Results 1 to 3 of 3

Thread: Baseball online: MLB Dugout Heroes

  1. #1
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1

    Baseball online: MLB Dugout Heroes

    Salutare fanilor baseball-ului din Romania! Observ cu bucurie ca sunt destui care scriu aici. Pe cativa ii cunosc de pe forumul cu fotbal american. Acolo exista o competitie online (Madden) din care s-au organizat deja destule editii.
    Ar fi interesant sa jucam online baseball!

    Problema care se pune este ca nu exista un joc suficient de fun si bine realizat, la nivelul Maddenului. Am incercat sa joc un joc de baseball (parca MLB 2005) acum ceva timp cu georgebz, dar era destul de greoi (asta fiind problema principala la un joc in care trebuie sa controlezi atat de multe elemente).

    De cateva zile ma joc (in disperare as putea spune) MLB Dugout Heroes. Ce este acesta? E un joc online, multiplayer, in care fiecare isi alege o echipa din MLB, pe care apoi o dezvolta si cu care joaca. Este o versiune mult mai atractiva, simplificata si orientata pe gameplay. Pitchingul si battingul sunt intuitive si usor de deprins. Pitcherul iti oboseste in meci si de la meci la meci trebuie sa ii rotesti ca in realitate. Cel mai mult imi place jocul efectiv de dupa o lovitura, controlat prin doar 6 taste (sagetile "mari" WASD precum Q si E). Dupa suficiente jocuri disputate, echipa ta creste in nivel, si castigi bani virtuali cu care poti sa iti procuri diverse bonusuri.

    Daca va intereseaza subiectul, postati, faceti-va cont, si putem juca un meci oricand! Ar fi foarte interesant sa facem o competitie online de baseball. Cred ca jocul este ideal pentru asa ceva mai ales prin componenta de fun si
    gameplay solid.
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]Bucurešti[/COLOR][/B] !!

  2. #2
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Asta de aici? http://mlbdugoutheroes.gamescampus.com/

    Nu l-am incercat niciodata, pare OK. Momentan trag tare cu MLB 10: The Show pe PS3 - best baseball game ever made

    Din cite stiu, MLB 2k10 a iesit si pe PC.

  3. #3
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Salut,

    acela este, intr-adevar. MLB 2k10 arata foarte bine dar nu stiu cum sunt gestionate deciziile din timpul meciului. MLB 2005 mi s-a parut greoi. MLB Dugout Heroes are o interfata simplificata, dar foarte jucabila. Si se mai pune si problema cerintelor de sistem pentru un joc nou ca 2k10.

    Ce spui, facem un joc astazi?
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]Bucurešti[/COLOR][/B] !!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •