineri fără experiență. Dar cu unele ajustări pe ici pe colo, se poate face o treabă bună. Nu știu dacă se vor realiza obiectivele, dar sigur echipa va crește.

    E greșit să spui că eu am format lotul lui Dinamo, l-am găsit acolo în proporție de 90%. Cu unii am fost de acord, cu unii nu, dovadă că au și plecat, precum Asanovic sau Vaștag. 5 sau 6 nu erau de nivelul lui Dinamo. Dovadă că 4 au plecat și mai sunt încă vreo doi.

    Am căzut și eu în admirația lui Joel Thomas la turneul din Anglia, acolo s-a mișcat excelent. Dar a venit alt om în țară, s-a crezut salvatore de la patria. A fost alt om. Acum e clar că nu mai face față, ar trebui să-i dea drumul să joace și el. Avem alte vârfuri pe care trebuie să le folosim”, a spus Mulțescu la Dolce Sport.


    Echipa va creste, dar depinde cand?

  5. #11219
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    i-auziti la nea Mister, cica Gaman e o gluma de fundas ce nu are ce cauta la nationala.
    Nu as fi remarcat aceasta declaratie daca nu o spunea in aceeasi propozitie in car ementiona si alte optiuni de inlocuire a lui Chiriches, respectiv Grigore si Luchin. In comparatie cu ei, nu sunt sigur unde e gluma.

    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/c...ca-413199.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #11220
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    eh, nici cu gaman nu mi-e rusine. cat a fost la noi nu mi-a lasat impresia ca ar fi vreo valoare deosebita. e cam de nivelul lui grigore si luchin, pe-acolo...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  7. #11221
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Adică mai bine jucăm noi.

  8. #11222
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mah Prunea asta a devenit un mare nesimtit, i-a spus lui Vaiscovici ca a fost un fotbalist mediocru.
    Cu siguranta ca Vaiscovici nu a fost in categoria grea a fotbalului romanesc, dar a tinut aproape. A fost un jucator foarte tehnic si extrem de util la Dinamo. In 1990 a iesit golgheter impreuna cu Raducioiu in campionatul intern. Prunea nu era pe atunci la Dinamo pentru ca nu avea loc in echipa.

    Apropo, mi-am adus aminte de doua meciuri senzationale facute de Dinamo in 89/90 in Cupa Cupelor.
    Vedeti mai jos cateva bijuterii de goluri (inclusiv cu contributia lui Vaiscovici).
    Sunt faze extraordinare de fotbal cum cu greu vezi azi chiar si in cupele europene in meciuri intre echipe de top.


    Dinamo-Panathinaikos 6-1 (1989)
    http://www.youtube.com/watch?v=UgQwPzTtZdM

    Partizan Belgrad-Dinamo 0-2 (1990)
    http://www.youtube.com/watch?v=wr-3veE9vhw
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #11223
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    prunea e un nenorocit. am vazut emisiunea in direct si nu mi-a venit sa cred ce agresiv a fost. si la cine? la vaiscovici, care a spus doar ca la atena nu am jucat nimic si lobont ar trebui sa iasa la pensie. a fost o jignire total gratuita, facuta de un pupincurist infect.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #11224
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    n-am vazut emisiunea dar intr-adevar a fost un nenorocit sa faca o asemenea afirmatie gratuita.
    mai ales ca in opinia mea, Prunea (si Iordanescu ca l-a introdus) are pe constiinta meciul pierdut contra Suediei in sferturile mondialului american. Si nici in rest nu a rupt gura targului, desi a fost un portar talentat. Asa ca nu prea are motive multe de lauda cu prestatiile sale la Nationala.

    Revenind la Vaiscovici, in opinia mea a fost in atacant de mare calitate.
    Am uitat sa spun ca in 87/88 a fost iarasi gogheter in campionat cu 27 de goluri.
    Din cate stiu avea ceva probleme cu inima si juca cu derogare.
    Daca am avea azi un atacant precum Cleo, cred ca am fi avut multe puncte in plus in clasament.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #11225
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    si eu am vazut emisiunea in direct, si da, atacul lui Prunea a fost total gratuit si nesimtit !

    Cat despre Vaiscovici... Prima data l-am vazut in "B", juca la Otelul, si inca de atunci mi-l doream la...Dinamo ! Atat era de talentat.
    Lua mingea si nu se mai aprea din driblat, zapacea toti adversarii, si asta intr-un meci in deplasare, cu echipa orasului meu. Marele nostru jucator de atunci, Daniel Iftode, nici nu exista. Noroc cu Rotaru, concitadin cu mine si fostul nostru jucator, capitanul de atunci al Otelului, care a strigat la Vaiscovici sa se opreasca. Era 3-0 ptr.Otelul, la noi acasa, iar noi eram pe locul 2...
    Valoare, ce mai !!!
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #11226
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    vezi si in meciurile postate de mine mai sus cateva actiuni frumoase ale lui Vaiscovici.

    dar ce echipa avea Dinamo la final de ani '90...Doamne cum puteau sa joace, acum nici nu indraznesc sa visez ca Dinamo (sau orice alta echipa romaneasca) ar putea juca la fel.
    Curata dantelarie pe terenul de fotbal si indraznesc sa spun ca jucau binisor mai frumos decat tiki-taka Barcelonei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. 20th November 2013, 22:39

  14. #11227
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Ca orice club mare care se respecta, Dinamo si-a inființat un departament de scouting. Trei nume s-au inscris in noua structura a ros-albilor, alaturi de Ionel Augustin, in cautarea de tinere talente: Octavian Marin, Iulian Oprea si Mugurel Cornateanu. Cei trei si-au propus ca in cel mai scurt timp sa aduca in “Stefan cel Mare” fotbalisti valorosi pe posturile deficitare si nu numai.


    OCTAVIAN MARIN: “Sunt agent FIFA din 2001, a venit momentul să lucrez și pentru un club. Dinamo este un brand, un club mare al României. Dinamo nu se refuză și sunt convins că echipa va reveni în fruntea clasamentului!”

    IULIAN OPREA: “De ce Dinamo? Sunt dinamovist de mic, nu este o noutate! Este o mare provocare pentru mine. Vreau să reușesc și în acest domeniu, așa cum am realizat lucruri importante în afaceri. Toată suflarea dinamovistă așteaptă performanță”

    MUGUREL CORNĂȚEANU: “Dinamo avea nevoie de acest departament de scouting. Cred în proiectul domnului Negoiță! Este un proiect sănătos pentru a avea rezultate atât în competiția internă, cât și pe plan european”

  15. #11228
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Foarte interesanta declaratia lui Bobar:

    "Domnii de la CFR au spus că n-au avut niciodată suporteri dinamoviști la meciurile din Gruia, dar să nu uite că noi la amicale avem mai mulți spectatori decît au avut ei cînd au luat titlul.

    Cei de acolo să nu se prefacă și să nu uite că le-au interzis mulți ani ultrașilor dinamoviști să asiste la meciurile CFR - Dinamo. Știm că au și pierdut anumite spețe prin tribunal, așa că ar fi mai bine să-și țină ironiile pentru alte seri", a spus Bobar pentru GSP.RO.

  16. #11229
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Lache si Negoita, au fost la Saftica unde au dat un ultimatum. Daca nu vor lua 12 puncte in urmatoarele meciuri vor avea cardurile goale de sarbatori.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...nului-11718725

  17. #11230
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    pai mi se pare foarte corect sa le ceara sa ia 12 pct din meciuri cu echipe precum Gazul, Botosani, Sageata, Timisoara, Vaslui.
    ba' eu cred ca au fost generosi dandu-le voie sa piarda 3 pct (probabil ca s-au gandit ca e posibila o infrangere la Vaslui).

    s-a cam terminat cu reconstructia ca scuza permanenta si e normal ca jucatorii sa inceapa sa produca si ca plata sa fie conditionata de asta. Nu cred ca e cineva care sa aiba un loc d emunca asa de bun incat sa-si ia salariul doar ca exista pe acolo.
    altfel am mai spus asta: din punctul meu de vedere reconstructia asta nu e asa de radicala si puteau sa aiba rezultate mai bune inca de la inceput de campionat. dar pana si Negoita a remarcat ca 'veteranii' din lot sunt cei ce par cei mai indolenti, desi sunt platiti mult mai bine decat aia tineri sau nou-venitii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #11231
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Btw, meciul Dinamo-Gaz Metan e comentat diferit in gsp si prosport; daca in primul e considerat a fi fost un meci plictisitor pe o vreme proasta, in cel de-al doilea gasim un comentariu mai degraba pozitiv ce spune ca Dinamo a jucat relativ frumos in ciuda terenului imbibat d eploaie.
    Cum nu am reusit sa vad meciul asta, m-ar interesa o opinie de la fata locului: a jucat Dinamo binisor au ba?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #11232
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    dinamo a jucat binisor, dar in conditiile in care mediasul n-a prea contat in ofensiva...
    adevarul e ca stoican incepe sa-mi placa.are un stil destul de ofensiv , iar echipa incepe sa aiba 5-6 ocazii mari de gol pe meci,ceea ce e destul de bine...
    imi place foarte mult cum se misca matei,lazar ,chiar thicot...tucudean a facut un meci bun...premise pentru 12 puncte in urmatoarele etape ar fi...
    marea noastra problema este ca depindem inca de noroc.adica ,daca incepem prost un meci si luam gol (vezi meciurile cu astra si chefereu') in primele minute , ne revenim foarte greu...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #11233
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    astea sunt vesti bune si sper sa ai dreptate in aprecierile pentru Stoican.

    Daca echipa castiga incredere atunci nu va mai fi o problema sa gestioneze situatii precum cele spuse de tine.
    E chestie de forta psihica sa intorci un rezultat si aici probabil ca mai trebuie lucrat.
    Dar pana una-alta e bine ca echipa incepe sa miste, sa-si creeze ocazii si sper ca in curand va incepe sa valorifice mai multe oportunitati de gol decat in prezent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #11234
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ne-am miscat binisor, dar nici gazul nu a stralucit.
    constat ca stam foarte bine dpdv al pregatirii fizice.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  22. #11235
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Lache anunta venirea lui Dudu Georgescu in stafful administrativ din iarna.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •