Results 1 to 17 of 17

Thread: Stadionul si sala polivalenta din Voluntari

  1. #1
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1

    Stadionul si sala polivalenta din Voluntari

    http://img138.imageshack.us/img138/6458/85483.gif

    Noul stadion din Voluntari ar urma sa aiba o capacitate de 30.000 de locuri, iar sala aprox. 8.000. Proiectul ar mai include un hotel, restaurante, sali de conferinta. Costul ar urma sa se ridice la aprox. 80 de milioane de euro.



    Credeti intr-un asemenea proiect?
    Last edited by zebe; 28th May 2010 at 16:56.
    Am zis!

  2. #2
    allez gab's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Nu
    “They lie about marijuana. Tell you pot-smoking makes you unmotivated. Lie! When you're high, you can do everything you normally do, just as well. You just realize that it's not worth the fucking effort. There is a difference.” BILL HICKS

  3. #3
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    s.f.
    Last edited by ady18 sibiu; 29th May 2010 at 02:08.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    ha ha ha. Parerea mea..... SF

  5. #5
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    hai sa fim seriosi! poate peste 100 de ani

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Si stadionul national parea SF si e aproape gata asa ca de ce nu.
    Am auzit ca s-ar muta Steaua acolo cu chirie. E adevarat?

  7. #7
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Eu cred. In 10 ani va fi gata. Nu stiu cand se vor incepe constructiile insa in 10 ani va fi gata

  8. 17th July 2010, 16:48
    Reason
    spam

  9. #8
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Si stadionul national parea SF si e aproape gata asa ca de ce nu.
    Am auzit ca s-ar muta Steaua acolo cu chirie. E adevarat?
    Daca proiectul era macar intr`o resedinta de judet...poate parea real...dar asa..NU

  10. #9
    manager
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Romania
    Posts
    327
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcP View Post
    Daca proiectul era macar intr`o resedinta de judet...poate parea real...dar asa..NU
    Tu stii macar unde se afla orasul Voluntari? Este practic o suburbie a Bucurestiului, legat de mai multe cartiere din Bucuresti prin linii RATB si linii ale STV (Serviciul de Transport Voluntari).
    Resedinta de judet mai mare ca Bucurestiul n-o sa gasesti in Romania.

    Legat de mutatul Stelei la Voluntari.....nu prea cred. Intr-adevar, Voluntariul este aproape de cartierul Pipera, cuibul coibanului, dar ft. departe de Ghencea. Cred ca suporterii echipei l-ar "desfiinta" definitiv pe cioban...

  11. #10
    junior
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by evil78 View Post
    Tu stii macar unde se afla orasul Voluntari? Este practic o suburbie a Bucurestiului, legat de mai multe cartiere din Bucuresti prin linii RATB si linii ale STV (Serviciul de Transport Voluntari).
    Resedinta de judet mai mare ca Bucurestiul n-o sa gasesti in Romania.

    Legat de mutatul Stelei la Voluntari.....nu prea cred. Intr-adevar, Voluntariul este aproape de cartierul Pipera, cuibul coibanului, dar ft. departe de Ghencea. Cred ca suporterii echipei l-ar "desfiinta" definitiv pe cioban...
    toate comunele din jurul Bucurestiului au legaturi ratb sau gen stv... asta nu inseamna ca sunt in Bucuresti.... daca se va face ceva acolo se va face doar de Primaria Voluntari sau prin investitii private

  12. #11
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bigfoot1983 View Post
    toate comunele din jurul Bucurestiului au legaturi ratb sau gen stv... asta nu inseamna ca sunt in Bucuresti.... daca se va face ceva acolo se va face doar de Primaria Voluntari sau prin investitii private
    Nu sunt in, fac parte din Bucuresti. Adica din zona metropolitana.

  13. #12
    junior
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    aaaa si am uitat ceva.... ce vi se pare asa SF ? vedeti prima pagina de la Moina.... acum e aproape gata , vedeti avansul lucrarilor de la Ilie Oana.... ar fii crezut cineva vrodata ca se poate lucra asa in Romania?

  14. #13
    junior
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Nu sunt in, fac parte din Bucuresti. Adica din zona metropolitana.
    ma refeream la gestionarea bugetelor ...

  15. #14
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    proiectul este o gogorita si ma mir ca reuseste sa pacaleasca pe cineva. Nationalul, Clujul si Ploiestiul s-au facut in capitala tarii si in alte 2 capitale de judet, dintre cele mai bogate din tara. Voluntari are 30 de mii de loc si NU face parte din bucuresti cel putin administrativ. Chiar daca geografic este practic unit cu Bucurestiul acolo este judetul Ilfov. Autoritatile din Voluntari au ceva posibilitati dar ma indoiesc ca sunt la nivelul Otopeniului macar. Poate voi va ganditi ca o sa sara investitorii privati sa ridice stadionul, optimistilor..

  16. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Nu sunt in, fac parte din Bucuresti. Adica din zona metropolitana.
    care zona metropolitana? Avem zona metropolitana la Bucuresti? Aici vorbim despre diviziuni administrative, bugete locale nu despre termeni care suna bine de gen "zona metropolitana". Nu mai vorbiti prostii.
    Exista Municipiul Bucuresti si Judetul Ilfov, entitati separate.

  17. #16
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    Voluntariul e al lui Pandele cumva? daca da, atunci nu cred ca se face. am vazut un reportaj despre orasul dansului si banii ar trebui redirectionati spre total altceva.

  18. #17
    sport legend FcP's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Ploiesti
    Posts
    824
    Reputatie
    1
    [QUOTE=evil78;3520781] Tu stii macar unde se afla orasul Voluntari? Este practic o suburbie a Bucurestiului, legat de mai multe cartiere din Bucuresti prin linii RATB si linii ale STV (Serviciul de Transport Voluntari).
    Resedinta de judet mai mare ca Bucurestiul n-o sa gasesti in Romania.

    Eu te inteleg ce zici dar n`o sa se faca niciodata un stadion intr`un oras fara istorie in fotba, care nu are o echipa. Sa se faca pentru ce? Sa joace cine?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •