Page 56 of 397 FirstFirst ... 646545556575866106156 ... LastLast
Results 1,156 to 1,176 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #1156
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pe mine nu prea m-au impresionat chinezoaicele la nationalele de acum 1 saptamana. Este adevarat ca inca mai e timp pt imbunatatiri si pentru surprize.
    Insa eu le vad pe rusoaice mult mai determinate.

    Sa vedem cum mai evolueaza lucrurile...se mai pot intampla multe in urmatoarele luni...insa in acest moment eu mizez pe Rusia.
    www.fangymnastics.com

  2. #1157
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Eu mizez pe Rebecca Bross pt aur!
    Cred ca Bross va avea un cuvant de zis. Vor intra in calcul cu siguranta Ariela, Sloan si vreo 2 chinezoaice, nu stiu care.

    Mi-ar placea sa surprindem lumea cu medalii pentru Ana T, Ana P si Gabi. Sa speram si sa vedem. Vor fi cu siguranta nume noi.

    Din vechea garda vor intra in calcul Tweedle si Downie (sunt pe teren propriu) si Liukin si mi-ar placea sa le vad cu medalii la gat pe Sandra si Cheng Fei.

  3. #1158
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Sandra ? Nu cred in revenirea ei .
    In ceea ce priveste forma (a chinezoaicelor sau americancelor )...nebuni sa fie sa le aduca in varf de forma acum cand obiectivul este la luni de zile distanta . Daca te apuci sa tragi de ei(ele) acum risti sigur sa nu le ai in forma in toamna .
    Deci daca au antrnori inteligenti inca nu ati vazut potentialul lor .

  4. #1159
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Tocmai am aflat ca Europenele din 2012 vor avea loc la Bruxelles.

    Ypiiiiiiiiiiiiiiiii :dance:



    7-13 mai http://www.sport.be/nl/andere/?Article_ID=365285

  5. #1160
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Tocmai am aflat ca Europenele din 2012 vor avea loc la Bruxelles.

    Ypiiiiiiiiiiiiiiiii :dance:



    7-13 mai http://www.sport.be/nl/andere/?Article_ID=365285
    Ioana, ma bagi la banuieli... esti membra intr-o organizatie/partid ce desemneaza locul de desfasurare a competitiilor? Prea s-au adunat toate in zona acolo la tine.

  6. #1161
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    nu pot decat sa...:dance::dance:

    si evident, sa-mi fac iar planuri...si planuri

    2009- doar Nationale (Olanda si Ro)
    2010- CE Birmingham: ma duc doar daca nu se mai tin mondialele la Rotterdam
    2011- CE Berlin: m-am anuntat prietenei mele de-acolo, nu scapa de prezenta mea
    2012- CE Bruxelles: 1.5-2 ore cu masina nu-i asa mult, nu?

    Dar ce ziceti de britanici? Organizeaza unul dupa altul, mondiale, europene si mai incolo si JO.

    La Mondiale numai la Rotterdam am sansa...alea din 2011 vor fi la Tokyo.

    p.s. Iote ca-n lista mea frumoasa nu am putut sa nu observ ca toate orasele organizatoare ale CE (2010-2012) incep cu litera B...ore sa urmeze Bucurestiul?
    Last edited by ioanavol; 28th May 2009 at 16:54.

  7. #1162
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    p.s. Iote ca-n lista mea frumoasa nu am putut sa nu observ ca toate orasele organizatoare ale CE (2010-2012) incep cu litera B...ore sa urmeze Bucurestiul?
    Dream on Ioana! Eu nici macar sa visez la asta nu pot. Poate peste vreo 10-15 ani....dar nici atunci nu e sigur ca o sa fim in stare sa organizam o competitie de nivelul acesta. (

  8. #1163
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    Cand o sa cresc mare o sa ma implic eu in organizarea CE de gimnastica la Timisoara:dance: Trebuie doar sa aveti rabdare sa cresc
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  9. #1164
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Un european putem organiza fara problema si la anul, dar e interesat cineva?

  10. #1165
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Da?? In care locatie?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #1166
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sala Polivalenta

  12. #1167
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Si sala Ahoy din Rotterdam e de fapt sala de concerte.

  13. #1168
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Polivalenta n-are nici o problema sa gazduiasca macar Europene, totul e sa se si vrea. Sala din Aarhus v-o mai amintiti?

  14. #1169
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    La gimnastica trebuie o groaza de scaune de plastic si aparatura in mijloc, plus un ecran, sala de antrenament, sala de prim ajutor etc...dar toate lucruri care pot fi ansamblate si dezansamblate dupa aia. Nu sunt scaune ca la cinema sau mai stiu eu ce sofisticarii.

    Nimeni n-are ditamai sala care sa fie folosita tot anul pt gimnastica. Ca nu e teren de fotbal.

    Trebuie totusi o buna planificare, reclama la greu, voluntari. Prea mare bataie de cap pt noi se pare.

  15. #1170
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Si care ar fi salile de antrenament? eventual in apropierea salii de concurs...
    La Milano, la europene, in acel complex imens erau inca 2-3 sali de antrenament, una din ele era la fel de mare ca sala de concurs.
    Apoi in jurul complexului (5-10 min de mers cu autocarul) erau o gramada de hoteluri unde erau cazati sportivii si delegatiile oficiale. Fiecare echipa avea propriul autocar care ii ducea si aducea la/de la sala de concurs/antrenament.
    Din pacate in Romania nu se poate inca organiza asa ceva, parerea mea... suntem inca departe de ziua cand vom putea organiza niste europene la Bucuresti sau in orice alt oras din Romania.

  16. #1171
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Tocmai am organizat Europenele de Haltere, mare diferenta nu este, crede-ma. Avem si hoteluri si sali de antrenament, n-or fi la fel de mari ca sala polivalenta dar nici nu trebuie

  17. #1172
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Tocmai am organizat Europenele de Haltere, mare diferenta nu este, crede-ma. Avem si hoteluri si sali de antrenament, n-or fi la fel de mari ca sala polivalenta dar nici nu trebuie

    Ai doua variante ori angajezi o armata de oameni ori folosesti voluntari .In primul caz este vorba de bani (muuulti ) in al doilea de constiinta civica si pasiune . Greu de gasit in Romania pentru gimnastica .

  18. #1173
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Tocmai am organizat Europenele de Haltere, mare diferenta nu este, crede-ma. Avem si hoteluri si sali de antrenament, n-or fi la fel de mari ca sala polivalenta dar nici nu trebuie
    Nu stiu care sunt cerintele impuse de regulile FIG acum vis a vis de capacitatea salii si altele, dar Bucurestiul a organizat si Universiada din 82 care cred ca e comparabila cu un CE - as zice chiar mai mare... Cred ca se poate... doar sa se vrea. Si in momentul in care se vrea se pot aduce imbunatatiri...

  19. #1174
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Nu stiu care sunt cerintele impuse de regulile FIG acum vis a vis de capacitatea salii si altele, dar Bucurestiul a organizat si Universiada din 82 care cred ca e comparabila cu un CE - as zice chiar mai mare... Cred ca se poate... doar sa se vrea. Si in momentul in care se vrea se pot aduce imbunatatiri...
    Tess mama ... cum mobiliza "voluntari" Ceausescu si la ce costuri .Nu de sala e problema .Polivalenta face fata .In apropiere se afla fostul Palat al copiilor cu facilitati foarte bune (inclusiv sali de sport ).Hoteluri nu ii musai sa fie langa sala .Dar organizarea si oamenii care sa faca fata unei astfel de situatii...Acum la Hamilton s-au mobilizat voluntari din tot Ontario .Fara voluntari costurile ar fi uriase .

  20. #1175
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Spatiu este, Andra, ce "ne" lipseste este cu totul altceva. Initiativa, organizare, vointa, pasiune...as indrazni sa zic ca nici banii nu ne lipsesc cat calitatile acestea.

    @mesteritza: cand te faci mai mare vei avea alte treburi, mai importante...la 24 de ani nu esti asa de mica, eu zic sa te-apuci de-acum
    Last edited by ioanavol; 29th May 2009 at 01:28.

  21. #1176
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Tess mama ... cum mobiliza "voluntari" Ceausescu si la ce costuri .Nu de sala e problema .Polivalenta face fata .In apropiere se afla fostul Palat al copiilor cu facilitati foarte bune (inclusiv sali de sport ).Hoteluri nu ii musai sa fie langa sala .Dar organizarea si oamenii care sa faca fata unei astfel de situatii...Acum la Hamilton s-au mobilizat voluntari din tot Ontario .Fara voluntari costurile ar fi uriase .
    Sa aduni oameni, trebuie sa mediatizezi (sa faci reclama) evenimentului iar la noi nici concursurile nu sunt anuntate printr-un afis macar.
    Daca aduni voluntari din toata tara, trebuie sa le dai mancare si sa le asiguri cazare pe toata perioada. Iti trebuie sponsori pentru asta!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •