Page 2 of 171 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 3578

Thread: CFR Cluj

  1. #22
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    deobicei nu intru sa scriu la altzii dar tu esti tare distractiv

    cum le mai intorci tu, neicushorule
    vezi ca si noi, i-am "piscat" in Cotroceni cu 2-1 iar la palmares ,aia la Craiova a fost UNICA lor victorie din ISTORIE , si noi i-am "spulberat" pe Sportul cu 2-0 in retur
    spulberat? ce limbaj "ilie dobre" ai ...

    de electro imi pare bine ca i-ati batut, pacat ca nu le-ati dat mai multe.


    DAR VIN SI EU CU O INTREBARE :
    SICER, DUPA TINE, PROMOVATZI IN URMATORII 10 ANI?
    Eu fac pariu ca nu promovatzi decat poate dupa o fuziune cu "U" Cluj (care are majoritatea suporterilor) si o ... infuzie de .... ceva banutzi
    numai sa nu se darame stadionul Municipal pana atunci.
    Auzi mah, da' placutze bilingve la stadion avetzi?

  2. #23
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    TZEFERU

    Ilie Dobre? Mai dal' incolo si pe Ilie....
    Vroiam sa subliniez ca mai exista si meciuri nereusite.....

    Deocamdata CFR are mai multi bani ca U oricum. Si CFR joaca in GRUIA nu pe Municipal. CFR nu mai joaca pe Municipal din 1973 de cind si-a construit stadion asta pt. cultura ta generala.

    Citeste : Monitorul de Cluj 10 Julie, 2003

    S-a schimbat obiectivul

    Daca pina ieri atacarea promovarii era indicata drept principal obiectiv al gruparii din Gruia, oficialii "feroviari" au afirmat ca s-au razgindit in aceasta privinta. "Vrem sa ne clasam pe un loc mai bun decit in sezonul trecut", a afirmat presedintele executiv Iuliu Muresan. "Nu suntem pregatiti pentru prima divizie, mai ales din punct de vedere administrativ. Trebuie sa fim realisti si sa nu ne hazardam", a mai spus el. Principalul finantator al CFR Ecomax, Pászkány Árpád, a declarat ca oficialii din Gruia vor urmari cu mare atentie parcursul lui FC Oradea si Apulum Alba Iulia in primul esalon, pentru a-si forma o opinie asupra posibilitatilor CFR-ului. "Nu vrem sa promovam pentru a retrograda. Intentionam sa ajungem in A si sa ne mentinem acolo. Daca nu reusim sa cream o echipa care sa fie la nivelul cerut de divizia A, nici nu are rost sa promovam", a mai spus el. Pászkány a apreciat ca echipa sa mai are nevoie de inca doi sau trei jucatori de mare valoare pentru se putea ridica la pretentiile diviziei A.

    ...deci...important e sa fie oameni cu bani linga echipa, promovarea va veni mai devreme sau mai tirziu. Oricum in ultimii 2 ani sau vazut rezultate, totusi. Vor mai fi si alte rezultate

  3. #24
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Placute bilingve!

    Da se vor pune si placute bilingve, Ardealul este un loc civilizat.
    Nu se compara Clujul cu Craiova...asta vede oricine.

    Akarki latja, HAJRA Tziefer!!!!

  4. #25
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    am observat cum sta cu "civilizatzia" dar sa nu deturnam discutzia, da' stii ce te rog, in virtutea placutzelor bilingve pune si traducerea la indemnurile de la ultimul rand ca sint extrem de putzini cei care vorbesc "limba" aia

  5. #26
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    TZEFERU

    Campionatul trecut ati fost penibili oltenilor. Abia ati scapat de la retrogradare. Asa ca ciocu mic.


    FORZA GRUIA!!!!

  6. #27
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    deci voi, inati vedetzi ce patzesc altzii daca promoveaza si pu urma ,hop si voi Exista o solutzie, FUZIONATZI CU GLORIA BISTRITZA

  7. #28
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    Re: TZEFERU

    Quote Originally Posted by TZEFERU
    Campionatul trecut ati fost penibili oltenilor. Abia ati scapat de la retrogradare. Asa ca ciocu mic.
    te rog , vorbeste un pic mai "civilizat" , potrivit "supercivilizatziei" voastre.
    Sa stii ca dupa ce pierzi 22 (douazeci si doi) de fotbalisti si reusesti sa reconstruiesti o echipa peste noapte ,si sa te clasezi pe 7 la egalitate de puncte cu cei de pe 5 si 6 si la un singur punct de 3, 4 nu e deloc putzin lucru.
    Puteam termina usor pe 3 dar asta a fost.
    IA SPUNE TU, CARE ESTE CEA MAI MARE PERFORMANTZA DIN istoria chefereului ?
    Si inca o intrebare, sintetzi filiala Rapidului?

  8. #29
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    CFR GRUIA!

    Da e OK sa urmaresti fostele adversare in Divizia A, bineteles CFR ar putea promova la anul sint convins de asta.

    Semmi gond azzal hogy az elozo ev ellenfeleidet kozelebb figyeld a felso osztalyba, termeszetesen a CFR kepes lenne bejutni.


    Esti multumit?
    Elegedett vagy?

  9. #30
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    aia chiar e ungureste sau e biza?

  10. #31
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    CFR GRUIA!

    Oricum doresc mult succes echipelor Apullum si Gloria in etapa de simbata!!

    Sok sikert kivanok a gyulafehervari es a besztercei csapatoknak a szombati forduloban!!!


    HAI GLORIA !! HAJRA GLORIA!!
    HAI Apullum !! HAJRA Apullum!!

  11. #32
    senior PeaceKeeper's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    248
    Reputatie
    1
    multumim Tzeferu ca esti alturi de noi.
    Si voua succes in Divizia B.
    Sa promovati ati auzit!
    Hai Ardealul!!!!!
    TOTUL PENTRU TARA!!!
    TOTUL PENTRU ROMANIA!!!
    BLACK WARRIORS RULE!!!

  12. #33
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    CFR GRUIA

    Trebe sa bateti Apullum, conducerea CFR -ului e cu ochii pe voi. Daca bateti prind si ei curaj mai mult pentru promovare. FC Oradea la fel.

    Simbata Apullum si Gloria HEYYY
    Tre sa bateti baieti e vorba de obrazul Ardealului la mijloc.

  13. #34
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    spune ma ceferistule e maghiara limba aia?
    mai mai si yo ziceam ca asta e un forum de lb romana.
    SPER SA INFUNDATI DIVIZIA B CHIAR SA RETROGRADATI IN C
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #35
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    MESERIE GRUIA!!! HAI CFR ECOMAX!!!

    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!
    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!
    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!

    ady_azzuro du-te acasa la tine si fa acolo program in casa ta mitica nesimtit. Scriu in ce limba doresc sa nu te doara pe tine capul.

    Voi atita stiti, sa cometati ce sa faca altii in curtea lor. Du-te acasa la miticii tai si la echipa ta. Cit ati luat de la FARUL? 3-0?. Mi-ar fi rusine sa mai apar pe site-ul asta. /fu/
    Bea un pahar cu apa si du-te la culcare desteptule.
    SPER sa picati odata in B zapacitilor.



    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!
    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!
    FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!!

  15. #36
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    mai baiatule mai tineti your mouth shut.
    tu esti un nimic pe forum asta.
    deocamdata cfr e in B. si o sa stea acolo si peste 50 de ani daca nu va mai trece prin onoare sau divizia D.
    Se vede mediul civilizat in care traiesti.
    N-are rost sa mai comentez , intru in polemica pt nimic.
    Cand o sa ajungeti si voi in A atunci sa comentati.
    Deocamdata ciocu mic si pasu' mare.
    Craiova este un mit inimitabil in romania si tu jignesti aceasta echipa cea mai iubita din tara.
    RUSINE!!
    P.S.

    Du-te pe forumurile maghiare poate iti prinde bine sa vb in lb ta materna poate acolo o sa te inteleaga mai bine, bozgorii tai.
    Ai vreo problema daca am pierdut. Ce o echipa nu are voie sa piarda sau ce?
    Fi tu linistit ca vom avea mai multe victorii decat infrangeri.
    Vezi-ti de echipa aia din cluj care este un gandac pe langa legendara echipa a UNIVERSITATII CRAIOVA!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #37
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    Tzeferu

    De fapt Oltenia e tara ta du-te acolo la ai tai esti bine acolo. Pe mine nu ma intereseaza Oltenia. Fiecare echipa spune ca e cea mai iubita. Uite eu nu iubesc echipele oltenesti. De ce? Pentru ca nu am nimic comun cu ele.

    Repet: SINT SATUL DE MITICI. ...Du-te la tine acasa si vinde-ti echipa la miticii tai.

    Deocamdata esti un mucos, sterge-te la nas inainte. Pe mine sa nu ma inveti cum se comporta miticii, nici in Oltenia si nici in alte parti ale lumii.

    Du-te la tine acasa si fa-ti program si nu mai spune ce sa faca altii in curtea lor MITICA nesimtit. Vorbesc ce limba im place mie AUZI necioplitule? Se vede ca esti tigan.

    Tele van a vilag sok hulye tigannyal es bocskorossal.
    A sajat udvaromban olyan nyelvet beszelek ami nekem tetszik. Ertem?

    HAJRA CFR!!!!!!
    HAI CFR!!!!

  17. #38
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    poate ****** e singura care intelege ce ai scris in ultimele randuri.
    te-a ofticat cruntul adevar ca te-am facut bozgor, yo nu ma oftic ca m-ai facut tigan pt ca in primul lucru nu sunt si nici nu ma simt.
    Dar reactia ta mi-a dat de inteles ce fel de om esti.
    Daca tu nu placi oltenia asta e oricum esti minoritar, majoritatea oamenilor din romania au stiinta in suflet, fiind cea mai simpatica echipa din romania.
    In afara de tine mai e vreun suporter ceferist ca yo nu observ.

    Gandeste-te de2 ori inainte sa scri ,mai bine uita-te la numarul de olteni de pe acest forum care-i jignesti, oricum de-acum incolo o sa te ignor, nu meriti bagare de seama , lumea are alte treburi mult mai interesante decat sa se certe cu tine, care in fond esti unul , nu exista sprijin pt tine.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #39
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    [color=darkred]alo Tzefereu,
    Ai ceva detalii de la ultimul meci:
    F.C. Baia Mare-CFR Cluj 0-7

    Acesta a fost scorul, sau e vreo greseala de tipar![/color]
    BLATIST PANA LA MOARTE

  19. #40
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1

    HAI CFR!!!!

    In primul rind Felicitari pentru victoria importiva Ceahlaului. Meserie Gloria Gloria reprezinta un nume deja, asta e. 8)

    Detalii despre meciul de la Baia-Mare

    NU este greseala de tipar este vorba despre meserie GRUIA, desi cred ca au exagerat baietii la faza asta. Nu cred ca era cazul de proportii asa mari. Ma rog daca ei asa au considerat ..... desi acum poate cei din Baia-Mare poate se vor retrage din campinat sper sa isi revina totusi.

    Anca a marcat 4 goluri, la pauza era 3-0. La al 2-lea gol sa mentionat o eventual pozitie de off-side, poate un 11 m neacordat gazdelor
    la 5 sau 6 zero. Se pare ca baietii au pofta de joc, sper sa mentina ritmul.

    Urmeaza meciul cu Industria Sirmei si apoi cel cu Gaz Metan de la Medias.

    Personal pentru mine conteaza mai mult meciuri bune in care spectatorii pleaca satisfacuti de la stadion, zic mai mult decit o promovare si apoi sa te chinui sa te mentii. Mai bine fruntas in Divizia B decit codas in A asta e cert.

    Eu oricum sint alaturi de CFR Ecomax Cluj asa cum am fost in ultimii 30 de ani.
    Meserie GRUIA!!!!

  20. #41
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tzefereule,salut
    sant ceahlauan,si ma intereseaza daca mai tii minte un portar care a ajuns la voi prin 79, venit de la ceahlaul.
    e vorba de paul bukossy. cum a mai evoluat cariera sa dupa aia?
    la noi a fost portar timp de 3-4 ani.
    si apropo,gresesc eu sau dupa retrogradarea cfr-ului, in 1976,o parte din jucatori
    au trecut la bistrita( moga,hurloi,butuza)?

  21. #42
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Felicitari CFR-ului, a jucat bine, frumos, bravo lor!
    Dar, nu va imbatati cu apa rece! Au trecut doar 2 etape si ati jucat cu UTA care nu a jucat nimic, deci practic nu ati avut adversar, si cu Baia Mare, o echipa de juniori, aceeasi situatie! Inca CFR-ul nu a intalnit o echipa serioasa... Asta nu inseamna ca nu va castiga si urmatoarele meciuri, dar eu zic ca aceste prime rezultate pot fi inselatoare!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •