Page 102 of 409 FirstFirst ... 25292100101102103104112152202 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 8570

Thread: FC Juventus Torino

  1. #2122
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Juve a facut clasica greseala, adica s-a relaxat; din punct de vedere tactic a jucat perfect si daca Zebina nu avea treaba la saritura lui Zola aveam 3 puncte. Ce mi se pare mie ca se manifesta este o pierdere de viteza ingrijoratoare in perspectiva meciurilor viitoare. Speram sa fie bine, FORZA JUVE!
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  2. #2123
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    capello a fost un mare antrenor si porbabil ca va mai castiga vreun scudeto dac nea' chelu il tine vreo 5-6 ani, dar in schimb este cam depasit ca si emerson.
    mi-ar fi placut mai mult ca antrenor deshamps
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  3. #2124
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare ca ai dreptate, tactic am jucat perfect si am dominat copios, iar Emerson ma ierti dar mie mi s-a parut unul din cei mai buni de pe teren, daca nu cel mai bun
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  4. #2125
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by diablo20
    tradu pls
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  5. #2126
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Se vb despre situatia lui Del Piero. Nu e nimic nou in articolul ala. Ca are salariu mare, ca nimeni din Italia n-ar fi in stare sa-i ofere asa ceva, iar cluburi ca Barca, Real, Chelsea au alte prioritati. Si ca Yokohama Marinos strange fonduri sa faca o oferta de nerefuzat clubului Juventus pentru Del Piero. Si se mai spune ca Del Piero e un star pe piata nipona, fiind intrecut doar de Spice Boy. Are tot soiul de contracte de publicitate... etc etc etc. Totusi Del Piero a spus ca nu vrea sa plece inainte de CM 2006.

  6. #2127
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Diablo, gresesti. Emerson este cel mai in forma jucator de camp al lui Juventus si cel mai important tactic, el fiind placa turnanta a echipei. Capello a facut rapid din Juve o masinarie care a functionat aproape perfect in 15-16 meciuri. Juve arata acum o scadere de forma, inerenta dupa o perioada fasta, ceea ce se intampla invers cu Milan, aflat in forma de gratie. Cat despre Interul meu, imi este "egal" in ceea ce priveste campionatul, batalia mare fiind pentru CL.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #2128
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    N-o sa credeti cu cine s-a luptat Juve ptr Mutu:
    http://sport.virgilio.it/it/cmc/calc...cmc_77108.html
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  8. #2129
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Hai lasa-ma! Fantastic! Daca e adevarat, Mutu a crescut in ochii mei cu 1 cm. Mai are pana ajunge la nivelul marii.

  9. #2130
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    lui emerson eu cred ca i se potrivea mai bine stilul romei. la roma era totti care verticaliza si accelera fff bine jocul si mai era si mancini care juca bine pe margine. aici la juve alta e situatia pt ca nedved are alt stil de joc iar camoranesi are numai in cap driblingul ca si zlatan.
    miril-daca te-ai uitat atent la meciurile lui juve at ai vazut cum de ffffff multe ori era mingea la piciorul lui emerson iar in partea stanga erau liberi fie nedved fie del piero si el tinea mingea fara a o pasa cateva secunde bune, dupa care o dadea de se rupea.... pe mine cel putin m-au exasperat fazele astea, imi venea sa stric tv-ul. sa fii atent at cand mingea ajunge la emerson, camoranesi sau zlatan---e moarta faza, cel putin la ultimii 2 daca nu dribleaza nu se simt bine. ar face si puma asa ceva dar nu prea stie...si se mai da brazilian
    mie imi place mult de cosmarul lui lobont-acest gravesen. am vazut cateva meciuri ale sale la everton si pur si simplu m-a uimit. are un joc fff complet, pe langa forta si sut dadea niste pase nu degeaba il doreau si cei de la milan
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #2131
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    zola da gol cu capul intre zebina si thuram eu nu pot sa cred ca a facuto,la cat de mare e zola ,juve pierde 2 punte dintr-o neatentie
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  11. #2132
    sport legend
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    1,524
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ValiEnte
    zola da gol cu capul intre zebina si thuram
    A invatat si el ceva in Anglia...

    @Diablo20: legat de numarul jucatorilor care au inscris in acest tur pentru Juve, nu cred ca asta e problema, ca au fost (doar) 7. Sezonul trecut, Milanul a castigat campionatul, 8 jucatori inscriind in tur si 8 in retur. Gasesti aici mai multe informatii despre Juve, Inter, Milan si Roma, mai exact despre ce-au facut in campionatul trecut...

    De acord cu Miril, Capello a facut o Juve care functioneaza, dovada fiind si pozitia din clasament, in conditiile in care, asa cum am mai zis pe forum, Milanul are atat un lot mai bun, cat si un joc mai placut privirii(e o parere personala). Oricum, au mai ramas destule meciuri, va conta si cat de departe vor ajunge cele doua candidate la titlu in Liga Campionilor, vor conta si eventualele accidentari....

    Are si Alpi dreptate legat de relaxarea echipei, dar si Cagliari a avut meritele ei. Tot respectul pentru echipele precum Reggina, Palermo, Cagliari, care isi cunosc limitele si nu isi propun cine stie ce... vor un punct, il obtin...e drept, cu noroc uneori.

  12. #2133
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Tampenie si relaxare nu neatentie
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  13. #2134
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    capello a facut un mecanism sa functioneze este adevarat, dar anul trecut totul era varza, buffon gafa, apararea dormea si asa mai departe... mai ineresant ar fi comararea cu juve de acu' 2 ani cand prin ian, feb aduna cam 10 victorii consecutive iar acuma egal, victorie, egal(cupa), egal... ce dracu'
    insa acest sezon buffon si-a revenit iar in aparare sunt 2 oameni buni, dar care vad ca incep sa gafeze, cireasa de pe tort fiind zebina
    capello nu mai este ce a fost. anul trecut in tur roma juca fff bine dupa care a inceput sa piarda teren fata de milan-chiar daca unii spun ca acest lucru ar fi fost din cauza lipsei banilor eu nu cred asa ceva!!! de parma ce sa mai spunem cand era prandeli-ce bani aveau ei dar in schimb jucau frumos
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  14. #2135
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    " Buffon si-a revenit "
    Asta e o gluma ?
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  15. #2136
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Asa suntem noi mai glumeti draga pancone

  16. #2137
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  17. #2138
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

  18. #2139
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    pls ... tradu
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #2140
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Rezumat: Mutu s-a transferat oficial la Livorno, pentru ca Juve nu-l poate "inregimenta" fara a vinde un jucator extracomunitar. Asa ca Mutu a semnat cu Livorno. Se pare ca va asta la ei pana in mai, dupa care va veni la Juventus. Cum va veni? Asta nu-mi explic, pentru ca in perioada aia nu se fac transferuri sau imprumuturi de jucatori. Asa ca... Oricum, presedintele clubului Livorno, Aldo Spinelli a spus ca a facut cu placere aceasta favoare celor de la Juve. A adaugat ca anul viitor 2 bianconeri vor imbraca tricoul lui Livorno. Cam atat.
    Later edit: Asta inseamna ca visul lui Mutu de a juca finala CL impotriva celor de la Chelsea nu se va indeplini. Tough luck!

  20. #2141
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Mai inseamna si ca Chelsea are ceva argumente...pecuniare.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #2142
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Fii mai explicit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •