View Poll Results: Cine castiga La Liga ?

Voters
51. You may not vote on this poll
  • Real Madrid

    18 35.29%
  • FC Barcelona

    33 64.71%
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 251 of 251

Thread: FC Barcelona - Real Madrid ( 2010 / 2011 )

  1. #232
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Dupa meciul asta, orice alt antrenor ar fi fost demis de la Real.
    hai sa fim seriosi, Spania nu e Romania, daca vreau trofee atunci sunt obligati sa'l pastreze pe Mourinho deoarece restul care au venit pe la Real au fost cam VARZA!!!

    Mourinho va face treaba, Mourinho va castiga trofee...dimpotriva ca trebuie sa'l lase in continuare pe banca deoarece un rezultat de genul asta te ambitioneaza mai tare si nu te doboara niciodata!!!
    Last edited by White Shadow; 30th November 2010 at 17:07.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  2. #233
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Eu cumpar destul de des L`Equipe. L-am cumparat chiar zi de zi pe perioada campionatului mondial de anul acesta. Ei dau note jucatorilor de la 1 la 10 si rating la un meci de la 1 stea la 6 stele. Rar am vazut jucator caruia sa i se acorde nota 8 si f rar sa vad un meci cu rating 5 stele, nici vorba de 6. Azi-dimineata cand l-am cumparat....am ramas...masca. Notele acordate jucatorilor de la Barca sunt 6 lui Valdes, 7 Pique, restul jucatorilor au primit 8 si Villa, Xavi, Messi au fost notati cu 9!!! La ratingul meciului au acordat....6 stele!!! Banuiesc ca asta spune totul despre ce meci a fost aseara....si sansa sa fim contemporani cu aceasta echipa a Barcelonei.

  3. #234
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    iata ce scrie marca despre arbitrajul de aseara. la 2-0 itturalde gonzales trebuia sa dea penalty pt real madrid, iar valdes trebuia sa fie eliminat, fiindca mai avea un galben. golul trei al barcelonei a fost marcat din ofsaid. iar la randul sau carvalho trebuia eliminat. ma rog, marca e un ziar apropiat de real madrid. dar, prin spania exista zvonuri cum ca presedintele federatiei spaniole angela maria vilar, prieten foarte bun cu nasu, simpatizeaza cu barcelona. asa ca nu prea ma mira aceste erori de arbitraj.

  4. #235
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    iata ce scrie marca despre arbitrajul de aseara. la 2-0 itturalde gonzales trebuia sa dea penalty pt real madrid, iar valdes trebuia sa fie eliminat, fiindca mai avea un galben. golul trei al barcelonei a fost marcat din ofsaid. iar la randul sau carvalho trebuia eliminat. ma rog, marca e un ziar apropiat de real madrid. dar, prin spania exista zvonuri cum ca presedintele federatiei spaniole angela maria vilar, prieten foarte bun cu nasu, simpatizeaza cu barcelona. asa ca nu prea ma mira aceste erori de arbitraj.
    bine, acuma poti dormi linistit

    pai Barcelona dupa 4-0 a pasat pana i-a ametit pe albi, la un moment dat jucau numa din calcaie. a crescut frustrarea in ei pana au explodat, rand pe rand. ideea e ca daca voiau, le puteau da 8-0 ca la almeria. simplu.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #236
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Dezastru

    Umilinta galactica !

    Moulitati !

    Visca Barca ! Vamos Barca !

    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #237

  7. #238
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    bine, acuma poti dormi linistit

    pai Barcelona dupa 4-0 a pasat pana i-a ametit pe albi, la un moment dat jucau numa din calcaie. a crescut frustrarea in ei pana au explodat, rand pe rand. ideea e ca daca voiau, le puteau da 8-0 ca la almeria. simplu.
    el vorbeste de arbitraj si tu vorbesti de calcaie...penibil
    despre penalty,despre offside nu ne zici nimic?

  8. #239
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    el vorbeste de arbitraj si tu vorbesti de calcaie...penibil
    despre penalty,despre offside nu ne zici nimic?
    ba da, penalty 10%, offside nici nu are rost sa discutam, se da credit echipei playstation la fazele de offside 1.5 cm

    raspunsul meu era legat de pasele Barcelonei si de faptul ca puteau sa mai marce daca voiau neaparat, deci ce mm mai conteaza un penalty pentru mucos
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #240
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Si ne legam de un penalty cand...acum serios vorbind, ce ocazii a avut asa mari Realul? Serios acum...pana la penalty si dupa...cine a condus ostilitatiile si si-a dominat adversarul? Acum hai sa ne ascunde dupa un penalty...a fost sau nu a fost...aiureli!

  10. 30th November 2010, 22:24

  11. #241
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    sunteti asa sigur ca la 2-1 si in 10 oameni ati fi castigat? atunci va ofer fanilor catalani un "cadou" frumos http://www.youtube.com/watch?v=3KZ86...eature=related p.s in acel meci a jucat si guardiola.
    Last edited by ichigo; 30th November 2010 at 22:27.

  12. #242
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    aici vorbim de meciul de ieri...wake up....sau de fapt, traieste cu amintirile!

  13. #243
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Cuvintele sunt de prisos, vad ca s-a discutat mult despre meci, eu am de spus doar un lucru: le multumesc alor mei ca au facut tot posibilul sa fiu contemporan cu aceasta echipa

    Ieri clubul FC BARCELONA a implinit 111 ani de existenta, si-a oferit un cadou nemaipomenit.


    Quote Originally Posted by newcool View Post
    Daca catalanii jucau azi cu Bayern de exemplu nu prea cred ca faceau caterinca asta.
    Au trecut doar 2 ani de cand Bayern a primit 4 goluri de la Barça in prima repriza pe Camp Nou sau poate ai uitat deja
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  14. #244
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu poti acuza arbitrajul dupa o infrangere umilitoare. Penalty-ul se putea da sau nu, portarul a intrat la balon si nu la Ronaldo, acesta venind din spate, iar offside-ul a fost mai ceva decat fanta de lumina, deci nu poate fi incriminat arbitrajul cand se joaca extrem de rapid. Pe de alta parte nu putem stii cum ar fi evoluat partida la 2-1.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #245
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    la 2-1 probabil s-ar fi terminat 8-1 sau mai mult.
    barcelona a dat impresia ca putea castiga si in 7 oameni. e penibil sa te iei de arbitraj dupa un asemenea meci. eu zic ca a fost penalty la ronaldo ...

  16. #246
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    penibil, penibil. care mai de care cu explicatii care sa stearga din umilinta incasata de aroganti si sa minimalizeze partida istorica reusita de Barcelona.

    astept comentariile albilor despre reactiile jucatorilor Realului in timpul acestui meci...eu parca am vazut un meci al rapidului...

    cat despre marele Mou, omul a stiut inca de la 0-2 ce il asteapta, a facut dupa pauza 2 schimbari in consecinta si in repriza a 2-a nici macar nu a mai parasit banca. singurul lucru pe care cred ca l-a facut in repriza a 2-a a fost probabil sa isi pregateasca declaratiile de dupa meci. nu s-a gandit destul, asta e clar...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #247
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Blestemul Tiki-taka

    Înregistrarea partidei FC Barcelona – Real Madrid din 29 noiembrie 2010 poate fi așezată într-o sondă spațială, așa cum pe Voyager se află un disc cu fragmente sonore din Beethoven, Bach, Stravinsky, Mozart și Chuck Berry. Într-un nou act de PR la nivel cosmic, le-am putea prezenta vecinilor cu adevărat galactici efectele unei stări de grație pe care o părticică a omenirii a traversat-o, nicidecum o caracteristică a întregului.

    În jocul Barcelonei nu e vorba de magie. Mingea este mereu vizibilă pe scenă, ca o mănușă bătută în cuie de poarta adversarului. Mulți îi zic circ și nu greșesc decât prin aceea că-i dau cuvântului o conotație răutăcioasă. Circul taman asta înseamnă: o întreprindere riscantă, îmbrăcată în haine hazlii și desfășurată sub ochii tăi. E ca în filmele în care o bandă dă spargere într-o bancă: știi planul, că vor săpa un tunel și că hoții vor dispărea cu banii prin canalizare, la fel cum știi primele măsuri din Simfonia Destinului sau că Messi pătrunde mereu pe interior. Și ce dacă? Aceste lucruri nu încetează nici să ne surprindă, nici să ne placă.

    Identitate. Până la urmă, despre asta e vorba. Într-un prezent în care se caută ca toți să fim la fel, ei sunt altfel. Asta înseamnă, de fapt, unicitatea: nu capacitatea avatarului tău de a vinde orice, de la șampon antimătreață până la ulei de mașină, ci ca tu să fii inimitabil. Din punct de vedere comercial, figurile lui Xavi și Iniesta sunt mai potrivite pentru afișele cu “Wanted” decât pentru reclame. Ce să cumpere clientul? Cele 110 pase ale lui Xavi din cele 87 minute în care a jucat, un fel de “Prinde-mă dacă poți”? FC Barcelona e o echipă subversivă, care ronțăie circuitele și nervii celuilalt, care ironizează, care dă senzația ucigașă că nici măcar nu-și propune să dea gol. Este, evident, o iluzie, mușcătura vine până la urmă, dar fotbalul premergător creează acea abundență liniștită, acea bucurie relaxată care nu mai seamănă cu o activitate având un scop, ci cu jocul. Până și ciuda copilărească a adversarilor devine cumva firească. Te uiți la Sergio Ramos și, cu toată brutalitatea reacțiilor sale, cumva îl înțelegi. Adică, el a făcut parte din angrenaj, a luat un titlu european și unul mondial alături de adversari, totuși constată că a fost doar un șurubel. Barcelona – cu fotbalul ei care nu doar că te înfrânge, dar te și anulează – te poate duce la nebunie.

    Există însă indivizi aflați într-un pericol mai mare decât adversarii lui Messi&Co. Sunt cei care vor încerca să joace Tiki-taka: ei se vor face singuri și cu desăvârșire de râs. Barcelona nu a lansat o modă, ci un blestem, acela de a te face să crezi că poți și tu.

    http://www.adriangeorgescu.ro/2010/1.../30/blestemul-
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  18. #248
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Acest meci este cu adevarat de neuitat...

  19. #249

  20. #250

  21. #251
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    19
    Reputatie
    1
    acum ca Barcelona s-a distantat la 5 puncet de real cred ca este foarte greu ca murinho sa mai castige campionatul in Spania,...poate doarc Cupa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •